Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pakuj się w zimie do mnie,oferta aktualna,nowy kocioł będzie.

A jak przegrasz to moja nagroda czyli,że będziesz pisał prawdę.

 

W mieszkaniu przy kaloryferach utrzymywałem 25st.C i było ok.teraz przy ponad 22,5st.C jest za gorąco,nawet mnie bo to ja w rodzinie jestem ciepłolubny.

 

Twierdzisz że kłamię ? Możesz wpaść :) Wystawię Cię tak między 4:00 a 5:00 na "dymka" za drzwi ... na 20min - nie musisz wytrwać 1h :) Zmierzymy sople z nosa ;)

 

Czujki są umieszczone na 1,5m od podłogi.

 

Kociołek już mam , a klimą bym się pobawił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Odrobiny kultury. Naiwny jestem jak widać ;)
Widocznie jest to kolejny inwestor po heine,który wyladowuje swoją frustrację z tytułu,że został omamiony przez kogoś a zwłaszcza przez forumowych sprzedawców kotłów,że ekogroszek to poezja i musi uzerac się z ekosyfem ;)

Z tego co wiem JegoPan dał się nabrać i kocioł ma od karoki...i wszystko w temacie.

A wystarczyło przed budową siąść z kalkulatorem w ręku i zrobić OZC przed budową to wyszloby że ekosyf jest absolutnie nie zasadny do nowego domu.

Zanim ktoś będzie chciał odpowiedzieć prosiłbym o przedstawienie swoich wyników czy wyliczeń z OZC.

 

A dla utrudnienia matactwa i bladzenia w odpowiedziach stwierdze że ogrzewanie prądem np.Kospelem to jest fajna sprawa i nawet ten system biorąc pod uwagę koszt inwestycji/koszt eksploatacji tańsza w nowych domach niż system na ekogroszek.

 

Inwestorzy,zamiast głupio odpowiadać usiądzie,weźcie kalkulator i liczcie a wyjdzie samo zamiast słuchać kogokolwiek. Warunek jest jeden,przed budową,bo po lub w trakcie to musztarda po obiedzie czyli czekają was duże,niepotrzebne i głupie koszty.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalam "ponad norme" w cudzyslowiu, chodzilo mi o wytyczne w projekcie;)

 

 

 

Ja tez wiem, bo sprawdzilam przed zrobieniem ocieplenia. Dla mojej sciany U=0,1532, wiec bedzie spelnialo "normy" i 2021r.

 

 

 

No widzisz, a wczoraj zostalam wyszydzona, ze bede ocieplala dach, bo przeciez w parterowkach nie ociepla sie dachow:P

Tylko, ze ja mam swiadomosc, ze jesli nie zrobie tego teraz, to nie zrobie nigdy i nie interesuje mnie czy tak sie robi czy nie, ja swoj dach ocieple.

 

tERESKa -PEWNIE NIEPOTRZEBNIOE OCIEPLASZ DACH

ja też tak mam

może dlatego sezon grzewczy zamykam w 500zł od wrzesnie do konca kwietnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli jakim cudem kupisz ekogrocha, ktory ma wartosc opalowa 25MJ/kg i jesli jakims cudem spalisz go calkowicie w kociolku i jesli kociolek (znowu blagamy o cud) spali go ze sprawnoscia 85% i jeszcze dodatkowo masz farta i mieszkasz na slasku i z przywiezieniem i wniesieniem masz go po 600 zl/t, to cena Twojej kWh jest srowna..... 10gr.

 

Teraz popatrz ile musi byc tych sprzyjajacych zbiegow okolicznosci (super wegiel spalany z super sprawnoscia i kupiony w super cenie), zebys mial tylko 2gr drozej niz ja z pompy.. Bez tego "cudowania" cena z wegla bedzie pomiedzy 14-16gr/kWh. :)

 

 

 

 

