Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

Była też mała kotłownia pokazana, ale przypomnieć można, nie widzę problemu, fotki, które wklejał Kaszpir plus mała kotłownia 113cm....

ps. są palniki, gdzie wystarcza 15cm miejsca od motoreduktora do ściany, aby wyjąć palnik z kotła... są też takie, gdzie trzeba na taką obsługę niecała 40cm a o 70cm pierwsze słyszę, zaraz się okaże, że trzeba hangar stawiać.

 

Teraz by się przydały fotki po roku, dwóch itd. My możemy podobnymi się pochwalić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ogólnie rzecz biorąc to nie ma w tym wątku bezstronnego podejścia do takiego lub innego sposobu ogrzewania. Sam tytuł wątku wskazuje, że powstał po to by udowodnić tezę w nim zawartą.

 

A z całym szacunkiem - porównywanie kosztów komina+kotłowni+kotła do ceny samej pompy to tak średnio udane

 

No właśnie bardzo udane,gdyż do ekogroszka MUSISZ mieć komin,do ekogroszka MUSISZ mieć "wydzielone miejsce na kocuok" zwane kotłownią,do ekogroszka MUSISZ posiadać zadaszone pomieszczenie chroniące przed wilgocią.

Do pompy NIE MUSISZ posiadać zadnej z tych rzeczy czyli dom z automatu jest tańszy w budowie.

Jeśli ktoś buduje przemyślany dom a przy okazji na miarę i tanio to znajdzie dla niej miejsce gdziekolwiek,tak aby najmniejszym kosztem mieć bezobslugowe grzanie.

 

Przed budową robi się coś takiego jak adaptacja projektu gdzie można wszystko zrobić z domem ale to trzeba myśleć.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem w szoku, myślałem, że PC zajmuje zdecydowanie mniej miejsca, tym czasem nie wiem czy bym do miejsca przewidzianego na moją "kotłownię" w ogóle to upchnął.

 

Latwo Cie mozna "zaszokowac". Spokojnie. Ja tu dosyc rozrzutny bylem, jesli chodzi o miejsce. Dalo by sie ciasniej, tylko po co. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyxis, te Twoje fotki to tak w temacie wykorzystywania "kotłowni" do innych celów wstawiłeś ? Wielkie to twoje i pustawe, klimaty jak by to była, że tak nieśmiało napiszę....rzeźnia ? :lol:

 

W temacie przestrzeni byly. Teraz uwierz mi, ze z tego wolnego miejsca niewiele zostalo. :)

 

Nadal "rzeznia"?:

 

http://szkut.com/dom/Dom74.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie przestrzeni byly. Teraz uwierz mi, ze z tego wolnego miejsca niewiele zostalo. :)

 

Nadal "rzeznia"?:

 

http://szkut.com/dom/Dom74.jpg

 

No i jest git, jednak się okazuje, że nie ma sensu wyliczać jakie to koszty niesie za sobą osobne pomieszczenie na tzw kotłownię, bo ono zwyczajnie się przydaje, jaki by w niej podgrzewacz nie stał, kto jej nie ma a coś czasem sam przy domu podziałać chce, ten ma zawalony wszystkie kąty np w garażu klamorami :)

 

Teraz możemy obalać mit niesamowitych nakładów na komin (służący do odprowadzania dymu ale i wentylacji) i rzekomo całkowitego braku nakładów w tym temacie w przypadku PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest git, jednak się okazuje, że nie ma sensu wyliczać jakie to koszty niesie za sobą osobne pomieszczenie na tzw kotłownię, bo ono zwyczajnie się przydaje, jaki by w niej podgrzewacz nie stał, kto jej nie ma a coś czasem sam przy domu podziałać chce, ten ma zawalony wszystkie kąty np w garażu klamorami :)

 

Teraz możemy obalać mit niesamowitych nakładów na komin (służący do odprowadzania dymu ale i wentylacji) i rzekomo całkowitego braku nakładów w tym temacie w przypadku PC.

 

Co ty znowu za bzdury wypisujesz? W moim projekcie były dwa koniny, jak jeden wywaliłem to nic nie zaoszczędziłem?

