Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

Nie prawda. To nie kosmiczna kwota. Policz teraz , koszta drewna 20-25 m3 x 150-170 zł , koszta transportu , koszta własnej pracy ? A w kotłowni może nie tak jak przy węglu ale o porządek też trzeba dbać.

 

Dlatego czytam , bo w zimę zamiast nosić drewno w mróz i śnieg wole kapcie, fotel i columbijski serial o miłości

 

Weim. Przeciez sam pokazalem, ze sie w zalozeniach zmiescisz.. Pisalem o tym, co Ci Liwko wyliczyl.

 

Druga stona medalu jest taka, ze potrzebowal bys pompy ~20kW a i to nie starczylo by na grzanie w tanim pradzie. Mysial bys pewnie z 30% wychodzic w droga taryfe. Optymalne byloby 23-25kW. No chyba, ze ten kociolek na drewno zostawilbys na naprawde ostra zime, to wtedy mozna celowac w ~18kW.

 

Malo musisz miec tego ocieplania na chalupie, albo przestrzelamy liczac ze palisz wysezonowanym drewnem w kalrycznosci 1900kWh/mp. Jak to mokrawa brzozka, to moze byc 1500 kWh/mp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

tereska coś nie za duże zapotrzebowanie? 70-80 to sie daje przy normowej parterówce

 

Trzeci raz już to czytam jak podajesz ze normowy dom ma obecnie 70-80 a pisałeś i o 60 kWh/m2/rok.

 

Toz to bzdury. Wejdź i poczytaj Asolta to Cię doszkolić. 60 kWh to musi być z rekuperacja i normowe styro. Tylko ze rekuperacja nie jest norma!

 

Zobacz moja stopie. Niespełna 50 kWh na m2 dla temp wew 20 st i wszędzie sporo ponad normę izolacji i niewymagana norma rekuperacja! A na 23-24 st wewnątrz liczę pobrać z 56 kWh /m2/rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Trzeci raz już to czytam jak podajesz ze normowy dom ma obecnie 70-80 a pisałeś i o 60 kWh/m2/rok.

 

Toz to bzdury. Wejdź i poczytaj Asolta to Cię doszkolić. 60 kWh to musi być z rekuperacja i normowe styro. Tylko ze rekuperacja nie jest norma!

 

Zobacz moja stopie. Niespełna 50 kWh na m2 dla temp wew 20 st i wszędzie sporo ponad normę izolacji i niewymagana norma rekuperacja! A na 23-24 st wewnątrz liczę pobrać z 56 kWh /m2/rok.

To zależy,ja w projekcie gotowym,bez żadnych zmian(BK+12cm styro),z wentylacją grawitacyjną miałem zapotrzebowanie 89kWh/m2/rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mitch, to nie o to chodzi, zeby bylo na moim:no: Zmiesciles sie w tej kwocie, super, ja nie jestem zawistna, ciesze sie razem z Toba, ale czy dlatego, ze Ty kupiles za taka kwote, nazwiesz mnie i inne osoby, ktore zaplacily wiecej, idiotami? Drazni mnie w tym watku brak szacunku dla innych uzytkownikow i promowanie jedynego slusznego wyboru.

 

 

Arturo, dzieki za wyliczenia, powstrzymam na razie emocje, zaczne sie cieszyc za 15lat. No ewentualnie za 10, jesli bede grzac w 1 taryfie, roznica sie szybciej wyrowna:P A na Koncu Swiata (verdens ende) to jest zima cieplej niz w Lomzy:lol2:

 

 

 

Panowie, sama sobie tego nie wyliczylam. Mam policzone 2 warianty (z garazem i bez), projektowe obciazenie cieplne budynku to 6,4 i 7,1. Czy na moim miejscu zdecydowalibyscie sie na pompe o mocy 7-8kW??? Majac ozc w reku, mam uwierzyc komus z forum na slowo, ze mi mniejsza pompa wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
ale czy dlatego, ze Ty kupiles za taka kwote, nazwiesz mnie i inne osoby, ktore zaplacily wiecej, idiotami? Drazni mnie w tym watku brak szacunku dla innych uzytkownikow i promowanie jedynego slusznego wyboru.

