Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

moj ma 14 ale tylko 108 tys. km, no ale olej zaczyna brać

 

Mój za to 20 ! :rolleyes: 400tys przelatane i nie muszę dolewać pomiędzy wymianami, chyba, że się zapomnę i 2 sezony na oleju śmigam. Kompresja mierzona w zeszłym roku - manometry pokazują więcej sprężania na garach niż wg serwisówki byś powinno dla nowego...jaaa, das ist auto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Zakopiański projekt nie jest tak radykalny jak krakowski, który zakładał całkowitą likwidację pieców. My chcemy zakazać spalania paliw stałych złej jakości, do których zaliczamy węgiel brunatny oraz niskiej jakości węgiel kamienny, czy popularny ekogroszek” – powiedział podczas piątkowej konferencji prasowej burmistrz Zakopanego Janusz Majcher.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto zuzyje mniej surowca naturalnego ja który zuzylem 3400kWh czy sąsiad który na to samo zuzyl 3t ekogrocha ?

 

Ale Ty to Ty a sąsiad to sąsiad. :rolleyes: Sąsiad zawsze wie gorzej niż Ty. Polacy tak mają :)

 

A tak serio - nie mówimy o PC-wegiel teraz a o mikroskopijnym domku ogrzewanym prądem z COP 1 a nie >4,0. Choć gdy ktoś ma np malutki domek obok wielkiego sadu lub małego lasku to i tak taniej będzie palić niż prądem, taki mały to samymi gałązkami z pielęgnacji sadu ogrzejesz. Znowu głupi będzie ten sąsiad czy ma jednak łeb na karku ?

Ja mam z wyciętych drzew owocowych w tej chwili tyle gałęzi na podwórku, że albo zrobię mega ognisko spraszajac całą wieś wraz z remizą i wozem strażackim, albo ze 3 sezony mógłbym do do kotła ładować bez kupowania opału, a mam jeszcze ze 6 drzewek do ścięcia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Zakopiański projekt nie jest tak radykalny jak krakowski, który zakładał całkowitą likwidację pieców. My chcemy zakazać spalania paliw stałych złej jakości, do których zaliczamy węgiel brunatny oraz niskiej jakości węgiel kamienny, czy popularny ekogroszek” – powiedział podczas piątkowej konferencji prasowej burmistrz Zakopanego Janusz Majcher.

 

 

No popatrz, opatrz, zakaz spalania węgla brunetnego...a ci proekologiczni Niemcy co by chcieli nam kopalnie i elektrownie pozamykać mają ogromne kopalnie odkrywkowe węgla brunatnego...i emisję CO2 prawie 250% większą niż w Polsce, również większą w przeliczeniu na obywatela :)

 

Ale cóż, oni brunatny mają dla siebie, dla bezpieczeństwa energetycznego a zbytu szukają na produkty m.in Siemensa jak te ich świetne turbiny wiatrowe...za coś trzeba w końcu dokończyć inwestycje w farmę wiatrową na morzu północnym bo jak to długo można te siemensowskie wiatraki napędzać dieslem, żeby im łożyska nie chwyciła korozja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Zakopiański projekt nie jest tak radykalny jak krakowski, który zakładał całkowitą likwidację pieców. My chcemy zakazać spalania paliw stałych złej jakości, do których zaliczamy węgiel brunatny oraz niskiej jakości węgiel kamienny, czy popularny ekogroszek” – powiedział podczas piątkowej konferencji prasowej burmistrz Zakopanego Janusz Majcher.

 

Cóż za znawca :D jak to mówią, polityk nie naukowiec, znać się nie musi a pomądrzyć nikt mu nie zabroni. Ciekawe, czy zna los krakowskiej ustawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Jasne,tylko znowu,ktoś,żeby mógł palić te gałązki musi wybudować dodatkowe pomieszczenie na pralnio-suszarnie bo przecież nie będzie pral i suszy prania tam gdzie spala galazki,to przecież jest duży prąd.

Patrząc tak na sprawę to po co komu WC w domu,przecież można postawić wychodek na zewnątrz,będzie taniej bo w tak małym domu za duzo miejsca by zajęło,może także łazienkę w drewnianym budyneczku poza domem,będzie taniej,no i jeszcze po co nam murowany dom,przecież to koszt,taniej będzie postawić namiot na działce,będzie taniej,ale i tak drogo,po co przepłacać za namioty,taniej będzie znaleźć sobie otwór w jakiejś jaskini i tam się przenieść.

