Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
Chodzi o prognozę cen energii! A nie o przemianę tej energii. Rozumiesz? Chyba to oczywiste, że ilość energii potrzebnej do zagotowania 1l wody się nie zmienia i za 10l będzie taka sama.

Ludzie czy wy czasem czytacie posty ze zrozumieniem i używacie szarej masy czy tylko klapki na oczach.

Nie jesteś w stanie domyślić się jaka cena energii będzie w przyszłości ? Będzie tańsza ?

Jełśli tak myślisz to jesteś w błędzie.

Ekogroszek przyjmij wzrost 100% w ciągu 6-8 lat biorąc obecną tendencję.

Jak długo będziesz mieszkał w obecnym domu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
No i prorok objawił się

Jeśli ktoś nie myśli podczas budowy co będzie za 5-10 lat to jest bardzo płytki i sądzę,że stąd wynika porzekadło,że dopiero trzeci dom jest dla siebie.

Czemu te porzekadło dotyczy tylko ludzi grzejących ekogroszkiem ?

Czyżby byli aż tak bardzo mało myślący ?

 

6 lat temu ekogroszek był po 380zł dzisiaj po 900zł...

I chyba nie trzeba komentować i nie trzeba pastwić się nad bezrozumnym budowaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ten który 6 lat temu sprzedawałem po około 4 stówek dzisiaj mam po 6. O tych akurat cenach raczej ze mną nie podyskutujesz.

Nie zamierzam ze sprzedawcą węgla dyskutować,wyznacznikiem dla mnie zawsze jest zwykły inwestor i zawsze piszę dla zwykłego inwestora i zawsze przedstawiam swoje doświadczenia jako zwykłego inwestora.

W moim dzienniku masz wszystko zawarte o czym piszę i nic poza tym.

Poszukam cytatu inwestora o tej cenie w tamtym roku to zapodam dla uwiarygodnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mój nieduży domek potrzebuję 200m2 styropianu (SAME ŚCIANY).

Ceny styro Knauf:

zwykły 0,40 - 153,20zł/m3

grafitowy 0,31 - 215,00zł/m3

 

Ocieplenie standard 15cm zwykłego.

30m3 * 153,20zł = 4596zł

Ocieplenie "dobre?" 20cm grafitu:

40m3 * 215,00zł = 8600zł

 

Rożnica w kosztach ocieplenia SAMYCH ścian: 4 000zł!

 

Styropian podłogowy:

165,5 * 20m3 = 3310zł

Styrodur pod płytę:

455zł * 20m3 = 9100zł

 

Rożnica w kosztach ocieplenia podłogi: 5790zł!

Jaki jest koszt samej płyty nie wiem.

 

Różnica w ociepleniu to 9 790zł. Nie policzyłem jeszcze ocieplenia dachu.

Za tyle hajsu to kupie groszek gdzieś na 5 lat.

 

"Dlaczego system grzewczy na eko-groszek (nie) jest opłacalny ekonomicznie w nowych domach"??? Ciągle nie wiem????

 

 

PISZESZ ZE MASZ NIEDZY DOMEK?

no ale przy 200m2 styro to ty msisz miec dom 200m2[w parterze]

albo 70 m2 garazu z kotlownia

to tylko geometria

miedzy ceną 0.31 a 0.40 odjoles różnice na vacie?

 

4 tony w nowym domu i mówienie że jest ok powinno być ścigane

 

pisał tu sprzedawca wegla że u niegonwegiel przez 7 lat podrożał z 400 do 600 zł-szkoda ze tylko u niego

zresztą ja chetnie kupie dobry ekogroszek za 600 zł

gdzie podjechać

albo kto mi dostarczy-

o il jakiś piec zasypowy w inwestycjii i grzaniu może miec jakis sens[ napisze wprost w dupie mam niepylący wegiel itd]

to piec z podajnikiem ze średniej klasy [7-9 tyś] robi się mało konkurencyjny

sprawdzona pompa powietrzna w komplecie i montazem to max17-18 tyś

fakt że sprzedawcy pomp naginają ceny

 

ja przy 123 m2 parterówki dopłacilem około 15-18 tyś do ocieplenia i zszedłem do kosztów poniżej 500zł za grzanie od 1 wrzesnia do 1 maja

wczoraj słonce dogrzalo dom do 26 stop

jeszcze dzis dobije do 27 i grzanie domu zaczniemy najwczesniej koło 5-10 pazdziernika jak będzie kilka dnii słonca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może bardziej pouczające będzie to,że Ty za ścianę o wiele zimniejszą(0,18 ) zapłaciłeś więcej niż ja za ścianę cieplejszą(0,13) ?

Nie liczyłeś tego przed budową ?

Pech i niewiedza ;)

Czyżby dlatego,że nie liczyłeś niczego przed budową wypowiadasz się jak wypowiadasz ?

olo,kasuje was waszą nie wiedzą na temat budowy także jeśli chcesz/chcecie coś pisać to najpierw czeka was nauka na temat dobrego budowania ;)

Ja się uczyłem budować na 2 lata przed wbiciem pierwszej łopaty,ba nawet przed wyborem projektu :)

 

Cóż,ten wątek własnie służy temu,żeby inni nie powielali waszych błędów :)

 

Napisz znowu coś zabawnego bo się nudzę strasznie. :)

Zapłaciłem ile zapłaciłem a poza izolacyjnością - dokładnie to wychodzi 0,158 bo mam z cieplejszego pustaka 0,68 - liczyłem też na odpowiednią wytrzymałość, mam jednak o 2 kondygnacje więcej niż ty i dwa stropy a BK miałem okazję trochę się pobawić i z takiego g...a to bym nawet stodoły nie postawił, max co to garaż, chyba, że z kostek 36 lub więcej.