Podążasz w dalszym ciągu w nurcie wątku jaki by chcieli narzucić ci,którym najbardziej zależy na tym,żeby inwestorzy byli jak najbardziej skołowani,jak najbardziej zieloni i nie zrozumieli nic z przekazu czyli sprzedawcy kotłów na ekogroszek i węgla czyli konkretnie karoka,kobra,jarecki i ich naganiacze.

Wszelakie źródła ciepła nie wymagające dodatkowych i zbędnych pieniędzy na komin,który Ci jest kompletnie nie potrzebny i kotłownię z wentylacją grawitacyjną z nawiewem i wywiewem,która jest Ci kompletnie nie potrzebna będą zawsze tańsze niż te,które tych specyfików potrzebują.O tym nie trzeba pisać ?

Ciekawy jestem,czy w swojej "kotłowni" posiadasz wentylację grawitacyjną wymaganą normami ? Jeśli nie to nie jest kotłownia.

Drażni Cię w tym wątku,że piszemy o tym,że można zaoszczędzić kupę kasy na rezygnacji z komina i normowej kotłowni dla celów bezobsługowego źródła ciepła ?

Drażni Cię to,że piszemy o tym,żeby inwestorzy,który mają zielone pojęcie o budowie,zresztą podobnie jak ty przemyśleli swoje wybory przed budową a nie po fakcie za znacznie dużą kasę ?

Drażni Cię to,że piszę o tym,że można taniej wyrwać to co już zainstalowałaś ?

Cóż,błędy inwestora ale niech inni te błędy poznają i niech ich na przyszłość nie robią.

To jest dla mnie dziwne podejście.

Ja wiem,że na obczyźnie Polak Polakowi wrogiem ale w Ojczyźnie ?

 

Panowie, sama sobie tego nie wyliczylam. Mam policzone 2 warianty (z garazem i bez), projektowe obciazenie cieplne budynku to 6,4 i 7,1. Czy na moim miejscu zdecydowalibyscie sie na pompe o mocy 7-8kW??? Majac ozc w reku, mam uwierzyc komus z forum na slowo, ze mi mniejsza pompa wystarczy?

Kto Ci robił OZC ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]ale czy dlatego, ze Ty kupiles za taka kwote, nazwiesz mnie i inne osoby, ktore zaplacily wiecej, idiotami?

Nah.

 

Drazni mnie w tym watku brak szacunku dla innych uzytkownikow i promowanie jedynego slusznego wyboru.

Jeśli przez promowanie jedynego słusznego wyboru rozumiesz rezygnację z węgla, to tak. Brak szacunku - nie. Brak zrozumienia dla wybrania węgla - tak ;)

 

Majac ozc w reku, mam uwierzyc komus z forum na slowo, ze mi mniejsza pompa wystarczy?

Nope. Tego bym nie robił (sam mam przewymiarowaną PC). Tylko pamiętaj o przedstawieniu podsumowania za sezon zimowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturek skoro Ty prowokujesz a później zgłaszasz posty do Redakcji podpier..czu to ja teraz będę przesyłał każdy gdzie o mnie wspomnisz cieciu malinowy.

Kołuj ludzi dalej, jedno podsumowanie swojej działalności tutaj i nie tylko już otrzymałeś od Tereski, naganiaczu.

Każdy Twój post i Liwko nie w temacie będzie zgłaszany.

Bywaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Arturek skoro Ty prowokujesz a później zgłaszasz posty do Redakcji podpier..czu to ja teraz będę przesyłał każdy gdzie o mnie wspomnisz cieciu malinowy.

.