I pi nitce do klebka jesteś w epoce jaskiniowcow...

Czy wy wszyscy tak macie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w brunatnym jest chyba dużo siarki

 

A to na pewno, zaleta to taniość.

My będziemy mieć w Bełchatowie tor crossowy na szczęście, a kamienny do likwidacji, w całości, a co tam, kupi się od Rosjan lub z ARA :) Tylko żeby kupić 40mln t czornego czy ile nam tam potrzeba musimy najpierw sprzedać 6400mln t jabłek, tylko gdzie ??? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne,tylko znowu,ktoś,żeby mógł palić te gałązki musi wybudować dodatkowe pomieszczenie na pralnio-suszarnie bo przecież nie będzie pral i suszy prania tam gdzie spala galazki,to przecież jest duży prąd.

Patrząc tak na sprawę to po co komu WC w domu,przecież można postawić wychodek na zewnątrz,będzie taniej bo w tak małym domu za duzo miejsca by zajęło,może także łazienkę w drewnianym budyneczku poza domem,będzie taniej,no i jeszcze po co nam murowany dom,przecież to koszt,taniej będzie postawić namiot na działce,będzie taniej,ale i tak drogo,po co przepłacać za namioty,taniej będzie znaleźć sobie otwór w jakiejś jaskini i tam się przenieść.

I pi nitce do klebka jesteś w epoce jaskiniowcow...

Czy wy wszyscy tak macie ?

 

No widzisz, nie jeden by cię wyśmiał na świecie i na tym forum pewnie też za to budowanie murowanego domu bo taniej i szybciej złożyć z drewna, ale jednak wolałeś murowany jak i ja. Dlaczego ? Bo tak i już ? Czy miałeś jakieś niezbite argumenty by nie budować tak jak kanadyjczycy, skandynawowie czy irlandczycy co też klimatu nie mają lekkiego ?

 

Dlatego ja nie krytykuję wyborów ludzi o ile nie są totalnie idiotyczne jak np. grzanie olejem opałowym gdy się ma gaz na podwórku lub w domu.

Edytowane przez _olo_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
No widzisz, nie jeden by cię wyśmiał na świecie i na tym forum pewnie też za to budowanie murowanego domu bo taniej i szybciej złożyć z drewna, ale jednak wolałeś murowany jak i ja. Dlaczego ? Bo tak i już ? Czy miałeś jakieś niezbite argumenty by nie budować tak jak kanadyjczycy, skandynawowie czy irlandczycy co też klimatu nie mają lekkiego ?

 

Dlatego ja nie krytykuję wyborów ludzi o ile nie są totalnie idiotyczne jak np. grzanie olejem opałowym gdy się ma gaz na podwórku lub w domu.

Ja podobnie z tym,że ja w stosunku do węgla jak się ma prąd w domu.

I cały czas chodzi o nowe domy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe domy powinny zuzywac mniej energi... I nie wypuszczac tyle syfu co istniejace... Tak czy nie?

 

Czy bedziemy negowac coraz wyzsze wymogi spalin w samochodach?

Komus przeszkadza katalizator?

 

No właśnie, w grzaniu prądem o ile ten drugi warunek jest spełniony to już ten pierwszy to dyskusyjna sprawa. Nie mówię o PC bo ta obie zalety ma. A co do spalin z kominów to też jakieś tam działania są w kierunku poprawy - kilka-kilkanaście lat temu dofinansowywano wymianę starych kotłów na tzw ekologiczne, emisji szkodliwych gazów z całą pewnością jest mniej. Z tego samego powodu stosuje się dziś inny gaz w urządzeniach typu klima, PC, lodówka niż kiedyś.

Wydajne ciepłownie opalane węglem to też nie głupi pomysł i ekonomicznie, i ekologicznie pod względem zużycia opału i emisji gazów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowoczesne elektrownie na wegiel to napewno lepszy pomysl od indywidualnego kopcenia.

 

Dokładnie:yes: Dlatego porównania z "nieekologicznymi" samochodami są tu nietrafione. Samochód nawet najgorszy odpali, pokopci i odjedzie, a "niewidoczny" dym gryzie w oczy i nos przez całą zimę:( Ja w ten sposób postrzegam ekologię, żeby u mnie na podwórku nie było smrodu, a nie tak jak ekogroszkowcy, którzy patrzą bardziej globalnie;) skoro już prawie udowodnili, że to oni paląc węglem bardziej dbają o środowisko niż ci ogrzewający prądem:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
No właśnie, w grzaniu prądem o ile ten drugi warunek jest spełniony to już ten pierwszy to dyskusyjna sprawa. Nie mówię o PC bo ta obie zalety ma.

