Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

Podałem nazwę i lokalizację firmy. Bostar Krzeszowice. W profilu masz adres i nazwę mojej firmy. W Rabce bodaj kolega Wuwok mieszka- jakby okolice Podhala. Kupił opał po 550 PLN za tonę. Kto bogatemu zabroni drogo kupować? Na przykład Teresce za 10500 system WM z rekuperacją od Łowcy. Kwa kwa. Zamiast się pienić - sprawdź firmy i ceny które podałem. Jeżeli zełgałem - zjem własny kapelusz.

 

Wlasnie jestem w ich sklepie on line:

WĘGIEL KAMIENNY WOREK MIAŁ 20KG

WOREK MIAŁ 19

GRANULACJA: 0-20 MM

WARTOŚĆ OPAŁOWA: 19 000 KJ/KG

http://www.sklep-bostar.pl:8888/images/12601_1_WEGIEL%20KAMIENNY%20WOREK%20MIAL%2020KG.JPG

 

Cena 10 zl/20kg co daje 500 zl/tona + transport

 

Jeżeli zełgałem - zjem własny kapelusz.

 

Smacznego! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ale przecież to są cytaty nie moje tylko osób,które kupują ekogroszek i to z wczoraj.

Mało ludzi ma przed domem łąkę,żeby zbierać placki.

I mało kto ma 100% przebicia na sprzedawanym przez siebie towarze. Kwa kwa. Nie wiem co Ty po łąkach zbierasz - węgiel o którym piszę jest pełnowartościowym opałem. Miał 22 MJ z Bostaru. Jaret w wypadku kolegi Wuwoka. Rusek na wschodniek ścianie, czech z Ledvic lub Komoran na Dolnym Śląsku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrafiący liczyć użytkownik kotła na ekogroszek uzyska kWh za 10 do max 12 groszy. Potrafiący liczyć i mieszkający w nazwijmy to korzystnej dla zakupów okolicy spokojnie zejdzie poniżej 10 groszy - choćby w okolice 7 groszy jak mieszkaniec Krzeszowic.

 

Widzisz. Słowa klucz: "korzystnej dla zakupów okolicy". W takim razie, w okolicach gdzie ja mieszkam, nikt nie potrafi liczyć, albo nie mieszka w korzystnej dla zakupów okolicy. Wybierz sobie sam. Problem w tym, że opierasz się na swojej okolicy. To jest poważny błąd w założeniach. Ile można to tłumaczyć? Jak już wyżej pisałem, Polska Śląskiem nie stoi. Centralne i północne mazowieckie małe nie jest, mieszka tu od diabła ludzi palących węglem. Mało tego, wyżej miałeś zacytowane ceny użytkowników forum, jakie mają normalni ludzie za węgiel. Czy może akurat na forum wypowiadają się tylko ci z niekorzystnych dla zakupów okolic? Dziwnym trafem, nikt prócz sprzedawców węgla nie słyszy o takich (400 pln) cenach. Masz na to jakieś wytłumaczenie? Bo ja mam:

 

Normalna cena za ekogroszek zbliżona jest do 700-800 pln. 400 pln to jest ewenement.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie jestem w ich sklepie on line:

WĘGIEL KAMIENNY WOREK MIAŁ 20KG

WOREK MIAŁ 19

GRANULACJA: 0-20 MM

WARTOŚĆ OPAŁOWA: 19 000 KJ/KG

http://www.sklep-bostar.pl:8888/images/12601_1_WEGIEL%20KAMIENNY%20WOREK%20MIAL%2020KG.JPG

 

Cena 10 zl/20kg co daje 500 zl/tona + transport

 

 

 

Smacznego! :)

Znajdź w tymże sklepie wysiewkę 22 MJ. Nie miał 19, tylko miał 22 MJ odsiewka granulacja 0 - 20 mm. Podaj tutaj jej cenę. Potem pogadamy o posiłku. PS. To chyba na drugiej stronie w sklepie jest. Trzeba na dole strony kliknąć " następne " i się otworzy druga strona. Edytowane przez kobra64
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
I mało kto ma 100% przebicia na sprzedawanym przez siebie towarze. Kwa kwa. Nie wiem co Ty po łąkach zbierasz - węgiel o którym piszę jest pełnowartościowym opałem. Miał 22 MJ z Bostaru. Jaret w wypadku kolegi Wuwoka. Rusek na wschodniek ścianie, czech z Ledvic lub Komoran na Dolnym Śląsku.

Nie wiem kogo próbujesz ściemniać,może tych naiwnych,którzy wierzą jedynie właśnie takim jak ty ale potem zdziwko bo tani opał to:

ja zakupiłem poprzedniego sezonu platinum bo zależało mi, na jak najmniejszej ilości popiołu, a efekt :eek: PORAŻKA! czekając z nadzieją rychłego wypalenia, po prostu DUPA I POPIOŁU KUPA!!!