Spoko,ty i inni sprzedawcy ekosyfu macie za cel ogłupić inwestorów by wydobyć z nich kasę a ja mam cel oświecić inwestorów,żeby nie dali się wydoić z tej kasy i przez to piszę jak można budować tanio i dobrze czyli,że dom energooszczędny to nie jest kosmiczna kasa,że istnieje coś takiego jak OZC,robione przed budową i jest podstawą inwestora,że przed budową najtaniej jest wybierać źródło ciepła,jak można własnoręcznie wykonać WM z reku,jak można umieścić okna w warstwie ocieplenia itd.

Co pomogleś,w czym doradziłeś inwestorom na temat budowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste pytanie,prosta odpowiedź.

W projekcie miałem dwa kominy,jeden do kotłowni,jeden do kominka.

Na etapie adaptacji zrezygnowałem z komina w kotłowni,kupiłem zatem tylko jeden do kominka,który kosztował 1,5tys.zł z allegro f-my pekabet 7,2mb,na taśmy i obróbkę jego wydałem 700zł,na wykończenie ponad dachem wydałem na niego 450zł za tynk mozaikowy.

Drugi komin do kotłowni pozostał skreślony w projekcie.

To już nie moja wina że byłeś nie myślącym inwestorem i wybrałeś projekt z dwoma kominami skoro potrzebowałeś jednego gdzie przy jednym kominie w domu może być podłączony kominek a dodatkowo i kocioł groszkowy.

To Ty wmawiasz ludziom że coś zaoszczędziłeś i że potrzebuję 10-ciu kominów domu żeby palić groszkiem i mieć kominek :)

Dodatkową głupotą i rozrzutnością było wywalenie 2800pln za adaptację nierozważnie wybranego projektu o czym tu pisałeś, chyba się znowu nie wyprzesz, czy już wykasowałeś ten wpis ?.

Ty chcesz pouczać innych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Będę cytował każdą zaczepkę bo Ty edytujesz każdy post.

A Twój komin dostałeś w gratisie pajacu ?

Proste pytanie,prosta odpowiedź.

W projekcie miałem dwa kominy,jeden do kotłowni,jeden do kominka.

Na etapie adaptacji zrezygnowałem z komina w kotłowni,kupiłem zatem tylko jeden do kominka,który kosztował 1,5tys.zł z allegro f-my pekabet 7,2mb,na taśmy i obróbkę jego wydałem 700zł,na wykończenie ponad dachem wydałem na niego 450zł za tynk mozaikowy.

Drugi komin do kotłowni pozostał skreślony w projekcie.

Zatem jak pozostał jedynie skreślony w projekcie to czy oszczędziłem na nim czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podążasz w dalszym ciągu w nurcie wątku jaki by chcieli narzucić ci,którym najbardziej zależy na tym,żeby inwestorzy byli jak najbardziej skołowani,jak najbardziej zieloni i nie zrozumieli nic z przekazu czyli sprzedawcy kotłów na ekogroszek i węgla czyli konkretnie karoka,kobra,jarecki i ich naganiacze.

Wszelakie źródła ciepła nie wymagające dodatkowych i zbędnych pieniędzy na komin,który Ci jest kompletnie nie potrzebny i kotłownię z wentylacją grawitacyjną z nawiewem i wywiewem,która jest Ci kompletnie nie potrzebna będą zawsze tańsze niż te,które tych specyfików potrzebują.O tym nie trzeba pisać ?

Ciekawy jestem,czy w swojej "kotłowni" posiadasz wentylację grawitacyjną wymaganą normami ? Jeśli nie to nie jest kotłownia.

Drażni Cię w tym wątku,że piszemy o tym,że można zaoszczędzić kupę kasy na rezygnacji z komina i normowej kotłowni dla celów bezobsługowego źródła ciepła ?

Drażni Cię to,że piszemy o tym,żeby inwestorzy,który mają zielone pojęcie o budowie,zresztą podobnie jak ty przemyśleli swoje wybory przed budową a nie po fakcie za znacznie dużą kasę ?

Drażni Cię to,że piszę o tym,że można taniej wyrwać to co już zainstalowałaś ?

Cóż,błędy inwestora ale niech inni te błędy poznają i niech ich na przyszłość nie robią.

