Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

Gość Arturo72
Arturo Ty jednak jesteś palant albo się naćpałeś czegoś.

To Ty bajerujesz ludzi cenami pomp podając ceny na 8% namawiając ich w wielu przypadkach do łamania prawa.

Ćpunem to chyba ty jesteś albo stres pourazowy lub szokowy z braku jeleni.

Ja nie namawiam,ja przedstawiam fakty,które ty w amoku narkotycznym lub panicznym nie zauważasz:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?225505-Dlaczego-system-grzewczy-na-ekogroszek-nie-jest-op%C5%82acalny-ekonomicznie-w-nowych-domac&p=6585071&viewfull=1#post6585071

 

Aha, i w końcu jak z ceną tego komina, tak samo ja z cena pompki ?

Normalnemu człowiekowi,powiedziałbym,że szkoda mi go,tobie jako sprzedawcy ekosyfu i wciskającemu inwestorom g..o powiem,dobrze ci tak(mam na myśli upośledzenie zmysłu wzroku):

Proste pytanie,prosta odpowiedź.

W projekcie miałem dwa kominy,jeden do kotłowni,jeden do kominka.

Na etapie adaptacji zrezygnowałem z komina w kotłowni,kupiłem zatem tylko jeden do kominka,który kosztował 1,5tys.zł z allegro f-my pekabet 7,2mb,na taśmy i obróbkę jego wydałem 700zł,na wykończenie ponad dachem wydałem na niego 450zł za tynk mozaikowy.

Drugi komin do kotłowni pozostał skreślony w projekcie.

Zatem jak pozostał jedynie skreślony w projekcie to czy oszczędziłem na nim czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zapierdziel że aż strach :)

Sprzedając pompki możesz tylko pomarzyć, hehe

On marzyć nie musi - ani zapierdzielać. W tygodniu do 3 Teresek wyśle ofertę sprzedaży za 10 500 tego co 5 500 warte, jednej z nich sprzeda i święto. Jak takie 3 - 4 w miesiącu złapie - luzik. Ma tyle co ja z 200 ton węgla. Albo Ty z 20 kotłów. Kwa kwa. To jak na pompie ma też 100% bicia starczy mu ze 2 w miesiącu sprzedać żeby żyć w miarę wygodnie. Kwa kwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem,jeśli komuś jest za dużo kasy to i wymyśla coby tu zrobić,żeby ją wydać.

Ty akurat sobie wymyśliłaś wydać na bezsensowny komin do kotłowni z pompą ciepła i przy okazji na bezsensowną wentylację grawitacyjną tylko w tym jednym pomieszczeniu.

Ale to nie znaczy,że wszyscy mają tak dużo kasy jak ty i jednak ograniczają koszty bo chcą budowac tanio.

To musisz zrozumieć i ja do nich piszę.

 

Dla mnie możesz mieć i 10 kominów tak jak olo ale widz,że nie każdy ma tyle kasy.

 

Ty sie moze czasem zastanow, zanim cos napiszesz.... Nie zycze sobie takich uwag pod swoim adresem, tym bardziej, ze nie masz pojecia o mojej sytuacji finansowej, a twoje wyobrazenie dalekie jest od rzeczywistosci.

Komin w kotlowni mam, bo nie wiedzialam, czy bedzie mnie stac na pompe, a projekt wentylacji robila osoba do tego uprawniona, pytalam tez na forum osoby znajace sie na tym. No ale ty wiesz lepiej niz osoby z dlugoletnim doswiadczeniem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem,jeśli komuś jest za dużo kasy to i wymyśla coby tu zrobić,żeby ją wydać.

Jak myślę tak piszę bo nie widzę,żadnego uzasadnienia w dodatkowym kominie do kotłowni,gdzie ma być bezobsługowe źródło ciepła bez płomienia.

Jeśli źle myślę to napisz jakieś sensowne uzasadnienie do tego kaprysu.

Ty akurat sobie wymyśliłaś wydać na bezsensowny komin do kotłowni z pompą ciepła i przy okazji na bezsensowną wentylację grawitacyjną tylko w tym jednym pomieszczeniu.

Bezsensowny bo nie widzę,żadnego uzasadnienia ani teraz ani w przyszłości dla niego,podobnie z WG.

Ale to nie znaczy,że wszyscy mają tak dużo kasy na takie fanaberie i jednak ograniczają koszty bo chcą budować tanio.Nieużywany komin to fanaberia.

To musisz zrozumieć i ja do tych inwestorów piszę.

 

Dla mnie możesz mieć i 10 kominów tak jak olo ale wiedz,że nie każdy ma tyle kasy.