W nowym domu takie coś ?? Jak kto woli ale czy kto zdaje sobie z tego sprawę ?

czyli jak za wesoła z transportem płacę 860zł to za czeskiego musiałbym płacić poniżej 570zł aby się opłacało, do tego dochodzi więcej popiołu i dużo więcej czyszczenia pieca na brunatnym.

Też z wczoraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź w tymże sklepie wysiewkę 22 MJ. Nie miał 19, tylko miał 22 MJ odsiewka granulacja 0 - 20 mm. Podaj tutaj jej cenę. Potem pogadamy o posiłku. PS. To chyba na drugiej stronie w sklepie jest. Trzeba na dole strony kliknąć " następne " i się otworzy druga strona.

 

Dziekuje za instruktarz. Ja tego akurat nie bralem pod uwage, bo nie kazdy weglarz ma w domu silos, zeby luzem mial kupowac do swojego kotla. Ma go wsypac do garazu, czy jak to sobie wyobrazasz?

Wzialem najtanszy WORKOWANY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz patrząc na dylematy osoby palącej węglem, można się zastanowić: czy inwestor naprawdę chce co roku takich przebojów w nowym domu? Najpierw szukanie dobrego węgla, który może się okazać wcale nie taki dobry, a potem palenie z całą tego otoczką. Wspieranie polskiej gospodarki? Też nie, sami sprzedawcy węgla mówią, że dużo ludzi kupuje węgiel od naszych sąsiadów.

 

Dziwny jest ten świat :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kogo próbujesz ściemniać,może tych naiwnych,którzy wierzą jedynie właśnie takim jak ty ale potem zdziwko bo tani opał to:

 

W nowym domu takie coś ?? Jak kto woli ale czy kto zdaje sobie z tego sprawę ?

 

Też z wczoraj.

No widzisz Łowco - same błędy w Twoim poście. Ten Platinium to akurat bodaj najdroższy z dostępnych u tego konkretnego sprzedawcy był. Bardzo dobry węgiel z bardzo dobrej kopalni. Niestety - nie nadający się do kotła z podajnikiem. Ktoś mający równie mało co Ty wiedzy zabrał się widać za handel opałem i sobie wymyślił że drogie musi być dobre. No i wtopa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za instruktarz. Ja tego akurat nie bralem pod uwage, bo nie kazdy weglarz ma w domu silos, zeby luzem mial kupowac do swojego kotla. Ma go wsypac do garazu, czy jak to sobie wyobrazasz?

Wzialem najtanszy WORKOWANY.

Przepraszam jeszcze warto by dodać. Bo już mnie od czci i wiary odsądziłeś ku uciesze gawiedzi. Ekogroszki, ekomiały i groszkomiały luzem stanowią jakieś 70% mojej sprzedaży opału do kotłów z podajnikiem. Tak to jest, że większość kotłów z podajnikiem funkcjonuje jednak w starych domach, gdzie zastąpiły zużyte śmieciuchy. W takich domach zazwyczaj jest miejsce na składowanie opału. Te 4 tony miału to wiesz - silos raczej byłby przesadą. Jakieś max 5 m3 potrzeba. Edytowane przez kobra64
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za instruktarz. Ja tego akurat nie bralem pod uwage, bo nie kazdy weglarz ma w domu silos, zeby luzem mial kupowac do swojego kotla. Ma go wsypac do garazu, czy jak to sobie wyobrazasz?

Wzialem najtanszy WORKOWANY.

 

zawsze można powiększyć powierzchnię domu o skład węgla. te dodatkowe metry i tak każdy dostaje w gratisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
No i teraz patrząc na dylematy osoby palącej węglem, można się zastanowić: czy inwestor naprawdę chce co roku takich przebojów w nowym domu? Najpierw szukanie dobrego węgla, który może się okazać wcale nie taki dobry, a potem palenie z całą tego otoczką. Wspieranie polskiej gospodarki? Też nie, sami sprzedawcy węgla mówią, że dużo ludzi kupuje węgiel od naszych sąsiadów.

 

Dziwny jest ten świat :lol2:

Dokładnie,najśmieszniejsze jest to,że inwestorzy już po pierwszym sezonie w nowym domu już są zdziwieni,czemu tak drogo,czemu tak brudno i zaczyna się jazda z wymyślaniem czegoś "taniego" czy "czystego" a sądzę,że skończy się na pakowaniu podpasek do kotła...

A miało być tak kolorowo i tanio :)

Po wprowadzeniu embarga na ruski węgiel dopiero zacznie się jazda.

Stawiam,że w przyszłym sezonie polski ekogroch będzie po 1500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest, że większość kotłów z podajnikiem funkcjonuje jednak w starych domach, gdzie zastąpiły zużyte śmieciuchy. W takich domach zazwyczaj jest miejsce na składowanie opału. Te 4 tony miału to wiesz - silos raczej byłby przesadą. Jakieś max 5 m3 potrzeba.

