Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

Gość TwojPan
A nie powinieneś ;)

Znane są przypadki,że ktoś tam mył się u teściów lub w delegacji albo,że do mydlenia się zakręca wodę ;)

 

Nie trzeba kopać do jądra,wystarczy 25st.C na DZ i COP wchodzi na prawie 9 :) Tu jest przewaga p nad g ;)

[ATTACH=CONFIG]277314[/ATTACH]

Pytałem krótko.

Masz lepsze wyniki?

Możesz sobie pierdzielić farmazony do laików.Przy tym sterowniku jaki mam ,polecę z 2 kW,kotłem o mocy 12kW.A z kotłem 20kW dam radę z 2-3kW. Hi hi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

He he,takich wyników nie macie nawet gdyby PC były ryte do jądra matki ziemi.Masz w stopce wyniki spalania.Teksty o nie myciu,pomijam.

 

Ale to smialo. Podaj ile Ci wyszlo.

Chowanie glowy w piasek to nie jest metoda.

 

A wiec....

Jesli jakim cudem kupisz ekogrocha, ktory ma wartosc opalowa 25MJ/kg i jesli jakims cudem spalisz go calkowicie w kociolku i jesli kociolek (znowu blagamy o cud) spali go ze sprawnoscia 85% i jeszcze dodatkowo masz farta i mieszkasz na slasku i z przywiezieniem i wniesieniem masz go po 600 zl/t, to cena Twojej kWh jest srowna..... 10gr.

 

Teraz popatrz ile musi byc tych sprzyjajacych zbiegow okolicznosci (super wegiel spalany z super sprawnoscia i kupiony w super cenie), zebys mial tylko 2gr drozej niz ja z pompy.. Bez tego "cudowania" cena z wegla bedzie pomiedzy 14-16gr/kWh. :)

 

 

Pytałem krótko.

Masz lepsze wyniki?

Możesz sobie pierdzielić farmazony do laików.Przy tym sterowniku jaki mam ,polecę z 2 kW,kotłem o mocy 12kW.A z kotłem 20kW dam radę z 2-3kW. Hi hi :)

 

Nie porownuj prosze kosztow zuzycia CWU, bo wyjdziesz w najlepszym wypadku na brudasa. :)

Przeciez jeden z nas moze w ciagu tych 3 miesiecy zuzyc 10m3 CWU a inny 40m3. Co chesz "porownywac"?

Edytowane przez Pyxis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Ale to smialo. Podaj ile Ci wyszlo.

Chowanie glowy w piasek to nie jest metoda.

 

A wiec....

Jesli jakim cudem kupisz ekogrocha, ktory ma wartosc opalowa 25MJ/kg i jesli jakims cudem spalisz go calkowicie w kociolku i jesli kociolek (znowu blagamy o cud) spali go ze sprawnoscia 85% i jeszcze dodatkowo masz farta i mieszkasz na slasku i z przywiezieniem i wniesieniem masz go po 600 zl/t, to cena Twojej kWh jest srowna..... 10gr.

 

Teraz popatrz ile musi byc tych sprzyjajacych zbiegow okolicznosci (super wegiel spalany z super sprawnoscia i kupiony w super cenie), zebys mial tylko 2gr drozej niz ja z pompy.. Bez tego "cudowania" cena z wegla bedzie pomiedzy 14-16gr/kWh. :)

 

 

 

Nie porownuj prosze kosztow zuzycie CWU, bo wyjdziesz w najlepszym wypadku na brudasa. :)

 

Opał z wniesieniem,550 pln,Jaret.

Macie termometry on line z tych dworków okropnych made in polish shit mas architekt? Zerkniemy zimą?Pozmieniamy temp w domu na szybko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opał z wniesieniem,550 pln,Jaret.

Macie termometry on line z tych dworków okropnych made in polish shit mas architekt? Zerkniemy zimą?Pozmieniamy temp w domu na szybko?

 

Widzisz, nawet za 550 zl/t jestes wyzej z cena, wiec nie biadol, ze z pompy tak drogo. Moja cena jest poki co dla Ciebie nieosiagalna, chybaze zaczniesz mialem kotlowac. Moze to rozwaz. ;)

 

Ja mam cala zime 22*C. Co chcesz zmieniac w tych ustawieniach? Zebym na chwile mial (nomen omen) 25*C w domu? Po co kolo, po co? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Pytałem krótko.

Masz lepsze wyniki?

Możesz sobie pierdzielić farmazony do laików.

Mnie wyniki nie interesują zbytnio,nie raz powtarzałem,że "nie idę" na rekord żeby się chwalić tak jak inni dlatego też mam G11 zamiast G12 ;)

Ale jakbyś podał zużycie w kWh to byłoby najbardziej reprezentatywne do porównania.

100zł na miesiąc za cwu przełknąłbym bez zająknięcia gdybym grzał prądem gdzie instalacja jest bardzo tania i gdzie do tej pory tyle płaciłem w mieszkaniu.

Dla mnie takie rachunki do tej pory to była norma,codzienność,nic wielkiego...

