Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wszystko na siłę i bezmyślnie można dopasować ale zawsze użytkownicy pompy,kabli czy innej elektryki będą do przodu w porównaniu do ekogroszkow o koszt kotłowni,która u nich MUSI być i koszt komina który u nich MUSI być.

Jakby nie było to jest i musi być dom o co najmniej ok.10m2 większy z kominem.

Bo przecież kotła nie wstawi się do kuchni czy łazienki a pompę,Kospela owszem.

 

Podliczałem ci jakie to są koszta a ty nadal brniesz w te beznadziejne argumenty, przyjmując, że komin kosztuje a inny sposób wentylacji np WM jest za darmo ! U kotlarzy musi być komin, u pompiarzy musi być WM lub tak czy inaczej komin ewentualnie kominki wentylacyjne- zgadza się ?

 

10m2 ?, Moja kotłownia będzie miała niespełna 6m2, i w czym problem, jeżeli zdecydował bym się na PC, nawet od samego początku przez zaprojektowaniem domu to tak czy inaczej przewidział bym na nią takie samo pomieszczenie.

 

Jakiś problem z pralką w łazience? To bezmyślne i na siłę według ciebie, za to pompa ciepła w kuchni lub łazience to już żaden problem i niezwykle przymyślane ?

 

Mam wrażenie, że żadne argumenty i cyfry do niektórych nie trafiają, fanatyzm tu przeważa i ciągłe powtarzanie tych samych nietrafionych argumentów.

 

 

 

Ok, załóżmy, że nie robię kotłowni 6m2 - ile zaoszczędzę wstawiając (o zgrozo) PC do łazienki lub kuchni jak sugerujesz ?

 

Nie robię otworu spalinowego w kominie, tylko wentylacyjne - jaka to oszczędność na tych kilku cegłach ? Już liczyłem jaka, nie dotarło.

 

Nie robię komina w ogóle - to już jest jakaś oszczędność - za to muszę zrobić WM, na jedno wychodzi a pewnie i drożej.

 

Mam już wszystko - kupuję kocioł - 4500zł, lub PC - 25000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-olo-, czy do ciebie jakiekolwiek argumenty trafiają? Przecież piszą o tym osoby, które zrezygnowały z kotłów na rzecz PC. Jakich bardziej wiarygodnych źródeł szukasz? Sprzedawców, czy monterów jednego i drugiego?

 

Porównujesz PC ze zintegrowanym zbiornikiem do pralki w kuchni??? Tak się akurat składa, że w moim rodzinnym domu pralka stała w kuchni (stary, poniemiecki dom) i był to dramat, szczególnie przy wirowaniu. O zabawie z brudnymi rzeczami (segregacja) nie wspominając. Rodzice w końcu zrezygnowali ze spiżarni i tam wpakowali pralkę.

A PC stała by sobie w kuchni zajmując jakieś 0,5m2 powierzchni, cicho mrucząc jak lodówka.

 

A może ty odpowiesz na pytanie, co potrzebuje NOWY dom, żeby móc wstawić do niego kocioł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-olo-, czy do ciebie jakiekolwiek argumenty trafiają? Przecież piszą o tym osoby, które zrezygnowały z kotłów na rzecz PC. Jakich bardziej wiarygodnych źródeł szukasz? Sprzedawców, czy monterów jednego i drugiego?

 

Porównujesz PC ze zintegrowanym zbiornikiem do pralki w kuchni??? Tak się akurat składa, że w moim rodzinnym domu pralka stała w kuchni (stary, poniemiecki dom) i był to dramat, szczególnie przy wirowaniu. O zabawie z brudnymi rzeczami (segregacja) nie wspominając. Rodzice w końcu zrezygnowali ze spiżarni i tam wpakowali pralkę.

A PC stała by sobie w kuchni zajmując jakieś 0,5m2 powierzchni, cicho mrucząc jak lodówka.

 

A może ty odpowiesz na pytanie, co potrzebuje NOWY dom, żeby móc wstawić do niego kocioł?

 

Do mnie trafiają CYFRY I FAKTY a nie ideologia uradowanych pompiarzy, posiadaczy kabli, kotłów gazowych lub węglowych - to jeżeli mowa o kosztach wykonania, użytkowania i amortyzacji (a na to wskazuje temat wątku - OPŁACALNOŚĆ). Bo jeżeli mówimy o innych, niewymiernych aspektach posiadania takiego lub innego rozwiązania to już w ogóle nie ma o czym dyskutować bo to rzecz upodobań.

