Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

Przepraszam za moje następne zdania jeśli zabrzmię jako upierdliwy

 

 

Facet jest fantasta, bo 8h to jakis w miare standardowy UPS bez obciazenia nawet nie popracuje (np taki APC Smart 700). Raczej 4000 VA zamontowanego w szafie rackowej nie postawil, bo by kosztowal tyle, co ten kociolek ktory ma podtrzymywac. Ja mam do malej szafy serwerowej przetwornice do ktorej sa wpiate aku o pojemnosci 90Ah (to odpowiednik 2 akumulatorow od malej osobowki) i przy poborze niecalych 200W podtrzymywana jest 4h. :)

 

Niestety musisz zamieszkac z rodzicami albo tesciami, zeby Ci rozpalali albo usuwali zaciecia podajnika (ktore oczywiscie "nigdy" nie wystepuja). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Za to wy macie o PC

 

Tak sie sklada ze nie jeden mial kontakt z weglem.... Nawet sam korzystal...

Za to nie jeden negujacy PC w najlepszym wypadku czytal artykul w Muratorze, a PC ns oczy nie widzial.

Vampe, ja nigdy nie negowałem PC, gdybyś poczytał moje wpisy doczytałbyś jakie jest moje zdanie.

Denerwujące jest traktowanie innych którzy z jakiegoś powodu nie chcą u siebie PC, uważacie ich za największych cymbałów i zacofańców a sami uważacie się za panów świata i najświatlejszych ze światłych.

Tylko tyle mam przeciwko PC a raczej kilku jej użytkowników.

Ja widzisz znowu znam takich którzy mają PC a palą węglem żeby mieć ciepło i tak możemy sobie w kółko pieprzyć do znudzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Obecny nowy kocioł mam zainstalowany od lutego zeszłego roku i jeszcze ani razu się nie "zaciął".

Jak jest przerwa w dostawie prądu to spokojnie 8 godzin na UPSie przeleci, jeśli by mnie nie było i skończyłby się akumulator to jest następne 10 do 12 godzin gdzie kocioł i tak się rozpali jak zasilanie wróci.

Gdyby jednak zgasł to na regale leży podpałka do grilla, rodzice są w domu, wystarczy że ktoś położy dwie kostki tej podpałki na palniku i może iść do domu, kociołek potrafię rozpalić przy pomocy telefonu z drugiego końca świata.

Takie macie pojęcie o kotłach węglowych, Wy widzicie tylko łopatę i węgiel a w głowach huczą Wam te pompki.

Jedynie w regionach słabo rozwiniętych w elektryke będzie potrzebny agregat,ja przez ponad 40 lat nie miałem przerwy w dostawie prądu dłuższej niż kilka h a piszemy o nowych domach gdzie straty ciepła to ok 1,5st.C przez 24h od momentu przestania grzania.

 

Co do pompy do cwu,powtarzam że zakup jej to bzdura,pisałem to również SUSPENSEROWI ale widocznie posiadacze ekogroszka nie myślą i nie wiedzą o tym,że raz to jest chinszczyzna a dwa przy grzania cwu trzeba puszczać wysoką temperaturę co wiąże się automatycznie z niską sprawnością pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet jest fantasta, bo 8h to jakis w miare standardowy UPS bez obciazenia nawet nie popracuje (np taki APC Smart 700). Raczej 4000 VA zamontowanego w szafie rackowej nie postawil, bo by kosztowal tyle, co ten kociolek ktory ma podtrzymywac. Ja mam do malej szafy serwerowej przetwornice do ktorej sa wpiate aku o pojemnosci 90Ah (to odpowiednik 2 akumulatorow od malej osobowki) i przy poborze niecalych 200W podtrzymywana jest 4h. :)

 

Niestety musisz zamieszkac z rodzicami albo tesciami, zeby Ci rozpalali albo usuwali zaciecia podajnika (ktore oczywiscie "nigdy" nie wystepuja). :)

Nieprawdopodobne rzeczy są możliwe tylko pompiarzy, hehe.

Zaspokoję Twoją ciekawość Pyxis.

