Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie dawno słuchałem takiej pompy - ręczę Ci że z 1,5 metra ciężko Ci będzie stwierdzić czy ona pracuje czy nie. No chyba że masz ucho muzyka i jak sąsiad w łazience w sąsiednim domu pogwizduje to też słyszysz.

 

Tak, mam ucho audiofila, jeżeli konstrukcja pomp ciepła jest zbliżona do dwuczęściowych klimatyzatorów które po kilku latach użytkowania potrafią zacząć się tłuc niemiłosiernie (wentylatory, nie kompresory) to dzięki.

Co do pajacowania - ja szukam argumentów rzeczowych a nie typu - ja mam i nie wrócił bym do węgla. To nie argument bo kto inny napisze - ja mam ekogroszek i jest super i już po takim argumencie.

 

Co do cwu - dzięki za info, że przez 1/2 lub nawet 2/3 roku gdy nie potrzeba dogrzewać domu, grzanie wody użytkowej jest nie bardziej ekonomiczne w PC jak grzanie jej grzałką. Przynajmniej zaoszczędzę, kupię bojler a nie jak sugerowała mi osoba która się zajmuje PC polecając właśnie pompę PC do CWU.

 

Aha i jeszcze mając grzejniki a nie podłogówkę po całości to znowu widzę, że sprawność maleje, bo to 35st to trochę mało w tym przypadku, rewelacja z tymi PC.

Edytowane przez _olo_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Tak, mam ucho audiofila, jeżeli konstrukcja pomp ciepła jest zbliżona do dwuczęściowych klimatyzatorów które po kilku latach użytkowania potrafią zacząć się tłuc niemiłosiernie (wentylatory, nie kompresory) to dzięki.

Co do pajacowania - ja szukam argumentów rzeczowych a nie typu - ja mam i nie wrócił bym do węgla. To nie argument bo kto inny napisze - ja mam ekogroszek i jest super i już po takim argumencie.

 

Co do cwu - dzięki za info, że przez 1/2 lub nawet 2/3 roku gdy nie potrzeba dogrzewać domu, grzanie wody użytkowej jest nie bardziej ekonomiczne w PC jak grzanie jej grzałką. Przynajmniej zaoszczędzę, kupię bojler a nie jak sugerowała mi osoba która się zajmuje PC polecając właśnie pompę PC do CWU.

Jednostki zewnętrznej nie słyszę w domu wogole i tu Cię zdziwie bo wentyle są kompletnie nie slyszalne,prędzej sprężarka ale to głośność typu starej lodówki minsk.

Jednostka wewnętrzna to tylko pompka obiegowa.

Czemu zdajesz się na wyliczenia kogoś obcego zamiast sam sobie policzyć ? Ile kWh miesięcznie zuzywasz na cwu ? Ile te zużycie cię kosztuje ? Przy pompie do cwu będzie tego 2-2,5 raza mniej,czy to tak trudno policzyc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pajacowania - ja szukam argumentów rzeczowych a nie typu - ja mam i nie wrócił bym do węgla. To nie argument bo kto inny napisze - ja mam ekogroszek i jest super i już po takim argumencie.

 

A jakich jeszcze argumentów Ci trzeba:confused: I masz rację osoba, która np miała wcześniej zasypowca a teraz ma ekogroszeki i twierdzi, że jest super nie powinna wypowiadać się na temat pomp ciepła, bo raczej nie ma o nich pojęcia. Ja się wypowiedziałem jako użytkownik obu tych systemów, a w stwierdzeniu, że nie wróciłbym do węgla mogę zamieścić nieskończona wręcz ilość argumentów - tylko po co jak Ty i tak nie potrafiłbyś ich zrozumieć:D Nie mówię tego złośliwie, ale ton Twoich wypowiedzi od początku jest agresywny i nastawiony na NIE to po co ta cała dyskusja. Pal sobie węglem aż Ci bokiem wyjdzie, tylko nie wypisuj bzdur na temat pomp skoro nie masz pojęcia co to za urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Aha i jeszcze mając grzejniki a nie podłogówkę po całości to znowu widzę, że sprawność maleje, bo to 35st to trochę mało w tym przypadku, rewelacja z tymi PC.

Nie sądzę,żeby ktoś znający temat w nowym domu instalowal sobie grzejniki zamiast wodnej podłogówki no chyba że jakiś artysta co to swoje prace w postaci artystycznych grzejników zawieszal na ścianie i robił w ten sposób wystawę swoich prac.

W innym przypadku wyjdzie ponownie nieznajomość tematu zwolenników grzejników ściennych.

