Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

Weź wróć do tego mojego pierwszego postu, od którego się nasza pyskówka zaczęła. Przecież ja tam wszystko napisałem. Że jadę po ekstremach. Że taką kwotę za kWh osiągnie mieszkaniec Krzeszowic i okolic tego miasteczka. I używając jakiego opału taką kwotę osiągnie. Nawet ten miał opisałem - że uziarnienie 0 - 20 mm z przewagą takich jakby granulek 1 - 2 mm. Gdzie Ty w tym poście dostrzegasz manipulację?

 

OK. To tak jak ja bym Ci napisal, ze pracujacy w zakladzie energetycznym ma 3k kWh pradu gratis i wg tego policzyl Ci koszty grzania pompa ciepla na poziomie 3gr/kWh. Bylaby manipulacja, czy tylko "jazda po ekstremach"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bo 2-5 lat to jest gwarancja...która też niczego nie gwarantuje, jeżeli się okaże, że jest awaria i trzeba przy 15st mrozach czekać na serwis i części zamienne przez np 14 lub 28 dni ?

 

Czyli jak sie tobie kociol rozszczelni, to szybciutko to naprawisz? Na gwarancji przyjada rano i wymienia na nowy? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. To tak jak ja bym Ci napisal, ze pracujacy w zakladzie energetycznym ma 3k kWh pradu gratis i wg tego policzyl Ci koszty grzania pompa ciepla na poziomie 3gr/kWh. Bylaby manipulacja, czy tylko "jazda po ekstremach"?
Byłaby jazda po ekstremach - gdybyś napisał że liczysz jego koszt uwzględniając te darmowe 3k kWh. I manipulacja, gdybyś policzył nie pisząc że je uwzględniasz. Zgadzasz się? Edytowane przez kobra64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że w Szczecinie jakiś konkretny węgiel na jakimś konkretnym składzie opału kosztuje 1000 PLN za tonę nie znaczy że jest to cena obowiązująca w całym kraju. To znaczy, że w Szczecinie za ten właśnie węgiel trzeba zapłacić 1000 PLN, jeżeli się go na tym właśnie składzie chce kupić. I na koniec - tak myślę, że w Krzeszowicach też budowane są NOWE DOMY.

Dobra, rozumiem. Kijem Wisły też nie zawrócę. Nic, to, że masa ludzi nie może kupić węgla w takich cenach jak Ty masz. Nic to, że nawet na tym forum ludzie nie wiedzą co kupować i kupują czasem już absurdalnie drogo w nadziei, że teraz będzie lepiej. Ważne, że Ty jeden masz gotowe rozwiązania.

 

I tak jak pisałem - Krzeszowice to nie cała Polska. W Polsce są problemy z kupnem dobrego węgla w dobrej cenie (nie mówię o absurdach typu pakowanie pieca miałowego, do nowego domu po to, żeby spalać miał za choćby 400 pln) - co widać po pytaniach na forum i po pewnym bardzo rozwiniętym wątku. I co potwierdzają moi znajomi. To, że sprzedawcy węgla twierdzą inaczej, to jest jak z każdym handlowcem i fachowcem. Paaaanie, bedzie pan zadowoloooony. Handlarze samochodami też mówią - panie, nówka sztuka nieśmigana, od dziadka z niemiec. Uwierzysz takiemu? Mam wątpliwości. Takie same wątpliwości mam do Twoich rewelacji, bo jesteś sprzedawcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. To tak jak ja bym Ci napisal, ze pracujacy w zakladzie energetycznym ma 3k kWh pradu gratis

 

Wtedy napisałbys nieprawdę. Niestety nie ma gratis, koszt taryfy pracowniczej bo o taką chodzi 20% normalnej taryfy oraz podatek od ulgi 80%. W sumie jest ok 35%

normalnej ceny energii elektrycznej. Ja rozumiem ze dyskusja, ale uzywajmy sprawdzonych argumentów.

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieniaj tematu.Obiecałeś podać namiary na panią architekt.Koleś buduje fermę i potrzebuje projekt.Właściwie twój byłby dobry bez adaptacji.No może północny taras trzeba by zlokalizować ponownie.Kura mądrzejsza w twoim wypadku od człowieka.Wie,że energia słoneczna to życie.

 

Dziwne, że latem, w południe, wszystkie zwierzęta chowają sie w cieniu...

Wprawdzie mówiono, że są zwierzęta mądrzejsze, niż ludzie, ale nie wierzylem...

Póki się tu nie napatoczyłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz,że ktoś w lato używa prądu zamiast syfu do grzania cwu ?

 

 

......

Nawet jeżeli latem by ten Twój sąsiad grzał CWU prądem - to nadal porównujesz swój koszt CO do jego kosztu za CO + CWU za minimum pół roku. I to właśnie jest manipulacja. Poza tym - propozycja leży na stole. Przyszły tydzień mam zajęty, ale w drugim tygodniu września jestem gotów wycieczkę odbyć. Obetnę koszty Twojego sąsiada o minimum 30%. Potraktuję to jako jednorazową akcję - wskażę mu jak na przyszłość obciąć je jeszcze więcej. Bez bezsensownych transportów ze Śląska do mnie i z powrotem. Czekam - numery telefonów firmy już Ci podawałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Poza tym - propozycja leży na stole. Przyszły tydzień mam zajęty, ale w drugim tygodniu września jestem gotów wycieczkę odbyć. Obetnę koszty Twojego sąsiada o minimum 30%. Potraktuję to jako jednorazową akcję - wskażę mu jak na przyszłość obciąć je jeszcze więcej. Bez bezsensownych transportów ze Śląska do mnie i z powrotem. Czekam - numery telefonów firmy już Ci podawałem.