Mój inwerter Orvaldi INV 12V/500W, testowałem czas podtrzymania na tym urządzeniu w okresie zimowym, podłączony jest do niego akumulator kwasowy ( nie żelowy )

Centra 12V/115Ah.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet jest fantasta, bo 8h to jakis w miare standardowy UPS bez obciazenia nawet nie popracuje (np taki APC Smart 700). Raczej 4000 VA zamontowanego w szafie rackowej nie postawil, bo by kosztowal tyle, co ten kociolek ktory ma podtrzymywac. Ja mam do malej szafy serwerowej przetwornice do ktorej sa wpiate aku o pojemnosci 90Ah (to odpowiednik 2 akumulatorow od malej osobowki) i przy poborze niecalych 200W podtrzymywana jest 4h. :)

 

Niestety musisz zamieszkac z rodzicami albo tesciami, zeby Ci rozpalali albo usuwali zaciecia podajnika (ktore oczywiscie "nigdy" nie wystepuja). :)

 

 

Kocioł wstaje po 8h bez prądu - bez ups`a , pod pojęciem ups może kryć się przetwornica 500W true sinus z zapiętymi 2x120Ah - jak myślisz ile na tym pojedzie ?

 

Jak się postarasz to i po 10h wstanie - tak możesz to zrobić zdalnie bez dziadków i podpałki.

 

Zacięcie podajnika ? Proszę Cię ... :) Tak co dziennie po dwa razy ...

 

Demonizujesz

 

Obsługa ? W sobotę zejście do hadesu z piwkiem w ręce - 20min bez piwka 5min - faktycznie raz w tygodniu 5- 20min - masakra

 

Do całości możesz dołożyć uwzględniając sprawność 60% 0,09PLN/kWh - workowanego opału z teleportacją do kotłowni

- człowiek szukał po casto i nie wiadomo gdzie a tu pod nosem 25MJ ...

 

Nawet jak sprawność wyjdzie 40% (lato - grzanie cwu) to koszt 1kWh - 0,14PLN :) Na uj mi PC ?

 

Wszystko w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Denerwujące jest traktowanie innych którzy z jakiegoś powodu nie chcą u siebie PC, uważacie ich za największych cymbałów i zacofańców a sami uważacie się za panów świata i najświatlejszych ze światłych.

Tylko tyle mam przeciwko PC a raczej kilku jej użytkowników.

Ciekawy jestem powodów dla których ktoś wybiera ekosyf do nowego domu zamiast PC.

Rozszerzysz wypowiedź na temat tych powodów ?

 

Dla mnie istnieje jeden powód a mianowicie NIEWIEDZA inwestora na temat specyfiki domu i systemów grzewczych,którą wy sprzedawcy ekosyf u poglebiacie oglupiajac cały czas zielonych w temacie.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za moje następne zdania jeśli zabrzmię jako upierdliwy .

 

Czy po tym jak kocioł będzie pracował na UPSie i skończy się zasilanie , to ta garstka węgla która jest na tym "talerzyku" będzie się żarzyć 10-12 godzi ?

 

Czy akcja z smsem z drugiego końca świata będzie polegać na tym że mama albo tata podłożą podpałkę ?

 

Nie rozumiem , a pytam bo jestem zainteresowany kotłem na groszek i interesują mnie te nowe rozwiązania.

 

pozdr

Zależy od paliwa jakiego używasz, u mnie się zdarzyło że przypadkiem zona wyłączyła sterownik rano, podpinała chyba odkurzać przy sprzątaniu samochodu, wieczorem zrobiło się larmo bo w domu zaczęło się robić chłodno, włączyłem sterownik po 11,5 godziny, ogień sam się rozniecił.

Tak jest możliwe odpalenie kotła zdalnie nawet z drugiego końca świata, jeśli ma Ci kto podpałkę na palnik położyć :)

Darmowe powiadomienia SMSem o zaistniałych alarmach czy nawet braku paliwa w zasobniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem powodów dla których ktoś wybiera ekosyf do nowego domu zamiast PC.

Rozszerzysz wypowiedź na temat tych powodów ?

 

Dla mnie istnieje jeden powód a mianowicie NIEWIEDZA inwestora na temat specyfiki domu i systemów grzewczych,którą wy sprzedawcy ekosyf u poglebiacie oglupiajac cały czas zielonych w temacie.

