Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

Po trzecie primo, pieniądze to nie wszystko. Mówię to, bo właśnie robią mi kostkę i ogrodzenie i choć pierwotne szacunki z 20 tys zmieniły się w kwotę 30 tys za całość (tak, przestrzeliliśmy się o 10 kafli, hehe), to widok domu, który zaczyna wyglądać jak prawdziwy dom, a nie pole bitwy, warty jest każdej jednej złotówki.

 

To bajhecznie tanio. U mnie w przyblizeniu wyszla kwota x2 (dzialka 12 ar).

To zadna fanaberia, tylko normalny koszt postawienia domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To bajhecznie tanio. U mnie w przyblizeniu wyszla kwota x2 (dzialka 12 ar).

To zadna fanaberia, tylko normalny koszt postawienia domu.

Ogrodzenie 25 metrów od frontu (w tym brama + furtka) i jakieś 140 m2 kostki. Może i normalny koszt, mnie zszokowała kwota o jaką niedoszacowałem :bash: Swoją drogą, jakby ktoś szukał zdjęć kostki Libet Stone Road w colormixie w kolorze tytanowym, za tydzień będę mógł się podzielić zdjęciami ;)

 

I taki wyszedł :offtopic:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj uważnie posty frajerze. 7tyś to za zbiorniki CWU (mam 2), pompki, naczynka, trochę rurek i robocizna instalatora. Wszystko razem do kupy i wychodzi 27tyś. Nie 32 frajerze.

Brzydko się tak ukrywać prosząc o pomoc, a tak naprawdę masz ją w dupie. Pal węglem, pompy ciepła jak widać nie są dla wszystkich.

 

Jakimś cudem na lewo bez faktur 4 lata temu.

Kolega pyta dzisiaj bez lewizny z fakturą i za wszystko razem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Odebrałem twój post jako lekceważenie Polaków, czy taki miałeś cel pisząc go?

Kolego,vampetsrampet to mapet,co przytulił parę grosza za miedzą i gra ważniaka.W Polsce byłby nikim,jak mniemam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Jesteście obaj żałośni i żenujący.

Wiem trudne słowa, ale zobaczcie w Google.

Kolo powiem ci i Twoim kablom,pompą PC ,PX itd.Możecie na polskim rynku zrobić tylko wielką kupę.Ryzyko użytkowania PC czy grzania prądem jest tak duże i kosztowne, że nie dla userów PLN-a.Kocioł na eko da się prowadzić z mocą nawet 2-4kW.Tak pracuje mój,w stopce.Więc zabieraj swe kable i brykaj,albo obniż cenę energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Kolo powiem ci i Twoim kablom,pompą PC ,PX itd.Możecie na polskim rynku zrobić tylko wielką kupę.Ryzyko użytkowania PC czy grzania prądem jest tak duże i kosztowne, że nie dla userów PLN-a.

A gdzie Ty mieszkasz bądź mieszkałeś ?

Po raz któryś piszę,od ponad 40 lat mieszkam w Polsce w bloku w mieście,od ponad 20 lat jestem na swoim,również w bloku w mieście.

Za samo ogrzewanie miejskie sieciowe płaciłem 2tys.zł na rok za M4 52m2,roczne utrzymanie tegoż mieszkania z mediami to 8tys.zł !

Z tego powodu nie rwałem sobie włosów z głowy bo to jest zwykła,codzienna rzecz dla kogoś kto mieszka w mieście w bloku a nie na wsi zabitej dechami i pali byle g...em.

Czy sądzisz,że 2,5tys.zł za ogrzewanie prądem domu 118m2 to dużo w porównaniu do tego mieszkania ?

Jeszcze raz zapytam,gdzie mieszkasz bądź gdzie mieszkałeś,że dla Ciebie 2,5tys.zł za ogrzewanie DOMU to dużo ?

Bo 2,5tys.zł zapłaciłbym za ogrzewanie gdybym grzał dom prądem a nie pompą ciepła i dla mnie nie jest to jakaś kosmiczna kwota,jest to znacznie poniżej normy której do tej pory płaciłem.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A mnie kolo,za 3 miechy CWU -110 PLN.Pasuje?

Sądzę,że to więcej od pixela bo nawet ja mniej płacę.

No powiedzmy tak samo bo 117zł,za ostatnie 3 miechy przy 12m3/miesiąc ;)

70kWh/miesiąc

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Moze sie nie myjesz. Nie wnikam.

 

Proste pytanie zadalem. Jesli nie potrafisz, to ja moge policzyc za Ciebie. Tylko powiedz. :)

 

He he,takich wyników nie macie nawet gdyby PC były ryte do jądra matki ziemi.Masz w stopce wyniki spalania.Teksty o nie myciu,pomijam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Teksty o nie myciu,pomijam.

A nie powinieneś ;)

Znane są przypadki,że ktoś tam mył się u teściów lub w delegacji albo,że do mydlenia się zakręca wodę ;)

He he,takich wyników nie macie nawet gdyby PC były ryte do jądra matki ziemi.

Nie trzeba kopać do jądra,wystarczy 25st.C na DZ i COP wchodzi na prawie 9 :) Tu jest przewaga p nad g ;)

cwu.JPG

cwu.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Sądzę,że to więcej od pixela bo nawet ja mniej płacę.

No powiedzmy tak samo bo 117zł,za ostatnie 3 miechy przy 12m3/miesiąc ;)

70kWh/miesiąc

Daj pokój.Pierdzieliłeś ,że latem kotła na eko nie da się prowadzić na 2-3 kW.Klękaj facet,i przepraszaj czytających :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolo powiem ci i Twoim kablom,pompą PC ,PX itd.Możecie na polskim rynku zrobić tylko wielką kupę.Ryzyko użytkowania PC czy grzania prądem jest tak duże i kosztowne, że nie dla userów PLN-a.Kocioł na eko da się prowadzić z mocą nawet 2-4kW.Tak pracuje mój,w stopce.Więc zabieraj swe kable i brykaj,albo obniż cenę energii.

Gadasz głupoty. Żeby nie powiedzieć bredzisz.

 

Kupę robi każdy. Również Ty. PC jej nie zrobi. Nie zrobi zresztą nic co by zapachem się zbliżyło do kupy, w odróżnieniu od kotła na węgiel. Wiec może skończysz te idiotyczne porównania, bo żal patrzeć.

 

Nie wiem czy przemawia przez Ciebie ta słynna polska zawiść, boję się napisać co jeszcze mi przyszło do głowy. W każdym razie, mam dla Ciebie jedno słowo: "myśl!". To nie boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...