Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

Czy w druga stronę mam napisać,że Ty biedny jesteś, bo pewnie się niekochany urodziłeś a rodzice Cię lali, zabraniali mieć zwierząt a w szkole zawsze za popychadło robiłeś? Będziemy wówczas kwita?

 

Tylko postaraj sie to jakos umowtywowac, bo poki co to ja nie musze przyjacol wsrod psow szukac. :)

 

Odnoszę wrażenie,że to jakieś urbanistycznie źle rozumiane eko-upośledzenie i miałbyś wielkie lęki iść na spacer do lasu, tam strasznie dużo różnych roślin i zwierząt...

 

Zle odnosisz wrazenie. Po prostu nie lubie deptac po psich gownach (ktorych w miastach jest wszedzie pelno - i na trawnikach i na chodnikach a park miejski to jedno wielkie psie lajno) i w wolnym czasie lubie sluchac innych dzwiekow niz ujadanie psa sasiada. Moze i jestem "dziwny", ale tak wlasnie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Też mam takie wątpliwości co do tego zakładanego zapotrzebowania. 170 metrów użytkowej i 17 tys kWh bez CWU - ściana 36 cm ciepłego materiału ocieplona 10 cm styro, przyzwoite okna, 25 cm w dachu, nieźle od gruntu i 100 kWh na m2 użytkowej na CO? W 2 strefie? To jak swój durszlak przestawię w programie liczącym zapotrzebowanie pod Strzegom mnie wychodzi 96 kWh na metr. Po mojemu to ściema jest, zapotrzebowanie nie będzie większe jak max. 12 tysięcy kWh. Ale takie z kolei źle by wyglądało przy obliczaniu COP -a.

 

Nie podniecaj sie pow. uzytkowa, bo ja mam po podlogach 230m2 i garaz w bryle domu (42m2), w ktorym nawet w mrozna zime mam powyzej 10-11*C. Druga sparawa, to wez pod uwage, ze u mnie w domu WG dziala. Mam w sumie 13 katalow wentylacyjnych. Nie ma cieplego smrodku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaje 230m żeby COP piękny wyszedł, nawet do podatku skosy liczone są na 50% jeśli ściana kolanowa mieści się bodajże 1,5m wysokości.

Pompiarze mają to we krwi żeby naginać fakty, bo jak tu błysnąć później na forum :)

Czekam z niecierpliwością na następną zimę aż pierwszy wyskoczy z postem że jego pompa przestała brać prąd i wręcz przeciwnie zaczyna go produkować a nadwyżki odsprzedaje energetyce, hehe

 

W jednym watku ludzie zarzucaja, jaki to mam straszny durszlak, a tu okazuje sie, ze calkiem cieply ten moj domek. Jakies smieszne 12k kWh na CO. Moze moglem wogole z docieplenia zrezygnowac? Musicie sie zdecydowac, z ktorej strony mnie "gryzc". Mam w koncu energooszczedny domek czy dziurawy durszlak? :D

 

PS.

Tak dla wyjasnienia, to moje zapotrzebowanie zima 2012/13 oceniam na 16,5k kWh i byl to pierwszy zezon w zamieszkalym domu.

Edytowane przez Pyxis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 8 polacowek - tak gwoli scislosci.

Jakie masz projektoweobciazenie cieplne budynku? Jakie masz ocieplenie i rodzaj wentylacji?

Sory za pierwszym razem podałem dla 20 stopni dla 22 jest:

 

Zapotrzebowanie - 7408

obciążenie - 5112[TABLE]

[TR]

[TD=class: xl67, width: 408, colspan: 3]

Mury Ytong 36,5 , ocieplenie 12 cm grafitu, w skosach i na suficie 25 cm piany lub wełny.

Liczone dla WM z odzyskiem.