Pyxis stawiając siebie za przykład pojechałeś po extremach troszkę - masz pompę gruntową, COP koło 4 i mieścisz się w taniej taryfie ze zużyciem. Dla takich Arturów i innych z powietrznymi w ujęciu rocznym cena kWh realnie wyniesie koło 0,13 - 0,15 PLN - zależy jak dużo w drogiej im zużycia wyjdzie. To ja Ci też po extremach pojadę. W Krzeszowicach firma Bostar sprzedaje wysiewkę 22 MJ ( z grubych sortów Janki, Sobieskiego i Piasta ). Po 330 PLN. Ziarno 0-20mm, przewaga takich granulek jakby 1 - 2 mm. Bardzo ładnie się to pali w palnikach 2 generacji i w tłokach. Ile wyjdzie za kWh mieszkańcowi Krzeszowic i okolicy który toto spali w swoim kociołku? Podpowiem Ci - koło 0,07 PLN przy - nie będącej w sezonie grzewczym jakimś cudownym osiągnięciem - sprawności rzędu 80%. Taniej ma od Ciebie. PS. Ja to od nich hurtem biorę, po doliczeniu transportu i mojej marży po 4 stówki u siebie sprzedaję. To mieszkaniec moich okolic ma kWh za 0,082 PLN. Edytowane przez kobra64
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyxis stawiając siebie za przykład pojechałeś po extremach troszkę - masz pompę gruntową, COP koło 4 i mieścisz się w taniej taryfie ze zużyciem. Dla takich Arturów i innych z powietrznymi w ujęciu rocznym cena kWh realnie wyniesie koło 0,13 - 0,15 PLN - zależy jak dużo w drogiej im zużycia wyjdzie. To ja Ci też po extremach pojadę. W Krzeszowicach firma Bostar sprzedaje wysiewkę 22 MJ ( z grubych sortów Janki, Sobieskiego i Piasta ). Po 330 PLN. Ziarno 0-20mm, przewaga takich granulek jakby 1 - 2 mm. Bardzo ładnie się to pali w palnikach 2 generacji i w tłokach. Ile wyjdzie za kWh mieszkańcowi Krzeszowic i okolicy który toto spali w swoim kociołku? Podpowiem Ci - koło 0,07 PLN przy - nie będącej w sezonie grzewczym jakimś cudownym osiągnięciem - sprawności rzędu 80%. Taniej ma od Ciebie. PS. Ja to od nich hurtem biorę, po doliczeniu transportu i mojej marży po 4 stówki u siebie sprzedaję. To mieszkaniec moich okolic ma kWh za 0,082 PLN.

 

Pojechalem po "ekstremach", ale w temacie wegla raczej. Sam widzisz jakie musza byc zbiegi okolicznosci, zeby to wyszlo na poziomie ceny kWh ciepla z pompy. Przecietny weglarz bedzie mial pewnie ze 2x drozej, bo np w mojej okolicy dobry wegiel z transportem to 800-900 zl nikt taniej nie kupuje, bo tego tanszego nie daje po prostu rady spalic. Do Walbrzycha mam jakies 40km.

Co do pomp PW to sie juz wypowiadalem wielokrotnie, ze ta jest w pewnym sensie "proteza" pompy ciepla. IMHO. Jednak kazdy kto zrobi gruntowke z podlogowka do grzania w tanim pradzie zjedzie z cena w okolice tych 8gr/kWh.

Tak bardzo ogolnie "usredniajac" cene pozyskania ciepla z kociolka na ekogroszek i pompy ciepla (wliczajac w to tez PW), to krecimy sie w podobnym przedziale cenowym. Nie wiem czemu wiec "filozof" z Kijowic narzekal na ceny pradu. Po prostu mu to wyjasnilem.

 

BTW: Ile Twoj kociolek zuzywa pradu na sezon? Obiegowka, sterownik, podajnik? Z ciekawosci pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa obiegowa jedna, energooszczędna, pracuje jakieś 3 - 4 miesiące w roku ( reszta grzania po grawitacji - tak sobie instalację zrobiłem ). Przeważnie jest na jej wyświetlaczu 8 watt. Liczmy 200 Wh dziennie razy 100 dni. Podajnik na podanie tych max 4 ton potrzebuje jakieś 270 godzin pracy - silnik 90 watt. Dmuchawa będzie pracować dla tych 4 ton jakieś 1200 godzin - silnik 38 watt ( ale ustawiony w okolicach połowy obrotów - pewnie realnie koło 30 watt będzie) No i wyświetlacz - 4 watt podczas wprowadzania jakichś zmian, 2 w normalnej pracy kotła. Jako że u mnie kocioł pracuje raczej bez zmian - 50 Wh na dobę. Myślę że wszystkiego razem tak w okolicach 100 kWh w roku wyjdzie, nie chce mi się liczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecietny weglarz bedzie mial pewnie ze 2x drozej, bo np w mojej okolicy dobry wegiel z transportem to 800-900 zl nikt taniej nie kupuje, bo tego tanszego nie daje po prostu rady spalic.

