Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

Ja palnąłem głupstwo??????? :eek:

 

Myślałem że nareszcie przyznasz rację, bo argumenty są niepodważalne, ale jak to bywa na forum budowlanym, wszędzie beton :(

 

Dzięki, skoro beton to niech będzie beton, żadna obelga nie przyznać racji takim argumentom. Suszarnie za darmo a kotłownie po 2800/m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

może 26 tys to duza przesada ale nie da sie zaprzeczyć ze potrzeba mniej miejsca niz przy weglu i można zrobic wspolne pomieszcze z gospodarczym, więc odpada działówka z fundamentem i sam obrys budynku sie zmniejsza, mniej sciany, fundamentu, izolacji itd. te5-10 tys odejdzie, no i jak ktos zaplanował WM to jeszcze komin wylatuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, skoro beton to niech będzie beton, żadna obelga nie przyznać racji takim argumentom. Suszarnie za darmo a kotłownie po 2800/m2.

 

Stary, to jest wycena pracowni projektowej! Jeżeli uda ci się zejść z fundamentami i dachem dla jednej kondygnacji poniżej 2000zł to będziesz dobry. Ale nawet wtedy to będzie 19000zł! I do tego komin! Dalej grasz głupa?

 

Sam podałeś przykłady projektów, które ci się podobają. W pierwszym i ostatnim można zrezygnować z m2 i nie wstawiać kotła na węgiel, w drugim lepiej sobie temat węgla zupełnie odpuścić. To twoje wybory :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wy macie talent do uogólnień, budownictwo to nie kiełbasa, odetniesz połowę to połowę będzie kosztowała ta połowa co została.

 

Gdybym ja w swoim domu nie zrobił tej kotłowni to co bym tam zrobił na 6m2 podłużnego pomieszczania ? Ano nic, większy wiatrołap niż teraz więc stracona powierzchnia bo ten jest ok. Gdybym nie zrobił tej przestrzeni w ogóle to co - zwężył bym już i tak waski dom i z optymalnych pokoi na górze wyszły by cztery kiszki lub 2 ok i 2 megakiszki, pomijając, że 2 z nich musiały by być już pokojami przejściowymi bo teraz jest na styk - ostatni lub pierwszy stopień schodów, drzwi, filarek międzydrzwiowy 25cm, kolejne drzwi i ściana łazienki.

 

Uparliście się na tą kotłownię i suszarnię i przytaczacie takie beznadziejne argumenty, czym odstraszacie a nie zachęcacie do PC. Ja na szczęście ich serio nie biorę dlatego to jest nadal bez wpływu na moją decyzję odnośnie ogrzewania, częściowo już wyklarowaną z pewnymi nadal wątpliwościami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknelam na te projekty... Domy zupelnie nie w moim guscie, ale gdybym musiala ktorys z nich zbudowac, to tylko ten Szmaragd ma 2 pomieszczenia gospodarcze:eek: Bez wzgledu na rodzaj ogrzewania, obydwa musialyby zostac. Pozostale dwa projekty.... no w jaki sposob zrezygnowac w nich z kotlowni???? W jednym jest "pomieszczenie gospodarcze", tutaj jedynym wyjsciem jest jakis czysty sposob ogrzewania, a w drugim (C275) jest tylko kotlownia i zadnego innego pomieszczenia gospodarczego. Czy pompa czy ekogroszek, nie ma mozliwosci rezygnacji z tego pomieszczenia, no chyba, ze kosztem garazu, co dla mnie jest nie do przyjecia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknelam na te projekty... Domy zupelnie nie w moim guscie, ale gdybym musiala ktorys z nich zbudowac, to tylko ten Szmaragd ma 2 pomieszczenia gospodarcze:eek: Bez wzgledu na rodzaj ogrzewania, obydwa musialyby zostac. Pozostale dwa projekty.... no w jaki sposob zrezygnowac w nich z kotlowni???? W jednym jest "pomieszczenie gospodarcze", tutaj jedynym wyjsciem jest jakis czysty sposob ogrzewania, a w drugim (C275) jest tylko kotlownia i zadnego innego pomieszczenia gospodarczego. Czy pompa czy ekogroszek, nie ma mozliwosci rezygnacji z tego pomieszczenia, no chyba, ze kosztem garazu, co dla mnie jest nie do przyjecia.

 

Czekaj, zaraz Ci ktoś napisze, żeś głupia i się nie znasz, że wcale nie trzeba bo to baniak 300l i brzęcząca pompa może stać w kuchni.

A linki do projektów to wstawiłem pierwsze z brzegu jak była gadka szmatka poza wątkiem o tym co się komu podoba w budownictwie a co nie, wyłącznie tu chodziło o bryłę budynku...ale tu nic nie można napisać tak od sobie, bo zaraz ci policzą ile tam kotłownia kosztowała i kominy. :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Przecież ja właśnie wziąłem kalkulator i liczę ile muszę dopłacić do lepszej izolacji. Więc o co ci chodzi?