 

 

Najpierw wyjaśnij pojęcie gęstości prądu :) A potem możesz dalej siać ferment Nauczycielu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł wstaje po 8h bez prądu - bez ups`a , pod pojęciem ups może kryć się przetwornica 500W true sinus z zapiętymi 2x120Ah - jak myślisz ile na tym pojedzie ?

 

Jak myslisz, ile to kosztuje? Czy dodajecie to do kosztow, bo aku tez nie sa wieczne.

Wszystko mozna zrobic, tylko parasolki w tylku nie otworzysz. Kwestia kasy.

 

Zacięcie podajnika ? Proszę Cię ... :) Tak co dziennie po dwa razy ...

 

Demonizujesz

 

Nie, mam sasiadow i zgadnij czym wiekszosc grzeje dom? Gadamy ze soba.

 

Obsługa ? W sobotę zejście do hadesu z piwkiem w ręce - 20min bez piwka 5min - faktycznie raz w tygodniu 5- 20min - masakra

 

Masz obowiazek, to raz. Nie jest to robota ktora zrobisz w garniturku - to dwa. Ja widzialem czyszczenie kociolka i widzialem KOTLOWNIE - wlasnie tak, duzymi literami. :)

 

Do całości możesz dołożyć uwzględniając sprawność 60% 0,09PLN/kWh - workowanego opału z teleportacją do kotłowni

- człowiek szukał po casto i nie wiadomo gdzie a tu pod nosem 25MJ ...

 

Nawet jak sprawność wyjdzie 40% (lato - grzanie cwu) to koszt 1kWh - 0,14PLN :) Na uj mi PC ?

 

Wszystko w temacie

 

Widzisz, te 25MJ wegla to jest napisane na worku. Co jest w worku, tego nawet dyrektok kompanii weglowej nie wie. Ty juz na prewno. Zgadnij ile energii ma kWh "pradu"? Tak w przyblizeniu.

Przy gruntowce masz 1kWh ciepelka na CO na poziomie 8gr. Bez "hadesu", ustawiania kociolka (tak, czytalem watek o ekonomicznym spalaniu.... :)), czyszczenia, skladowania wegla i systemu podtrzymywania godnego serwerowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój inwerter Orvaldi INV 12V/500W, testowałem czas podtrzymania na tym urządzeniu w okresie zimowym, podłączony jest do niego akumulator kwasowy ( nie żelowy )

Centra 12V/115Ah.

 

A to widzisz, to juz podpada nie pod "UPSa", a syste podtrzymania napiecia. Ja moge sobie generator kupic i tez bedzie dzialalo. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem powodów dla których ktoś wybiera ekosyf do nowego domu zamiast PC.

Rozszerzysz wypowiedź na temat tych powodów ?

 

Tak to bardzo prosta odpowiedź.

Ktoś może mieć większe uczulenie na PC niż Ty do mojej osoby, to widać gołym okiem po Twoich postach bo nie potrafisz już napisać nawet jednego żeby mi nie przytknąć.

Ty nie masz uczulenia na węgiel ale na mnie Arturo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Najpierw wyjaśnij pojęcie gęstości prądu :) A potem możesz dalej siać ferment Nauczycielu.

No właśnie to był przykład na głupotę i niewiedzę użytkownika ekogroszka,który pisał,że przy-25st.C pompa ciepła się nie włączy dlatego odpowiedziałem mu,że nie włączy się bo przy tej temperaturze prąd gestnieje do konsystencji galarety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myslisz, ile to kosztuje? Czy dodajecie to do kosztow, bo aku tez nie sa wieczne.

Wszystko mozna zrobic, tylko parasolki w tylku nie otworzysz. Kwestia kasy.

 

Nie, mam sasiadow i zgadnij czym wiekszosc grzeje dom? Gadamy ze soba.

 

Masz obowiazek, to raz. Nie jest to robota ktora zrobisz w garniturku - to dwa. Ja widzialem czyszczenie kociolka i widzialem KOTLOWNIE - wlasnie tak, duzymi literami. :)

 

Widzisz, te 25MJ wegla to jest napisane na worku. Co jest w worku, tego nawet dyrektok kompanii weglowej nie wie. Ty juz na prewno. Zgadnij ile energii ma kWh "pradu"? Tak w przyblizeniu.

