Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

Ogródek też samemu sobie kopię, jestem nienormalny? Wykonanie wentylacji mechanicznej (bardzo trudno ją skopać), jest niewiele trudniejsze. Zdecydowanie trudniej postawić porządny komin :yes:

 

Liwko, ogrodek tez sama kopie, ale wentylacji bym nie zrobila;)

A za 5,5tys. to "normalny" inwestor moze miec tylko instalacje bez rekuperatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Liwko, ogrodek tez sama kopie, ale wentylacji bym nie zrobila;)

A za 5,5tys. to "normalny" inwestor moze miec tylko instalacje bez rekuperatora.

 

na Lunie za 5,5 może się udać. Jak dom parterowy do 130m2 to bez problemu się uda na ProVent za 7,5 ze sterownikiem za 1 tys.

U siebie w piętrówce 165m2 podłóg - całość za 8,5 mam i palcem nie kiwam. Faktura tylko na materiały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko, ogrodek tez sama kopie, ale wentylacji bym nie zrobila;)

A za 5,5tys. to "normalny" inwestor moze miec tylko instalacje bez rekuperatora.

 

U mnie wyszło trochę więcej (droższy reku), a instalator wziął 1000zł.

Fakt, u siebie pierwszy raz się bałem, ale u kolegi zrobiliśmy razem w jedno popołudnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nazwij sobie jak chcesz te pomieszczenie,ale ja w projekcie adaptacyjnym nie miałem pomieszczenia zwanego kotłownią tylko pralnią.

Ono w żaden sposób nie spełnia funkcji i warunków do bycia kotłownią gdyż w kotłowni powinna być obowiązkowa wentylacja grawitacyjna z nawiewem i wywiewem a ja w pralni mam tylko wywiew wentylacji mechanicznej,druga sprawa,nie mam tam komina.Zatem jaka to jest kotłownia wg Ciebie ?

Ale dobra,mam kotłownie ale nie mam pralni,czyli żeby mieć pralnię to musiałbym wybudować większy o min 10m2 dom.

Proste czy nie,jarzysz ?

 

Arturo, patrzysz przez pryzmat swojego domu i dlatego nie rozumiesz o co chodzi innym. Wybrales projekt z kotlownia, bez pralni. Nie wierze, ze gdybys mial ekogroszek, to szukalbys innego projektu, musialbys sobie poradzic z tym co masz, bo ten dom Ci odpowiadal i tyle.

Ja bym swojego projektu nie zamienila na zaden inny i chociaz bede miala pompe, to kotlownia pozostanie kotlownia. Moja jest umiejscowiona za garazem i ma wyjscie na zewnatrz, wiec w zaden inny sposob jej nie wykorzystam. Bedzie tylko pompa i zbiornik cwu i nic mi tam wiecej nie wejdzie. Gdybym miala piec, to stanalby w tym samym miejscu, w moim przypadku nic to nie zmienia. Ponioslam dodatkowy koszt komina i nie rozpaczam, niech sobie jest na "wszelki wypadek", a te (srednio liczac) 3 tys., ktore mnie kosztowal to przy koszcie budowy calego domu niewielki wydatek, wiecej place co miesiac za wynajem mieszkania:P

 

W nowych domach kotlownie sa bardzo male (okolo 6m2) i jak wol jest adnotacja, ze skład opału należy przewidzieć w innym pomieszczeniu lub na zewnątrz budynku. Kazdy ma te swiadomosc juz kupujac projekt i nikt nie dobudowuje dodatkowych metrow na opal czy piec. Ty masz akurat swoja w takim miejscu, ze majac ekogroszek, mialbys straszny syf w domu, brak miejsca na pralnie:sick:, ale jak juz napisalam, nie mozesz patrzec tylko przez pryzmat swojego domu:no:

 

 

:offtopic: Kiedy zmienisz stopke i przestaniesz wprowadzac ludzi w blad??? Jeszcze 2 dni temu czytalam w Twoim dzienniku (sam przyznales), ze zapotrzebowanie Twojego domu na ciepło to 59 nie 40kWh/m2/rok. Nie rozumiem czemu to sluzyc:confused: Ma nas skrecac z zazdrosci czy ladnie wygladac???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tereska, uwierz mi, gdybym musiał grzać węglem, gdyby nie było pomp ciepła, wybrałbym gaz lub czysty prąd. Nigdy węgiel! A przy czystym prądzie również nie potrzebuję kotłowni!

Pomijając wszystkie inne kwestię, projekt mógłbym wybrać na chybił trafił, natomiast gdybym miał grzać węglem musiał bym mieć projekt z kotłownią. Musiałbym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Powinnies dodac dlaczego tylko tyle Cie to kosztowalo:P

Gdybys byl "normalnym" inwestorem to musialbys zabulic 2x tyle.

Naprawdę ? A nie przyszło Ci do głowy,że to inwestor,który nie ma pojęcia o cenach i łyka wszystko jak kaczka będzie najwięcej narzekał ? Pisałem,że gdybym WM zrobił na Lunie,1500zl na allegro to całość wyszlaby 3tys.zl.Szok ?

Jak szok to może zamiast pisać głupoty lepiej nauczyć się obsługi kalkulatora. ..

Rekuperator Brookvent 1.1 za 4tys.zl,kanały i anemostaty 1,5tys zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pal głupa, w temacie piszemy o nowych domach, tylko odpowiedz na pytanie. Co takiego potrzebuje NOWY dom, żeby móc do niego wstawić KOCIOŁ?

 

No jak to co potrzebuje? Musi miec pomieszczenie gospodarcze nazywane przez niektorych silownia, warsztatem albo.... cholera zapomnialam, jak to ktos nazwa kilka stron wczesniej.

A Ty jak swoja kotlownie nazywasz?:rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Liwko, ogrodek tez sama kopie, ale wentylacji bym nie zrobila;)

A za 5,5tys. to "normalny" inwestor moze miec tylko instalacje bez rekuperatora.

No i widzisz,że twoja wiedza jest żadna.

Kanały 80mb kupiłem na allegro za 900zl,do tego dwie skrzynki rozdzielcze,tez na allegro za 160zl,do tego anemostaty,również na allego,taśma izolacyjna i parę opasek.

Rozłożona dzięki forum samemu w ciągu dwóch wolnych sobót.

Także zamiast biadolenia może warto poczytać i słuchać bardziej doświadczonych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie dobrze się sprawdzi w tych starych nieocieplonych 150 metrów z przydziałem mocy 5 czy 7 kW i instalacją elektryczną wraz z zabezpieczeniami wykonaną stosownie do przydziału mocy. Będzie rewelka.

 

kobra nie zamydlaj, tylko odpowiedz wreszcie na pytanie. Co musi posiadać NOWY dom, żeby móc do niego wstawić KOCIOŁ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kazdego mozna wstawic PC ;)

 

bez jaj w drugą stronę

wstawić taką HT można

ale kogo na to stać?

 

to nawet ja bym wolał wtedy ekogroszek pakować do pieca

 

nie wszyscy maja rekuperatory, PC, podłogówki, pralnie a nawet płytki w kotłowni z kotłem na ekogroszek. Wielu nawet nie ma styropianu na ścianie. Jeszcze nie cała polska jest "Sytropianowa". Cześć pompiarzy (oby nie ja) czasem w chwaleniu PC na inne planety odlatuje. A czasem Styropianowa Polska woli klinkier na ścianie, kominek w salonie, 250m2 i skład węgla (sam skład 7m2) na 6 ton. Gust i spory brak wiedzy dominują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...