Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

DOBRE DOBRE

ponad normę he he

za dwa lata normy się zmienią i będzie nieponadnormę he he

wiadomo myślenie nie boli

 

Napisalam "ponad norme" w cudzyslowiu, chodzilo mi o wytyczne w projekcie;)

 

akurat wiem jakie normy wchodzą i w 2017 i w 2020

a co to znaczy ponad normę zprojektu?

 

się śmieje z tego jak ludzie uznają coś za normę , a potem wmawiają sobie że ok jest

 

Ja tez wiem, bo sprawdzilam przed zrobieniem ocieplenia. Dla mojej sciany U=0,1532, wiec bedzie spelnialo "normy" i 2021r.

 

napiszę wprost

jeśli ktoś kieruje się obecnymi normami przy budowie domu na 30 lat zycia to gratuluje

może warto usiąść na tyłku i policzyć na co mnie stać tearaz i za 30 lat

 

No widzisz, a wczoraj zostalam wyszydzona, ze bede ocieplala dach, bo przeciez w parterowkach nie ociepla sie dachow:P

Tylko, ze ja mam swiadomosc, ze jesli nie zrobie tego teraz, to nie zrobie nigdy i nie interesuje mnie czy tak sie robi czy nie, ja swoj dach ocieple.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

No widzisz, a wczoraj zostalam wyszydzona, ze bede ocieplala dach, bo przeciez w parterowkach nie ociepla sie dachow:P

Tylko, ze ja mam swiadomosc, ze jesli nie zrobie tego teraz, to nie zrobie nigdy i nie interesuje mnie czy tak sie robi czy nie, ja swoj dach ocieple.

I w dalszym ciągu podtrzymuje,że w domach z poddaszem nie użytkowym nie ociepla się dachu,no chyba że ktoś ma za dużo kasy to wtedy tak jak i może mieć podwójną parę drzwi do każdego pomieszczenia.

Ile cm izolacji masz w lub na stropie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, a wczoraj zostalam wyszydzona, ze bede ocieplala dach, bo przeciez w parterowkach nie ociepla sie dachow:P

Tylko, ze ja mam swiadomosc, ze jesli nie zrobie tego teraz, to nie zrobie nigdy i nie interesuje mnie czy tak sie robi czy nie, ja swoj dach ocieple.

Tereska tutaj muszę poprzeć tych co uważają za bzdurę ocieplanie dachu w takim budynku. Tu powinno się dobrze ocieplić strop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
strop ma mniejszą powierzchnie czyli mniej za materiały i mniejsza powierzchnia wymiany ciepła, ta sama grubość a mniej na ogrzewanie

I przede wszystkim jeśli izolacja w stropie jest mikra to myszkom grzejemy całe poddasze stratami ciepła z parteru.

Dlatego myślę wyszło tak bogate zapotrzebowanie na ciepło.

Ciekawy jestem izolacji w stropie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego doszła kotłownia za 7000zł.

 

Dobrze by było pytanie zadać w dziale z pompami ciepła. Tutaj tylko się kłócimy :)

 

Ależ jakie znowu 7tys za kotłownię, 15 najmniej, no i komin z 15 zapewne albo i 20 ;)

 

Co do ocieplania dachu to teresko77 jak już wszyscy powyżej wspomnieli lekki absurd. No chyba, ze masz parter z poddaszem nieogrzewanym ale z planem wykorzystania do przechowywania rzeczy, które nie lubią mrozów.

 

Po pierwsze to dla drewnianej konstrukcji dachu zdrowsze jest nie upychać w nim wełny tylko pozwolić jej się wentylować jak należy, pod drugie to zdecydowanie efektywniej wykorzystasz tą izolację, którą planujesz dać pod dach dając ją na strop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego doszła kotłownia za 7000zł.

 

Dobrze by było pytanie zadać w dziale z pompami ciepła. Tutaj tylko się kłócimy :)

Czyli jednak masz kotłownię ? :) i też nie za darmo ? czyli wybudowana jednak ?

To to jest typowy wątek pompiarzy poświęcony kłótnią ?

A co w wątku o pompach cena niestety wzrośnie ?

No ciekaw jestem jak kolega pytający zrelacjonuje poniesione koszty po zakończeniu prac.

Pewnie zostanie wyśmiany że nie potrafił negocjować i pompy nie dali mu za darmo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tereska tutaj muszę poprzeć tych co uważają za bzdurę ocieplanie dachu w takim budynku. Tu powinno się dobrze ocieplić strop.

 

 

Co do ocieplania dachu to teresko77 jak już wszyscy powyżej wspomnieli lekki absurd. No chyba, ze masz parter z poddaszem nieogrzewanym ale z planem wykorzystania do przechowywania rzeczy, które nie lubią mrozów.

 

Po pierwsze to dla drewnianej konstrukcji dachu zdrowsze jest nie upychać w nim wełny tylko pozwolić jej się wentylować jak należy, pod drugie to zdecydowanie efektywniej wykorzystasz tą izolację, którą planujesz dać pod dach dając ją na strop.

 

Mam ogromny strych (prawie 200m2 po podlodze). Bedzie tam rekuperator i sklad rzeczy wszelakich, stad decyzja o ociepleniu dachu.

Sami wiecie ile ma sie klamotow czesto potrzebnych tylko sezonowo i czasem nie wiadomo gdzie to upchac. Walizki, torby podrozne, srylion bombek swiatecznych i innych "przydasiow";)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega chciałby poznać tą firmę która zrobi mi to na gotowo za 20tys, i za kilka dni będę miał ciepło? Czekam na kontakt lub oferte... bo zima się zbliża.

Ta oferta będzie pewnie dostępna ale tylko w wyobraźni Liwka i pleciugi Arturka, hehe

Gruntowa z odwiertami za 20 tysi, hehe

Ja tam nie znam się na tych wynalazkach ale chętnie posłucham, za dwie dychy to pewnie sam zlecę montaż :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...