Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
:jawdrop::jawdrop::jawdrop:a żona/dzieci/rodzina/zdrowie :cool:

To przede wszystkim,a przy budowie to priorytetami były niski koszt budowy,niskie koszty eksploatacyjne,zero syfu z węgla,bezobslugowe ogrzewanie a to wszystko ze względu na zdrowie całej rodziny i dlatego że jest to dla mnie pierwszy i ostatni dom.

Koniec końców udało się zrealizować wszystkie priorytety.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przede wszystkim,a przy budowie to priorytetami były niski koszt budowy,niskie koszty eksploatacyjne,zero syfu z węgla,bezobslugowe ogrzewanie a to wszystko ze względu na zdrowie całej rodziny i dlatego że jest to dla mnie pierwszy i ostatni dom.

Koniec końców udało się zrealizować wszystkie priorytety.

 

Buehehe, to już rozumiem o co ci chodzi. Wybudowałeś sobie domek taki a nie inny ze względu na zdrowie twojej rodziny ogrzewany ekologicznie....a tym czasem spojrzałem niedawno w twój dziennik budowy i zdaje się o ile mnie pamięć nie myli że ujrzałem kosteczki nieizolowane w sąsiedztwie, pewnie na wungiel i to tak po 8t/chałupę....no wiec arturo wyprawił się na wojnę z węglarzami, na razie słowną na forum ale kosę już pewnie ostrzy. Wieć to nie mój kociołek będzie czerwony a twoja okolica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buehehe, to już rozumiem o co ci chodzi. Wybudowałeś sobie domek taki a nie inny ze względu na zdrowie twojej rodziny ogrzewany ekologicznie....a tym czasem spojrzałem niedawno w twój dziennik budowy i zdaje się o ile mnie pamięć nie myli że ujrzałem kosteczki nieizolowane w sąsiedztwie, pewnie na wungiel i to tak po 8t/chałupę....no wiec arturo wyprawił się na wojnę z węglarzami, na razie słowną na forum ale kosę już pewnie ostrzy. Wieć to nie mój kociołek będzie czerwony a twoja okolica.

 

Mam podobny problem (między innymi dlatego walczę z węglem w nowych domach), nie idzie czasami nosa wytknąć na zewnątrz tak smrodzą niektórzy. O bieganiu zimą nie ma nawet mowy. Na szczęście mam WM i dwa filtry, i w domu jest ok, ale filtry co miesiąc do wymiany :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

No i ciekawych rzeczy się dowiedzieć można, ostatnio np, ze popełniłem życiowy błąd, czegoś tam nie przemyślałem, nie policzyłem i mam dom z pustaka o U 0,15 a nie z jedynej słusznej silki za to z grubszym styropianem i U 0,13, tragedia po prostu, i jak tu żyć, jak żyć...

No ciekawych,bo to Wy(ekogroszki) narzekacie na koszty bezobskugowego ogrzewania a bezmyślnie wydajecie kasę na coś co moglo być tańsze i lepsze.

Także pretensje tylko do siebie,że przed budową się nie myślało zamiast narzekać jakie to drogie i ile trzeba dołożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Buehehe, to już rozumiem o co ci chodzi. Wybudowałeś sobie domek taki a nie inny ze względu na zdrowie twojej rodziny ogrzewany ekologicznie....a tym czasem spojrzałem niedawno w twój dziennik budowy i zdaje się o ile mnie pamięć nie myli że ujrzałem kosteczki nieizolowane w sąsiedztwie, pewnie na wungiel i to tak po 8t/chałupę....no wiec arturo wyprawił się na wojnę z węglarzami, na razie słowną na forum ale kosę już pewnie ostrzy. Wieć to nie mój kociołek będzie czerwony a twoja okolica.