 

Najważniejsze przy budowie domu było dla mnie to,żebym nie miał syfu w domu i żeby nie dźwigać bezsensownie ton węgla,bo do tego nie byłem przyzwyczajony i nie skalałem się tym w moim dotychczasowym 42-letnim przeżyciem ;)

Zdrowie sobie szanuje.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Widzisz, nawet za 550 zl/t jestes wyzej z cena, wiec nie biadol, ze z pompy tak drogo. Moja cena jest poki co dla Ciebie nieosiagalna, chybaze zaczniesz mialem kotlowac. Moze to rozwaz. ;)

 

Ja mam cala zime 22*C. Co chcesz zmieniac w tych ustawieniach? Zebym na chwile mial (nomen omen) 25*C w domu? Po co kolo, po co? :)

 

Na 25deg cię nie stać.COP-a w tyłek by było mało.Oszuści i kutafony jesteście.Dzięki za me cytaty w waszych postach.Teraz nie zginą.Pożegnam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Na 25deg cię nie stać.

Człowieku,nie masz pojęcia o temperaturze wewnętrznej w nowym domu przy ogrzewaniu podłogowym.

Przyjedź do mnie,zapraszam,zapodam Ci 23st.C i stawiam skrzynkę piwa,ba,kupię Ci nowy kocioł,jeśli w t-shircie wytrzymasz 1h przy takiej temperaturze.

Obudźcie się ekogroszki,to jest XXI w a nie domy z lat XX wieku z kaloryferami i szczelinami w oknach,upychanymi watami i czym tam jeszcze.

Nie macie zielonego pojęcia o nowych domach z wodną podłogówką i dlatego gadacie takie idiotyzmy !!

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszuści i kutafony jesteście.

 

No nie, taki "kulturalny" czlowiek i taka sloma z butow wylazla.

Czyzby silna frustracja wywolana konfrontacja z kosztowa rzeczywistoscia? :D

 

Widzisz "kolo", w Twoim "nowoczesnym" domu a la Titanic, pompa by sie tez pewnie sprawdzila. Mial bys taniej niz wunglem. Tak sie narypiesz jak glupi i jeszcze do tego dokladasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Dorosniesz to rzucisz.

Narazie widocznie jestem podlotkiem,bo nawet żona pracująca w onkologii swoimi opowiadaniami nie przyczyniła się do rezygnacji z zażywania dymka ;)

Wacka zacznij meczyc zamiast szlugariona. ;)

A to jest inna kategoria przyjemności ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie widocznie jestem podlotkiem,bo nawet żona pracująca w onkologii swoimi opowiadaniami nie przyczyniła się do rezygnacji z zażywania dymka ;)

 

No wlasnie - malzonka. Ja wiem, ze prawdziwy facet smierdzi piwem i fajkami, ale z tego co piszesz Twoja Pani wyksztalcona, wiec powinna Cie w pi..du z wyra pogonic. :)

 

A to jest inna kategoria przyjemności ;)

 

Eee tam. Pewnie aktywuje te same obszary mozgu, wiec nie ma co sie rozdrabniac. Poeksperymentuj i daj znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
No wlasnie - malzonka. Ja wiem, ze prawdziwy facet smierdzi piwem i fajkami, ale z tego co piszesz Twoja Pani wyksztalcona, wiec powinna Cie w pi..du z wyra pogonic. :)

 

 

 

Eee tam. Pewnie aktywuje te same obszary mozgu, wiec nie ma co sie rozdrabniac. Poeksperymentuj i daj znac.

 

Siem pompki.Leszczyki jesteście.Karoka65 was wymiata.I choć i jego handel i wasz mi nie pasuje.Napisze tak,h...j wam w dupę.Pa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku,nie masz pojęcia o temperaturze wewnętrznej w nowym domu przy ogrzewaniu podłogowym.

Przyjedź do mnie,zapraszam,zapodam Ci 23st.C i stawiam skrzynkę piwa,ba,kupię Ci nowy kocioł,jeśli w t-shircie wytrzymasz 1h przy takiej temperaturze.

Obudźcie się ekogroszki,to jest XXI w a nie domy z lat XX wieku z kaloryferami i szczelinami w oknach,upychanymi watami i czym tam jeszcze.

Nie macie zielonego pojęcia o nowych domach z wodną podłogówką i dlatego gadacie takie idiotyzmy !!

 

Mam tylko podłogówkę i nowy dom z kociołkiem ... ponad 23*C w całym domku też - malowałem klatkę + poprawki szpachli od 9:00 do 14:00 - zamiast kotła możesz mi fundnąć klimę inverter 5kW :)

 

Do ciepełka można się przyzwyczaić ;) Szczególnie jak w sierpniu w nocy na zewnątrz 3*C ...

 

arturo2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Mam tylko podłogówkę i nowy dom z kociołkiem ... ponad 23*C w całym domku też

Pakuj się w zimie do mnie,oferta aktualna,nowy kocioł będzie.

A jak przegrasz to moja nagroda czyli,że będziesz pisał prawdę.

 

W mieszkaniu przy kaloryferach utrzymywałem 25st.C i było ok.teraz przy ponad 22,5st.C jest za gorąco,nawet mnie bo to ja w rodzinie jestem ciepłolubny.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...