Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

Gość Arturo72
A wiec uswiadom mnie prosze, ile musialabym zaplacic za ogrzewanie mojego domu pradem (w jednej taryfie), jesli zapotrzebowanie na cieplo (ogrzewanie) mam wyliczone na 12500 kWh/rok. Bedzie tyle wynosilo, jak zrobie ocieplenie dachu.

Radzę przemyśleć sprawę bo budujesz dom niezgodnie z normami i z wytycznymi bo zapotrzebowanie wychodzi 100kWh/m2/rok no ale to twój problem.

Za ok.5tys.zł kupujesz izolację i zapotrzebowanie spadnie do 40kWh/m2/rok czyli zużyjesz ok.5000kWh za ogrzewanie a to w I taryfie jest ok.2600zł za sezon grzewczy czyli prawie tyle ile ja do tej pory płaciłem za ogrzewanie mieszkania 52m2,przy czym grzejesz urządzeniem grzewczym za 2,5tys.zł a nie za 40tys.zł czyli w kieszeni masz 37,5tys.zł,odliczając koszt izolacji 5tys.zł w kieszeni zostaje dalej 32,5tys.zł.

Ale jak pisałem wcześniej,komu zbywa kasy to nie przejmuje się tym,tak oszczędzają ludzie mniej zamożni.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72

Arturek z tą Twoją wentylacją za za 5,5 to tak samo jak pisałeś o koszcie swojej pompki czyli 15 tysięcy.

Mało inteligentny i mało wiedzący człowieku,rzuc zapytanie ile kosztowała wentylacja mechaniczna swoich ziomków ekogroszków czyli Kaszpira i wywoka.

wuwok ma reku za 4tys.zł(Optimal400) a Kaszpir chyba też coś koło tego,kupiony od TB.

Tylko żebyś sie zaraz od swojej głupoty jakiej piszesz nie zaksztusił.

 

Jak kogoś stać niech płaci firmom po 5tys.zl za dwa dni roboty dla jednego chłopa,mnie nie stać na to i ułożyłem sobie sam.

Jest to bułka z masłem nawet dla kogoś kto ma lewe ręce,na forum jest wszystko opisane od A do Z ale jak ktoś leń lub nie czytaty to nich płaci.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogródek też samemu sobie kopię, jestem nienormalny? Wykonanie wentylacji mechanicznej (bardzo trudno ją skopać), jest niewiele trudniejsze. Zdecydowanie trudniej postawić porządny komin :yes:

 

Taaak oczywiście ...

 

Oczywiście "zwykły człowiek" będzie wiedział jakie zastosować przekroje , gdzie umieścić nawiewy , gdzie wywiewy , wyliczy jakie średnice użyć aby system był niesłyszalny , wykona na odpowiednim wymienniku i itd ...

 

Wymagane są wyliczenia ...

 

Oczywiście można zmontować bez wyliczeń ale potem będą narzekania że hałasuje , że z jednego nawiewu mocniej wieje niż z drugiego i itd ...

 

Poza tym samemu to można sobie zrobić jak ma się strop drewniany , przy betonie trzeba mieć "trochę" lepsze narzędzia. Dodatkowo problem zaczyna się jak dom piętrowy , bo wtedy trzeba jeszcze robić "zabudowy" kanałów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo trudne pytanie.

Po pierwsze musisz znać szczytowe zapotrzebowanie swojego domu żeby dobrać odpowiednią moc PC (możesz to obliczyć przeliczając ilość pelletu który spalałeś dziennie podczas największych mrozów), do tego musisz znać zapotrzebowanie swojego domu (oblicz przeliczając średnią ilość pelletu spalanego rocznie (również na CWU)). Pytanie czy masz system nisko czy wysokotemperaturowy (grzejniki czy podłogówka)?

Najlepiej jakbyś zadał to pytanie w którymś z wątków o PC.

 

Hmmm nie zdobędę takich danych. W domu przeważają grzejniki , podłogówki też jest troszkę ( 40 mkw ) . Zużywam 20-25 m3 drewna opałowego. Pale w kotle na max (80-85 stopni) . Na dom reguluję zaworem 3D. Z kotła ogrzewam również CWU. W lato CWU elektrycznie.