To jest dla mnie dziwne podejście.

Ja wiem,że na obczyźnie Polak Polakowi wrogiem ale w Ojczyźnie ?

 

 

Kto Ci robił OZC ?

 

Z zadnym z wymienionych przez ciebie osob nigdy stycznosci nie mialam i nie bardzo rozumiem o co ci chodzi.

W garazu i kotlowni mam wentylacje grawitacyjna i ze wzgledu na uklad pomieszczen to jest jedyne sluszne rozwiazanie w moim domu.

Ty chyba naprawde masz mnie za debila, jesli pytasz o takie rzeczy.

Czy ciebie boli to, ze mam komin? Mam, nawet dwa. Jeden nie bedzie wykorzystany i nie spedza mi to snu z powiek.

Wszystkie decyzje odnosnie budowy byly przemyslane i jedyne co przegapilam to ocieplenie podlogi. Niestety za pozno bylo na dolozenie wiecej styropianu, bo mam duze witryny w salonie. To, ze mamy odmienne zdanie i podejmujemy rozne decyzje, nie oznacza, ze tylko jedno z nas postepuje slusznie.

Znasz moja sytuacje, wiesz, ze wiekszosc budowy nadzoruje tylko przez telefon, ale to nie oznacza, ze jestem bezmyslna. Nie zgadzam sie z Toba w pewnych sprawnach i nie musze, kazdy niech robi wedlug wlasnego uznania i potrzeb, prosze tylko o szacunek dla innych osob.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko,ty i inni sprzedawcy ekosyfu macie za cel ogłupić inwestorów by wydobyć z nich kasę a ja mam cel oświecić inwestorów,żeby nie dali się wydoić z tej kasy i przez to piszę jak można budować tanio i dobrze czyli,że dom energooszczędny to nie jest kosmiczna kasa,że istnieje coś takiego jak OZC,robione przed budową i jest podstawą inwestora,że przed budową najtaniej jest wybierać źródło ciepła,jak można własnoręcznie wykonać WM z reku,jak można umieścić okna w warstwie ocieplenia itd.

Co pomogleś,w czym doradziłeś inwestorom na temat budowy ?

To Ty pleciuga ich ogłupiasz, to Ty doiłeś ich jak tylko mogłeś Vice-prezesie.

Koleżanka Tereska podsumowała Cię nazbyt dobrze, piszesz że WM kosztowała Cię 5,5 tysia a jej walisz ofertę za 10500 czy 14 tysięcy.

Kto doi inwestorów ?

Ja, który gościowi sprzedaję kocioł 7 czy 12kW gdzie instalator chce wsadzić 25 czy ty za WM którą można zrobić za 5,5 chcesz pocisnąć za 14 tysięcy ?

Żeby każdy miał takie fachowe zaplecze jak ja, nie byłoby mapów z kotłami 25kW gdzie można domek obskoczyć 7-ką czy 10-tką a później groszek jest do dupy.

Jak się miało takich doradców to trzeba się jakoś ratować i biadolić jak stara ciota.

Ja nie muszę się na tym znać, mam profesjonalistę od tych rzeczy, jeśli jest taka potrzeba: http://karoka.eu/kategoria,23/ozc

Twoje liczydło i głupie zaczepki możesz sobie w buty wsadzić, będziesz wyższy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
To już nie moja wina że byłeś nie myślącym inwestorem i wybrałeś projekt z dwoma kominami skoro potrzebowałeś jednego gdzie przy jednym kominie w domu może być podłączony kominek a dodatkowo i kocioł groszkowy.

Widzę,że stres utraty jeleni klientów zżera i wtenczas pisze się głupoty.

Czy twierdzisz,że do tego jednego komina jaki zakupiłem na allegro za 1,5tys.zł f-my pekabet o wys.7,2m do kominka można było podłączyć i kocioł na ekogroszek ?

Czyżbyś namawiał do złamania prawa i narażania na nie odebranie domu przez kominiarza ? Ty sprzedawca ekosyfów piszesz takie coś ?