Przy gruntowce masz 1kWh ciepelka na CO na poziomie 8gr. Bez "hadesu", ustawiania kociolka (tak, czytalem watek o ekonomicznym spalaniu.... :)), czyszczenia, skladowania wegla i systemu podtrzymywania godnego serwerowni.

 

Nie mam takiej przetwornicy , mam ups`a true sinus 3kVA ale nie jest podpięty do kociołka jeno w "serwerowni" stoi na razie bo home-serwer się jeszcze nie wprowadził :) Kociołek nie potrzebuje podtrzymania.

 

Do zimy może ogarnę już Hades do porządku - nie mam glazury (bo kasy brak) ale czysto będzie - Zimą jak będziesz w okolicy Gubałówki zapraszam na browarka w Hadesie ;) Opowieści sąsiadów a własne doświadczenie = prawie robi różnicę.

 

Co do MJ to jestem pewien że ma >= 25MJ :)

 

Zgadnij ile energii ma kWh "pradu"? Tak w przyblizeniu.

 

Nie śmiem próbować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyxis tak trochę jednak pieprzysz. Mam kocioł 10 lat, w tym czasie 3 razy wymieniłem kondensator rozruchu silnika ( jakieś 6 do 10 PLN i 3 min. roboty. Pierwsza wymiana była z konieczności - silnik podajnika przestał się załączać. Pozostałe dwie z przezorności - doczytałem że ten kondensator pada zazwyczaj po 3 - 4 latach użytkowania więc co 3 lata zmieniam nawet jeżeli wciąż jeszcze pracuje ), raz dmuchawkę ( 2 stówki i 10 minut ) i sterownik ( to bardziej z kaprysu, bo ten stary po wymianie dwóch sztuk przekaźników obecnie z drugim kotłem pracuje ). Nie wiem co to te jakieś zacięcia podajnika o których piszesz. Jak palisz odpowiednim opałem a kocioł prawidłowo zamontowany - ma działać. Instalacje coraz częściej zalewa się glikolem, szczególnie kiedy jest w instalacji jakiś kawałek podłogówki. Chłopaki najczęściej o jakimś UPS Orvaldi z akumulatorami żelowymi piszą - nie wiem jak długo może podtrzymać pracę kotła, jednak zważ że urządzenia włączają się cyklicznie. Podajnik pracuje zimą jakąś godzinkę, max 2 godziny na dobę ( to już naprawdę duża i zimna chałupa musi być no i ostry mróz, bo w 2 godziny jest w stanie podać koło 30 kilo węgla na palnik ), dmuchawka powiedzmy że 10 godzin, łączna moc silnika podajnika i dmuchawki to jakieś 130 - 150 watt. Ja na przykład wyjeżdżając zimą puszczam instalację po grawitacji - więc pompka obiegowa odpada. Obniżam temperaturę w pomieszczeniach do 18 stopni i ma być dobrze. Awaria kotła jest równie prawdopodobna jak awaria Twojej pompy. Zimą zazwyczaj na tydzień, max 10 dni wyjeżdżam - nie zdarzyło się żeby potrzebna była jakaś interwencja z zewnątrz. Mieszkający w pobliżu szwagier i tak co dzień pod moją nieobecność zachodzi - psy trzeba karmić, taki układ mamy że ja się zajmuję jego zwierzętami kiedy wyjeżdża a on moimi kiedy mnie gdzieś poniesie. Więc gdyby była konieczność dosypania wora czy dwóch - też problemu by z tym nie było. Proszę go tylko żeby w przeddzień mojego przyjazdu głowice na kaloryferach przestawił na 4 ( czyli około 23 - 24 stopnie ) - żeby ciepło było jak wrócimy. I gotowe - można narty pakować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pompy do cwu,powtarzam że zakup jej to bzdura,pisałem to również SUSPENSEROWI ale widocznie posiadacze ekogroszka nie myślą i nie wiedzą o tym,że raz to jest chinszczyzna a dwa przy grzania cwu trzeba puszczać wysoką temperaturę co wiąże się automatycznie z niską sprawnością pompy.

