Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

W ubiegłym sezonie takie wyniki to żadna rewelacja. Wielu grzejących kotłami z podajnikiem się w podobnych zamknęło - w przypadku normowo ocieplonych domów koło 120 metrów. Nawet wielu palących w śmieciuchach tylko nieznacznie te koszty przekroczyło. Nie śliń się - poczekaj na sezon z normalną zimą. Prawda Cię wyzwoli.

 

E tam ...

 

Arturo to bardzo lubi bawić się liczbami ...

 

Kilka miesięcy temu podawał że za CO i CWU wyszło mu chyba 1600zł i wtedy ja odpowiedziałem że wyszło mu drożej niż mi , mimo że mam większy dom i sporo gorzej ocieplony , z gorszymi oknami , drzwiami i bez płyty fundamentowej a dodatkowo mój dom leży "w zimnejszej strefie" niż jego ...

 

Teraz widzę że podaje już same koszty CO , mimo że wszyscy ekogroszkowcy lub Ci co palą gazem podają łączne ...

 

Właśnie takimi manipulacjami zamiast przekonywać niezdecydowanych ich zniechęca ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

E Arturo to bardzo lubi bawić się liczbami ...

Jak i ekogroszkowcy, dla których nie istnieje temat zużycia prądu dla kotła, temat komina i całej otoczki palenia. To "samosię" robi i darmo dają.

 

Teraz widzę że podaje już same koszty CO , mimo że wszyscy ekogroszkowcy lub Ci co palą gazem podają łączne ...

 

Właśnie takimi manipulacjami zamiast przekonywać niezdecydowanych ich zniechęca ...

U mnie w stopce masz łącznie. Zużycie CO+CWU za cały rok podam, jak dostanę fakturę.

 

A co do manipulacji - można mówić o kosztach CO, kosztach CWU lub kosztach CO+CWU. W sezonie grzewczym lub przez cały rok. Zdefiniuj o co Ci chodzi jasno, to myślę że Artur powie ile zużywa. Ma licznik kWh do PC i już nie raz podawał dane (nawet ze zdjęciami liczników). Do tego jest całkiem fajnym obiektem doświadczalnym, bo większość pompowców ma 2 taryfy, on ma jedną. To oznacza, że na 100% po przejściu na 2 taryfy będzie miał niższe rachunki. A że jest nastawiony na nie do węgla? Kompletnie mu się nie dziwię. A czemu, to chyba wiesz. I wie to każdy, kto miał bezobsługowe źródło ciepła. A Ci, co mają porównanie, bo zmienili węgiel na PC, wiedzą jeszcze lepiej.

 

Może ktoś by znalazł kogoś nawróconego z PC na węgiel, kto by się wypowiedział o zaletach węgla. To by miało dla mnie znacznie większą wartość, niż wypowiedzi sprzedawców (nie piję do Ciebie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna sie podlogowo-grzejnikowa "mitologia". :)

 

No tak, swego czasu dążyło się do szybkich grzejników i małej ilości wody w instalacji wprowadzając konwekcyjne, teraz się sytuacja odwróciła - modne powolne podłogówki.

Otworzysz w takim domu okna zimą by przewietrzyć dom, pozbyć się wilgoci, temperatura spadnie w pokoju do 16 stopni - przy szybkich grzejnikach i szybkim źródle za 10 minut masz z powrotem temp. 22st., z podłogówką zdaje się można o tym zapomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworzysz w takim domu okna zimą by przewietrzyć dom, pozbyć się wilgoci, temperatura spadnie w pokoju do 16 stopni - przy szybkich grzejnikach i szybkim źródle za 10 minut masz z powrotem temp. 22st., z podłogówką zdaje się można o tym zapomnieć.

Słuchaj, czy Ty kiedykolwiek mieszkałeś w zimę w domu z podłogówką w całym domu? Ja tak i mogę Ci odpowiedzieć, że to co napisałeś to totalna bzdura. Zdarzyło mi się (bo generalnie nie ma takiej potrzeby przy WM) otworzyć na przestrzał okna. Po zamknięciu temperatura momentalnie (dobra, może nie w minutę) wracała do poprzedniej. Mało tego, syn non-stop uchyla w zimę okno balkonowe, bo mu za gorąco. Po zamknięciu wystarczy chwilę poczekać i temperatura podnosi się.

