Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
Przemyśl to. Masz tyle samo nawiewu ile wydmuchu. Znaczy - zrównoważone. Nadmuchnie załóżmy 100 m3 - wydmuchnie 100 m3. Bo jest zrównoważone. A skąd weźmie powietrze wtórne które zassie kominek przez otwarte ( uchylone ) drzwi?

Raczej nie będzie takiej sytuacji.

Do pomieszczenia napływa non stop świeże powietrze w ilości ok.0,5kubatury/h ,dla salonu 30m2 ok.50m3/h,do wkładu dopływa podstawowe powietrze z zewnątrz.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie będzie takiej sytuacji.

Do pomieszczenia napływa non stop świeże powietrze w ilości ok.0,5kubatury/h ,dla salonu 30m2 ok.50m3/h,do wkładu dopływa podstawowe powietrze z zewnątrz.

W wypadku nie działającej (awaria) wentylacji nie korzystaj z kominka, który jest tylko dla klimatu i ogrzewania garażu. Jakie to szczęście, że awarie prądu nie dotyczą nawiedzonych. Zrób u siebie wentylacje garażu. Oświecona góra powinna wiedzieć po co jest tam wymagana wentylacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
W wypadku nie działającej (awaria) wentylacji nie korzystaj z kominka, który jest tylko dla klimatu i ogrzewania garażu. Jakie to szczęście, że awarie prądu nie dotyczą nawiedzonych. Zrób u siebie wentylacje garażu. Oświecona góra powinna wiedzieć po co jest tam wymagana wentylacja.

Jeśli to było do mnie to raczej nie trafione ale widocznie jestem nawiedzony ;)

W ciągu 3 lat od rozpoczęcia budowy nie miałem żadnej awarii prądu,(neta odłączyli mi z uwagi na wymianę kabli na 16h i wtedy tragedia była...)WM chodzi non stop,garaż był ogrzewany ciepłem odpadowym z kominka chyba z 8 razy w przeciągu ponad 200 dni sezonu grzewczego.

W garażu jest nawiew i wywiew,coś jeszcze ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiew i wywiew, a więc wentylacja grawitacyjna w garażu. OK tak samo powinno być w pomieszczeniu z kominkiem, kuchni (o ile używa się gazu). Nie można używać ognia w pomieszczeniach z wentylacją wymuszoną. Gdzie poprawność działania zależy od prądu, wentylatorów, a złe działanie lub brak wentylacji nie uniemożliwia rozpalenie ognia. Strzyżenie odbywa się z każdym inwestorem, przy każdej nieprzemyślanej decyzji. Najłatwiej strzyc zarozumiałych wszystkowiedzących, nie myślących.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Nawiew i wywiew, a więc wentylacja grawitacyjna w garażu.

Nie.

 

Jako,że jesteś nie myślący to pomyśl spokojnie i pomału czemu "nie".

Może w końcu zrozumiesz,że Twoje badziewie,które oferujesz to epoka kamienia łupanego i że istnieje w dzisiejszych czasach lepsza i skuteczniejsza wentylacja niż grawitacyjna ?

 

Normalnie czuje się jak Harry Potter bo wszelakie sprzedawcy badziewi typu ekosyfu,kominków grzewczych,jako Lordy Voldermorty próbują mnie zerować ;)

Tym razem Voldemortem okazuje się być sprzedawca pieców kominkowych.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Zaciekawiłeś mnie. Możesz opisać sposób wentylowania swojego garażu. Całe życie uczymy się, może poznam nie znany mi sposób wentylacji. Poprawnej????

Nawiew świeżego powietrza do garażu i wywiem zużytego powietrza z garażu w ilości ok.30m3/h.

Czy coś w tym temacie nie jest jasne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.

 

Jako,że jesteś nie myślący to pomyśl spokojnie i pomału czemu "nie".

Może w końcu zrozumiesz,że Twoje badziewie,które oferujesz to epoka kamienia łupanego i że istnieje w dzisiejszych czasach lepsza i skuteczniejsza wentylacja niż grawitacyjna ?

 

Normalnie czuje się jak Harry Potter bo wszelakie sprzedawcy badziewi typu ekosyfu,kominków grzewczych,jako Lordy Voldermorty próbują mnie zerować ;)

Tym razem Voldemortem okazuje się być sprzedawca pieców kominkowych.