Jak można nie widzieć zalet grzania prądem do posiadania i babrania się w ekogroszku.

Po pierwsze bezobsługowość,po drugie koszt to tylko 2,5tys.zł(Elterm 9kW) a więc w porównaniu do ekogroszka nie trzeba kupować kotła(8tys.zł),nie trzeba budować komina(min.3tys.zł),nie trzeba budować dodatkowego pomieszczenia na pralnio-suszarnię(ok.20tys.zł) czyli już na starcie jesteś 30tys.zł do przodu w porównaniu do ekogroszka.

30tys.zł w kieszeni to nie jest zaleta ?

 

A to ile dom zużyje energii zależy tylko i wyłącznie od inwestora,jeśłi będzie kumaty to będzie starał się,żeby dom zużył jak najmniej,jak będzie nie kumaty to będzie liczył tylko przerzucone własnymi rękami i spalone tony.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie:yes: Dlatego porównania z "nieekologicznymi" samochodami są tu nietrafione. Samochód nawet najgorszy odpali, pokopci i odjedzie, a "niewidoczny" dym gryzie w oczy i nos przez całą zimę:( Ja w ten sposób postrzegam ekologię, żeby u mnie na podwórku nie było smrodu, a nie tak jak ekogroszkowcy, którzy patrzą bardziej globalnie;) skoro już prawie udowodnili, że to oni paląc węglem bardziej dbają o środowisko niż ci ogrzewający prądem:D

 

Prawie udowodnili, więcej - czego potrzebują rośliny by wytworzyć tlen i urosnąć ? Między innymi dwutlenku węgla ? A więc ekogroszkowcy wydatnie przyczyniają się do rozwoju roślinności na świecie ;) , podczas gdy np ci źli posiadacze kominków na drewno w salonach te biedne drzewa spalają z powodu zwykłej fanaberii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można nie widzieć zalet grzania prądem do posiadania i babrania się w ekogroszku.

Po pierwsze bezobsługowość,po drugie koszt to tylko 2,5tys.zł(Elterm 9kW) a więc w porównaniu do ekogroszka nie trzeba kupować kotła(8tys.zł),nie trzeba budować komina(min.3tys.zł),nie trzeba budować dodatkowego pomieszczenia na pralnio-suszarnię(ok.20tys.zł) czyli już na starcie jesteś 30tys.zł do przodu w porównaniu do ekogroszka.

30tys.zł w kieszeni to nie jest zaleta ?

 

A to ile dom zużyje energii zależy tylko i wyłącznie od inwestora,jeśłi będzie kumaty to będzie starał się,żeby dom zużył jak najmniej,jak będzie nie kumaty to będzie liczył tylko przerzucone własnymi rękami i spalone tony.

 

No jasne, że zaleta.

A kiedy ja pisałem, że gdy zamiast PC można zrobić zasypowca a zamiast podłogówki grzejniki i mieć kilkanaście tys w kieszeni a do tego koszty ogrzewania takie jak PC (a nie 3 x wyższe niż PC jak to jest przy grzaniu prądem) to się czepialiście, że może i kostkę brukową i ogrodzenie policzę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
No jasne, że zaleta.

A kiedy ja pisałem, że gdy zamiast PC można zrobić zasypowca a zamiast podłogówki grzejniki i mieć kilkanaście tys w kieszeni a do tego koszty ogrzewania takie jak PC (a nie 3 x wyższe niż PC jak to jest przy grzaniu prądem) to się czepialiście, że może i kostkę brukową i ogrodzenie policzę. ;)

Porównujesz nieporównywalne czyli podobnie jakbyś napisał,że wóz drabiniasty na drewnianych kołach będzie tańszy niechby nawet od Fiata500.

Pokaż mi tego,który chciałby jeździć do pracy wozem drabiniastych nawet na kołach z oponami gdyby wiedział,ze 500-tka wyjdzie mu taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównujesz nieporównywalne czyli podobnie jakbyś napisał,że wóz drabiniasty na drewnianych kołach będzie tańszy niechby nawet od Fiata500.

Pokaż mi tego,który chciałby jeździć do pracy wozem drabiniastych nawet na kołach z oponami gdyby wiedział,ze 500-tka wyjdzie mu taniej.

 

Dla ciebie nieporównywalne, dla innych porównywalne, zabronisz innym takich porównań ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...