Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No to jesteśmy w domu :) Dla PC nie potrzeba kotłowni :yes:

Masz rację, PC zabiera miejsce. U mnie na ziemi jakieś 0,5m2 i na ścianie wiszą dwa zbiorniki jeden nad drugim.

 

Ale przeciez napisalam, ze owszem mozna, ale dla mnie jest to rozwiazanie nie do przyjecia:rolleyes:

Pc tylko do kotlowni:P Nie znaczy to, ze tak musi byc, niech kazdy stawia, gdzie mu pasuje, przed domem, za domem, w ogrodku, w piwnicy, obok lodowki,ja mam na to przeznaczone pomieszczenie zwane kotlownia;)

 

Niestety nie moge znalezc tak na szybko zadnego zdjecia (a moze i nie mam?), to jest garaz w trakcie tynkowania, za nim jest kotlownia z wyjsciem na zewnatrz. Sciany po prawej w zaden sposob wykorzystac sie nie da, a na lewo zmiesci mi sie tylko pompa i zbiornik (kotlownia konczy sie mniej wiecej gdzie te kable wystajace ze sciany).

dsc04834qw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przeciez napisalam, ze owszem mozna, ale dla mnie jest to rozwiazanie nie do przyjecia:rolleyes:

Pc tylko do kotlowni:P Nie znaczy to, ze tak musi byc, niech kazdy stawia, gdzie mu pasuje, przed domem, za domem, w ogrodku, w piwnicy, obok lodowki,ja mam na to przeznaczone pomieszczenie zwane kotlownia;)

 

Ale mnie nie obchodzi gdzie stawiasz i jak nazywasz to pomieszczenie. Tak se wybrałaś, tak masz. Chodzi o zasadę.

 

Ps. Do tego pomieszczenia to by ci stado PC weszło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym ja w swoim domu nie zrobił tej kotłowni to co bym tam zrobił na 6m2 podłużnego pomieszczania ? Ano nic, większy wiatrołap niż teraz więc stracona powierzchnia bo ten jest ok. Gdybym nie zrobił tej przestrzeni w ogóle to co - zwężył bym już i tak waski dom i z optymalnych pokoi na górze wyszły by cztery kiszki lub 2 ok i 2 megakiszki, pomijając, że 2 z nich musiały by być już pokojami przejściowymi bo teraz jest na styk - ostatni lub pierwszy stopień schodów, drzwi, filarek międzydrzwiowy 25cm, kolejne drzwi i ściana łazienki.

No widzisz, a u mnie gdyby nie ta idiotyczna kotłownia, miałbym zamiast małego WC trochę większe, w którym zmieściłby się prysznic. Teraz prysznic i tak zrobię, ale niestety w pomieszczeniu gospodarczym (czyli kotłowni). I będzie się do niego chodzić przez garaż. Zależy, co kto ma. Ja miałem projekt indywidualny robiony na wzór gotowego. I ta cholerna kotłownia zepsuła mi plan. Ostrzegam innych, żeby nie popełnili tego samego błędu. To źle wg Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, a u mnie gdyby nie ta idiotyczna kotłownia, miałbym zamiast małego WC trochę większe, w którym zmieściłby się prysznic. Teraz prysznic i tak zrobię, ale niestety w pomieszczeniu gospodarczym (czyli kotłowni). I będzie się do niego chodzić przez garaż. Zależy, co kto ma. Ja miałem projekt indywidualny robiony na wzór gotowego. I ta cholerna kotłownia zepsuła mi plan. Ostrzegam innych, żeby nie popełnili tego samego błędu. To źle wg Ciebie?

 

Nie, mnie bawi to generalizowanie, u mnie niewiele by rezygnacja z kotłowni poprawiła a już na pewno nic bym nie zaoszczędził. Mnie denerwuje generalizowanie i takie proste liczenie - masz kotłownię, jesteś 26koła w plecy, nie masz to zyskałeś. Wg. takiego sposobu liczenia to jak bym zrezygnował z piętra i zrobił sam parter z poddaszem to bym pewnie miał dom za darmo. Zważcie, że ktoś może w to uwierzyć i mieć potem pretensje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Nie, mnie bawi to generalizowanie, u mnie niewiele by rezygnacja z kotłowni poprawiła a już na pewno nic bym nie zaoszczędził.