 

A na twoje pytanie odpowiem - 6m2 kotłowni, bez marmurów, żyrandoli kryształowych, schodów ruchomych, złoceń i fresków. Jeżeli budujesz nowy dom nie ma żadnego problemu by to uwzględnić a koszt takiego pomieszczenia żenująco niski w stosunku do różnicy ceny PC w stosunku do kotła węglowego.

 

A co potrzebuje nowy dom, by nie trzeba było odstawiać partactwa wstawiania PC do kuchni jak w jakimś na siłę adaptowanym ? No czego - "pompiarni", ze 6m2 by się przydało.

 

Tak czy inaczej - budując nowy dom, z myślą o PC od samego początku bez wątpienia zdecydował bym się na dodatkowe pomieszczenie na PC i zasobnik i na 100% nie pchał bym tego do kuchni lub łazienki. Tak samo jak bez wątpienia zdecydował bym się ponownie na dom piętrowy by nie mieszkać pod skośnym karton-gipsem, ponownie zdecydował bym się na dechy na dachu a nie membranę...i jeszcze kilka innych rzeczy na które bym się zdecydował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A PC stała by sobie w kuchni zajmując jakieś 0,5m2 powierzchni, cicho mrucząc jak lodówka.

 

Nie przeginaj Liwko, bo zahaczasz o smiesznosc. Pompa gruntowa co prawda nie chodzi jak traktor, ale do glosnosci lodowki jest jej bardzo daleko. Ja bym sobie w czesci mieszkalnej jej nie postawil, Takie cos to tylko w folderach reklamowych. To jak spiace dziecko w reklamach odkurzaczy centralnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę ? A nie przyszło Ci do głowy,że to inwestor,który nie ma pojęcia o cenach i łyka wszystko jak kaczka będzie najwięcej narzekał ? Pisałem,że gdybym WM zrobił na Lunie,1500zl na allegro to całość wyszlaby 3tys.zl.Szok ?

Jak szok to może zamiast pisać głupoty lepiej nauczyć się obsługi kalkulatora. ..

Rekuperator Brookvent 1.1 za 4tys.zl,kanały i anemostaty 1,5tys zl

.....................

 

No i widzisz,że twoja wiedza jest żadna.

Kanały 80mb kupiłem na allegro za 900zl,do tego dwie skrzynki rozdzielcze,tez na allegro za 160zl,do tego anemostaty,również na allego,taśma izolacyjna i parę opasek.

Rozłożona dzięki forum samemu w ciągu dwóch wolnych sobót.

Także zamiast biadolenia może warto poczytać i słuchać bardziej doświadczonych ?

 

 

 

 

 

Nie rob ze mnie idiotki, bo sam madrzejszy nie jestes. W szoku nie jestem, bo znam ceny.

W ktorym momencie odniosles wrazenie, ze biadole i narzekam? Stwierdzam fakty, nic poza tym.

A z kalkulatorem to chyba Ty masz problem, szczegolnie jak wyliczasz koszty innych osob.

I z czytaniem ze zrozumieniem, bo nie kwestionowalam tego, ile Cie to kosztowalo tylko dlaczego. Nie napisales, ze robiles sam, tylko podales kwote. Ktos to przeczyta i taka osoba jest potem w szoku, bo dostanie oferte na 15tys i jak to mozliwe??? Przeciez Arturo z fm zaplacil 5,5tys....

Miales mozliwosc kupic wszystko taniej, dobrze dla Ciebie, ale nie kazdy ma umiejetnosci czy tez czas, zeby sobie zrobic wentylacje samemu. Ja pisze o kosztach, ktore ponosi inwestor taki jak ja, ktory do kazdego etapu musi wynajac firme. Nie oszukujmy sie, srednia cena za wm to 10tys. Jesli wezme drozszy rekuperator to mnie wyniesie jeszcze wiecej. I zrobie to z pelna swiadomoscia. Nie mam czasu, mozliwosci i umiejetnosci brac sie za cokolwiek zwiazanego z budowa, wybieram doswiadczone ekipy, ktore zrobia to szybciej i lepiej. Logiczne, ze musze zaplacic za ich prace, wiec wyniesie mnie to drozej niz inwestora, ktory wykona dana prace sam. Ty robisz sam, ja place za wykonanie, kazdy robi jak mu pasuje, problem polega na tym, ze Ty kazdego kto ma inne zdanie, dokonal innych wyborow niz Ty, zaplacil za cos wiecej niz Ty, traktujesz z gory i wyzywasz od idiotow.

