Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cos czuje, ze teraz czeka nas fotowoltaiczny zajob forumowy z Twojej strony. Teraz juz nie bedzie tylko "precz z weglem" ale dodatkowo "kochajmy panele". Koniecznie wpisz do stopki, bo to co jest teraz juz chyba weglarzy nie "szokuje" :D

 

Fakt, nie każdy o tym pomyślał przed budowa i zafundował sobie dach, który do niczego się nie nadaje. No ale w sumie można w ogródku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz. Ty tez tu siedzisz od 17tej. :)

Bzdura ! Jestem tu od 11-ej rano :lol2: W międzyczasie pograłem z córką w piłkę, oddałem głos na wyborach(z mazowieckiego jestem), pobawiłem się z córką na placu zabaw, poszliśmy z żoną i teściami na spacer, wypiłem z teściem imieninowe, rozpaliłem, aby mieć ciepłą wodę ... taaak, żyję tylko tym forum :) nie wyloguję się z forum teraz, a Ty jutro mi powiesz, do której Twoim (a właściwie serwera FM) zdaniem tutaj siedzę :D

Edytowane przez QIM
)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
ja polecam - mieszkanie z ogrzewaniem miejskim (serio piszę )

Mieszkałem przez ponad 40 lat w takim mieszkaniu i już bym nie powrócił :)

Ogrzewanie za rok 2tys.zł,roczny całościowy koszt eksploatacji to 7tys.zł w tym media 2,2tys.zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Pojawił się fajny temat,pompa ciepła w cenie kotła na ekogroszek:

PC JULA i osprzęt :

 

Jula-6000 zł

montaż-1000 zł

ciepłomierz- 200 zł

grupa bezpieczeństwa-74 zł

naczynie wzbiorcze-88 zł

śrubunki- 20 zł

watomierze-85 zł

miedź i inne pierdółki- 300zł

gniazdko- 25zł

rurki do podłogówki-400 zł

rozdzielacz na 4 obwody- 357 zł

postument- cement,bloczki - 50 zł

otulina na rury zewnętrzne-13zł

 

SUMA 8612zł

Można obserwować jak to będzie się spisywalo.

Dom bez kominów i bez kotłowni bo gość ma kable w podłodze.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne biedaczysko...

 

Dzień dobry,

w tym roku zaczynam palić ekogroszkiem w kotle z podajnikiem - nigdy wcześniej nie miałem żadnej styczności z jakimkolwiek piecem.

Poświęciłem tydzień na przeczytanie tego forum. Dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy.

Mam do Was "starych" wyjadaczy jedno podstawowe pytanie: Jaki kupić ekogroszek na pierwszą zimę ?

Priorytetem jest "łatwość" użytkowania. Nie mam czasu ani zamiaru bawić się w mieszanie, optymalizowanie, suszenie itp. Chciałbym niedługo odpalić piec i zgasić go na wiosnę, a po drodze po prostu wrzucać kolejne worki do podajnika.

Wiem, że nie ma "idealnego" paliwa. Wiem, że zbyt mała kaloryczność jest tak samo zła jak zbyt wysoka kaloryczność. Wiem, że zmiany niektórych parametrów paliwa pociągają za sobą automatycznie zmiany innych. Niestety nie mieszkam w pobliżu SUSPENSERA i jestem skazany na zakup przez internet. Nie mam z tym żadnych problemów, bo nawet gdybym pojechał na najbliższy skład to i tak nie umiałbym wybrać "dobrego" paliwa, bo się na tym nie znam. A nawet gdyby mi się to udało, że nie ma żadnej pewności, że przyjedzie do mnie to co zamówiłem.

Na początek kupiłem tonę Pieklorza (Bartexu). Czy to jest "dobry" wybór jeżeli chodzi o "uniwersalne" paliwo na początek czy raczej powinienem celować w Retopal ?

Bardzo dziękuję za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

rozumie, że priorytet Waszego życia = PC

 

Nie. U mnie na pierwszym miejscu stawiam podłogówkę w całym domu, następnie WM i stację uzdatniania wody. Dopiero w dalszej kolejności PC. Jeżeli z gazu czy prądu rachunki miałbym na podobnym poziomie nie zawahał bym się przejść na te systemy. Warunek jeden- bezobsługowość!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. U mnie na pierwszym miejscu stawiam podłogówkę w całym domu, następnie WM i stację uzdatniania wody. Dopiero w dalszej kolejności PC. Jeżeli z gazu czy prądu rachunki miałbym na podobnym poziomie nie zawahał bym się przejść na te systemy. Warunek jeden- bezobsługowość!

:jawdrop::jawdrop::jawdrop:a żona/dzieci/rodzina/zdrowie :cool:

 

 

 

botoks to na emeryturze - na razie ciągle pytają o dowód ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...