A co znowu z tymi metrami, jakbyś ich nie miał to by ci były nie potrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
No i jest git, jednak się okazuje, że nie ma sensu wyliczać jakie to koszty niesie za sobą osobne pomieszczenie na tzw kotłownię, bo ono zwyczajnie się przydaje, jaki by w niej podgrzewacz nie stał, kto jej nie ma a coś czasem sam przy domu podziałać chce, ten ma zawalony wszystkie kąty np w garażu klamorami :)

 

Teraz możemy obalać mit niesamowitych nakładów na komin (służący do odprowadzania dymu ale i wentylacji) i rzekomo całkowitego braku nakładów w tym temacie w przypadku PC.

 

Mylisz się,ja tam gdzie stałby kocioł na ekogroszek nie mógłbym mieć pralnio-suszarni,która była priorytetem. Musiałbym mieć dodatkowe pomieszczenie czyli musiałbym budować większy dom czyli większy dom byłby droższy,zgadzasz się z tym czy nie ?

A skoro nie musiałem budować większego czyli droższego domu mam tak:

 

Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem kosztowała mnie 5,5tys.zl. a gdybym zrobił na Lunie kosztowałoby 3tys.zl

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyxis a te metry to dostałeś w gratisie czy też je wybudowałeś.

Ale pieprzycie :)

W tej pompowej kotłowni zmieściłoby się pewnie ze 3 albo 4 moje.

Pompiarze to dopiero są rozrzutni, tyle metrów dla paru klamotów.

Z tej szlifierki to pewnie pszczółki wynoszą pył i syf ?

Toż z tego więcej bardachu jak przy obsłudze mojego kotła, nawet u mnie w kotłowni szlifierka nie stoi choć brudna i węglowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny kwiatek :)

 

co do tematu dostaw ekogroszku z Bartexu to potwierdzam w 100 % wypowiedz "MagdaiKamil" u mnie również 20 min wcześniej kierowca z poczty dzwoni i pyta mnie inforując, że jest samochodem z naczepą i czy u mnie jest wogóle miejsce na podwórku żeby mógł zakręcić, nawrócić :mad: a ja mu mówię że jest ale opcja wcofania, bo na budowę długie naczepy wcofywały z hdsem. A kierowca najchętniej na drodze by mi to zwalił ale go zjeb.... i mówię że albo zwala pod garażem albo ja nic nie odbieram, porzucał się podzwonił i zaczął cofywać, dwie palety rozładował z czego jedna rozwalona worki luzem na naczepie i cztery worki rozsypane - także z tą dostawą z bartexu to opcja poczty polskiej to jakieś nie porozumienie. Sam ekogorszek z wesołej w workach foliwych wygląda w miarę suchy, bynajmniej na mojej wadze na każdym worku 0,3 kg brakuje - ale to już kwestia tolerancji pewnie i wagi

 

A prąd płynie i pompiarzom i węglarzom i tym grzejącym prądem i gazem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty znowu za bzdury wypisujesz? W moim projekcie były dwa koniny, jak jeden wywaliłem to nic nie zaoszczędziłem?

A co znowu z tymi metrami, jakbyś ich nie miał to by ci były nie potrzebne?

 

U mnie też były dwa i też jeden wywaliłem - zaoszczędziłem tyle samo co ty a i tak mam komin dla kotła, powiedzmy 2/7 (bo jest kanałów 7) z 5000 = 1430 - tyle mnie kosztował komin dla kotłowni.

 

1430zł - koszty komina dla kotłowni

0 zł - dodatkowe pomieszczenie - bo macie je i wy pompiarze więc nie doliczajcie go innym do kosztów kotłowni nie robiąc tego samego sobie

5000 - kocioł z podajnikiem lub 2500 kocioł zasypowy dolnego spalania

 

co mam jeszcze doliczyć by wyszło to 30000 na kotłownię ?