Może jednak odważysz się i opiszesz sposób wentylacji w garażu. (nie grawitacyjny) Bez względu na wszystko nie sprzedam Tobie nic. Ponieważ jesteś myślący inaczej, nie zgadniesz dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Opary paliwa???

Zapewne są nawiewane do pomieszczenia mieszkalnego jak smród ze zmażenia czy z WC i dwutlenek węgla wywiewany z pomieszczeń użytkowych.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne są nawiewane do pomieszczenia mieszkalnego jak smród ze zmażenia czy z WC i dwutlenek węgla wywiewany z pomieszczeń użytkowych.

Bardziej interesuje mnie rodzaj wentylatora, choć kolejność nawiewów i wywiewów też ma znaczenie. Rozumiem jednak, że brak Ci wiedzy co do sposobu poprawnego montażu wentylacji. Zostałeś ostrzyżony i nie możesz się przyznać, nawet ryzykując życiem własnej rodziny. "musicie być silni miłością (do siebie........ "wyznanie Narcyza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Bardziej interesuje mnie rodzaj wentylatora, choć kolejność nawiewów i wywiewów też ma znaczenie. Rozumiem jednak, że brak Ci wiedzy co do sposobu poprawnego montażu wentylacji. Zostałeś ostrzyżony i nie możesz się przyznać, nawet ryzykując życiem własnej rodziny. "musicie być silni miłością (do siebie........ "wyznanie Narcyza

WTF ?

Rodzaj wentyla/wentyli bo mam dwa ? Na pewno DC,wywiewny o wydajności 280m3/h a nawiewny o wydajności 280m3/h,nie wiem jakiej firmy ale sądzę,że EBM.

Kolejność nawiewów/wywiewów ?

O czym ty do mnie mówisz ?

Do projektu z pierwszej strony dziennika został dołączony nawiew na jedną nitkę ze skrzynki i tym sposobem nawiew jest równy wywiewowi.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyśl to. Masz tyle samo nawiewu ile wydmuchu. Znaczy - zrównoważone. Nadmuchnie załóżmy 100 m3 - wydmuchnie 100 m3. Bo jest zrównoważone. A skąd weźmie powietrze wtórne które zassie kominek przez otwarte ( uchylone ) drzwi?

 

Jeśli dom jesz szczelny, to stworzy się podciśnienie, a jeśli podciśnienie, to więcej powietrza zacznie napływac przez przewod doprowadzajacy je do kominka. Podciśnienie obniży też opory nawiewu WM, a zwiększy opory wywiewu, więc bilans się zrównoważy.

Jesli dom nie jes szczelny, to zacznie napływać świeże powietrze z zewnątrz.

 

Jeszcze rozumiem, źe ktoś obawia sie czadu, ale wyssania tlenu z domu przez kominek ?? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WTF ?

Rodzaj wentyla/wentyli bo mam dwa ? Na pewno DC,wywiewny o wydajności 280m3/h a nawiewny o wydajności 280m3/h,nie wiem jakiej firmy ale sądzę,że EBM.

Kolejność nawiewów/wywiewów ?

O czym ty do mnie mówisz ?

Do projektu z pierwszej strony dziennika został dołączony nawiew na jedną nitkę ze skrzynki i tym sposobem nawiew jest równy wywiewowi.

Zapewne chodzi o potencjalną możliwość zapłonu oparów, które gromadziłyby się w garażu, jeśli wjechałbyś samochodem z dziurawym pełnym bakiem, a przy okazji akurat wtedy (nieszczęścia chodzą, jak wiadomo, parami) nastąpiłaby przerwa w dostawie prądu, co uniemożliwiłoby sprawne "oczyszczenie atmosfery". Lub też zapłonu spowodowanego przez iskrzące (zepsute) wentylatory. Czy ktoś może powiedzieć, ile musiałoby się wylać tego paliwa i jak długo musiałoby ono w garażu znajdywać, by osiągnąć stężenie zagrażające wybuchem? Oczywiście zakładam, że artur nie prowadzi nielegalnej stacji paliw w domu.

 

Wszystko jest możliwe. Zapewne równie prawdopodobne, że któregoś pięknego dnia w pomieszczenie sypialni właduje się awionetka.