 

Ale to wątek o nowych domach. Proponujesz powiększenie kotłowni o przestrzeń na składowanie węgla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam jeszcze warto by dodać. Bo już mnie od czci i wiary odsądziłeś ku uciesze gawiedzi. Ekogroszki, ekomiały i groszkomiały luzem stanowią jakieś 70% mojej sprzedaży opału do kotłów z podajnikiem. Tak to jest, że większość kotłów z podajnikiem funkcjonuje jednak w starych domach, gdzie zastąpiły zużyte śmieciuchy. W takich domach zazwyczaj jest miejsce na składowanie opału. Te 4 tony miału to wiesz - silos raczej byłby przesadą. Jakieś max 5 m3 potrzeba.

 

No koowa mam Cie przepraszac, jak Ty takie manipulacje robisz!?

 

Sam sobie kupuj mial luzem do domu jesli chcesz. To juz trzeba byc naprawde desperatem, zeby takie paliwo stosowac do kotla. Przez chwile myslalem, ze faktycznie wglem jak sie uprze to mozna tanio, ale to gowno prawda jak widac.

 

Zazeraj ten kapelusz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to wątek o nowych domach. Proponujesz powiększenie kotłowni o przestrzeń na składowanie węgla?
Na moim składzie opału często ma miejsce taka sytuacja: Panie po ile ekogroszek? Po X. A workowany? Po X + 80 PLN. A jakbym sobie sam zworkował? No to po X oczywiście, tak jak luzem. I chłop przywozi worki, 2 bezrobotnych spod budy z piwem i jadą. Liczmy koszty: 30 małych worków jutowych po 0,60 PLN za sztukę. Razem 18 PLN do tony - 72 PLN do 4 ton. Stówka dla tych dwóch - bo to przy 4 tonach są 3 godziny roboty razem z przywiezieniem ich do mnie na plac i potem ze zniesieniem przez nich tego węgla we wskazane miejsce. 172 przez 4 podzielić - daje dodatkowe 43 PLN do tony. Czyli z Bostaru kupi już w workach mieszkaniec Krzeszowic tą odsiewkę za 373 PLN. Pomimo że jej w ofercie workowanej nie ma. kWh wyjdzie mu 0,076 PLN. To dalej taniej jak Pyxisowi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No koowa mam Cie przepraszac, jak Ty takie manipulacje robisz!?

 

Sam sobie kupuj mial luzem do domu jesli chcesz. To juz trzeba byc naprawde desperatem, zeby takie paliwo stosowac do kotla. Przez chwile myslalem, ze faktycznie wglem jak sie uprze to mozna tanio, ale to gowno prawda jak widac.

 

Zazeraj ten kapelusz!

Pisałem Ci już - głupio się tak spinać. Myślałem że z inteligentnymi ludźmi gadam. Napisałem wyraźnie w poście w którym podałem cenę tej odsiewki że pojadę po ekstremach. Chyba jasno z tego wynikało że podam cenę węgla najkorzystniej wychodzącego w przeliczeniu PLN za MJ? I że nie będę tej ceny podnosił o koszt workowania? Zresztą żadnym słowem w tym poście nie zasugerowałem że to cena za opał workowany. Więc mój kapelusz nadal na głowie tkwił będzie - a Ty przeprosić powinieneś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tej dyskusji wynika tylko, że żeby mieć tanio, muszę:

- przeprowadzić się do Krzeszowic

- mieć miejsce w domu na węgiel

- szukać bezrobotnych pod budką z piwem

- podrzucić bezrobotnych do składu i czekać na załadunek

- kupić worki

- mieć jednak sporo syfu, bo w bajki o czystej kotłowni nie uwierzę (znam ludzi, którzy palą grochem, więc wiem jak to wygląda - sami narzekają, że przy manipulacji z tym paliwem jest więcej pyłu niż przy poczciwym orzechu, którego używali przed wymianą kotła)

- co roku szukać paliwa i ryzykować, że jednak nie będzie odpowiednie

- zasypywać kocioł i wynosić popiół

 

lub

- kupić pompkę jak Pyxis, zrobić dolne źródło i zapomnieć o kwestii ogrzewania

 

inne opcje to rozwiązania tańsze inwestycyjnie (bez przeprowadzki, bez gruntowej pompy ciepła), ale nieco droższe w eksploatacji (groszek, gaz, prąd w taniej taryfie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobra, a jak sobie posiadacz kotla w biedaszybie ten wegiel urobi, to bedzie mial jeszcze taniej. Czy to podpada pod Twoje "ekstremum"?

 

To co wypisujesz, to jest pie...nie kotka. Wlasnie dlatego, ze masz do czynienia z ludzmi inteligentnymi, to nie wypisuj takich farmazonow o samodzielnym workowaniu mialu w worki jutowe, tylko zryj kapelusz! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...