 

Czyli kocioł na ekogroszek i grzejniki ścienne to obraz "nowoczesnego" inwestora podazajacego z duchem czasu ;)

Oczywiście w nowo budowanym domu.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyxis tak trochę jednak pieprzysz. Mam kocioł 10 lat, w tym czasie 3 razy wymieniłem kondensator rozruchu silnika

 

Ja nie o takich awariach, a glownie o zaciecu sie podajnika i zerwaniu zawleczki. Sasiedzi to nagminnie "naprawiaja" (ze 2-3x na sezon na pewno).

 

Co do typowego UPSa, to on zuzywa baterie nawet jesli nie jest zupelnie obciazony. Na wolnym biegu. Ma pewne straty wewnetrzne i to wcale nie male.

 

Z Twojego tekstu to wszytko sprowadza sie do pilnowania chalupy przez rodzine, wiec jednak chyba tak mocno nie pieprze. Co to za system "bezobslugowy" nad ktorym musis caly czas czuwac "palacz"?

Edytowane przez Pyxis
Literowki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jestem tym bardziej zaskoczony.

To w takim razie macie pompy ciepła a wodę użytkową latem (gdy nie grzejecie pomieszczeń) podgrzewacie czym ? Grzałką elektryczną ? Gazem ? Bo się okazuje, że pompą ciepła się nie opłaca ?

 

Chyba zrobiles "male" faux pas kolego. :D

 

Tak, mam ucho audiofila, jeżeli konstrukcja pomp ciepła jest zbliżona do dwuczęściowych klimatyzatorów .

 

Nie kolego, prawdziwe pompy ciepla sa zblizone konstrukcja do lodowki. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście w nowo budowanym domu.

Powinieneś tym zdaniem kończyć każdy swój post żeby komuś krzywdy nie zrobić.

Fakt jest taki że nie jestem za paliwami stałymi w nowych domach ( po raz kolejny to piszę ) ale trzeba szanować wybory właśnie inwestorów.

Drugi fakt to to że kotły na paliwa stałe były, są i jeszcze bardzo długo będą instalowane w nowych domach, żebyście w piórka nie obrośli, hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argumentow jest na fm masa... I co z tego? Poogladaj, dotknij posluchaj.

Owszem , sprawnosc maleje.... i?

 

Tez mam tylko grzejniki. Zasilam je 45-65*, moglbym nawet 80*.

Nie posiadam kominka ani grzalek.

 

Jakich rewelacji szukasz?

 

Jaki wielki dom, jak zaizolowany, jaka pompa ciepła (i jakie koszty jej zainstalowania), jakie koszty roczne ogrzewania CO i CWU z tej pompy.

 

Jaką pompę musiał bym dobrać do domu 220m2, izolacja po 15cm z każdej strony, pod dachem 25, grzejniki policzone dla kotła na paliwo - ile ich dołożyć by ogrzały pomieszczenia w zakresie temperatur wody w pobliżu szczytowej sprawności pompy czyli tych 35-40st, ewentualnie jaka będzie jej sprawność a zatem koszty ogrzewania gdy zostanie ich tyle ile jest i będę żyłował pompę na 60 stopniach czy ile tam ona da rade wyprodukować przy mrozach - jaka wówczas trwałość agregatu wówczas będzie.

 

Jak zachwalacie to podajcie chociaż pełne dane a nie - pompa jest super, każdy kto ma wątpliwości to nie wie co mówi.

 

Z waszych wywodów i przeważnie negacji innych źródeł ogrzewania (sam tytuł o tym świadczy) może ktoś uznać - kupię pompę, podepnę pnp do instalacji i będzie tanio i bez obsługowo a tak chyba nie jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

 

Jak zachwalacie to podajcie chociaż pełne dane a nie - pompa jest super, każdy kto ma wątpliwości to nie wie co mówi.Z waszych wywodów i przeważnie negacji innych źródeł ogrzewania (sam tytuł o tym świadczy) może ktoś uz

Jak sam tytuł świadczy mowa jest o nowych i nowo budowanych domach gdzie ekogroszek jest nie zasadny ekonomicznie. .

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak zachwalacie to podajcie chociaż pełne dane a nie - pompa jest super, każdy kto ma wątpliwości to nie wie co mówi.

 

Z waszych wywodów i przeważnie negacji innych źródeł ogrzewania (sam tytuł o tym świadczy) może ktoś uznać - kupię pompę, podepnę pnp do instalacji i będzie tanio i bez obsługowo a tak chyba nie jest ?