 

Problem w tym, że jakoś statystycznie jest to na tyle mało prawdopodobne, że można spokojnie spać. O ile o wybuchających kominkach czy zbiornikach CWU (napędzanych węglem/ekogroszkiem) się słyszy co jakiś czas, o tyle o awionetkach spadających na domy i wybuchających garażach jakoś mało.

 

Ja rozumiem, forum ma swoje prawa, ale są pewne granice czepialstwa. Uważam, że prawdopodobieństwo tego, że u artura się coś wydarzy, jest niższe, niż u człowieka, który trzyma w domu materiały łatwopalne.

 

Co do kominów, ja mógłbym z nich zrezygnować. Miałbym teraz więcej kasy choćby na kostkę przed dom. Niestety, dopiero po ich wybudowaniu (kominów) zapadła decyzja rezygnacji z ekogroszku i kominka. Skutecznie przekonał nas o tym sąsiad, który pokazał nam, jak wygląda praca z ekogroszkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że koledzy skupili się na ewentualnej emisji CO do pomieszczenia kominka, pomijając zupełnie ewentualność wypalenia tlenu z pomieszczenia w wypadku zaciągnięcia przez kominek powietrza do spalania z pomieszczenia w którym jest umieszczony. O to przy odpowiednim nieszczęśliwym zbiegu sprzyjających okoliczności jest wcale łatwo. Starczy że starzy wyjadą a dzieciarnia podczas balu ( starych nie ma - chata wolna ) zechce popatrzyć w ogień i ktoś drzwiczek nie domknie. Znacie przypadki uduszenia podczas kąpieli w łazience w której był umieszczony piecyk gazowy a oszczędny gospodarz zatkał wentylację bo z niej zimnem dmuchało? Jeżeli WM w salonie z kominkiem jest zrównoważona ( tyle samo nadmuchnie ile wyciągnie ) to kominek naprawdę bardzo szybko zużyje cały tlen z pomieszczenia. I co wtedy? Cicha śmierć. Ja wiem że o tym się nie myśli. Że to w ogóle jest niemożliwe - przecież ludzie głupi nie są. Mimo tego w tym roku odpłynął mój sąsiad - się kąpał w łazience z Junkersem dla oszczędności pozbawionym dopływu powietrza z zewnątrz. I piecyk wypalił cały tlen z pomieszczenia a chłop się udusił. Amen., Requiescat in pace.,

 

Ale cyrk :lol2:

 

kobra przyznaj że nie jesteś aż tak głupi i to sobie dla jaj tylko napisałeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo przejrzałem po "łepku" Twój dziennik ...

 

na samym początku widzę schemat WM i widzę że jest nawiew z WM do garażu ???

Czy tak jest naprawdę ? Jeśli tak to jaki kominiarz Ci odebrał dom jak w garażu NIE MOŻE być wentylacji "wymuszonej" ?

 

Druga sprawa widziałem że na płytach KG i na stropie drewnianym masz położony styropian ? Wiesz że razie pożaru nie dostaniesz odszkodowania ?

Styropian nie może być montowany przy stropie/szkielecie drewnianym ..

Tylko wełna ...

 

Szczerze mówiąc masz takie "babole" w domu że aż strach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Arturo przejrzałem po "łepku" Twój dziennik ...

 

na samym początku widzę schemat WM i widzę że jest nawiew z WM do garażu ???

Czy tak jest naprawdę ? Jeśli tak to jaki kominiarz Ci odebrał dom jak w garażu NIE MOŻE być wentylacji "wymuszonej" ?

 

Druga sprawa widziałem że na płytach KG i na stropie drewnianym masz położony styropian ? Wiesz że razie pożaru nie dostaniesz odszkodowania ?

Styropian nie może być montowany przy stropie/szkielecie drewnianym ..

Tylko wełna ...

 

Szczerze mówiąc masz takie "babole" w domu że aż strach ...

Do projektu z pierwszej strony dziennika został dołączony nawiew na jedną nitkę ze skrzynki i tym sposobem nawiew jest równy wywiewowi.

Mój cały dom to jeden wielki babol ;)

Najważniejsze,że świadomie każda decyzja została podjęta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...