Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość TwojPan

Facet,nie jest wcale tak kolorowo. Mimo tego,że od 3 lat mam takiego dostawcę ,że nie ma mowy o mokrym opale,to za flaszkę chłopaki wrzuca wprost z auta.Nie wyobrażam sobie podjazdu z kostki za grubą kasę,i lejącej się nań czarnej wody z palet.

Dlaczego przyjmujecie mokry towar?Wiecie ,że z worków jutowych kurzy się jak cholera jak opał jest już suchy?Mnie dostawcą pyta w jakich chcę workach.Opał ma być suchy,o odpowiedniej wadze i w foliowym woreczku.Nie inaczej.Ludzie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mundrale z was bo mieszkacie i wam rachunki pokazały ile zużywacie, ciekawe czy tacy pewni tego byliście przed przeprowadzką.

 

Pewnosci nigdy nie ma, bo nawet jak to policzysz, to rachunki sa teoretyczne. Wykonawcy moga pomoc, albo mocno zaszkodzic tym wyliczeniom.

Ja zakladalem, ze jak koszty CO+CWU beda rocznie nizsze niz 2-2,5k zl, to bede bardzo szczesliwy (liczylem ~200 zl/mc). Poki co tej "bariery" 2k nie przekroczylem i jesli jakos drastycznie nie wzrosnie u nas zuzycie CWU, to raczej nie przekrocze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Napisz znowu coś zabawnego bo się nudzę strasznie. :)

Zapłaciłem ile zapłaciłem a poza izolacyjnością - dokładnie to wychodzi 0,158 bo mam z cieplejszego pustaka 0,68 - liczyłem też na odpowiednią wytrzymałość, mam jednak o 2 kondygnacje więcej niż ty i dwa stropy a BK miałem okazję trochę się pobawić i z takiego g...a to bym nawet stodoły nie postawił, max co to garaż, chyba, że z kostek 36 lub więcej.

A tak się składa, że jestem z wykształcenia budowlańcem, i to podwójnie, nie praktykującym od lat do czasu budowy ale jednak coś tam zostało więcej niż 2 lata przeglądania forum i pisania nie zawsze mądrych rzeczy.

Patrz pan,z wykształcenia budowlaniec i nie ma pojęcia o materiałach budowlanych ;) Jakaś kiepska szkoła była ;)

Ja mam ścianę z bloczka gr.18cm,gdzie wytrzymałość jest większa niż Twojego porothermu :)

Czyżby podobnie jak z ogrzewaniem zero wiedzy i dlatego głupoty się wypisuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Mundrale z was bo mieszkacie i wam rachunki pokazały ile zużywacie, ciekawe czy tacy pewni tego byliście przed przeprowadzką.

Czy przed przeprowadzką nigdzie nie mieszkałeś,żeby orientować się w kosztach życia jeśli chodzi o zużycie prądu bytowego i cwu ?

Co do przyszłego zużycia energii na cele grzewcze to przed budową z dużą dokładnością można a wręcz trzeba wyliczyć ile dom tej energii będzie potrzebował.

Wtedy też wybiera się system grzewczy lub system budowy.

Czy myślisz,że ja decydując się na ogrzewanie prądem nie wiedziałem ile dom zużyje energii ?

Jeśli tak myślisz to jesteś w błędzie :)

To już przed budową wyliczyłem,że dom na ogrzewanie zużyje ok.5000kWh energii a na cwu zakładałem 4000kWh.

I nie mów,że jesteś budowlańcem bo takie tezy ośmieszają jedynie poziom polskiego nauczania.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przed przeprowadzką nigdzie nie mieszkałeś,żeby orientować się w kosztach życia jeśli chodzi o zużycie prądu bytowego i cwu ?

Co do przyszłego zużycia energii na cele grzewcze to przed budową z dużą dokładnością można a wręcz trzeba wyliczyć ile dom tej energii będzie potrzebował.

Wtedy też wybiera się system grzewczy lub system budowy.

Czy myślisz,że ja decydując się na ogrzewanie prądem nie wiedziałem ile dom zużyje energii ?

Jeśli tak myślisz to jesteś w błędzie :)

I nie mów,że jesteś budowlańcem bo takie tezy ośmieszają jedynie poziom polskiego nauczania.

 

To ty genialny jesteś, bo inni jak widzę po kolei twierdzą, że zużycia energii a wiec koszty rzeczywiste mniejsze są od spodziewanych. Arturo wszystko wie i znowu trafił w 10-kę, brawo. Jedna budowa za sobą i ekspert.

Ja za to nie mam pewności i nie będę miał dopóki nie pomieszkam ze 2-3 zróżnicowane pogodowo sezony.

 

Co to silikat i jaka ma wytrzymałość wiem, sądziłem, że masz dom z BK i tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Co to silikat i jaka ma wytrzymałość wiem, sądziłem, że masz dom z BK i tyle w temacie.

Widzisz,nie uległem presji otoczenia i do budowy domu wybrałem "najzimniejszy" materiał ale mam ścianę znacznie cieplejszą i tańszą niż Ty i np.feniks co to rzuca co chwila posty o dopłacie do izolacji.Gdyby pomyślał,nie byłoby tematu.

W projekcie miałem 24BK i 12cm.

Kolejny przykład na to,że to przed budową myśli się o budowie i używa kalkulatora bo po to już musztarda po obiedzie.

 

Podobnie jest z systemem grzewczym,wbrew obiegowej opinii,że prąd jest drogi do ogrzewania wybrałem prąd a nie ekogroszek jak wszyscy,który oczywiście był droższy dla mnie od prądu.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz,nie uległem presji otoczenia i do budowy domu wybrałem "najzimniejszy" materiał ale mam ścianę znacznie cieplejszą i tańszą niż Ty i np.feniks co to rzuca co chwila posty o dopłacie do izolacji.Gdyby pomyślał,nie byłoby tematu.

W projekcie miałem 24BK i 12cm.

Kolejny przykład na to,że to przed budową myśli się o budowie i używa kalkulatora bo po to już musztarda po obiedzie.

 

Podobnie jest z systemem grzewczym,wbrew obiegowej opinii,że prąd jest drogi do ogrzewania wybrałem prąd a nie ekogroszek jak wszyscy,który oczywiście był droższy dla mnie od prądu.

 

Nie wiem na jakiej podstawie uważasz, że masz ścianę znacznie tańszą niż ja a już zupełnie to do tego co piszesz o izolacyjności ściany nie pasuje słowo znacznie. Ta "znaczna" różnica w U muru to jest jeszcze na drugim miejscu po przecinku czy już na trzecim ? Ta "znaczna" oszczędność z tego tytułu rocznie to 10zł czy 20 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sobie towarzysks dyskusja, bez zadnego celu... ;)

 

Dokładnie, mam w tej chwili trochę czasu - wiecie, te ciche dni, to sobie wpadam. Bywa tu zabawnie dla takich co lubią czasem kotka pod włos pogłaskać.

No i ciekawych rzeczy się dowiedzieć można, ostatnio np, ze popełniłem życiowy błąd, czegoś tam nie przemyślałem, nie policzyłem i mam dom z pustaka o U 0,15 a nie z jedynej słusznej silki za to z grubszym styropianem i U 0,13, tragedia po prostu, i jak tu żyć, jak żyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...