Bo się nad tym nie zastanawiałeś przed i kazałeś projektantowi rysować od razu dom z kotłownią.

Gdybyś pomyślał i gdybyś wiedział przed projektowaniem,że nie potrzebujesz dodatkowego pomieszczenia czyli kotłowni na paliwo stałe z wentylacją grawitacyjną z nawiewem i wywiewem to sądzę,że rozkład byłby inny tym bardziej,że projekt indywidualny i w ten sposób zaoszczędziłbyś sporo grosza na rezygnacji z tego pomieszczenia.

Jaki problem narysować wnękę 1m na 1m w dowolnym miejscu zamiast dodatkowego pomieszczenia 10m2 ?

jarzysz czy nie ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, mnie bawi to generalizowanie, u mnie niewiele by rezygnacja z kotłowni poprawiła a już na pewno nic bym nie zaoszczędził. Mnie denerwuje generalizowanie i takie proste liczenie - masz kotłownię, jesteś 26koła w plecy, nie masz to zyskałeś. Wg. takiego sposobu liczenia to jak bym zrezygnował z piętra i zrobił sam parter z poddaszem to bym pewnie miał dom za darmo. Zważcie, że ktoś może w to uwierzyć i mieć potem pretensje.

 

Jakie k.. pretensje, jakie k... generalizowanie? :bash:

Mówimy tylko o tym, że do każdego projektu należy podejść indywidualnie (co dobrym przykładem były te trzy twoje projekty), ale dla PC nie potrzeba kotłowni, a dla węgla już tak.

Jeżeli projekt mi się podoba, a nie ma w nim kotłowni, to dla PC nie ma problemu, ale jeżeli chcemy grzać węglem?

I na odwrót. Jeżeli projekt się nam podoba i ma kotłownie na węgiel, to możemy jej nie budować, lub możemy ją wybudować i wykorzystać do innych celów.

Nie wiem jak można jaśniej :bash:

Edytowane przez Liwko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo się nad tym nie zastanawiałeś przed i kazałeś projektantowi rysować od razu dom z kotłownią.

Gdybyś pomyślał i gdybyś wiedział przed projektowaniem,że nie potrzebujesz dodatkowego pomieszczenia czyli kotłowni na paliwo stałe z wentylacją grawitacyjną z nawiewem i wywiewem to sądzę,że rozkład byłby inny tym bardziej,że projekt indywidualny i w ten sposób zaoszczędziłbyś sporo grosza na rezygnacji z tego pomieszczenia.

Jaki problem narysować wnękę 1m na 1m w dowolnym miejscu zamiast dodatkowego pomieszczenia 10m2 ?

jarzysz czy nie ?

 

Dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, mnie bawi to generalizowanie, u mnie niewiele by rezygnacja z kotłowni poprawiła a już na pewno nic bym nie zaoszczędził. Mnie denerwuje generalizowanie i takie proste liczenie - masz kotłownię, jesteś 26koła w plecy, nie masz to zyskałeś. Wg. takiego sposobu liczenia to jak bym zrezygnował z piętra i zrobił sam parter z poddaszem to bym pewnie miał dom za darmo. Zważcie, że ktoś może w to uwierzyć i mieć potem pretensje.

Wybacz, ale tu raczej wszyscy zakładają, że inwestor jest osobą myślącą, a nie wierzącą w krasnoludki i spadek z Nigerii. 3-2=1. Nigdy zero. Zgadzam się, że przy odrobinie złej woli dowolne rozwiązanie można zatopić. Pytanie, czemu inwestor miałby wykazywać złą wolę - czytaj: czemu inwestor chciałby z własnej nieprzymuszonej woli narażać się na straty? Na złość babci odmrozić sobie uszy? Wierzę w to, że piszący tutaj nie są już dziećmi. A jeśli są, trudno. Dorośli wiedzą, że lepiej się uczyć na czyiś błędach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo się nad tym nie zastanawiałeś przed i kazałeś projektantowi rysować od razu dom z kotłownią.