A tak się składa, że jestem z wykształcenia budowlańcem, i to podwójnie, nie praktykującym od lat do czasu budowy ale jednak coś tam zostało więcej niż 2 lata przeglądania forum i pisania nie zawsze mądrych rzeczy.

 

Aha, no i Pyxis napisał ci jaki to majątek kosztuje taka różnica w ociepleniu w kosztach ogrzewania, tu się trzeba raczej zastanowić czy mądrze jest z tym przeginać przy grzaniu PC.

Edytowane przez _olo_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam ze sprzedawcą węgla dyskutować,wyznacznikiem dla mnie zawsze jest zwykły inwestor i zawsze piszę dla zwykłego inwestora i zawsze przedstawiam swoje doświadczenia jako zwykłego inwestora.

W moim dzienniku masz wszystko zawarte o czym piszę i nic poza tym.

Poszukam cytatu inwestora o tej cenie w tamtym roku to zapodam dla uwiarygodnienia.

Cytaty z forum w temacie cen węgla to ja w poważaniu mam. Ja faktury przejrzałem. W 2008 roku ( 6 lat temu - tak jak napisałeś ) sprzedawałem Retopal luzem po 500 do 550 PLN ( rok jednak długi jest i ceny w skali roku się zmieniają ). dzisiaj luz Retopal kupuje się po 650 - 700 PLN. Pieklorz sprzedawałem po 600 - 650 PLN. Dzisiaj luz Pieklorz kupuje się w okolicach 800 PLN, na Śląsku taniej. W 2007 roku ekogroszki były około 50 - 60 PLN na tonie tańsze niż w 2008 roku. A naprawdę tani to na przykład Retopal był - ale 10 lat temu. Wtedy jeszcze się nawet ekogroszkiem nie nazywał - tylko był to miał II A Retopal. To był sondaż rynku przez producenta - stąd dobra cena. Edytowane przez kobra64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olo ja tu nie sledze dokładnie co piszecie

a ile mASZ faktycznej pow do grzania i jakie koszty przewidujesz + cwu

 

To zależy, czy będę od razu użytkował poddasze i ogrzewał je - ok 220m, czy tylko parter i piętro, wówczas ok 150-160m2. W tym drugim wariancie wychodzi z symulacji ok 11500-12000kwh rocznie na ogrzewanie a ile będzie to się okaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy, czy będę od razu użytkował poddasze i ogrzewał je - ok 220m, czy tylko parter i piętro, wówczas ok 150-160m2. W tym drugim wariancie wychodzi z symulacji ok 11500-12000kwh rocznie na ogrzewanie a ile będzie to się okaże.

 

No widzisz, a mój CAŁY dom zużywa rocznie tylko około 8000kWh. Wchodzimy w fotovoltaikę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś sąsiadce przywieźli ekogroszek - ale luzem - ma takie miejsce do zwalenia go z ciężarówki wprost pod okienkiem z kotłowni, które jest na poziomie terenu (kotłownia obniżona w stosunku do parteru) a że sama i ma już swoje lata kobieta to jej to zrzuciłem, ze 3 tony w pół godziny...

 

Oczywiście do pralni. No i oczywiście darmowej pralni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie szczęście że mnie to nie dotyczy...

 

Mógłby ktoś zdradzić ile czekaliście na eko z bartexu od momentu wyjazdu z firmy? Zamówiłem 5t wesołej i wiem, że dziś ją wysłali. Zaznaczałem, żeby przesyłka nie przyszła w dniu 8.09 bo w tym dniu mnie nie ma i nie będę miał jak jej odebrać, w wiadomości odpisali że szacowany dzień dostawy to 9.09. Druga kwestia to dostawa, jakim samochodem podjeżdża kurier? Boje się, żeby nie podjechał jakiś o ładowności 12T bo nie będę miał jak tego wrzucić nawet na podjazd (o wjazd na posesję to mogę zapomnieć), będę zmuszony chyba rozłożyć te palety na ulicy przed wjazdem i z nimi biegać cały dzień :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście do pralni. No i oczywiście darmowej pralni.

 

Nie no, jakiej tam darmowej, oczywiście, że takiej za 20tys z kominem za kolejne 15tys, ale cóż, sąsiadka nie chciała PC, które za darmo rozdają, głupia wolała kupić piec na wungiel.

 

A ile będę mieć zużycia to nie wiem, te 12000 to tylko wyliczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszymy się razem z tobą :bash:

 

Tydzień temu w czwartek wieczorem zamówiłem 2 tony wesołej i tonę "rubina" z Bartexu.

W ten czwartek przyjechało duuże auto z pekaesu, mimo, że prosiłem o małe.

Ledwo kierowca wjechał na mój stromy podjazd. Z wypakowaniem 3 palet był już problem, bo auto stało nierówno.

Jakoś się udało.

 

2 palety z Wesołą mokre, woda trochę ciekła.

"Rubin" suchy.

Worki jutowe, więc chyba dość przewiewne.

Stoi wszystko na podwórku, trochę się podsuszy może zanim schowam do drewutni.

 

Jakie wy macie patenty na wysuszenie węgla?

Stoi na podwórku? Czy chowacie i schnie w piwnicy albo innej przechowalni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...