 

No tak, swego czasu dążyło się do szybkich grzejników i małej ilości wody w instalacji wprowadzając konwekcyjne, teraz się sytuacja odwróciła - modne powolne podłogówki.

Powolne przy zmianach nastaw temperatury przez sterownik. Typowa podłogówka ma dużą akumulację ciepła. Czyli ciężko w prosty sposób szybko podnieść temperaturę. Ale to działa w dwie strony. Równie ciężko ją obniżyć. Na pewno nie przez 10 czy 15 minutowe wietrzenie.

 

Natomiast jeśli ktoś ma cienką podłogówkę (bo ma np. kable) to wtedy działają one jak grzejniki - szybko. Więc coś Ci się pozajączkowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, Otworzysz w takim domu okna zimą by przewietrzyć dom, pozbyć się wilgoci, temperatura spadnie w pokoju do 16 stopni - przy szybkich grzejnikach i szybkim źródle za 10 minut masz z powrotem temp. 22st., z podłogówką zdaje się można o tym zapomnieć.

 

 

_olo_ o promieniowaniu cieplnym to zapewne słyszałeś.

 

To teraz przemyśl, na jakiej zasadzie działa pomiar temperatury powietrza, który wskazuje temperaturę w pokoju 16 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile trzeba wietrzyc aby obnizyc temp z 22* do 16*?

 

W lekkim mrozie z lekkim wiaterkiem na przestrzał - 2 minuty, wymiana w pomieszczeniu 20% powietrza.

 

Jeżeli podłoga nagrzana do 26st to ile czasu trwa powrót z 16-17st do 22st ?

 

Pytam bo nie mam w aktualnym miejscu zamieszkania podłogówki i nie miałem z nią na co dzień do czynienia, więc proszę bez głupich, nic nie wnoszących do tematu komentarzy.

 

Przychodzicie z dziećmi z podwórka np po lepieniu bałwana lub spacerze w deszczyku - gdzie suszycie rękawiczki i inne takie ? Oki, nie było pytania, można w mikrofali albo piekarniku.

Edytowane przez _olo_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli podłoga nagrzana do 26st to ile czasu trwa powrót z 16-17st do 22st ?

Moment. Dosłownie.

 

Pytam bo nie mam w aktualnym miejscu zamieszkania podłogówki i nie miałem z nią na co dzień do czynienia, więc proszę bez głupich, nic nie wnoszących do tematu komentarzy.

Głupie było jedynie Twoje założenie o działaniu podłogówki. Ja odpowiedziałem merytorycznie, a nie głupio.:wtf:

 

Przychodzicie z dziećmi z podwórka np po lepieniu bałwana lub spacerze w deszczyku - gdzie suszycie rękawiczki i inne takie ? Oki, nie było pytania, można w mikrofali albo piekarniku.

To akurat był głupi komentarz z Twojej strony. Bądź konsekwentny i nie bądź hipokrytą :p

 

Ja kładłem rękawiczki/czapkę na parapecie z braku lepszego miejsca - jeszcze nie mam w pełni urządzonego domu. Do rana zawsze były suche. Jeśli wolisz, możesz na suszarce powiesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiles bez glupich cos tam.... :o

 

Zucasz rekawiczki na podloge...

W dowolnym miejscu.

 

A ty suszysz na kaloryferze w kuchni czy salonie?

 

A .... I kto wychladza caly dom do 16*

Wietrzac?

Chyba ze dzieci w tym czasie lepia balwana....

 

 

Nie, w łazience lub w suszarni na kaloryferze lub drabince. Wyprane skarpety też :D

 

Przy 26 st podłogówki to szybciej wyschną ubrane niż na podłodze.

 

Ja, ja tak wietrzę, zwłaszcza gdy jest mroźno (sucho) na dworze, regularnie co dzień i nie salon, całość, najlepszy sposób na pozbycie się wilgoci i zużytego powietrza i później efektywne ogrzewanie.

Edytowane przez _olo_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To akurat był głupi komentarz z Twojej strony. Bądź konsekwentny i nie bądź hipokrytą :p

 

Ja kładłem rękawiczki/czapkę na parapecie z braku lepszego miejsca - jeszcze nie mam w pełni urządzonego domu. Do rana zawsze były suche. Jeśli wolisz, możesz na suszarce powiesić.