 

Pytam, ponieważ interesuje mnie bezobsługowy system. Czytam o waszych rozwiązaniach i zaczyna mi się to podobać. Prosze o informację na temat urządzenia + klamoty (cena +- 10 000 pln) i roczny koszta użytkowania.

 

Liwko ty masz dom 133 mkw , policz to dla domu 266 mkw jeśli możesz. Czy koszt bedzie proporcjonalny do mkw ?

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Taaak oczywiście ...

 

Oczywiście "zwykły człowiek" będzie wiedział jakie zastosować przekroje , gdzie umieścić nawiewy , gdzie wywiewy , wyliczy jakie średnice użyć aby system był niesłyszalny , wykona na odpowiednim wymienniku i itd ...

 

Wymagane są wyliczenia ...

No i w czym problem ? A myślisz,że ja na jakiej podstawie robiłem swój projekt i wyliczenia ?

Tylko,że mi zależało na tym,żeby robić jak najtaniej w przeciwieństwie do niektórych...

Oczywiście,że zwykły człowiek będzie wiedział,wystarczy czytać z rozumieniem tekstu pisanego,gdzie wszystko podane jest na tacy od A-Z:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?75360-Wentylacja-mechaniczna-czy-kto%C5%9B-sam-policzy%C5%82

 

Poza tym samemu to można sobie zrobić jak ma się strop drewniany , przy betonie trzeba mieć "trochę" lepsze narzędzia. Dodatkowo problem zaczyna się jak dom piętrowy , bo wtedy trzeba jeszcze robić "zabudowy" kanałów ...

Przy stropie lanym rozkładanie wentylacji jest o wiele łatwiejsze niż przy stropie drewnianym.

Układamy kanaly na stropie bez kombinowania z przejściami przez lub pod belkami stropowymi i podczepienia ich lub nie pod belki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko żebyś sie zaraz od swojej głupoty jakiej piszesz nie zaksztusił.

 

Jak kogoś stać niech płaci firmom po 5tys.zl za dwa dni roboty dla jednego chłopa,mnie nie stać na to i ułożyłem sobie sam.

Jest to bułka z masłem nawet dla kogoś kto ma lewe ręce,na forum jest wszystko opisane od A do Z ale jak ktoś leń lub nie czytaty to nich płaci.

Od pisania głupot to Ty tu jesteś.

Drugiego debila to forum nie wytrzyma.

Czyli po Twojej edycji wychodzi że Ty bez skrupułów łoiłeś ile wlezie tych co nie czytają i nie mają czasu.

Weź Ty się lepiej za te rybki choć już mi ich szkoda.

Po tym jakim okazałeś się doradcą i biznesmenem to pewnie uda Ci się je potopić, hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę przemyśleć sprawę bo budujesz dom niezgodnie z normami i z wytycznymi bo zapotrzebowanie wychodzi 100kWh/m2/rok no ale to twój problem.

Za ok.5tys.zł kupujesz izolację i zapotrzebowanie spadnie do 40kWh/m2/rok czyli zużyjesz ok.5000kWh za ogrzewanie a to w I taryfie jest ok.2600zł za sezon grzewczy czyli prawie tyle ile ja do tej pory płaciłem za ogrzewanie mieszkania 52m2,przy czym grzejesz urządzeniem grzewczym za 2,5tys.zł a nie za 40tys.zł czyli w kieszeni masz 37,5tys.zł,odliczając koszt izolacji 5tys.zł w kieszeni zostaje dalej 32,5tys.zł.

Ale jak pisałem wcześniej,komu zbywa kasy to nie przejmuje się tym,tak oszczędzają ludzie mniej zamożni.

 

Prosze Cie, nie rozsmieszaj mnie:rotfl:

Mam 15cm grafitu na scianie, cieple okna i dach bedzie ocieplony 30cm welny, czyli wszystko "ponad norme" z projektu. Te zapotrzebowanie jest wyliczone wg tego co napisalam. Wyszlo dokladnie 86,8kWh/m2/rok.

