Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

Na przykładzie pierwszego i trzeciego projektu widać idealnie, jaką głupotą jest budowanie kotłowni na paliwa stałe w nowym domu.

W trzecim podany jest koszt 405 000zł za 144m2, czyli 2800zł/m2

Zbędna kotłownia ma 9,5m x 2800zł = 26 600zł!!! Doliczmy do tego komin i wyjdzie ponad 30 000zł!

Jakieś pytania olo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykładzie pierwszego i trzeciego projektu widać idealnie, jaką głupotą jest budowanie kotłowni na paliwa stałe w nowym domu.

W trzecim podany jest koszt 405 000zł za 144m2, czyli 2800zł/m2

Zbędna kotłownia ma 9,5m x 2800zł = 26 600zł!!! Doliczmy do tego komin i wyjdzie ponad 30 000zł!

Jakieś pytania olo?

 

Liwko, tak na zdrowy chłopski rozum - gdyby budować wg tego projektu i nie zrobić tej kanciapy na kotłownię, naprawdę poważnie twierdzisz, że będzie o 26000 taniej ???

 

Super, to ja szukam już projektu z największą kotłownią jaka jest, nie zrobię jej i mam stan surowy za darmo a może coś mi jeszcze zostanie ;)

 

Ale może to i racja, bo przecież kotłownie na węgiel wykańcza się w standardzie jak pomieszczenia użytkowe, gratuluje poczucia humoru i przepraszam za moje docinki, mam wyrzuty sumienia teraz, nie zazdroszczę mieszkania w domu wykończonym na poziomie mojej kotłowni, za to szacun dla was, jesteście jednak twardziele. ;)

 

Poza tym przypominam, że to pomieszczenie, które służy do postawienia w niej PC i zasobnika też kosztuje...ale wy to rzekomo macie tam suszarnie a tylko przy okazji stoi zasobnik i pompa, tak od niechcenia, bo przecież można w kuchni postawić...no ubawić się można przy was przednio, tu szacun za poczucie humoru i tolerancyjne kobiety, które by wam pozwoliły baniaka 300l i inne klamory w kuchni postawić.

Edytowane przez _olo_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko, tak na zdrowy chłopski rozum - gdyby budować wg tego projektu i nie zrobić tej kanciapy na kotłownię, naprawdę poważnie twierdzisz, że będzie o 26000 taniej ???

 

Super, to ja szukam już projektu z największą kotłownią jaka jest, nie zrobię jej i mam stan surowy za darmo a może coś mi jeszcze zostanie ;)

 

Ale może to i racja, bo przecież kotłownie na węgiel wykańcza się w standardzie jak pomieszczenia użytkowe, gratuluje poczucia humoru i przepraszam za moje docinki, mam wyrzuty sumienia teraz, nie zazdroszczę mieszkania w domu wykończonym na poziomie mojej kotłowni, za to szacun dla was, jesteście jednak twardziele. ;)

 

Wiedziałem że taki głupi argument przytoczysz.

A ja sądzę, że nawet jak tam nie położysz tynków, to ta kotłownia wyjdzie za m2 drożej niż pozostała część domu. Zakład?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

np.feniks co to rzuca co chwila posty o dopłacie do izolacji.Gdyby pomyślał,nie byłoby tematu.

W projekcie miałem 24BK i 12cm.

Kolejny przykład na to,że to przed budową myśli się o budowie i używa kalkulatora bo po to już musztarda po obiedzie.

 

.....

 

Przecież ja właśnie wziąłem kalkulator i liczę ile muszę dopłacić do lepszej izolacji. Więc o co ci chodzi?

 

Kontynuuję obliczenia (U ściany MAX 29):

15cm styropian (0,040) U = 0.2174 [W/m2K]

20cm styropian (0,031) U = 0.137 [W/m2K]

Edytowane przez fenix2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...