Gdybyś pomyślał i gdybyś wiedział przed projektowaniem,że nie potrzebujesz dodatkowego pomieszczenia czyli kotłowni na paliwo stałe z wentylacją grawitacyjną z nawiewem i wywiewem to sądzę,że rozkład byłby inny tym bardziej,że projekt indywidualny i w ten sposób zaoszczędziłbyś sporo grosza na rezygnacji z tego pomieszczenia.

Jaki problem narysować wnękę 1m na 1m w dowolnym miejscu zamiast dodatkowego pomieszczenia 10m2 ?

jarzysz czy nie ?

 

6m2 i nie ma innego dowolnego miejsca. Dalej generalizujesz. Brałem pod uwagę gaz + rezerwowe źródło zasilania kocioł zasypowy (lub na odwrót), teraz biorę pod uwagę PC i rezerwowe źródło zasilania kocioł zasypowy czy się to komuś podoba czy nie. Zabronisz ? Dalej będziesz mi liczył ile to m2 straciłem ?

Dyskusja z tobą jest bezcelowa a tym sposobem przyszłych użytkowników PC nie przybędzie skoro nie ma rozsądnych argumentów tylko wciąż jedno i to samo.

 

Ale dobrze, uj, niech ci będzie, jesteś najlepszy, twoje pomysły są genialne, twój dom najlepiej rozplanowany a m2 najlepiej wykorzystanie, czy to wystarczy żebyś zakończył czepianie się moich i nie tylko moich 6m2 (czasem i 4m2 bo i o takich kotłowniach w sąsiednich wątkach czytałem ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
6m2 i nie ma innego dowolnego miejsca. Dalej generalizujesz. Brałem pod uwagę gaz + rezerwowe źródło zasilania kocioł zasypowy (lub na odwrót), teraz biorę pod uwagę PC i rezerwowe źródło zasilania kocioł zasypowy czy się to komuś podoba czy nie. Zabronisz ? Dalej będziesz mi liczył ile to m2 straciłem ?

Dyskusja z tobą jest bezcelowa a tym sposobem przyszłych użytkowników PC nie przybędzie skoro nie ma rozsądnych argumentów tylko wciąż jedno i to samo.

 

Ale dobrze, uj, niech ci będzie, jesteś najlepszy, twoje pomysły są genialne, twój dom najlepiej rozplanowany a m2 najlepiej wykorzystanie, czy to wystarczy żebyś zakończył czepianie się moich i nie tylko moich 6m2 (czasem i 4m2 bo i o takich kotłowniach w sąsiednich wątkach czytałem ? ;)

Coś słabą miałeś koncepcję domu lub wyobraźnię jak nie potrafisz wyobrazić sobie w projekcie indywidualnym rezygnacji z pomieszczenia na kotłownię i wydzielenia wnęki w którymkolwiek miejscu.

 

Teraz z tego co pisałeś pralnio-suszarnię masz w dodatkowym pomieszczeniu,no widzisz ? Masz 2 pomieszczenia zamiast jednego,dalej nie jarzysz,że kotłownia jest to dodatkowe pomieszczenie za dodatkową kasę i gdybyś nie miał paliwa stałego to miałbyś tylko jedno pomieszczenie zamiast dwóch ? 2-1=2 ?

Tym bardziej podkreślam,w projekcie indywidualnym gdzie można zrobić wszystko.

Czy tylko tak bezsensownie tłumaczysz sobie,że musiałeś mieć i kotłownię i pralnio-suszarnię ?

Ja nawet w projekcie gotowym nie mam i kotłowni i pralnio-suszarni tylko samą pralnio-suszarnię.