 

 

Posluchac bardziej doswiadczonych, czyli Ciebie? Na moje szczescie Cie nie posluchalam, bo pewnie do tej pory plulabym sobie w brode.

Wiesz co, nigdy do tej pory tego nie wyciagalam na forum, ale dzisiaj za bardzo mi podniosles cisnienie:mad:

 

Odnosnie kosztow wm. Najtansza oferta, jaka mialam na wm, to byla ta, ktora TY mi swego czasu przeslales. Opcja najtansza opiewala na 10.500pln, najdrozsza na 14.500pln. Pozostale, z innych firm, byly jeszcze drozsze.

Daruje sobie dalsza wypowiedz na ten temat, bo obawiam sie, ze moglabym byc wredna.......

 

 

p.s. bardzo milo bylo mi przeczytac Twoja wypowiedz, pamietajac o wczesniejszej relacji sprzedawca-inwestor....

 

kwa, kwa....

http://www.e-gify.pl/gify/zwierzeta/kaczki/kaczki37.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Kilka stron wcześniej pisałem,że wentylację ukladalem sam,w dzienniku jak byk pisze,że wentylację rozkladalem sam,z jakich elementów także.

To Ty kwestionowalas że nie jest to mozliwe,zupełnie bez wiedzy.

Podobnie jak bez wiedzy twierdziłas że powietrzna pompa do twojego domu to koszt ok.35tys.zl co napisałem że jest bzdurą i jak widać kilka stron wcześniej inwestorzy za pompy znacznie mocniejsze zapłacili max.25tys.zl i to dwóch różnych marek bo i jest tam i Atlantic i Panasonic a ty biedna nie mogłaś znaleźć.

Może trzeba się ogarnąć ?

Jeśli komuś zależy na kasie to szuka najtanszych rozwiazan ale faktycznie,jeśli komuś zbywa kasy to do nowego domu 100m2 kupuje pompę za 40tys.zl do kotłowni z postawionym kominem i bezwiednie płaci kasę za cos co można samemu zrobić a potem nie mając pojęcia i niczym pisze że taniej to niemożliwe i ktoś głupoty opowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli każdą czynnośc trzeba wycenić to trzeba też wycenić noszenie węgla i palenie, bo przecież na to też trzeba mieć czas

 

Pisał ktoś wcześniej, że traktuje noszenie węgla jako siłownie a palenie to sama przyjemność

(nie wiem czy chodzi o węgiel czy szlugi)

Nie pamiętam czy pisał coś o wynoszeniu popiołu, sprzątaniu i takie tam pierdoły.

Może to już działka szanownej ślubnej, tak w ramach rozrywki.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeginaj Liwko, bo zahaczasz o smiesznosc. Pompa gruntowa co prawda nie chodzi jak traktor, ale do glosnosci lodowki jest jej bardzo daleko. Ja bym sobie w czesci mieszkalnej jej nie postawil, Takie cos to tylko w folderach reklamowych. To jak spiace dziecko w reklamach odkurzaczy centralnych.

 

No i się mylisz Pyxio słuchając tylko swojej słabo wygłuszonej PC. Pompy Ecopopowera z serii C są bardzo ciche. Byłem sam w szoku jak ją zainstalowali u kolegi. Nie sądzę aby pompy markowych producentów były głośniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rob ze mnie idiotki, bo sam madrzejszy nie jestes. W szoku nie jestem, bo znam ceny.

W ktorym momencie odniosles wrazenie, ze biadole i narzekam? Stwierdzam fakty, nic poza tym.

A z kalkulatorem to chyba Ty masz problem, szczegolnie jak wyliczasz koszty innych osob.

I z czytaniem ze zrozumieniem, bo nie kwestionowalam tego, ile Cie to kosztowalo tylko dlaczego. Nie napisales, ze robiles sam, tylko podales kwote. Ktos to przeczyta i taka osoba jest potem w szoku, bo dostanie oferte na 15tys i jak to mozliwe??? Przeciez Arturo z fm zaplacil 5,5tys....