I także piszę o tym,że jeśli się pomyśli przed budową i jeśli ktoś chce budować tanio,bez fanaberii to zbędna jest kotłownia z kominem i z WG.

 

A z tego co widzę wydałaś ponad 30tys.zł więcej niż ja gdybym budował ten sam dom na samej instalacji c.o i wentylacji.

30tys.zł drogą nie chodzą...dla mnie to byłby gratisowy dach z dachówką ceramiczną a dla ciebie to jak splunąć.

Cóż,różne ludzie mają budżety i zapatrywania na budowę ;)

Wg mnie warto o tym pisać.

 

Oooo a ty juz w ciagu kilku minut oszczedziles kolejne 10tys, bo przed chwila jeszcze bylo 20tys. Jeszcze 15min. i za darmo go wybudujesz.

Licz, przeliczaj, powodzenia.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Oooo a ty juz w ciagu kilku minut oszczedziles kolejne 10tys, bo przed chwila jeszcze bylo 20tys. Jeszcze 15min. i za darmo go wybudujesz.

Licz, przeliczaj, powodzenia.....

Normalnie palec mi się omsknal na 3 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przez co ucieka aż tyle ciepła ? 89kWh/m2 toż to durszlak.

 

Wyników obliczen nie bedę komentował, jak również nie podam szczególów przegród bo nie mam do tego upowaznienia.

Jest to IV strefa klimatyczna, projektowe obciązenie cieplne nie jest takie złe, zapotrzebowanie jakie jest takie jest.

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze Cie, nie rozsmieszaj mnie:rotfl:

Mam 15cm grafitu na scianie, cieple okna i dach bedzie ocieplony 30cm welny, czyli wszystko "ponad norme" z projektu. Te zapotrzebowanie jest wyliczone wg tego co napisalam. Wyszlo dokladnie 86,8kWh/m2/rok.

Aaaaa i jeszcze ocieplenie dachu bedzie mnie kosztowalo 25tys.

 

DOBRE DOBRE

ponad normę he he

za dwa lata normy się zmienią i będzie nieponadnormę he he

wiadomo myślenie nie boli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem,jeśli komuś jest za dużo kasy to i wymyśla coby tu zrobić,żeby ją wydać.

 

Dla mnie możesz mieć i 10 kominów tak jak olo ale wiedz,że nie każdy ma tyle kasy.

 

 

Dochodzę do wniosku, że jesteś po prostu niewiarygodny, żeby nie nazwać tego dosadniej, wyliczałem ci ile kosztował mnie komin (1 uniwersalny komin do wszystkiego nie 10! jak kłamliwie sugerujesz) a ile by kosztowała wentylacja bez komina za pomocą kominków went, sam wspominałeś ile kosztowała by WM - ty nadal powtarzasz te brednie o jakichś kosmicznych kosztach !

 

Pisałem też, że zrezygnowałem z jednego komina i mam tylko 1 - dotarło ? 1 komin. Ktoś z was, zachwalających PC też tu się chwalił, że zrobił to samo co ja dla oszczędności, tyle, że ja zostawiłem ważny komin spełniający kilka funkcji a ten ktoś zostawił niezwykle potrzebny do życia komin do...kominka. Kto tu ma więcej kasy na fanaberie ?

 

Więc proszę cię - nie kłam bezczelnie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOBRE DOBRE

ponad normę he he

za dwa lata normy się zmienią i będzie nieponadnormę he he

wiadomo myślenie nie boli

 

I z czego się cieszysz ? Też nie doczytałeś ? tereska77 pisała "ponad normę z projektu".

 

...a za 5 lat się może normy zmienią i twoja chata też będzie nie ponad normę bo normą może się staną domy zeroenergetyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I z czego się cieszysz ? Też nie doczytałeś ? tereska77 pisała "ponad normę z projektu".

 

...a za 5 lat się może normy zmienią i twoja chata też będzie nie ponad normę bo normą może się staną domy zeroenergetyczne.

 

akurat wiem jakie normy wchodzą i w 2017 i w 2020

a co to znaczy ponad normę zprojektu?

 

się śmieje z tego jak ludzie uznają coś za normę , a potem wmawiają sobie że ok jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat wiem jakie normy wchodzą i w 2017 i w 2020

a co to znaczy ponad normę zprojektu?

 

się śmieje z tego jak ludzie uznają coś za normę , a potem wmawiają sobie że ok jest

 

Ponad normę gdy projekt był zatwierdzony i wydano zezwolenie na budowę.

A normy jak normy - dziś są takie, jutro ktoś je zaostrzy, złagodzi lub zawiesi i będą inne niż planowano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...