 

Ok, więcej nie będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, w łazience lub w suszarni na kaloryferze lub drabince. Wyprane skarpety też :D

 

Zakup druga pare skarpet. To pomaga.

 

Ja, ja tak wietrzę, zwłaszcza gdy jest mroźno (sucho) na dworze, regularnie co dzień i nie salon, całość, najlepszy sposób na pozbycie się wilgoci i zużytego powietrza i później efektywne ogrzewanie.

 

Najlepszym sposobem na pozbycie sie wilgosci i zuzytego powietrza jest dzialajaca wentylacja w domu, a nie godzina otwartych okien. Masz blade pojecie i o pologowce i o wentylacji. Powtarzasz jakies mity i niedorzecznosci i jeszcze sie dziwisz, ze Cie ludzie "obsmiewja".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup druga pare skarpet. To pomaga.

 

 

 

Najlepszym sposobem na pozbycie sie wilgosci i zuzytego powietrza jest dzialajaca wentylacja w domu, a nie godzina otwartych okien. Masz blade pojecie i o pologowce i o wentylacji. Powtarzasz jakies mity i niedorzecznosci i jeszcze sie dziwisz, ze Cie ludzie "obsmiewja".

 

A gdzie była mowa o godzinie ? Jakoś nie pamiętam, raczej chyba minutach a to różnica.

 

http://regiodom.pl/portal/porady/nieruchomosci/jak-wietrzyc-mieszkanie-zima

http://www.expresokna.pl/poradnik/57-dlaczego-warto-i-w-jaki-sposob-prawidlowo-wietrzyc-mieszkanie-nawet-w-chlodne-i-mrozne-dni

http://prakty.pl/jak-wietrzyc-mieszkanie-zima/

http://www.ekologia.pl/styl-zycia/oszczedzaj/kilka-porad-jak-oszczedzac-cieplo,13609.html

 

Mógłbym wklejać podobne linki w nieskończoność - najlepszy sposób wietrzenia zimą to otwieranie na oścież okien i wymiana powietrza w krótkim czasie, żadna wentylacja tego nie zastąpi. Ale cóż, może to znowu wszyscy się mylą a Wy jesteście jedynymi oświeconymi w temacie :D

 

 

Co do obśmiewania - cóż, ja się też czytając ten wątek nieraz nieźle ubawiłem fanatyzmem, natarczywością i negacją wszystkich co mają czelność nie grzać PC lub prądem.

Śmiech to zdrowie, jeżeli was tak ubawiłem to może podam teraz nr konta bankowego żebyście za to przyczynienie się do waszego zdrowia mogli się stosownie odwdzięczyć ?

Edytowane przez _olo_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orady/nieruchomosci/jak-wietrzyc-mieszkanie-zima

http://www.expresokna.pl/poradnik/57-dlaczego-warto-i-w-jaki-sposob-prawidlowo-wietrzyc-mieszkanie-nawet-w-chlodne-i-mrozne-dni

http://prakty.pl/jak-wietrzyc-mieszkanie-zima/

http://www.ekologia.pl/styl-zycia/oszczedzaj/kilka-porad-jak-oszczedzac-cieplo,13609.html

 

Mógłbym wklejać podobne linki w nieskończoność - najlepszy sposób wietrzenia zimą to otwieranie na oścież okien i wymiana powietrza w krótkim czasie, żadna wentylacja tego nie zastąpi. Ale cóż, może to znowu wszyscy się mylą a Wy jesteście jedynymi oświeconymi w temacie :D

 

Cytat z jednej z tych stron:

Zła cyrkulacja powietrza sprawia, że gromadzą się w nim niebezpieczne dla naszego zdrowia zanieczyszczenia, takie jak dwutlenek węgla, kurz, zarodniki pleśni. Długotrwałe przebywanie w pomieszczeniach, które nie są dostatecznie wietrzone może powodować senność, bóle i zawroty głowy, osłabienie, podrażnienia oczu i dróg oddechowych.

 

Prawidłowo wykonana instalacja wentylacyjna wyklucza złą cyrkulację powietrza, wyklucza niedostateczne wietrzenie. O czym Ty piszesz? O domu z niewłaściwie wykonaną instalacją wentylacyjną? Może po prostu wystarczy zainteresować się wentylacją, a nie traktować ją po macoszemu.

