Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

Podsumujmy ostatnie wypowiedzi (żart przed weekendem)

 

"pompiarz" jak pokazuje reprezentacja..:

- nie lubi psów i pompiarz budując dom ma psa nie mieć, bo to sra, karmić trzeba a i światło częściej się zapala, więc rachunek za prund nabija... nie mówiąc o weterynarzu

- samochodów się na terenie posesji nie myje, bo to przecież zużycie wody a to kosztuje a jak już wiaderka ciepłej się wynosi, to znowu rachunek za prund nabija...

 

Straszne takie życie szczerze powiem, takie "oszczędne", bez uczuć...

do czego to prowadzi? kobiety i dzieci też nie warto, bo to koszty, przecież można okresowo zaspokoić potrzeby i też taniej wyjdzie

 

;)

Ja tam wole

1. Pomiparz lubi zbiornik CWU na 300l żeby go w sezonie letnim 20 razy wlać dziecku do basenu jak woda sie schlodzi.

2. Pomiarze myje auto chodna woda bo po co ciepła do Karchera?

3. Pompiarz woli wieczorem rozgrzać kobietę niż piec i dlatego pierd... drogie podłogi i każe żonie i jej młodym koleżanka na beafore party przychodzić koniecznie w szpilkach i ich w domu nie zdejmować a jak w zimę but sie zmoczy to podłogowka wysuszy,

4. Pomiarze lubi rekuperacje bo w domu jak rano budzi kolędników lub panie mikołajkowej to mniej po nocy % i żarcie walą,

5. Dzieci mieć warto, bardziej od psa. Czas dla psa wole poświecić dziecku.

 

Panowie na luz .... :) Nie liczycie kWH i sprawności sezonowej PC i ekogroszku Pixiemu bo on ma durszlak nie dom a ja mam sitko. Ale przy tym sitku to już na rok może 60% wyjdzie bo i na ekogroszkowcy cos sie straci (rożne jakości). A teraz coraz więcej tych siatek i metraż na nowych budowach spada.

 

Ja tam wale jutro w gardło ostro i pewnie tonę ekogroszku zostawię na % i BP do turbiny. Także ja z ta pompa to czuje ze nic nie oszczędzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No nie do końca, jesteśmy w II strefie klimatycznej. Cieplej mają jednak ci z północy Polski - I strefa.

 

No fakt. W szczecinie maja lagodniejsze zimy.

 

Myjnie są dwie, każda 4 stanowiska. To jest tzw. wielkopolska oszczędność.

Facet naprzeciwko co 3 lata zmienia auto a na dachu ma jeszcze eternit. :bash:

 

Hehe... faktycznie Pyrlandia to dziwny "kraj". ;)

 

Większą masę akumulacyjna i cisze na porównywalnym poziomie zapewniłby silikat 24cm . Ze schowaniem pionow nie ma problemu.

Znacznie taniej, niż 1000zł.

1000 zl ? To kolejne 1000zł mniej dla dodatkowych 10cm grafitu. Schodzimy do 3tyś :)

 

I tak grosik do grosika kosztem "wielkich wyrzeczen" podczas budowy i dolozeniu 3 tys zl mial bym 50 zl oszczednosci na rachunku za CO. Wiesz, chyba to jest zawracanie sobie doopy. Tak IMHO. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Labradory uwielbiam. Ale mieć nie będę (no, przynajmniej do emerytury), bo byłbym sadystą zostawiając je na 9-10 godzin dziennie.

 

Powiedzcie mi prosze, czy jesli macie/bedziecie mieli psa, to nie przeszkadza Wam ten wszechobecny psi smrodek a calym domu? W kazdym domu w ktorym jest pies takie podsmierdywanie czuje (jest wprost proporcjonalne do wieku pisaka). O klakach na kazdym meblu (i pwenie w obiedzie tez) nie wspomne. Najbardziej zastanawia mnie "rytual" zbierania psich gowien w ogrodku. Cos jak grzybobranie, tylko, ze zawsze mamy pewnosc, ze uzbieramy wiaderko.