Nie raz pisałem o zalegajacej cały rok sadzy na parapetach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OLO -PODAJ NAZWĘ PROJEKTU-jeśli to nie tajemnica

 

Projekt nietypowy, zrobiony na zamówienie, bryła prosta w klimacie "budy dla psa" kalenicą prostopadle do ulicy, układ w środku prosty do bólu - piętro 4 pokoje w 4 rogach budynku, w środkowej części klatka schodowa, przedsionek i łazienka, na parterze zbieżnie z piętrem - zamiast dwóch pokoi jeden salon, zamiast łazienki kuchnia częściowo połączona z salonem, zamiast pozostałych dwóch pokoi - mini garaż, łazienka, pomieszczenie gospodarcze 6m2 (np na kotłownię/ciepłownię, spiżarnię, przechowalnie klamotów etc) i wiatrołap - jak zamkniesz oczy to sobie wyobrazisz bo to proste i raczej typowe rozwiązanie.

Dlaczego pytasz, chcesz mi ogrzewanie zaprojektować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawych,bo to Wy(ekogroszki) narzekacie na koszty bezobskugowego ogrzewania a bezmyślnie wydajecie kasę na coś co moglo być tańsze i lepsze.

Także pretensje tylko do siebie,że przed budową się nie myślało zamiast narzekać jakie to drogie i ile trzeba dołożyć.

 

Daj spokój, jaka to będzie różnica w tych kosztach ogrzewania przy tym U różnym o 0,02 ? NIEZAUWAŻALNA. Ty natomiast wywaliłeś parterowca z wielkim dachem. Niekorzystna to bryła o ile mi wiadomo ze względu na straty ciepła no i koszt dachu może być mniejszy, lepiej zbliżać się do sześcianu - to kostkowcy z PRL-u mają optymalne proporcje domów...ale jakoś tego nie krytykuję bo budując dom chce się też, żeby się podobał właścicielowi no nie ?

 

Budując jeszcze raz to samo co buduję zrobił bym ściany nie z 18, nie 25 a z 30-ki, wbrew temu co piszesz + 15cm grafitu (ok. 45 to wg mnie nieprzekraczalna granica grubości muru z izolacją )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
No tak, kolor pieca jest niezwykle ważny... Musi przecież pasować do reszty wystroju kotłowni! ;)

Dokładnie,pralni a nie kotłowni ;)

Gdybym miał jednak kotłownie i pralnię to stałby dumnie kocioł w kolorze pomarańczowo-czarnym czyli albo Lazar albo r-eco.Oba są zarabiste i szkoda że nie mam kotłowni to nawet dla oka bym jednego tam wstawił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Daj spokój, jaka to będzie różnica w tych kosztach ogrzewania przy tym U różnym o 0,02 ? NIEZAUWAŻALNA. Ty natomiast wywaliłeś parterowca z wielkim dachem. Niekorzystna to bryła o ile mi wiadomo ze względu na straty ciepła no i koszt dachu może być mniejszy, lepiej zbliżać się do sześcianu - to kostkowcy z PRL-u mają optymalne proporcje domów...ale jakoś tego nie krytykuję bo budując dom chce się też, żeby się podobał właścicielowi no nie ?

 

Budując jeszcze raz to samo co buduję zrobił bym ściany nie z 18, nie 25 a z 30-ki, wbrew temu co piszesz + 15cm grafitu (ok. 45 to wg mnie nieprzekraczalna granica grubości muru z izolacją )

Ale ja nie piszę w sensie kosztów ogrzewania a w sensie inwestycji,co najmniej 20zl/m2 a to już parę tys . zł się uzbiera.

I tak tysiaczek do tysiaczka i nie trzeba było budować kotłowni i pralni jako dwóch osobnych pomieszczen.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie raz pisałem o zalegajacej cały rok sadzy na parapetach.

 

 

Aaa, to się jednak przyznałeś, że to nie ja czy Pyxis popełniliśmy największy błąd śmiąc budować z czegoś innego niż silki 18cm a to Ty go popełniłeś kupując parcelę i budując dom w okolicy, gdzie ludzie palą śmieciuchami (w tym zapewne i śmieciami) w nieizolowanych domach. Mogłeś sobie wybrać miejsce z samymi nowo powstającymi domkami, zapewniam cię, że nawet przy samych kotłach na ekogroszek miałbyś znacznie czystsze powietrze a jak byś wybrał miejsce, gdzie magistrala gazowa istnieje to miałbyś 3/4 domków ogrzewanych gazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...