Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

Mój cały dom to jeden wielki babol ;)

Najważniejsze,że świadomie każda decyzja została podjęta :)

 

Spoko. Twój dom Twoja sprawa ...

 

Mówię jedynie że jeśli kiedyś by Ci dom spłonął to nie masz szans na odszkodowania a dodatkowo możesz mieć problemy bo okaże się że zastosowano materiały (styropian) które nie mogą być stosowane przy konstrukcji drewnianej i której nie stosuje ŻADEN konstruktor ani projektant ze względu na bezpieczeństwo konstrukcji , dodatkowo widziałem u Ciebie że przewody na konstrukcji drewnianej idą bez peszli.

Dodatkowo możesz być pociągnięty do odpowiedzialności za użycie materiałów niezgodnych z projektem domu i nie nadających się do konstrukcji dachowej i zagrożenie życia mieszkańców ..

 

To samo w przypadku wentylacji garażu.

 

Żaden kominiarz nie powienien podpisać się przy odbiorze domu przy braku WG w salonie (kominek) jak i braku WG w garażu (wlot i wylot).

W garażu nie może być nic innego jak WG ...

 

U mnie kiedyś w garażu odpaliłem samochód i jeszcze nie miałem wlotu powietrza i włączył mi się czujnik czadu ...

Dopiero po otwarciu okna alalrm się wyłączył ...

 

W garażu mam obecnie świetną wentylację która działa niezależnie czy to zima czy lato. Mam dziurę w ścianie i otwarte okno :)

Wieje , ale już nigdy się czujnik nie włączył ...

 

Widzę że ludzie wpadają w paranoję jeśli chodzi o ocieplanie , uszczelnianie a nie dbają o najważniejsze o ... bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
To jak to na końcu jest: gdy jest zamontowana WM, a w salonie kominek:mad:

:

Przede wszystkim, kominek powinien być przystosowany do pobierania powietrza zewnętrznego, którego wylot umieszcza się pod paleniskiem. Łączy się go rurą o średnicy ok. 100 mm, prowadzoną np. pod podłogą, z osłoniętym kratką otworem wścianie zewnętrznej.

Dzięki takiemu rozwiązaniu powietrze potrzebne do spalania opału nie będzie wyciągane z pomieszczenia, zatem nie będzie to wpływać na pracę systemu wentylacyjnego.

Trzeba jednak pamiętać, że komora spalania kominka nie jest całkowicie szczelna i w wyjątkowo niekorzystnych warunkach (słaby ciąg kominowy, przymknięty szyber), przy nieodpowiedniej regulacji układu wentylacyjnego, może wystąpić zasysanie dymu do pomieszczenia.

Dlatego wentylacja powinna pracować z pewnym nadciśnieniem (większy dopływ powietrza niż jego usuwanie), na co szczególnie trzeba zwrócić uwagę w przypadku instalowania filtrów na dopływie powietrza wentylacyjnego.

 

Kominki z zamkniętą komorą spalania można instalować w domach z dowolnym systemem wentylacji: z wentylacją naturalną, mechaniczną nawiewno-wywiewną lub mechaniczną wywiewną.

Podobnie jednak jak w wypadku kominków z otwartym paleniskiem należy zadbać o doprowadzenie powietrza niezbędnego do spalania. Ze względu na budowę wkładów i kaset powietrze zwykle doprowadza się bezpośrednio do paleniska kanałem ułożonym pod podłogą pomieszczenia. Kanał powinien być ocieplony i mieć przepustnicę odcinającą. Jeśli w budynku jest wentylacja naturalna, w pomieszczeniu z kominkiem musi się znaleźć osobny kanał wentylacyjny Wentylacja nawiewno-wywiewna w zasadzie nie wymaga specjalnych rozwiązań, choć niektórzy projektanci i w tym przypadku proponują zastosowanie dodatkowego kanału wywiewnego w pokoju kominkowym.

Jest on zabezpieczeniem na wypadek, gdyby z kominka zaczął się wydostawać dym lub tlenek węgla, a drzwi oddzielające pomieszczenie z kominkiem od innych, w których znajdują się kanały wywiewne, były zamknięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden kominiarz nie powienien podpisać się przy odbiorze domu przy braku WG w salonie (kominek)

 

 

Nie dotyczy kominków z doprowadzeniem powietrza.