Dodatkową głupotą i rozrzutnością było wywalenie 2800pln za adaptację nierozważnie wybranego projektu o czym tu pisałeś, chyba się znowu nie wyprzesz, czy już wykasowałeś ten wpis ?.

Ty chcesz pouczać innych ?

2,8tys.zł łącznie za adaptację projektu,za zabezpieczenia na szkody górnicze i za przeprojektowanie tradycyjnych ław na izolowaną płytę fundamentową.

 

Przy okazji,wypowiedz się na temat izolowanej płyty fundamentowej.Powiedz coś o niej dla inwestorów w Ciebie wierzących czy jedynie przedstawiasz im fakturę do zapłaty ?

 

Zatem co masz do przekazania nowym inwestorom na temat budowy ?

Nic ? To co tu robisz ?

Szukasz jeleni ?

 

Ja na temat budowy mogę godzinami opowiadać a Ty ? W tym czasie liczysz kasę od jeleni...

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

W garazu i kotlowni mam wentylacje grawitacyjna i ze wzgledu na uklad pomieszczen to jest jedyne sluszne rozwiazanie w moim domu.

Ty chyba naprawde masz mnie za debila, jesli pytasz o takie rzeczy.

Czy ciebie boli to, ze mam komin? Mam, nawet dwa. Jeden nie bedzie wykorzystany i nie spedza mi to snu z powiek.

Tak jak pisałem,jeśli komuś jest za dużo kasy to i wymyśla coby tu zrobić,żeby ją wydać.

Jak myślę tak piszę bo nie widzę,żadnego uzasadnienia w dodatkowym kominie do kotłowni,gdzie ma być bezobsługowe źródło ciepła bez płomienia.

Jeśli źle myślę to napisz jakieś sensowne uzasadnienie do tego kaprysu.

Ty akurat sobie wymyśliłaś wydać na bezsensowny komin do kotłowni z pompą ciepła i przy okazji na bezsensowną wentylację grawitacyjną tylko w tym jednym pomieszczeniu.

Bezsensowny bo nie widzę,żadnego uzasadnienia ani teraz ani w przyszłości dla niego,podobnie z WG.

Ale to nie znaczy,że wszyscy mają tak dużo kasy na takie fanaberie i jednak ograniczają koszty bo chcą budować tanio.Nieużywany komin to fanaberia.

To musisz zrozumieć i ja do tych inwestorów piszę.

 

Dla mnie możesz mieć i 10 kominów tak jak olo ale wiedz,że nie każdy ma tyle kasy.

I także piszę o tym,że jeśli się pomyśli przed budową i jeśli ktoś chce budować tanio,bez fanaberii to zbędna jest kotłownia z kominem i z WG.

 

A z tego co widzę wydałaś ponad 30tys.zł więcej niż ja gdybym budował ten sam dom na samej instalacji c.o i wentylacji.

30tys.zł drogą nie chodzą...dla mnie to byłby gratisowy dach z dachówką ceramiczną a dla ciebie to jak splunąć.

Cóż,różne ludzie mają budżety i zapatrywania na budowę ;)

Wg mnie warto o tym pisać.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie znaczy,że wszyscy mają tak dużo kasy jak ty i jednak ograniczają koszty bo chcą budowac tanio.

Ty wybudowałeś tanio ?

Przestań bo ze śmiechu nie zasnę do rana :)

Ponoć połowę roboty odwaliłeś sam i 300 tysi kredytu na 118 metrów ?

A jak tam z własnoręcznie robionym ogrodzeniem chyba za 1000pln ?

Jeśli z tym tysiącem coś pokręciłem to zapewne jeszcze zdążysz dzisiaj poprawić, ja udaję się na zasłużony wypoczynek, rano znowu kotły i znowu musze tych inwestorów edukować żeby tych "byków" jak mapet nie brali bo będą później biadolić :)

Dobranoc Artur, zbieraj się z odsieczą na wieczór.

Nie zaczepiaj a może i Twoje grzechy będą Ci odpuszczane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...