O zdeptanej i poszczanej (wypalonej albo rosnacej w zieloniutkich kepach) trawie na trawniku nie bede sie rozpisywal, a bezsensowne ujadanie pomine milczeniem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak grosik do grosika kosztem "wielkich wyrzeczen" podczas budowy i dolozeniu 3 tys zl mial bym 50 zl oszczednosci na rachunku za CO. Wiesz, chyba to jest zawracanie sobie doopy. Tak IMHO. :)

 

O jakich "wyrzeczeniach" piszesz ?

Co do oszczedności... Coś tam sobie policzyłes, wyszło tyle, ile chciałes, aby wyszło :)

Asolt nie protestował, bo nie liczył. Jakbyś zapłacił, to by policzył. Rzetelnie.

 

Poza tym, 1kWh nie będzie wiecznie kosztowała 0,3zł w taniej. To też warto wziąć pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakich "wyrzeczeniach" piszesz ?

Co do oszczedności... Coś tam sobie policzyłes, wyszło tyle, ile chciałes, aby wyszło :)

Asolt nie protestował, bo nie liczył. Jakbyś zapłacił, to by policzył. Rzetelnie.

 

Poza tym, 1kWh nie będzie wiecznie kosztowała 0,3zł w taniej. To też warto wziąć pod uwagę.

 

O budowaniu sciany a la garaz.

 

Oj, to policz Ty. Moze uznal, ze to sa prawdopodobne wartosci?

 

Co do ceny, to caly czas powtarzam to "kablarzom-duonowcom", ze promocja za 22gr/kWh nie bedzie trwala wiecznie. :)

A ja sobie z tego swietnie zdaje sprawe, dlatego mam PCi, a nie super termosik z kablami w wylewce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściana ala garaż ?

Przecież 24cm z silikatów (a nawet z ceramiki) jest pod względem wytrzymalosci solidniejsze, niż te Twoje 36cm zastygłej pianki, w ktorej dziurę zrobię dużym śrubowkretem :)

 

Ale nie ma wlasciwosci izolacyjnych Suporexu. :no:

Ja chcialem miec cieply suporex, ale nie 24cm. Ceramiki nawet pod uwage nie bralem, bo ja musial bym nawet w moim rejonie oblepic bezwarunkowo 20cm styro, zeby to mialo rece i nogi. Uderzysz mlotkiem i sie rozpada. Po cholere sobie utrudniac.

 

Co do srubowkreta, nawet duzego, to widzialem prace hydrauliczne. Znowu powielasz mity. Wcale latwiutko tych podkuc nie robili. A na pewno nie srubstakiem. :)

Edytowane przez Pyxis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy Porothermie 15cm styro mi miałbyś lepsze U.

Co do śrobowkretu... Wez bloczek silikatowy 24 cm, ja wezmę nagazowanybeton 36cm i zobaczymy, kto zrobi pierwszy dziure na wylot.

Przeciez betonowa pianę można reczną pilką ciąć (ma to swoje zalety, ale synonimem trwałosci to nie jest).

 

Nie twierdze, że gazobeton nie jest OK. tylko smieszne jest pakowanie 36cm, żeby nie miec ściany "jak w garażu"

Z 24cm betonowej piany możnaa wybudować dom tak samo trwały, a cieplejszy, a jak mieszkasz w głośniej okolicy, to i tak lepszy bedzie silikat

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policz U dla porothermu i 20 cm styro i dla mojej sciany. Zobaczysz jak minimalna jest roznica.