Ty myslisz, że wszyscy kominiarze łamią podpisy, odbierając przewód dymowy w salonie ?

 

To mieszanie WM i WG raczej jest uznawane za błąd.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie. Nie ma co bić piany. Wszystko w temacie kominka i wentylacji mechanicznej i ryzyku z tym związanym już w tym wątku zostało powiedziane. Nie bijcie już piany. Kominiarz podpisze odbiór, bo

§ 150 9. W pomieszczeniu z paleniskami na paliwo stałe, płynne lub z urządzeniami gazowymi pobierającymi powietrze do spalania z pomieszczenia i z grawitacyjnym odprowadzeniem spalin przewodem od urządzenia stosowanie mechanicznej wentylacji wyciągowej jest zabronione. 10. Przepisu ust. 9 nie stosuje się do pomieszczeń, w których zastosowano wentylację nawiewno-wywiewną zrównoważoną lub nadciśnieniową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wybaczcie moją niewiedzę.

W Grecji nie byłem, potraw greckich fanem nie jestem, nie wiedziałem też że dogrzewają się polskimi kominkami.

Wiem że pieniędzy nie mają.

Swego czasu Niemcy chcieli kupić jakieś ich wyspy....

Prościej chyba jest wyspę zająć ? Jest już specjalista po sąsiedzku.....;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wybaczcie moją niewiedzę.

W Grecji nie byłem, potraw greckich fanem nie jestem, nie wiedziałem też że dogrzewają się polskimi kominkami.

Wiem że pieniędzy nie mają.

Swego czasu Niemcy chcieli kupić jakieś ich wyspy....

Prościej chyba jest wyspę zająć ? Jest już specjalista po sąsiedzku.....;)

 

Pieniędzy to oni mają więcej niż my. Po prostu im się w doopach poprzewracało. Ty jakbyś przez kilka lat zarabiał 20tys. miesięcznie i nagle obcięli by Ci pensję do 15tys. to też byś protestował;) Pracowałem z wieloma grekami - bardzo roszczeniowi ludzie, a do pracy dwie lewe ręce:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie ekogroszek, ale też paliwo stałe i kolejny "kwiatek" :lol2:

 

Dom w Lucernie z Archonu, trochę przerobiony, 136m2, ocieplenie ścian 15cm, poddasza 25cm, podłogi 13cm, okna trzyszybowe z roletami, pierwszy sezon grzewczy, kocioł Kostrzewa Pellets 100 o mocy 24kW, zużycie 4 tony pelletu LAVA ze Stelmetu w ciągu całego roku, w tym całoroczne podgrzewanie CWU.

 

24kW - "przedsionek piekła':evil:

 

Tak na marginesie cena tego pelletu to na alledrogo 910PLN/tona

Edytowane przez Hanss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieniędzy to oni mają więcej niż my. Po prostu im się w doopach poprzewracało.

 

Niedawno widzialem calkiem fajny dokument dotyczacy ich oszustw przy wchodzeniu do owczesnego EWG i pozniej do strefy Euro. To jest mentalnosc ludzi z 3-go Swiata, a nie Europejczyków. Kolebka demokracji byly 10-tysieczne starozytne Ateny i po tych ludziach nic juz nie zostalo oprocz kamieni, a wspolczesni Grecy dalej jada na "opinii" i doja frajerow. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Heh... Monterzy w sumie trzech, są jacyś jednomyślni - jakiś monopol :) , albo mocny marketing... Oferowali pompę Alfea Excelia Tri 11 kW [ tutaj znalazłem w katalogu : http://dane.atlantic-polska.pl/ATLANTIC_ulotka_2014_e1_energie_odnawialne.pdf ]

Mnie nic ta nazwa, ani marka nie mówi...

Najniższą cenę jaką dostałem niby "po znajomości" to 22 300 z montażem - bez zasobnika. Baniaczek 250 L to dodatkowo 2100 brutto. Czyli razem jakieś 24 400 - a i tak pewnie minimum w 25 tys się zamknie.

Kupiłem to podam ceny jakie dostałem bez łaski, na 8% VAT, od instalatora uprawnionego czyli z gwarancją.