Najpierw zrób taką akcję obok w swojej wiosce bo sądzę,że mają gorzej bo dziwne jest,że ludzie u mnie którzy kopalnie mają co krok kupują ekogroszek za 900zł/t z jednego sprawdzonego składu.Tak robi całą ulica czyli jakieś 50 domów w różnym wieku.

Jacyś dziwni albo kobry nie znają ?

Albo przejechali się niejednokrotnie na g..e ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
I znów machasz rękami - chociaż już po bitce.

Nie,po prostu piszę jak jest.

Sąsiad zrobił wywiad u innych sąsiadów czym palą,wiem tylko,że cena to 900zł/t,tyle płacił,białe worki.

To ten,gdzie zapodał 10cm styro zamiast 12cm bo się nie opłacało więcej...

Tak mu się nie opłacało,że 2700zł w ekogroszku mu poszło ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Kolejny kwiatek:

ps, u mnie jak policzyłem to wychodzi taniej grzać grzałką bojler latem niż ekogroszkiem.. no chyba że po testachznajdę jakiś tani ekogroszek.....:).....jak testowałem na grzałce to pobierało na dobę około 7-8kW, temp. na bojlerze 45C, cena za kW - 0,595zł

Potwierdzenie reguły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ty nigdy nie piszesz jak jest. Ty nawet nie odróżniasz kosztu CO od kosztu CO + CWU. Ty nic nie sprzedajesz - a Tereska ofertę na 10500 PLN ów dostaje. Ty nie jesteś jesteś już w zarządzie firmy sprzedającej PC PW - to KRS kłamie.

Tereska dostała taką ofertę w 2012r dzisiaj mamy rok 2014,KRS jest nie aktualny.

Ja nic nie sprzedaje,nie jestem w zarządzie bo z zarządu zrezygnowałem w 2012r.

Tak,żeby była jasność.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy napisałbys nieprawdę. Niestety nie ma gratis, koszt taryfy pracowniczej bo o taką chodzi 20% normalnej taryfy oraz podatek od ulgi 80%. W sumie jest ok 35%

normalnej ceny energii elektrycznej. Ja rozumiem ze dyskusja, ale uzywajmy sprawdzonych argumentów.

 

To byl tylko przyklad z czapki na "jazde po ekstremach", ale niech bedzie zagodnie z prawda, ze wyjdzie gratis te 2k kWh. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak bym napisal, to jaka wartosc porownawcza ma takie wyliczenie? Na ile jest "typowe"?
Napisałem parę postów wyżej - na Śląsku znam takich Bostarów masę. I w zachodniej Małopolsce też. Więc w pewnych rejonach - nie tak znów małych - moje wyliczenie ma jednak jakąś wartość porównawczą, prawda? Do sytuacji przez Ciebie opisanej bliższa byłaby taka, gdybym ja liczył swój koszt ogrzewania według cen hurtowych po jakich kupuję węgiel. A gdybym nie wspominał że według takich cen swoje koszty liczę - no to byłaby rzeczywiście gruba manipulacja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Napisałem parę postów wyżej - na Śląsku znam takich Bostarów masę. I w zachodniej Małopolsce też. Więc w pewnych rejonach - nie tak znów małych - moje wyliczenie ma jednak jakąś wartość porównawczą, prawda? Do sytuacji przez Ciebie opisanej bliższa byłaby taka, gdybym ja liczył swój koszt ogrzewania według cen hurtowych po jakich kupuję węgiel. A gdybym nie wspominał że według takich cen swoje koszty liczę - no to byłaby rzeczywiście gruba manipulacja.

Czyli 99,9% posiadaczy ekogroszka ma pecha,w tym 100% z mojej ulicy,bo nie zna kobry i muszą kupować ekogroszek po 900zł/t nawet w sytuacji jak mają 5 kopalń w promieniu 10km.

(makoszowy,knurów,budryk,sośnica,bojków)

żal.pl

kobra=magia...

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do prostoty obsługi spalania węglem - tak kilka osób reklamowało, to w końcu wszedłem na http://forum.muratordom.pl/showthread.php?164725-Ranking-paliwa-typu-ekogroszek/page352 oraz http://forum.muratordom.pl/showthread.php?65781-RANKING-KOT%C5%81%C3%93W-NA-EKO-GROSZEK/page947

 

Resztka moich włosów by osiwiała, albo wypadła, jakbym miał teraz rozgryzać tematy, jakie tam są poruszane. Warto, by każdy, kto planuje grzanie węglem tam wszedł i poczytał. To chyba odzwierciedla co czeka przyszłego inwestora. A ja głupi myślałem, że jak jest ten sterownik PID, to wtedy wszystko "samosię" zrobi optymalnie. A tu klops, okazuje się, że tak se ne da. Czyli kupujesz kocioł z odpowiednikiem elektronicznego wtrysku w samochodzie zamiast gaźnika, a i tak trzeba go ustawiać pod dany węgiel. Po prostu re-we-la-cja i czysto intuicyjny UI. Dech w piersiach zapiera.

 

Poważnie.

 

Zbuduj se panie inwestorze nowoczesny dom. Po czym dorzuć se do pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...