 

Dla mnie nie jest smieszne. Chcialem miec taka sciane i mam. Tylko nie dowadniaj mi prosze, ze 24cm tego materialu jest tak samo wytrzymale jak 36cm. :)

 

Jesli pominac opcje "baraniego pedu" w grubosci ocieplenia, to chyba docieplamy po to, zeby wynik ekonomiczny dotyczacy Co byl w miare niski? Ja tak to widze. Wyniku w tej kwestii nie mam bardzo wysokiego, wiec cel zostal IMHO osiagniety. Oczywiscie mozna bylo poprawic jeszcze ten wynik, ale czy koniecznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyxis zdziwiony jestem twoim zapotrzebowaniem bo domy w konstrukcji mamy podobne a twoje zapotrzebowanie jest prawie 2,5 razy większe niż moje. Tym bardziej że ty jesteś w 2 strefie ja w 3. Jedyna różnica to ilość okien połaciowych bo u mnie 1 a u ciebie 6. Zaczynam się więc bać bo jak obliczenia się nie sprawdzą to będę w czarnej d....e:)

[TABLE]

[TR]

[TD=width: 408, colspan: 3]Zapotrzebowanie na ciepło - ogrzewanie QH,nd:[/TD]

[TD=width: 72]6847[/TD]

[TD=width: 136]kWh/rok[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to moja wina, ze potrafisz kochac tylko psa i autko. To jest pewien rodzaj socjologicznego uposledzenia, ale pewnie nie z Twojej winy. Moze wychowales sie wsrod psow na zlomowisku autek? ;)

 

Czy w druga stronę mam napisać,że Ty biedny jesteś, bo pewnie się niekochany urodziłeś a rodzice Cię lali, zabraniali mieć zwierząt a w szkole zawsze za popychadło robiłeś? Będziemy wówczas kwita?

 

Sprawą oczywistą sa myjnie, mamy XXI wiek i takich samoobsługowych na każdym skrzyżowaniu pełno, także pod marketami.

Pies to bardzo fajne zwierze domowe i indywidualna ocena kogoś czy go chce/może mieć. Bardzo dobrze wpływa na emocjonalny rozwój dziecka, zresztą jak inne zwierzęta, ale cóż.... Ty zawsze możesz w to miejsce pogłaskać gumową lalę :p ps. nie mam nic przeciwko temu,że nie masz psa, w oczy kują jednak argumenty za tym, aby tego psa nie mieć - to jest chore. Tego typu chamskie argumenty używacie do pozostałych osób budujących/posiadających inne domy, grzejniki zamiast podłogówek czy inne źródła ogrzewania zamiast tego słusznego, które sami posiadacie.

 

Przykre jest to Wasze zacietrzewienie, jacyś tacy zawzięci, zawistni.

 

Odnoszę wrażenie,że to jakieś urbanistycznie źle rozumiane eko-upośledzenie i miałbyś wielkie lęki iść na spacer do lasu, tam strasznie dużo różnych roślin i zwierząt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyxis zdziwiony jestem twoim zapotrzebowaniem bo domy w konstrukcji mamy podobne a twoje zapotrzebowanie jest prawie 2,5 razy większe niż moje. Tym bardziej że ty jesteś w 2 strefie ja w 3. Jedyna różnica to ilość okien połaciowych bo u mnie 1 a u ciebie 6. Zaczynam się więc bać bo jak obliczenia się nie sprawdzą to będę w czarnej d....e:)

[TABLE]

[TR]

[TD=width: 408, colspan: 3]Zapotrzebowanie na ciepło - ogrzewanie QH,nd:[/TD]

[TD=width: 72]6847[/TD]

[TD=width: 136]kWh/rok[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

Też mam takie wątpliwości co do tego zakładanego zapotrzebowania. 170 metrów użytkowej i 17 tys kWh bez CWU - ściana 36 cm ciepłego materiału ocieplona 10 cm styro, przyzwoite okna, 25 cm w dachu, nieźle od gruntu i 100 kWh na m2 użytkowej na CO? W 2 strefie? To jak swój durszlak przestawię w programie liczącym zapotrzebowanie pod Strzegom mnie wychodzi 96 kWh na metr. Po mojemu to ściema jest, zapotrzebowanie nie będzie większe jak max. 12 tysięcy kWh. Ale takie z kolei źle by wyglądało przy obliczaniu COP -a.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,444...tml#LokKrakTxt

Tak co niektórzy się spinali i podniecali a ja Wam pisałem że ani ja ani Wy tego nie dożyjecie, hehe

Choć każdemu życzę 100-tu lat życia, hehe

Przyjemnego weekendu.