[/TD]

[TD=class: xl66, width: 72][/TD]

[TD=class: xl65, width: 136][/TD]

[/TR]

[/TABLE]

[TABLE]

[TR]

[TD=class: xl64, width: 72][TABLE]

[TR]

[TD=class: xl67, width: 408, colspan: 3][/TD]

[TD=class: xl66, width: 72][/TD]

[TD=class: xl65, width: 136][/TD]

[/TR]

[/TABLE]

[/TD]

[TD=class: xl63, width: 136][/TD]

[/TR]

[/TABLE]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi generalnie o to ile potrzebuje dom, a nie ile zużyje system grzewczy :)

 

Ty jeden ze światłych tego nie wiesz ?

Jak pleciuga wytrzeźwieje to CI policzy :)

ale weź poprawkę na jego liczydło bo może coś komuś przy budowie nie wyszło jak i jemu, tyle że stopki nie poprawił i wchodzi w drugą taryfę bo Pexis w gadce będzie lepszy, hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Jak pleciuga wytrzeźwieje to CI policzy :)

ale weź poprawkę na jego liczydło bo może coś komuś przy budowie nie wyszło jak i jemu, tyle że stopki nie poprawił i wchodzi w drugą taryfę bo Pexis w gadce będzie lepszy, hehe

Fakty a nie liczydło:

Od 30.08.2013 do 21.08.2014 6660kWh w tym prąd na c.o+cwu 3250kWh(1900kWh na c.o+1350kWh na cwu) a na bytowy 3410kWh

A fakty jak najbardziej pokrywają się z liczydłem.

 

Cena kWh to 0,55zł,jakbyś chciał skrupulatnie policzyć.

I dodam,że do tej pory na w/w cele w mieszkaniu 52m2 płaciłem 4400zł rocznie zatem gdzie byłby sens i jaki cel ekosyfu w domu ?

Dlatego też wykasowałem go jeszcze przed budową bo nie dość,że syf,to jeszcze bardzo drogi syf.

 

A w system dwutaryfowy wchodzę dla testów na rok.

Mając za sobą dwa sezony w różnych sposobach rozliczania wybiorę odpowiedni i docelowy.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko postaraj sie to jakos umowtywowac, bo poki co to ja nie musze przyjacol wsrod psow szukac. :)

 

 

Zle odnosisz wrazenie. Po prostu nie lubie deptac po psich gownach (ktorych w miastach jest wszedzie pelno - i na trawnikach i na chodnikach a park miejski to jedno wielkie psie lajno) i w wolnym czasie lubie sluchac innych dzwiekow niz ujadanie psa sasiada. Moze i jestem "dziwny", ale tak wlasnie mam.

Ci odpowiem. Jeżeli zwierzęta nie chcą Cię mieć za przyjaciela - to naprawdę coś z Tobą nie tak. Każdy normalny człowiek ma kwalifikacje na przyjaciela psa. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podniecaj sie pow. uzytkowa, bo ja mam po podlogach 230m2 i garaz w bryle domu (42m2), w ktorym nawet w mrozna zime mam powyzej 10-11*C. Druga sparawa, to wez pod uwage, ze u mnie w domu WG dziala. Mam w sumie 13 katalow wentylacyjnych. Nie ma cieplego smrodku.
Po podłogach to u mnie jest przeszło 300 metrów. Nie pier...l , tylko wytłumacz skąd się biorą różnice.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci odpowiem. Jeżeli zwierzęta nie chcą Cię mieć za przyjaciela - to naprawdę coś z Tobą nie tak. Każdy normalny człowiek ma kwalifikacje na przyjaciela psa. .

 

Dziwny sposob wnioskowania. Wg Ciebie jesli nie pragne miec psa, to znaczy, ze pies mnie nie chce? :D

 

Moze ja mam wyzsze kwalifikacje niz przyjaciel psa. Moze mam przyjacol wsrod homo sapiens? Wpadles na to?

Edytowane przez Pyxis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy sezon grzwczy? Sprawnie dzialajaca WG? Grzany posrednio spory garaz w bryle domu?

Moze czytaj ze zrozumienim to co pisze w postach. :)

 

A o jakich konkretnie ronicach piszesz?

25 sezon grzewczy. Sprawnie działająca WG. Garaż 25 m2 w bryle. Poza tym - około 65 m2 piwnic grzanych od kotła. Jeszcze jakieś wątpliwości?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...