Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

Gość Arturo72

Roznica w opcji A i B (ktora to sporo osob zalecalo mi jako panaceum na niskie koszty CO) wychodzi w pieniazkach....... ~100 zl/rok.

Bardzo pouczajacy kalkulatorek, nawet jesli to tylko przyblizenie. :)

Sądzę,że chodziło o całościowy koszt bo ściana z BK36+10 będzie o wiele droższa w inwestycji a przy tym "zimniejsza" niż ściana z BK24+22cm a obie ściany mają taką samą grubość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
Bardziej pouczająca jest różnica pomiędzy B a C, lub pomiędzy 15cm (dzisiejszy standard) a 30.

Może bardziej pouczające będzie to,że Ty za ścianę o wiele zimniejszą(0,18 ) zapłaciłeś więcej niż ja za ścianę cieplejszą(0,13) ?

Nie liczyłeś tego przed budową ?

Pech i niewiedza ;)

Czyżby dlatego,że nie liczyłeś niczego przed budową wypowiadasz się jak wypowiadasz ?

olo,kasuje was waszą nie wiedzą na temat budowy także jeśli chcesz/chcecie coś pisać to najpierw czeka was nauka na temat dobrego budowania ;)

Ja się uczyłem budować na 2 lata przed wbiciem pierwszej łopaty,ba nawet przed wyborem projektu :)

 

Cóż,ten wątek własnie służy temu,żeby inni nie powielali waszych błędów :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musial bys inwestowac w dlugie odwierty, zeby ich ilsoc zminimalizowac.

Ile spalasz ekogrochu w sezonie teraz?

W normalne zimy 4 do 5 ton wraz z WU- ale to bez znaczenia. Za 2 - 3 lata będę elewację zmieniał - jak odetchnę po budowie firmowego budynku. No chyba że uda mi się moje kobiety namówić do sprzedaży naszego domu - mam piękną, dużą działkę pod lasem, najbliższy dom z 500 metrów. Tam chętnie bym zamieszkał. Kiedy dom budowałem też był jednym z trzech w okolicy, teraz kurna osiedle się zrobiło, łąki zniknęły, tylko od północy las został. Ale moje kobiety sentymentalne są.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W normalne zimy 4 do 5 ton wraz z WU- ale to bez znaczenia. Za 2 - 3 lata będę elewację zmieniał - jak odetchnę po budowie firmowego budynku. No chyba że uda mi się moje kobiety namówić do sprzedaży naszego domu - mam piękną, dużą działkę pod lasem, najbliższy dom z 500 metrów. Tam chętnie bym zamieszkał. Kiedy dom budowałem też był jednym z trzech w okolicy, teraz kurna osiedle się zrobiło, łąki zniknęły, tylko od północy las został. Ale moje kobiety sentymentalne są.

 

Dal 4 ton wegla na cele CO w normalna zime, to odwiertu wychodzi ponad 300mb. Musial bys do obecnego domu zrobic 3x 100m. Odleglosc miedzy odwiertami to ~8m. Kawal obrodu do wymiany po takim "trojkaciku". :)

 

Chyba czas pomyslec o nowej chalupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A i ma czym oddychac dziewczyna. ;)

Szkoda,że nie obceniłem osobiście. A byłaby okazja bo zapowiedziała się na wizytę do...syna ;)

10 lat różnicy to pikuś,młody by się nauczył conieco ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...