 

To jestem tym bardziej zaskoczony.

To w takim razie macie pompy ciepła a wodę użytkową latem (gdy nie grzejecie pomieszczeń) podgrzewacie czym ? Grzałką elektryczną ? Gazem ? Bo się okazuje, że pompą ciepła się nie opłaca ?

Gdy zimno na dworze to się za bardzo nie opłaca bo sprawność (przy kosztach inwestycji) kiepska, jak trzeba podgrzać CWU to też się nie opłaca bo sprawność kiepska ? To kiedy się opłaca ?

 

Czy np EASYAIR BASIC 2GT to chińczyk nie wart uwagi ?

 

Pytałem też wielokrotnie o hałas - czy gdy pompa ustawiona na dworze i chcecie nią zagrzać nocą CWU, wasi sąsiedzi oddaleni od niej o czasem może 4m nie wzywają policji ze względu na hałas ? Czy sami potraficie wówczas latem otworzyć w nocy okno ?

Gdy pompa stoi w budynku (np garaż, kotłownia) - jak z ciszą nocną w domu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
To jestem tym bardziej zaskoczony.

To w takim razie macie pompy ciepła a wodę użytkową latem (gdy nie grzejecie pomieszczeń) podgrzewacie czym ? Grzałką elektryczną ? Gazem ? Bo się okazuje, że pompą ciepła się nie opłaca ?

Gdy zimno na dworze to się za bardzo nie opłaca bo sprawność (przy kosztach inwestycji) kiepska, jak trzeba podgrzać CWU to też się nie opłaca bo sprawność kiepska ? To kiedy się opłaca ?

 

Czy np EASYAIR BASIC 2GT to chińczyk nie wart uwagi ?

 

Pytałem też wielokrotnie o hałas - czy gdy pompa ustawiona na dworze i chcecie nią zagrzać nocą CWU, wasi sąsiedzi oddaleni od niej o czasem może 4m nie wzywają policji ze względu na hałas ? Czy sami potraficie wówczas latem otworzyć w nocy okno ?

Gdy pompa stoi w budynku (np garaż, kotłownia) - jak z ciszą nocną w domu ?

Dokładnie,dużo czytania przed tobą. ..

Bzdurą jest kupowanie pompy ciepła tylko do cwu jako dodatkowego urządzenia.

Pompa ciepła najwyższą sprawność ma przy niskiej temperaturze zasilania i sprawdza się głównie przy ogrzewaniu domu i podlogowce gdzie temp . zasilania to ok.30st.C,przy grzaniu cwu tenp.zasilania w końcowej fazie dochodzi do 55st.C czyli sprawność pompy maleje ale jest i tak wyższa niż gdyby grzać grzałka zatem kupowanie pompy tylko dla potrzeb cwu nie jest zasadne ekonomicznie gdyż biorąc pod uwagę koszt zakupu lepiej cwu grzać prądem.

 

Pompy ciepła do cwu mają bardzo ubogie wnętrza i znacznie odbiegają technologicznie od markowych pomp do c.o+cwu przez co mają znacznie słabsze osiągi i tym bardziej nie ma sensu ich kupować.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem też wielokrotnie o hałas - czy gdy pompa ustawiona na dworze i chcecie nią zagrzać nocą CWU, wasi sąsiedzi oddaleni od niej o czasem może 4m nie wzywają policji ze względu na hałas ? Czy sami potraficie wówczas latem otworzyć w nocy okno ?

Gdy pompa stoi w budynku (np garaż, kotłownia) - jak z ciszą nocną w domu ?

 

Tak jak kolega Varme Ci pisze - dużo nauki lub odwiedziny i konfrontacja z urządzeniem face to face, bo inaczej dalej będziesz żył w nieświadomości.

Powiem Ci tak: byłem użytkownikiem kotła na ekogroszek przez 3 lata, a teraz od roku ma powietrzna pompę ciepła i nie wróciłbym do węgla nawet gdyby był za darmo. Aa i za swoją kotłownie w październiku 2010r zapłaciłem równo 10tys. zł bez komina i nie był to jakiś markowy kocioł tylko garażówka z Pleszewa, także 14tys. za markowy wydaje się być bardzo realne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...