Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72

:bash:

A mnie ciekawi, gdzie są te tanie pompy, bo też by mi się jedna przydała;)

Dla mnie pompa to wartość ok.6% wartości domu,uważam;że to niewiele,ty masz dom prawie 4x większy także o taniej pompie możesz mówić jak będzie w cenie ok.5-6% wartości domu czyli jakieś 50-60tys.zl ? Niestety 450m2 to duży dom,a jak duży to drogi a jak drogi to za darmo nie rozdają pomp.

Chciałbyś mieć taką samą cenę za pompę jak w domu 130-150m2 ?

 

Chociaż w wątku obok ktoś grzeje ponad 300m2 T-CAP-em 9kW.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:bash:

Dla mnie pompa to wartość ok.6% wartości domu,uważam;że to niewiele,ty masz dom prawie 4x większy także o taniej pompie możesz mówić jak będzie w cenie ok.5-6% wartości domu czyli jakieś 50-60tys.zl ? Niestety 450m2 to duży dom,a jak duży to drogi a jak drogi to za darmo nie rozdają pomp.

Chciałbyś mieć taką samą cenę za pompę jak w domu 130-150m2 ?

 

Chociaż w wątku obok ktoś grzeje ponad 300m2 T-CAP-em 9kW.

 

Ale za to mogę mieć działające ogrzewanie za 12,5k, czyli taniej niż PC dla domu 4 razy mniejszego;)

I wszystko za gotówkę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

425m2, kubatura 1725m3, gruntowa z odwiertami.

Nie wysilaj się, taniej nie znajdziesz;)

Całkiem zgrabna, przytulna mała chatka ;) Cóż, blisko 3 razy większa jak moja stodoła. Mnie nie stać było na taką chałupę. Zrobiłem sobie mniejszą. PC też mniejsza. No i mniej kosztuje ;) Cóż, za kredyt się nie budowałem, to i liczyłem tak, żeby starczyło na wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Jula se kup... Tyle ze "taniosc" jest relatywna...

 

Albo tu se kup...

Najlepiej kontener...

http://m.alibaba.com/trade/search?spm=a2706.7060325.0.54&SearchText=air%20to%20water%20heat%20pump

 

Bedziesz skladowal w piwnicy i sprzedawal na Allegro,

Polskie PC "Zyzol" ;)

 

Chaa chaa, cha...

Ale się uśmiałem:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...