Miales mozliwosc kupic wszystko taniej, dobrze dla Ciebie, ale nie kazdy ma umiejetnosci czy tez czas, zeby sobie zrobic wentylacje samemu. Ja pisze o kosztach, ktore ponosi inwestor taki jak ja, ktory do kazdego etapu musi wynajac firme. Nie oszukujmy sie, srednia cena za wm to 10tys. Jesli wezme drozszy rekuperator to mnie wyniesie jeszcze wiecej. I zrobie to z pelna swiadomoscia. Nie mam czasu, mozliwosci i umiejetnosci brac sie za cokolwiek zwiazanego z budowa, wybieram doswiadczone ekipy, ktore zrobia to szybciej i lepiej. Logiczne, ze musze zaplacic za ich prace, wiec wyniesie mnie to drozej niz inwestora, ktory wykona dana prace sam. Ty robisz sam, ja place za wykonanie, kazdy robi jak mu pasuje, problem polega na tym, ze Ty kazdego kto ma inne zdanie, dokonal innych wyborow niz Ty, zaplacil za cos wiecej niz Ty, traktujesz z gory i wyzywasz od idiotow.

 

 

Posluchac bardziej doswiadczonych, czyli Ciebie? Na moje szczescie Cie nie posluchalam, bo pewnie do tej pory plulabym sobie w brode.

Wiesz co, nigdy do tej pory tego nie wyciagalam na forum, ale dzisiaj za bardzo mi podniosles cisnienie:mad:

 

Odnosnie kosztow wm. Najtansza oferta, jaka mialam na wm, to byla ta, ktora TY mi swego czasu przeslales. Opcja najtansza opiewala na 10.500pln, najdrozsza na 14.500pln. Pozostale, z innych firm, byly jeszcze drozsze.

Daruje sobie dalsza wypowiedz na ten temat, bo obawiam sie, ze moglabym byc wredna.......

 

 

p.s. bardzo milo bylo mi przeczytac Twoja wypowiedz, pamietajac o wczesniejszej relacji sprzedawca-inwestor....

 

Czyli pleciuga został lekko podsumowany :)

Pisałem już nie raz że jeszcze tymi dyrdymałami nie jednego w bagno wciśnie.

Arturek z tą Twoją wentylacją za za 5,5 to tak samo jak pisałeś o koszcie swojej pompki czyli 15 tysięcy.

Później piszesz 20 do 25, za dwie strony 25 do 30 a w końcu przyznajesz że dostałeś ją w gratisie.

A może jako Vice-Prezes przywłaszczyłeś sobie podczas upadłości, jak to jest naprawdę bo w gratisie nawet przy opóźnieniach w dostawie to chyba pompy nie dadzą za darmo ? ( pytam, nie oskarżam )

Tu pod publikę podajesz koszt wentylacji na 5,5 a podsyłasz koleżance z forum ofertę na 10500 czy 14000 pln, jak Ci nie wstyd ? ech

Ale z Ciebie doradca zdzirus, Ty dopiero strzyżesz te owieczki :)

Jak inwestor trafi na takiego wyrwigrosza to strach się bać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i tereska,przypomnij sobie jak w tamtym okresie proponowalem do twojego domu ogrzewanie. ..prądem.

 

A wiec uswiadom mnie prosze, ile musialabym zaplacic za ogrzewanie mojego domu pradem (w jednej taryfie), jesli zapotrzebowanie na cieplo (ogrzewanie) mam wyliczone na 12500 kWh/rok. Bedzie tyle wynosilo, jak zrobie ocieplenie dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się mylisz Pyxio słuchając tylko swojej słabo wygłuszonej PC. Pompy Ecopopowera z serii C są bardzo ciche. Byłem sam w szoku jak ją zainstalowali u kolegi. Nie sądzę aby pompy markowych producentów były głośniejsze.

 

Slyszalem i inne garazowki (2 szt) i 2 szt Nibe i Vaiilant'a. Wszystkie mialy moce w okolicach 7-10kW i zadnej z nich nie chcial bym miec w domu (np w kuchni).

Nie sa glosne, ale nie na tyle ciche, zeby porownywac do lodowki. Bez jaj. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem i inne garazowki (2 szt) i 2 szt Nibe i Vaiilant'a. Wszystkie mialy moce w okolicach 7-10kW i zadnej z nich nie chcial bym miec w domu (np w kuchni).

Nie sa glosne, ale nie na tyle ciche, zeby porownywac do lodowki. Bez jaj. :)

 

W takim razie poszukaj w okolicy kogoś z Ecopowerem C. Gdybym miał wstawiać PC do kuchni szukałbym właśnie najcichszej.