Link nie działa, domyślam się, że chodzi o ustawę antysmogową? Prawo dziwnym jest. Czasami ma niewiele wspólnego ze sprawiedliwością, ale już chyba każdy, kto nie jest dzieckiem o tym wie.

 

Jedni wolą wąchać dym, inni wolą zapach lasu. Co kto lubi. Ja w swojej bezpośredniej okolicy, o dziwo, mam tylko 3 osoby palące węglem (i czasami innymi rzeczami). Reszta ma gaz i jedna osoba olej. Mnie to cieszy. I zapach lasu jest bezcenny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam takie wątpliwości co do tego zakładanego zapotrzebowania. 170 metrów użytkowej i 17 tys kWh bez CWU - ściana 36 cm ciepłego materiału ocieplona 10 cm styro, przyzwoite okna, 25 cm w dachu, nieźle od gruntu i 100 kWh na m2 użytkowej na CO? W 2 strefie? To jak swój durszlak przestawię w programie liczącym zapotrzebowanie pod Strzegom mnie wychodzi 96 kWh na metr. Po mojemu to ściema jest, zapotrzebowanie nie będzie większe jak max. 12 tysięcy kWh. Ale takie z kolei źle by wyglądało przy obliczaniu COP -a.

 

Uwzgledniająjąc niewielki mostek do fundamentów zapotrzebowanie wynosi ok 7450 kWh/a, a projektowe obciązenie cieplne ok 4825 W.

Powierzchnia po podłogach ok 178 m2, ale poniważ są skosy to pow. uzytowa mniejsza. Jezeli chodzi o ocieplenie scian to przyjęto 36,5 cm betonu komórkowego 400

lambda 0,09. Jezeli zapotrzebowanie wyjdzie duzo, duzo wieksze to bedzie pierwszy przypadek ze moje obliczenia sie nie zgodzą. Uwazam jednak, ze obawy są na wyrost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asolt mój post dotyczył domu Pyxisa i jego zapotrzebowania, które ocenia na 17 tys kWh. I to jakoś mi się w głowie pomieścić nie może - zresztą Twój post powyżej jakby mnie w tych wątpliwościach utwierdza. 7,5 tys kWh wyliczyłeś dla ciut mniejszego budynku ( około 30% po podłogach ), zbudowanego bardzo podobnie. A tu ni stąd ni zowąd 17 tys kWh.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyxis zdziwiony jestem twoim zapotrzebowaniem bo domy w konstrukcji mamy podobne a twoje zapotrzebowanie jest prawie 2,5 razy większe niż moje. Tym bardziej że ty jesteś w 2 strefie ja w 3. Jedyna różnica to ilość okien połaciowych bo u mnie 1 a u ciebie 6. Zaczynam się więc bać bo jak obliczenia się nie sprawdzą to będę w czarnej d....e:)

 

Mam 8 polacowek - tak gwoli scislosci.

Jakie masz projektoweobciazenie cieplne budynku? Jakie masz ocieplenie i rodzaj wentylacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asolt mój post dotyczył domu Pyxisa i jego zapotrzebowania, które ocenia na 17 tys kWh. I to jakoś mi się w głowie pomieścić nie może - zresztą Twój post powyżej jakby mnie w tych wątpliwościach utwierdza. 7,5 tys kWh wyliczyłeś dla ciut mniejszego budynku ( około 30% po podłogach ), zbudowanego bardzo podobnie. A tu ni stąd ni zowąd 17 tys kWh.

Podaje 230m żeby COP piękny wyszedł, nawet do podatku skosy liczone są na 50% jeśli ściana kolanowa mieści się bodajże 1,5m wysokości.

Pompiarze mają to we krwi żeby naginać fakty, bo jak tu błysnąć później na forum :)

Czekam z niecierpliwością na następną zimę aż pierwszy wyskoczy z postem że jego pompa przestała brać prąd i wręcz przeciwnie zaczyna go produkować a nadwyżki odsprzedaje energetyce, hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...