Aaaaa i jeszcze ocieplenie dachu bedzie mnie kosztowalo 25tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Od pisania głupot to Ty tu jesteś.

Drugiego debila to forum nie wytrzyma.

Czyli po Twojej edycji wychodzi że Ty bez skrupułów łoiłeś ile wlezie tych co nie czytają i nie mają czasu.

Weź Ty się lepiej za te rybki choć już mi ich szkoda.

Po tym jakim okazałeś się doradcą i biznesmenem to pewnie uda Ci się je potopić, hehe

Od łojenia jeleni jesteś Ty i strasznie przeszkadza Ci,że tych jeleni się edukuje i wyjaśnia bo już im nie wciśniesz swojego gównianego kotła na ekosyf.

Nic sobą reprezentujesz oprócz swojego chamstwa sprzedawcy i w niczym nie pomagasz inwestorom oprócz drenowania ich kasy bo to dla ciebie jest najważniejsze.

U mnie w dzienniku wszytko jest czarno na białym jak można tanio samemu pomyśleć i wykonać wszytko na budowie a u ciebie ? Tylko kasa jets ważna.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181569-D%C4%85%C5%BCenie-do-spe%C5%82nienia-marzenia-Mila-IV-raczej-energooszcz%C4%99dna-)&p=4776212#post4776212

 

Także łowco jeleni,w jaki sposób wstawić okno w warstwę ocieplenia bez konieczności zaplaty za dodatkowy montaż ?

Nie wiesz ? To w jakim celu tu jesteś jak nie łowieniem jeleni,którzy nie potrafią liczyc i myśleć ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Prosze Cie, nie rozsmieszaj mnie:rotfl:

Mam 15cm grafitu na scianie, cieple okna i dach bedzie ocieplony 30cm welny, czyli wszystko "ponad norme" z projektu. Te zapotrzebowanie jest wyliczone wg tego co napisalam. Wyszlo dokladnie 86,8kWh/m2/rok.

Aaaaa i jeszcze ocieplenie dachu bedzie mnie kosztowalo 25tys.

Ocieplenie dachu w parterówce...faktycznie kasy masz za dużo ;)

Ja miałem w projekcie gotowym bez zmian 89kWh/m2/rok.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka stron wcześniej pisałem,że wentylację ukladalem sam,w dzienniku jak byk pisze,że wentylację rozkladalem sam,z jakich elementów także.

To Ty kwestionowalas że nie jest to mozliwe,zupełnie bez wiedzy.

Podobnie jak bez wiedzy twierdziłas że powietrzna pompa do twojego domu to koszt ok.35tys.zl co napisałem że jest bzdurą i jak widać kilka stron wcześniej inwestorzy za pompy znacznie mocniejsze zapłacili max.25tys.zl i to dwóch różnych marek bo i jest tam i Atlantic i Panasonic a ty biedna nie mogłaś znaleźć.

Może trzeba się ogarnąć ?

Jeśli komuś zależy na kasie to szuka najtanszych rozwiazan ale faktycznie,jeśli komuś zbywa kasy to do nowego domu 100m2 kupuje pompę za 40tys.zl do kotłowni z postawionym kominem i bezwiednie płaci kasę za cos co można samemu zrobić a potem nie mając pojęcia i niczym pisze że taniej to niemożliwe i ktoś głupoty opowiada.

 

Czy Ty nie potrafisz napisac dwoch zdan bez obrazania drugiej osoby???

 

W tym konkretnym poscie napisales tylko nazwe rekuperatora i kwote. Nikt nie lata od razu po dziennikach, zeby sprawdzac szczegoly.

Nie przekrecaj moich slow!!! Nie kwestionowalam tego ile zaplaciles, po prostu wiekszosc inwestorow musi poniesc 2x wieksze koszty, bo sami tego nie zrobia i musza zlecic wykonanie firmie.

 

Jestem wystarczajaco ogarnieta, daruj sobie takie teksty.