Edytowane przez _olo_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest git, jednak się okazuje, że nie ma sensu wyliczać jakie to koszty niesie za sobą osobne pomieszczenie na tzw kotłownię, bo ono zwyczajnie się przydaje, jaki by w niej podgrzewacz nie stał, kto jej nie ma a coś czasem sam przy domu podziałać chce, ten ma zawalony wszystkie kąty np w garażu klamorami :)

 

Teraz możemy obalać mit niesamowitych nakładów na komin (służący do odprowadzania dymu ale i wentylacji) i rzekomo całkowitego braku nakładów w tym temacie w przypadku PC.

 

No wiesz, jak by tam stal kocipolek, to te klamoty pewnie w eiekszej czesci rozpelzly bi sie po reszcie czesci gospodarczej. Tak mam je w jednym miejscu. Teraz moge kupowac nowe. :)

 

Ja mam 2 kanaly dymne. W kazdym wklad ceramiczny docieplony welbna i wentylowany. Postawienie w tym miejscu samego komina wentylacyjnego byloby sporo tansze. Pewnie ze 2500 zl tansze (mam keramzytowe systemowe, od polaci dachu obudowane cegla klinkierowa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też były dwa i też jeden wywaliłem - zaoszczędziłem tyle samo co ty a i tak mam komin dla kotła, powiedzmy 2/7 (bo jest kanałów 7) z 5000 = 1430 - tyle mnie kosztował komin dla kotłowni.

 

1430zł - koszty komina dla kotłowni

0 zł - dodatkowe pomieszczenie - bo macie je i wy pompiarze więc nie doliczajcie go innym do kosztów kotłowni nie robiąc tego samego sobie

5000 - kocioł z podajnikiem lub 2500 kocioł zasypowy dolnego spalania

 

co mam jeszcze doliczyć by wyszło to 30000 na kotłownię ?

 

A przytoczyć ci wypowiedź pewnej inwestorki, która przerabiała projekt tego samego domu co ja, tak żeby wszedł kocioł z podajnikiem?

 

Kompleksy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyxis a te metry to dostałeś w gratisie czy też je wybudowałeś.

[...]

Z tej szlifierki to pewnie pszczółki wynoszą pył i syf ?

Toż z tego więcej bardachu jak przy obsłudze mojego kotła, nawet u mnie w kotłowni szlifierka nie stoi choć brudna i węglowa :)

 

A jak myslisz? :)

Teraz przynajmniej mam znich jakis pozytek w sensie gospodarczym. Jak bylby kociolek, byly by w duzej czesci stracone.

 

Ze szlifierka nie przesadzaj. Mam 3m od niej garazowe gniazdo centralnego odkurzacza. Chwila moment i sprzatniete. To nie jest warsztat slusarki. Najwieksze co ta szlifierka obrabiam, to ostrze co 2 mce noz od kosiarki. No tak sie uwale, ze prysznic musze brac od razu, jak po czyszczeniu kociolka. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, jak by tam stal kocipolek, to te klamoty pewnie w eiekszej czesci rozpelzly bi sie po reszcie czesci gospodarczej. Tak mam je w jednym miejscu. Teraz moge kupowac nowe. :)

 

Ja mam 2 kanaly dymne. W kazdym wklad ceramiczny docieplony welbna i wentylowany. Postawienie w tym miejscu samego komina wentylacyjnego byloby sporo tansze. Pewnie ze 2500 zl tansze (mam keramzytowe systemowe, od polaci dachu obudowane cegla klinkierowa).

 

No to sam widzisz, generalizowanie o ogromnych kosztach kotłowni i jej otoczenia dla kotła węglowego a niskich dla pompy można między bajki wsadzić, wszystko zależy jak kto to sobie poustawia.

Ja mam pomieszczenie kotłowniane sporo mniejsze niż twoje, powiedziałbym, że ciasne, minimalne, na kocioł i opał być może na cały sezon i nic więcej, żeby nie było że jestem jakimś przeciwnikiem PC to być może na PC z zasobnikiem i nic więcej jeżeli się na to rozwiązanie zdecyduję - tak czy inaczej bym je miał. Chyba że będzie mi zależało to znajdę w nim miejsce na schowanie rowerów na zimę choć nie mam takiej potrzeby.

 

A na rower, motocykl, kosiarkę i warsztacik mam mini garaż w bryle budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...