 

Warto przemyśleć, jak się chce mieszkać. A nie budować na sztukę, a potem w ten sposób korygować błędy. Chcesz, to wietrz. Nikt Ci tego nie broni. Tylko najpierw zastanów się, czemu chcesz wietrzyć. Bo jeśli masz złej jakości powietrze w domu, to diagnoza jest prosta - spieprzyłeś instalację wentylacyjną.

 

Na szczęście moja podłogówka, nawet jeśli solidnie przewietrzę dom, działa lepiej niż grzejniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Nie, w łazience lub w suszarni na kaloryferze lub drabince. Wyprane skarpety też :D

 

Przy 26 st podłogówki to szybciej wyschną ubrane niż na podłodze.

 

Ja, ja tak wietrzę, zwłaszcza gdy jest mroźno (sucho) na dworze, regularnie co dzień i nie salon, całość, najlepszy sposób na pozbycie się wilgoci i zużytego powietrza i później efektywne ogrzewanie.

Ja mam ciągły napływ świeżego powietrza z zewnątrz,do każdego pomieszczenia zatem wietrzenie i usuwanie wilgoci przez otwieranie okien jest zbędne.

Ale jesli wietrzysz intensywnie to nie wychładzasz pomieszczenia,nie wychładzasz podłogówki,ona ma w dalszym ciągu taką samą temperaturę jak przed wietrzeniem,podobnie ściany jak i kazdy przedmiot w tym pomieszczeniu.

Po przewietrzeniu pomieszczenia temperatura dosłownie po kilku minutach jest taka jak przed wietrzeniem.

Grzejnik podłogowy w pomieszczeniu 15m2 ma powierzchnię 15m2 a nie jak grzejnik ścienny 1m2.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ciągły napływ świeżego powietrza z zewnątrz,do każdego pomieszczenia zatem wietrzenie i usuwanie wilgoci przez otwieranie okien jest zbędne.

 

Co nie znaczy, że - jak w podanych linkach jest napisane - wietrzenie to NAJLEPSZY sposób wentylacji a więc inne są, ale gorsze.

Grzejnik podłogowy w pomieszczeniu 15m2 ma powierzchnię 15m2 a nie jak grzejnik ścienny 1m2.

 

Typowy grzejnik aluminiowy o długości 1,5m i wysokości 0,67m ma ok 12m2 powierzchni (6 "żeber" równych niemal powierzchni grzejnika liczonej szerokość x wysokość x 2 strony) a nie 1m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Typowy grzejnik aluminiowy o długości 1,5m i wysokości 0,67m ma ok 12m2 powierzchni (6 "żeber" równych niemal powierzchni grzejnika liczonej szerokość x wysokość x 2 strony) a nie 1m2.

1,5m*0,67m=1,005m2

 

Podłogówka 15m2 to beton o pojemności ok.1,5m3,teraz ochłodź taki kloc powietrzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym wklejać podobne linki w nieskończoność -

 

Daruj sobie te "madrosci" dla gospodyn domowych. To sa opisy jak sie ratowac w mieszkanku bez wentylacji. Tak sie robi w blokach ze wspolnym kanalem wentylacyjnym na 3 mieszkania w pionie i starych kamienicach, a nie w domech, gdzie wentylacja zostala przewidziana.

 

Co do obśmiewania - cóż, ja się też czytając ten wątek nieraz nieźle ubawiłem

 

Masz w tym spory wklad wlasny. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, biorę was pod włos trochę i trochę mam w tym swojego udziału z powodu niedoboru wiedzy w temacie.

 

Ale gdy po raz kolejny przy okazji piania zachwytów nad kosztami ogrzewania PC prosi się o uwzględnienie w kosztach ceny instalacji i dostaje się wymijające odpowiedzi to po prostu ręce opadają.

 

Zwłaszcza, że parę postów dalej te same osoby gdy porównują instalację PC z ogrzewaniem na kablach potrafią tą różnicę w kosztach obu instalacji uwzględnić. Wybaczcie, ale takie podejście nie do końca wzbudza zaufanie do tego co tu się wypisuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...