Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

Oczywiście że słyszę ...

 

To są kwestie bardzo indywidualne, ale żeby się przekonać musiałbyś po prostu kiedyś posłuchać,a najlepiej przespać się w takim pomieszczeniu, bo najczęściej jest tak, że boimy się czegoś czego nie znamy:) Powiem Ci, że moja żonka, która jest kompletnym dyletantem w sprawach ogrzewania nawet nie wiedziała, że to ma jakiś nadmuch. Była bardzo zdziwiona jak latem, chcąc szybko schłodzić sypialnie włączyłem nadmuch na całą parę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No ale kolega mitch na przykład nie pominął okazji żeby się powyzłośliwiać - i jak to teraz wygląda?

 

Normalnie. Bo chyba przyznasz mi rację, że to są koszty przez wszystkich pomijane?

Większość znanych mi pompowców (z forum i w realu) ma podłogówki. I dodatkowych kosztów brak. W nielicznych przypadkach ludzi z konwektorami powinno się to doliczyć. To prawda. Nie widzę w tym problemu. Map78 podał koszt. Też nie widział problemu. To w czym w końcu tkwi problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

ale ekogroszka nie skreślałbym

szkoda że nie ma pieców z podajnikiem 4-5 kw

Spoko,dorobisz kotłownie,dobudujesz komin,miejsce na ekogroszek,kupisz smierdziela obok postawisz bufor i możesz tydzień grzać bez dokladania.

Tylko gdzie sens tego wszystkiego jak przed budową można tego uniknąć i oszczędzić na tym kasę a cieszyć się bezobslugowym graniem w tej samej kasie inwestycyjnej i eksploatacyjnej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....latem, chcąc szybko schłodzić sypialnie .....

 

Ech, te mlode malzenstwa.... ;)

 

ale ekogroszka nie skreślałbym

szkoda że nie ma pieców z podajnikiem 4-5 kw

 

Przerob na kociol do CO ekokominek. Kupisz beczke sppirytu i na lata wystarczy. Wizyta w kotlowni stanie sie - nomen omen - czysta przyjamnoscia. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CHCIAŁEM DOPISAĆ ŻE JAK KTOŚ I TAK BUDUJE duży garaż

to ten piec jakoś ujdzie

wiadomo-warunkiem koniecznym byłoby produkowanie piecy o mocy 3-5 kw

 

Ja buduje duży garaż, 62 m2.

Nawet jakbym budował 100 m2 to uważam że miejsce pieca o mocy 3-5 kW i każdego innego jest na złomie.

Mamy XXI wiek, wysyłamy łazika na Marsa, możemy się z nim połączyć, używamy tabletów, sretów

a ogrzewamy jak w średniowieczu.:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja buduje duży garaż, 62 m2.

Nawet jakbym budował 100 m2 to uważam że miejsce pieca o mocy 3-5 kW i każdego innego jest na złomie.

Mamy XXI wiek, wysyłamy łazika na Marsa, możemy się z nim połączyć, używamy tabletów, sretów

a ogrzewamy jak w średniowieczu.:bash:

 

Trudno się nie zgodzić:)

Wczoraj oglądałem z synkiem (2 lata) program edukacyjny na cebeebies pt. Nina i neuronki sezon 8 odc. 21 o węglu. I uśmiałem się jak Nina tłumaczyła dzieciom: cyt. z pamięci " dawno, dawno temu ludzie palili węglem w piecach, aby ogrzać swe domy, obecnie nikt już tego nie robi, a węgiel spala się w elektrowniach produkując energię elektryczną" :D To chyba angielski program był, a tam przecież tyle polaków mieszka, że aż się dziwię, że żaden nie wyprowadził ich z tego okropnego błędu:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No koowa mam Cie przepraszac, jak Ty takie manipulacje robisz!?

 

Sam sobie kupuj mial luzem do domu jesli chcesz. To juz trzeba byc naprawde desperatem, zeby takie paliwo stosowac do kotla. Przez chwile myslalem, ze faktycznie wglem jak sie uprze to mozna tanio, ale to gowno prawda jak widac.

 

Zazeraj ten kapelusz!

W tamtym sezonie kupiłem miał luzem. Nie było jakiejś tragedii z pakowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli juz teraz wiemy, skad czerpiesz wiedze o Swiecie! ;)

 

Czekaj tylko, niech no to "stara" przeczyta.... :)

 

Wcale się tego nie wstydzę;) dowiedziałem się i dzięki temu kilku nowych rzeczy w bardzo "przystępny sposób":D

A żonka ciężko pracuje, więc raczej nie ma czasu na FM, a już na pewno nie interesowało by ją ogrzewanie, więc czuję się względnie bezpieczny, ale kto wie...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca jest piękna !

Godzinami mogę patrzeć.

Odnośnie wysiłku..w młodości 115 kg na klacie furczało :D . Kolejna sprawa to teraz mam generalnie 2 etaty i jakoś nie poświęcam aż tyle czasu paleniu,kotłowi co przedstawiacie.[synowie i żonka nawet nie wiedzą gdzie piec się znajduje,żart lecz tylko ja go obsługuje ] Krzyczycie o kosztach itd. Mnie tamten sezon [pierwszy sezon] kosztował około 1,600zl Mieszkam w V strefie klimatycznej . Dom 160 użytkowej,po podłogach 240m2. [ściana kolankowa podniesiona wiec pewnie będzie troszkę więcej użytkowej]. Temperatura 23 stopnie zawsze.

Dziwne że wszystko macie tanie,pompy wykonanie itd.Nawet rekuperatory macie w dziwnie niskich cenach.To pokazuje że naginacie prawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...