Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

No i ciekawych rzeczy się dowiedzieć można, ostatnio np, ze popełniłem życiowy błąd, czegoś tam nie przemyślałem, nie policzyłem i mam dom z pustaka o U 0,15 a nie z jedynej słusznej silki za to z grubszym styropianem i U 0,13, tragedia po prostu, i jak tu żyć, jak żyć...

Tylko się nie pochlastaj z tego powodu :)

olo nie znudziło Ci się jeszcze walenie głową w "beton" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

viessmann:

 

węgiel jest najmniej ekologicznym paliwem, w porównaniu z np. gazem ziemnym, znacznie więcej emituje zanieczyszczeń do atmosfery (pył 100-krotnie, tlenki azotu NO2 6-krotnie, tlenków siarki SO2 ok. 7.000-krotnie, tlenki węgla CO 160-krotnie)

węgiel nie jest już paliwem tak tanim jak jeszcze kilka lat temu - wzrost ceny jego zakupu w ciągu 4-ech ostatnich lat był ponad 6-krotnie większy niż gazu ziemnego

w zależności od dostawcy węgla jego jakość będzie różna, co wpłynie na to ile paliwa będziemy potrzebować na sezon grzewczy, czy słabej jakości paliwo nie uszkodzi podajnika i innych elementów kotła, czy trzeba będzie częściej czyścić kocioł i komin

eksploatacja kotłów węglowych wymaga w większym lub mniejszym stopniu ciągłej obsługi, związanej z uzupełnianiem paliwa, dostosowaniem pracy kotła do zmieniających się temperatur zewnętrznych, jego czyszczeniem itd.

wzorem innych krajów UE, można się spodziewać i w Polsce, w niedalekiej przyszłości, wprowadzenie rygorystycznych norm ograniczania emisji zanieczyszczeń w lokalnych źródłach ciepła spowoduje wzrost kosztów ogrzewania węglem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym taka mini atomowa elektrownie do pralni przytulil :)

Mozna by i w dobrej cenie sasiadom prad sprzedawac :D

 

Wszystko oczywiscie bezpieczne na 101% ;)

 

My mamy cieplownie osiedlowa...

1GJ to juz chyba > 90:- PLN.

Ma byc ponoc zamknieta....

Za duze straty na przesyle.

25 groszy za kWh to tak zle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam - mieszkanie z ogrzewaniem miejskim (serio piszę ) - już pro-ekologii mam po dziurki w nosie od śmieci począwszy, po ogrzewanie i etc.

Ekologicznie zmieniłam samochód - jestem na stacji częściej niż po buty ;) taka mi to eko...logia

 

Olo - buduj tak, żeby Ci lampka ogrzała i żona jak ćwiczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuz po 30tce i dziecko juz odchowane. Mozesz smialo startowac, bo widzisz, ze samotna. Siedzi na forum. A i ma czym oddychac dziewczyna. ;)

 

Czy taką samą analogię można zastosować do pozostałych osób biorących udział w dyskusji o takiej porze? Czyżby krucjata przeciw węglu była ważniejsza niż życie małżeńskie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taką samą analogię można zastosować do pozostałych osób biorących udział w dyskusji o takiej porze? Czyżby krucjata przeciw węglu była ważniejsza niż życie małżeńskie :D

 

"Zycie malzenskie" mozna zalatwic w kilkanascie minut, wiec nie wiem gdzie tu sprzecznosc, a tym bardziej wykluczajace sie wybory. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Likwo

Nie mówimy o sytuacjach ekstremalnych, swoją drogą masz bujną wyobraźnię.

Krewniak mieszkający w bloku wkurzył się na rachunki z ciepłowni miejskiej oddalonej o dobrych kilka kilometrów, mieszkańcy założyli wspólnotę, zorganizowali kotłownię i płacą połowę rachunków.

W ten sposób można zasilać małe osiedla po kilka-kilkanaście bloków lub domów, dość tanio.

Ale wiem, nie wziąłem pod uwagę, że przecież każdy może mieć na balkonie PC, było by może jeszcze taniej a blok by odleciał od wentylatorów.

Energetyka rozproszona to jest przyszłość, przesyły na duże odległości są drogie, nawet prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...