 

Kontynuuję obliczenia (U ściany MAX 29):

15cm styropian (0,040) U = 0.2174 [W/m2K]

20cm styropian (0,031) U = 0.137 [W/m2K]

Ile wynosi Cię m2 ściany z 0,13 a ile z 0,21 ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, zaraz Ci ktoś napisze, żeś głupia i się nie znasz, że wcale nie trzeba bo to baniak 300l i brzęcząca pompa może stać w kuchni.

A linki do projektów to wstawiłem pierwsze z brzegu jak była gadka szmatka poza wątkiem o tym co się komu podoba w budownictwie a co nie, wyłącznie tu chodziło o bryłę budynku...ale tu nic nie można napisać tak od sobie, bo zaraz ci policzą ile tam kotłownia kosztowała i kominy. :bash:

 

Kuchnia w tamtym ma 8m2, nie wlezie:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknelam na te projekty... Domy zupelnie nie w moim guscie, ale gdybym musiala ktorys z nich zbudowac, to tylko ten Szmaragd ma 2 pomieszczenia gospodarcze:eek: Bez wzgledu na rodzaj ogrzewania, obydwa musialyby zostac. Pozostale dwa projekty.... no w jaki sposob zrezygnowac w nich z kotlowni???? W jednym jest "pomieszczenie gospodarcze", tutaj jedynym wyjsciem jest jakis czysty sposob ogrzewania, a w drugim (C275) jest tylko kotlownia i zadnego innego pomieszczenia gospodarczego. Czy pompa czy ekogroszek, nie ma mozliwosci rezygnacji z tego pomieszczenia, no chyba, ze kosztem garazu, co dla mnie jest nie do przyjecia.

 

Następna mądra.

A niby dlaczego dwa by miały zostać? Ja bym wypieprzył te 9,5m2. W zupełności wystarczyło by mi na PC, pralkę, suszarkę i kilka innych rzeczy to pierwsze pomieszczenie.

Z drugim zgoda, gaz, prąd lub PC.

W tym trzecim można pod gaz, PC pomieszczenie pomniejszyć, a pod prąd można z niego zupełnie zrezygnować. Ale można w nim właśnie zorganizować pralnio-suszarnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następna mądra.

A niby dlaczego dwa by miały zostać? Ja bym wypieprzył te 9,5m2. W zupełności wystarczyło by mi na PC, pralkę, suszarkę i kilka innych rzeczy to pierwsze pomieszczenie.

Z drugim zgoda, gaz, prąd lub PC.

W tym trzecim można pod gaz, PC pomieszczenie pomniejszyć, a pod prąd można z niego zupełnie zrezygnować. Ale można w nim właśnie zorganizować pralnio-suszarnie.

 

Liwko, ty gadasz jak moj maz:P Cale zycie w bloku mieszkal i mu sie wydawalo, ze dom 100m2 to taaaaki duzy:D Najpierw nakupuje pierdol, bo mu WSZYSTKO potrzebne, a potem ja sie musze bujac, zeby gdzies to upchnac:mad: W zyciu bym nie zrezygnowala z tego drugiego pomieszczenia:no: A w tym trzecim projekcie to z czego pomniejszac, jak to takie malenstwo??? Zwroc uwage, ze to jest pomieszczenie z drzwami na dwoch scianach, mam tak samo u siebie, tylko jedna sciane mozna wykorzystac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko, ty gadasz jak moj maz:P Cale zycie w bloku mieszkal i mu sie wydawalo, ze dom 100m2 to taaaaki duzy:D Najpierw nakupuje pierdol, bo mu WSZYSTKO potrzebne, a potem ja sie musze bujac, zeby gdzies to upchnac:mad: W zyciu bym nie zrezygnowala z tego drugiego pomieszczenia:no: A w tym trzecim projekcie to z czego pomniejszac, jak to takie malenstwo??? Zwroc uwage, ze to jest pomieszczenie z drzwami na dwoch scianach, mam tak samo u siebie, tylko jedna sciane mozna wykorzystac.

 

No to skoro wiecznie brakuje wam miejsca, to jaki sens marnować je na kotłownie węglową???

A w tym trzecim PC można postawić/powiesić w garażu. Z kotłem na węgiel to nie przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Zwroc uwage, ze to jest pomieszczenie z drzwami na dwoch scianach, mam tak samo u siebie, tylko jedna sciane mozna wykorzystac.

Zlikwidować okno i będą 2 ściany do wykorzystania,mam tak samo u siebie,po jednej stronie system grzewczy,pod drugiej stronie pralnio-suszarnia,metraż pomieszczenia identyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...