 

Otóż za ok 24 tys. mam wycenioną całą kotłownie (sam muruję słupki pod jed. zewn), ale z zasobnikiem Galmet Maxi 300L czyli lepszy od Ermet 250 oraz na pompce ciepła T-Cap 9kW 1 faza! a nie seria C. Montaż, uruchomienie. Ewentualnie z kilkaset złotych (400-500 z montażem) dopłaty za sterownik bo do wyceny prosiłem na sterowaniu pogodynki z PC. Za to w cenie jest oryginał taca do skroplin.

 

Zaś co do ceny na serię C to również do porównania dostałem ofertę i tak 1 FAZOWA 9kW kosztuje u mojego instalatora niespełna 20 000.

 

Także jak te ceny za 24 i 25 tys są na 1 fazie to są słabe.

Niebawem u mnie instalacja i chętnie instalatora polecę jak się sprawdzi. Całość kotłowni z dotacją u mnie nie przekroczy 19K i to jest kwota rozsądna jak na PC powietrzną, powiedział bym - bezkonkurencyjna do najtańszej za 32 K gruntowej z odwetami jakie miałem do wyboru.

ja za kompletna kotlownie TCAP 9kW, galmet maxi 300 dalem 25k na gotowo. jedynie musialem wymurowac sobie postument pod jednostke zewnetrzna,

 

No to chyba już nikt nie będzie miał wątpliwości po powyższych postach,że system grzewczy na ekogroszek nie dość,ze jest nieopłacalny w nowych domach to jeszcze jest o wiele droższy niż w/w bezobsługowe źródło ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś by się połasił na ocenę całości kosztów ogrzewania paliwem stałym w okresie żywotności kotła za 5kzł i pompy ciepła za 20kzł z uwzględnieniem (rozłożeniem) na te powiedzmy 10 lat kosztów kotła węglowego i pompy ciepła, które po tym czasie pójdą na złom ?

Gdy się do rocznych kosztów ogrzewania doda w przypadku ekogroszku 500zł a do PC 2000zł to już tak różowo nie jest.

Edytowane przez _olo_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A może ktoś by się połasił na ocenę całości kosztów ogrzewania paliwem stałym w okresie żywotności kotła za 5kzł i pompy ciepła za 20kzł z uwzględnieniem (rozłożeniem) na te powiedzmy 10 lat kosztów kotła węglowego i pompy ciepła, które po tym czasie pójdą na złom ?

Gdy się do rocznych kosztów ogrzewania doda w przypadku ekogroszku 500zł a do PC 2000zł to już tak różowo nie jest.

O kominie zapomniałeś ? Przez 10 lat ile wydasz na czyszczenie albo wymianę komina jak już przegnije od sadzy z przewymiarowanego kotła jak to w każdym przypadku w nowych domach jest normą ?

Chyba żartujesz,że 10 letnią pompę oddasz na złom.Czy 10 letnie auto także oddajesz na złom ? Czy jak padnie Ci sprężarka w dieslu to także oddajesz go na złom czy wymieniasz ją lub jakąkolwiek część,która się zepsuje ?

 

Obudźcie się ludzie...

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komin ? Mój już stoi 35 lat i nic nie było przy nim robione. Uparciuch, nie chce przegnić, czyszczony też nie pamiętam kiedy był, jakoś same sadze z niego odpadają. Kocioł najzwyklejszy, wszystkożerny.

 

Poza tym w domach z PC też jakoś trzeba wentylować wnętrze domu a wiadomo powszechnie, że dachówkowe kominki wentylacyjne są takie sobie w działaniu.

 

Co do PC - myślę, że awarie mogą się już prędzej przytrafić i nie będzie w stanie ich samodzielnie usunąć każdy z minimum zacięcia do majsterkowania.

Poza tym pompa ciepła to nie auto, porównaj ją raczej z lodówką, ta ma po 10 latach taką sprawność i wartość użytkową, że się zwykle na złom nadaje a w aucie 10-cio letnim jak mu silnik padnie z przebiegu to raczej mało kto aplikuje nowy bo on droższy od tego samochodu, samochód idzie na części lub pod prasę.

Edytowane przez _olo_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...