Pamiętam jak mi znajomi mówili w zeszłym roku o cenach rzędu 700-800 pln. Aż z ciekawości zadzwoniłem do sąsiada po ile on ma teraz ekogroszek. A więc "tada.wav", uwaga, uwaga... zamówił niedawno przez internet .... proszę przygotować się na szokującą informację... 795 pln/tona. Puffff... A miało być tak pięknie. Taniej w okolicy nie znalazł, lokalni "dealerzy" dają ceny 800 pln i wyżej + czasami dopłata za dowóz.

 

Polska to nie Śląsk. Polska jest duża. Z Płocka do kopalni jest daleko. Inni miewają jeszcze dalej. I słysząc ceny rzędu 400 pln zabijają śmiechem na miejscu. Nie znam nikogo, kto by mówił o cenach niższych niż 600 pln co najmniej do 2-3 lat. Albo zmowa cenowa, albo normalna cena węgla jest zbliżona do 800 pln. Wnioski można wyciągnąć samemu. Ja generalnie wierzę w uczciwość ludzi.

 

Co do pomp PW to sie juz wypowiadalem wielokrotnie, ze ta jest w pewnym sensie "proteza" pompy ciepla. IMHO.

Ogrodnikiem chyba jesteś. ;)

 

BTW: Ile Twoj kociolek zuzywa pradu na sezon? Obiegowka, sterownik, podajnik? Z ciekawosci pytam.

 

Taaaa... Darmo dają, już pisałem wcześniej ;) Ew. "pomijalne koszty". :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyzby ten subtelny prawdziwy Polak

sie ponownie zaprezentowal?Ten co chce byc nikim?

Smutna postac ...

Nie mieszaj do swoich interesów negatywnych opinii o Polakach. Bo choć się zarzekasz, że nie robisz tego specjalnie (obrazanie Polaków) to jednak już drugi post podobny w tonie zamieściłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak mi znajomi mówili w zeszłym roku o cenach rzędu 700-800 pln. Aż z ciekawości zadzwoniłem do sąsiada po ile on ma teraz ekogroszek. A więc "tada.wav", uwaga, uwaga... zamówił niedawno przez internet .... proszę przygotować się na szokującą informację... 795 pln/tona. Puffff... A miało być tak pięknie. Taniej w okolicy nie znalazł, lokalni "dealerzy" dają ceny 800 pln i wyżej + czasami dopłata za dowóz.

 

Polska to nie Śląsk. Polska jest duża. Z Płocka do kopalni jest daleko. Inni miewają jeszcze dalej. I słysząc ceny rzędu 400 pln zabijają śmiechem na miejscu. Nie znam nikogo, kto by mówił o cenach niższych niż 600 pln co najmniej do 2-3 lat. Albo zmowa cenowa, albo normalna cena węgla jest zbliżona do 800 pln. Wnioski można wyciągnąć samemu. Ja generalnie wierzę w uczciwość ludzi.

 

 

Ogrodnikiem chyba jesteś. ;)

 

 

 