Tak czy siak, jest tysiąc razy cichsza od wirującej pralki :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przepraszam jeśli nie ten dział. Obserwuję tą dyskusję od dłuższego czasu , czasami zadając pytania. I nasuwa mi się następne na myśl. Czy może ktoś mi w kilku zdaniach napisać , bez zadawania zbędnych pytań , ile kosztowałoby mnie przejście z kotła na zgazowanie drewna (25kW) na PC dla domu około 220 mkw . Dom ocieplony styropianem , strop wełną. Okna drewniane może nie najnowszej generacji ale w miarę szczelne. Ogrzewałbym dwa poziomy , najniższy czyli kotłownia, pralnia, garaż tylko troszkę.

Interesuje mnie jaką pompę musiałbym zastosować i resztę klamotów orientacyjna cena i jaki byłby roczny koszt ogrzewania. Czy takie urządzenie poradzi sobie przy temperaturze nocnej do -25 stopni ?

Temperatura w środku jaka mnie interesuje to 22-23 dzień, 20-21 noc.

 

z góry dziekuję

 

pozdrawiam

 

ps. zdaje sobie sprawę że może być ciężko odpowiedzieć ale może znajdzie się jakiś magik co ogarnie moje wypociny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec uswiadom mnie prosze, ile musialabym zaplacic za ogrzewanie mojego domu pradem (w jednej taryfie), jesli zapotrzebowanie na cieplo (ogrzewanie) mam wyliczone na 12500 kWh/rok. Bedzie tyle wynosilo, jak zrobie ocieplenie dachu.

 

Nie licz na rzetelne wyliczenia uwzględniające koszty budowy, użytkowania i amortyzacji, to nie o ekonomie tu chodzi a o ideologię, w koszty użytkowania ekogroszku to nawet pranie gaci wliczą co niektórzy ale jeżeli chodzi o PC to same promocje, gratisy i własne wykonawstwo - jeżeli tak to liczymy to mnie komin kosztował nie 5tys a 2,5tys bo też go sam wymurowałem, w ogóle połowę domu mam za pół darmo bo sam zbudowałem, można i tak to liczyć. Bystry majsterkowicz to i PC pewnie sam zrobi z komponentów kupionych w Chinach.

 

Dlaczego tak mało posiadaczy ekogroszku przekonujących o tym rozwiązaniu w tym wątku ? Może, przez to, że mają, użytkują, działa, jest tanio i im walą zwyczajnie takie dywagacje pozbawione rzetelnych ocen kosztów.

 

I ponownie wspomnę - w moim przypadku nie jestem przekonany do żadnego rozwiązania, kotłownia to dla mnie przyszły rok, myślałem, że tu jakieś rzeczowe argumenty wyczytam odnośnie KOSZTÓW a nie kurzu, suszarni etc, ale widzę, że ciężko będzie...ale czyta się fajnie, nudą nie wieje.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przepraszam jeśli nie ten dział. Obserwuję tą dyskusję od dłuższego czasu , czasami zadając pytania. I nasuwa mi się następne na myśl. Czy może ktoś mi w kilku zdaniach napisać , bez zadawania zbędnych pytań , ile kosztowałoby mnie przejście z kotła na zgazowanie drewna (25kW) na PC dla domu około 220 mkw . Dom ocieplony styropianem , strop wełną. Okna drewniane może nie najnowszej generacji ale w miarę szczelne. Ogrzewałbym dwa poziomy , najniższy czyli kotłownia, pralnia, garaż tylko troszkę.

Interesuje mnie jaką pompę musiałbym zastosować i resztę klamotów orientacyjna cena i jaki byłby roczny koszt ogrzewania. Czy takie urządzenie poradzi sobie przy temperaturze nocnej do -25 stopni ?

Temperatura w środku jaka mnie interesuje to 22-23 dzień, 20-21 noc.

 

z góry dziekuję

 

pozdrawiam

 

ps. zdaje sobie sprawę że może być ciężko odpowiedzieć ale może znajdzie się jakiś magik co ogarnie moje wypociny

 

Bardzo trudne pytanie.

Po pierwsze musisz znać szczytowe zapotrzebowanie swojego domu żeby dobrać odpowiednią moc PC (możesz to obliczyć przeliczając ilość pelletu który spalałeś dziennie podczas największych mrozów), do tego musisz znać zapotrzebowanie swojego domu (oblicz przeliczając średnią ilość pelletu spalanego rocznie (również na CWU)). Pytanie czy masz system nisko czy wysokotemperaturowy (grzejniki czy podłogówka)?

Najlepiej jakbyś zadał to pytanie w którymś z wątków o PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...