Piszac o pompie do mojego domu, napisalam, ze nie oplaca mi sie brac powietrznej, bo musialabym zaplacic niewiele mniej niz za gruntowa. Biore pod uwage tylko firmy z mojej okolicy, bo (przepraszam, ze to napisze) sytuacja jaka wynikla z wiadoma firma, skutecznie mnie zniechecila do szukania ofert z innych regionow Polski. Tak czesto zapodajesz linki z allegro, poszukaj z woj.podlaskiego, zobaczysz jaki ogrom ofert Ci wyskoczy.

W Lomzy jest tylko Viessmann i ME. Ceny maja takie a nie inne, nie ja je ustalam, a ze moge miec w podobnej kwocie pompe gruntowa, to chyba logiczne, ze zdecyduje sie na gruntowa.

Pisalam, ze jest to niemozliwe DLA MNIE, bo szukam tylko w swojej okolicy.

Mnie naprawde nie interesuje, ile placiliscie za swoje pompy, niech je Wam za darmo rozdaja:P

Wiem, ile mnie to bedzie kosztowalo i wiem, ze tyle samo placa inni, ktorzy chyba boja sie przyznac w tym watku do kosztow jakie musieli poniesc. 25tys to gorna granica i jak ktos ja przekroczy to jest idiota:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm nie zdobędę takich danych. W domu przeważają grzejniki , podłogówki też jest troszkę ( 40 mkw ) . Zużywam 20-25 m3 drewna opałowego. Pale w kotle na max (80-85 stopni) . Na dom reguluję zaworem 3D. Z kotła ogrzewam również CWU. W lato CWU elektrycznie.

 

Pytam, ponieważ interesuje mnie bezobsługowy system. Czytam o waszych rozwiązaniach i zaczyna mi się to podobać. Prosze o informację na temat urządzenia + klamoty (cena +- 10 000 pln) i roczny koszta użytkowania.

 

Liwko ty masz dom 133 mkw , policz to dla domu 266 mkw jeśli możesz. Czy koszt bedzie proporcjonalny do mkw ?

 

pozdr

 

A faktycznie, drewno nie pellet.

 

Jeden mp sosny to około 1700kWh, m3 to około 2000kWh x 25m3= o zgrozo 50 000kWh :eek:

Masz tak duże zapotrzebowanie???

Zamiast zastanawiać się nad zmianą systemu grzewczego zacznij od ocieplenia!

Edytowane przez Liwko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Czy Ty nie potrafisz napisac dwoch zdan bez obrazania drugiej osoby???

 

W tym konkretnym poscie napisales tylko nazwe rekuperatora i kwote. Nikt nie lata od razu po dziennikach, zeby sprawdzac szczegoly.

Nie przekrecaj moich slow!!! Nie kwestionowalam tego ile zaplaciles, po prostu wiekszosc inwestorow musi poniesc 2x wieksze koszty, bo sami tego nie zrobia i musza zlecic wykonanie firmie.

Dlatego też jest forum,jak się mówi,że WM z reku można zrobic za 5tys.zł to można ale jak się tak powie to od razu sprzedawcy syfu wyskakują z mordą,że sprzedawca żeby nie uczyć jeleni,jak się piszę,że pompę można mieć za 20tys.zł to można ale od razu sprzedawcy ekosyfu wyskają z mordą,że sprzedawca,żeby nie naprowadzać jeleni na dobrą drogę,jak się piszę,że dom może być tani bez komina i kotłowni,to sprzedawcy ekosyfu wyskakują z mordą,że sprzedawca,żeby nie pokazywać jeleniom dobrej drogi.

Masz przykład karoki,jareckiego,kobry.

 

Rozmawialiśmy nie raz,pompę odradzałem a proponowałem prąd i dobrą izolację,wbrew własnemu interesowi czy dla dobra inwestora ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Wychodzę z założenia jako inwestor,że jeśli ktoś na etapie budowy mi pomógł,u kogoś coś podpatrzyłem,zastosowałem jakieś rozwiązanie to czemu mam się tym nie dzielić i nie pomóc innym inwestorom ?

Wszystko to jest w moim dzienniku.

A taki karoka,kobra,jarecki w czym pomaga ?

Powiem,że szkodzą a nie pomagają bo mają głęboko w d...inwestora a liczą tylko na jego kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...