Taaaa... Darmo dają, już pisałem wcześniej ;) Ew. "pomijalne koszty". :D

Co do tych pomijalnych kosztów - post wyżej od Twojego policzyłem. Raczej bez większego błędu. Co do cen węgla - nie pisałem że w Płocku - tylko że w Krzeszowicach po 330 ten opał sprzedają. A u mnie po 4 stówki - sam rozumiesz, co prawda mam rabat hurtowy przy zakupie ale transport z Krzeszowic do mnie i ode mnie do klienta kosztuje, no i moja niespełna 20% marża dla klienta detalicznego - robi się 4 stówki. Na wschodniej ścianie ludzie będą kupować ruski węgiel- zapewne w okolicach 450 do 600 PLN za około 24 MJ ekogroszek i w okolicach 4 stówek za 20 d0 22 MJ miał. Na zachodniej zapewne poszukają czeskiego. Potrafiący liczyć użytkownik kotła na ekogroszek uzyska kWh za 10 do max 12 groszy. Potrafiący liczyć i mieszkający w nazwijmy to korzystnej dla zakupów okolicy spokojnie zejdzie poniżej 10 groszy - choćby w okolice 7 groszy jak mieszkaniec Krzeszowic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Co do tych pomijalnych kosztów - post wyżej od Twojego policzyłem. Raczej bez większego błędu. Co do cen węgla - nie pisałem że w Płocku - tylko że w Krzeszowicach po 330 ten opał sprzedają. A u mnie po 4 stówki - sam rozumiesz, co prawda mam rabat hurtowy przy zakupie ale transport z Krzeszowic do mnie i ode mnie do klienta kosztuje, no i moja niespełna 20% marża dla klienta detalicznego - robi się 4 stówki. Na wschodniej ścianie ludzie będą kupować ruski węgiel- zapewne w okolicach 450 do 600 PLN za około 24 MJ ekogroszek i w okolicach 4 stówek za 20 d0 22 MJ miał. Na zachodniej zapewne poszukają czeskiego. Potrafiący liczyć użytkownik kotła na ekogroszek uzyska kWh za 10 do max 12 groszy. Potrafiący liczyć i mieszkający w nazwijmy to korzystnej dla zakupów okolicy spokojnie zejdzie poniżej 10 groszy - choćby w okolice 7 groszy jak mieszkaniec Krzeszowic.

Posty z wczoraj:

Interesuje mnie Ekogroszek Prestige Classic ewentualnie Platinum z tej strony http://ekogroszekprestige.pl/ekogroszek/

 

Classic w cenie 795 zł, Premium 895 zł.

 

Myślicie, że to dobry wybór i cena ?

Za Juliusza płace 1000zł na składzie, dosyć drogo jak na tą kaloryczność, lecz raz tylko

przez cały sezon CWU wyczysciłem popielnik :rolleyes:

Okolice Kielc i Podhala...

 

Czy tak jest co dostawę ?

Pomyśl opakowanie zmienili tak samo jak T.O.i pytam po co? nie wiem jak inne, ja zakupiłem poprzedniego sezonu platinum bo zależało mi, na jak najmniejszej ilości popiołu, a efekt :eek: PORAŻKA! czekając z nadzieją rychłego wypalenia, po prostu DUPA I POPIOŁU KUPA!!! jeżeli chodzi o Platinum ponoć " Wieczorek"

A miało być tak pięknie,cud,miód i maliny.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posty z wczoraj:

 

 

Okolice Kielc i Podhala...

Podałem nazwę i lokalizację firmy. Bostar Krzeszowice. W profilu masz adres i nazwę mojej firmy. W Rabce bodaj kolega Wuwok mieszka- jakby okolice Podhala. Kupił opał po 550 PLN za tonę. Kto bogatemu zabroni drogo kupować? Na przykład Teresce za 10500 system WM z rekuperacją od Łowcy. Kwa kwa. Zamiast się pienić - sprawdź firmy i ceny które podałem. Jeżeli zełgałem - zjem własny kapelusz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Podałem nazwę i lokalizację firmy. Bostar Krzeszowice. W profilu masz adres i nazwę mojej firmy. W Rabce bodaj kolega Wuwok mieszka- jakby okolice Podhala. Kupił opał po 550 PLN za tonę. Kto bogatemu zabroni drogo kupować? Na przykład Teresce za 10500 system WM z rekuperacją od Łowcy. Kwa kwa. Zamiast się pienić - sprawdź firmy i ceny które podałem. Jeżeli zełgałem - zjem własny kapelusz.

Ale przecież to są cytaty nie moje tylko osób,które kupują ekogroszek i to z wczoraj.

Mało ludzi ma przed domem łąkę,żeby zbierać placki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...