 

Sporo pompiarzy na stopki w postach, ale kto by je czytywal. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie o takich awariach, a glownie o zaciecu sie podajnika i zerwaniu zawleczki. Sasiedzi to nagminnie "naprawiaja" (ze 2-3x na sezon na pewno).

 

Co do typowego UPSa, to on zuzywa baterie nawet jesli nie jest zupelnie obciazony. Na wolnym biegu. Ma pewne straty wewnetrzne i to wcale nie male.

 

Z Twojego tekstu to wszytko sprowadza sie do pilnowania chalupy przez rodzine, wiec jednak chyba tak mocno nie pieprze. Co to za system "bezobslugowy" nad ktorym musis caly czas czuwac "palacz"?

Co do awarii tych Twoich znajomych - współczuję, niech zmienią dostawcę opału albo sprawdzą prawidłowość montażu podajnika - poziomowanie i te inne sprawy. Co do pilnowania chałupy - śwagier do kotłowni nie zagląda. Niby po co miałby to robić? Pisałem tylko, że i tak zachodzi żeby psy nakarmić. Czy Twoja pompa ma funkcję karmienia psów pod nieobecność właściciela domu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do awarii tych Twoich znajomych - współczuję, niech zmienią dostawcę opału albo sprawdzą prawidłowość montażu podajnika - poziomowanie i te inne sprawy. Co do pilnowania chałupy - śwagier do kotłowni nie zagląda. Niby po co miałby to robić? Pisałem tylko, że i tak zachodzi żeby psy nakarmić. Czy Twoja pompa ma funkcję karmienia psów pod nieobecność właściciela domu?

 

Myślę że nawet "łaskę" robi ... inaczej by się tak nie rozpisywali ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do awarii tych Twoich znajomych - współczuję, niech zmienią dostawcę opału albo sprawdzą prawidłowość montażu podajnika - poziomowanie i te inne sprawy. Co do pilnowania chałupy - śwagier do kotłowni nie zagląda. Niby po co miałby to robić? Pisałem tylko, że i tak zachodzi żeby psy nakarmić. Czy Twoja pompa ma funkcję karmienia psów pod nieobecność właściciela domu?

 

Tak, zmieniaja, szukaja, wegiel z Walbrzycha sciaga jeden a to jakies 40km. Pozniej miesiac testow i ustawiania kociolka. Wlasnie to mi sie jawi jako ciagla walka. Kazdy sezon to zagadka - jaki teraz bedzie opal? Dzx, postoje. :)

Nie trzymam w domu "sraczy", bo nie mam ani krow ani innego bydla. Co taki pies mialby robic oprocz bezsensownego ujadania na zlosc sasiadom i obsrywania trawnika? :)

 

Myślę że nawet "łaskę" robi ... inaczej by się tak nie rozpisywali ;)

 

Aaaa, to juz wiem, skad u Cibie taka "milosc" do kociolka. Nie wiedzialem, ze maja taka opcje. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Tak, zmieniaja, szukaja, wegiel z Walbrzycha sciaga jeden a to jakies 40km. Pozniej miesiac testow i ustawiania kociolka. Wlasnie to mi sie jawi jako ciagla walka. Kazdy sezon to zagadka - jaki teraz bedzie opal? Dzx, postoje. :)

No i to jest standartowa "rozrywka" ekogroszków,podobnie jak "czatowanie" przy kotle ze skrzynką piwa,czy aby się nie wygasił i w ten temat wpisuje się także naturalna "siłownia" przy dźwiganiu kilku ton opału.

Wystarczy poczytać watki ekogroszkowe np.tu:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?164725-Ranking-paliwa-typu-ekogroszek/page174

i powstaje mieszanka wybuchowa:

minertu - kupie po troszku wszystkiego i spróbuję coś pomieszać : Pieklorza z Piekar, Retopala, Chwałowice i czeskiego z Ledevic - można zrobić jakąś sensowną mieszankę z wykorzystaniem czecha - czy raczej nie ma sensu się z tym babrać?

A czasami można boki zrywać ;)

minertu - czyli same Chwałowice spiekają sporo, koks też produkują? Pieklorz z Piekar czy Bobrek jako domieszka? ten groszek z Chwałowic 16-31,5mm pójdzie bez problemu na ślimaku (zwykła retorta - fajka)? będzie tylko głośniej (chrupanie)? :

 

Są różne zboczenia ;)

Nie rozumiem jednak jak takie coś może kogoś bawić i podniecać.

Czy naprawdę inwestorzy wybierający ekogroszek nie mają pojęcia o istnieniu cywilizowanych systemów grzewczych ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...