 

Prania na tarce i poruszania się wozem konnym zamiast w cywilizowany sposób możesz zawsze.

Zawszę mogę też uważać takiego osobnika za dziwaka.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eraz biorę pod uwagę PC i rezerwowe źródło zasilania kocioł zasypowy czy się to komuś podoba czy nie

 

"Twoj cyrk, Twoje malpy"

 

Dyskusja z tobą jest bezcelowa a tym sposobem przyszłych użytkowników PC nie przybędzie skoro nie ma rozsądnych argumentów tylko wciąż jedno i to samo.

 

"Nie ubiore czapki, niech zmarna mi uszy."

 

 

Nie wiem dlaczego forumowicze chca Cie "prostowac"? Przeciez Ty wiesz duzo lepiej jakie sa Twoja potrzeby. Ja bym na Twoim miejscu postawil kociol na mial weglowy 25kW. Po cholere srac sie z jakimis pompkami czy gazem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

A żebyś już nie miał wątpliwości to dam Ci przykład.

Idziesz do projektanta i mówisz mu "Panie chce mieć 3 pokoje,kuchnię i łazienkę,zaprojektuj Pan to"-czy przy ekogroszku będzie możliwy taki dom ? NIE,przy ekogroszku idziesz do gościa i mówisz mu "Panie chce mieć 3 pokoje,kuchnię i łazienkę i MUSZĘ mieć wydzielone miejsce na kocioł tzw.kotłownię,zaprojektuj Pan to"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś słabą miałeś koncepcję domu lub wyobraźnię jak nie potrafisz wyobrazić sobie w projekcie indywidualnym rezygnacji z pomieszczenia na kotłownię i wydzielenia wnęki w którymkolwiek miejscu.

 

 

Np w tym samym miejscu. O ile taniej będzie ?

 

Są też inne uwarunkowania, potrafisz sobie to wyobrazić ? Np wąska działka rzutująca na szerokość domu zmuszająca do takiej a nie innej lokalizacji dodatkowego pomieszczenia, a zmiana długości nic tu nie daje poza wzrostem zbędnej przestrzeni na piętrze. Czaisz bazę ? Jest tyle zmiennych a ty to sprowadzasz do 6m2. Wiesz, uczepienie się tego to lekko śmieszne jest. Brak innych argumentów to chyba przyczyna.

Poddasza mam sporo, może będzie kiedyś użytkowe a może tylko strych - też mi to policzysz, że mogłem zamiast tych kilkudziesięciu m2 zrobić dach płaski, bo by było taniej o 70x2800zł ? Nie, nie mogłem bo w planie zagospodarowania zabronione. No i straciłem waszym zdaniem 196000 ? Nie, nie straciłem bo tyle to cały dom na razie nie kosztował a i skończony nie będzie kosztował wiele więcej (bez działki).

 

Ale ja nic nie poradzę, ze wasza argumentacja nieraz lekko oderwana od rzeczywistości.

pzdr

Edytowane przez _olo_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Np w tym samym miejscu. O ile taniej będzie ?

O jedno pomieszczenie,np zrezygnowałbyś dodatkowego miejsca na pralnio-szuszarnię i przeniósłbyś ją w miejsce kotłowni,sądzę,że projektant zmniejszyłby bez problemu dom o to pomieszczenie.

Teraz masz dwa osobne pomieszczenia na to.

Czy tak trudno to zrozumieć ? Nie masz wyobraźni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmniejszyłby bo by musiał zwężać dom a wówczas pokoje na piętrze stały by się beznadziejnie wąskie, kuchnia na parterze beznadziejnie mała a klatka schodowa weszła by biegiem schodów w drzwi pokoi na piętrze przez co z 4 były by 2 lub pokoje przejściowe.

Pralni nie mam, pralka w łazience, suszarnia na strychu, latem znacznie szybciej wyschnie przy 40st po otwarciu drzwi do części z nieizolowanym dachem, od biedy mogę tam i pralkę postawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...