Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

UWAŻAM że w domach obecnie budowanych i poprawnie ocieplonych[dom 150 m2 i zapotrzebowaniu 5 kw

to piec na ekogroszek się nie sprawdzi nigdy- no chyba że ktoś zacznie produkować piece z podajnikiem typu 3-6 kw

 

w domu dość dobrze zaizolowanym typu zapotrzebowanie [3-5 kw] niegłupim rozwiązaniem byłoby

połączyć podłogówkę z zasypowcem i dla komfortu dołożyć grzałki elektryczne w łazienkach

 

artur te 1800zł wielu cieszy bo żyją w nieświadomości

tylko że jak komuś takiemu miałbym powiedzieć że w tylu raczej się zmieszczę z całym domem to i tak będzie miał mnie za wariata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

artur te 1800zł wielu cieszy bo żyją w nieświadomości

tylko że jak komuś takiemu miałbym powiedzieć że w tylu raczej się zmieszczę z całym domem to i tak będzie miał mnie za wariata

 

Moi sąsiedzi bardzo często pytają się "jak tam wyszedłem na tej mojej pompie?" Początkowo da się wyczuć lekką kpinę, bo większość uważała, że po pierwszej zimie będę przepraszał ekogroszek. Jak mówię, że cały rok wraz z CWU zamknę w kwocie 2tys. zł. to oczywiście jest konsternacja i niedowierzanie, dlatego zawsze dodaję zdanie "Czy pokazać rachunki?" Wtedy najczęściej zmieniają temat;) Ale iskierka w głowie pozostaje i pewnie w domu główkują jak to jest możliwe:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli są dwa rodzaje węglarzy. Jeden to ten próbujący liznąć wiedzę żeby spalać mniej, z większa sprawnością i czyściej, i drugi (99%), który ma to w dupie i jedzie tak jak mu instalator ustawił (czyli smrodzi więcej innym).

W takim razie wszyscy spalający węgiel powinni przechodzić tygodniowy kurs palacza węgla, a do nowych domów wprowadzić zakaz. Inaczej dalej będziemy w czarnej dupie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechby i spalił z idealnymi ustawieniami 2t czyli 1800zl czyli dalej tragedia w nowym domu mniejszym o 10m2 od mojego.

Gdzie ta"taniosc" ekogroszka ?

A może faktycznie głupota i niewiedza inwestorów ciągnie ich do syfu ?

 

Powiedz mi człowieku po co tak przekłamujesz rzeczywistość ? Nikt się nie spiera z tym że PC jest bezobsługowa.

Tego sąsiada przyrównałeś już chyba w kilkuset postach, które bez sensu smarujesz całą dobę. Tylko Ty jesteś starym konfabulantem.

Sąsiad ma dom na płycie ? Jak jest ocieplony: fundament, podłoga, ściany, strop, dach ? Czy okna są w warstwie ocieplenia ? Czy posiada wentylację mechaniczną ? Ty zakłamany cieciu to jakie ma rachunki płacić ?

Ja z bramą garażową 5 m szeroka, gdzie wiatr hulał niesamowice (dom nieosłonięty innymi budynkami, w szczerym polu) bez drzwi oddzielających garaż od reszty domu. Bez w ogóle jakichkolwiek drzwi wewnętrznych Bez klamek zamontowanych w oknach (niesety przez otwory, w które wkłada się klamkę wlatywał zimny wiatr). Podłoga 10cm, fundament 12cm, ściana 15cm, strop 20cm, okna trzy szyby. Całość podłogówka. Pierwszy sezon, bez zysków bytowych. Jestem blokerssem, wiem, że można było osiągnąć jeszcze lepszy wynik, ale nigdy nie miałem do czynienia z kotłem. Grzane było 155-160m2. Dymu z komina nie uświadczysz. Spalone 2,2t ekogrochu viceprezesie, sprzedawco pompek, naganiaczu, obrzydliwy kłamczuchu.

Idź poklep żonkę po tyłku w końcu masz grzanie bezobsługowe. Chyba, że robi to sąsiad ? Bo Ty ciągle w wirtualnym świecie.

Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Frustrat się odezwał ;)

Dałeś d... to teraz musisz dźwigać woreczki i płacić moneteczki :)

 

I nie tylko jest pc,grzejac prądem i tak wyszło by taniej niż u sąsiada :)

Niewiedza wychodzi...

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzaj palnika chyba powinien być w gestii producenta? Skąd ja mam wiedzieć, że producent zainstalował niewłaściwy palnik:eek: - chyba nie tędy droga:confused:

Kocioł kosztował 5800zł w wersji podstawowej. Później dokupiłem do niego lepszy sterownik za 400zł, więc w sumie za kocioł dałem 6200zł - nie był najtańszy (choć do RBR'a faktycznie mu brakuje) i nie był z allegro, a ze sklepu internetowego.

Jak kupujesz auto interesujesz się jaką moc ma silnik? Jak pompę kupowałeś to jej moc Cię interesowała? Na tym kotle masz moc palnika napisaną na obudowie. Brucer = 40 kW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z bramą garażową 5 m szeroka, gdzie wiatr hulał niesamowice (dom nieosłonięty innymi budynkami, w szczerym polu) bez drzwi oddzielających garaż od reszty domu. Bez w ogóle jakichkolwiek drzwi wewnętrznych Bez klamek zamontowanych w oknach (niesety przez otwory, w które wkłada się klamkę wlatywał zimny wiatr). Grzane było 155-160m2. Dymu z komina nie uświadczysz. Spalone 2,2t ekogrochu

 

Czyli wnioskuje, że w domu nie mieszkałeś? Do tego trafiłeś na bardzo łagodną zimę i nie piszesz, czy te 2t to tylko za ogrzewanie, czy też z CWU i czy za cały rok, czy jedynie za sezon grzewczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To śmiej się dalej. Zapotrzebowanie na dom 84kWh/m2*rok. Jaki rachunek płaciłbym wstawiając sobie pompę powietrzną ? I powiedz mi czy byłoby taniej ?

 

2,2 t razem z grzaniem CWU w sezonie grzewczym. W domu nie mieszkałem tylko wpadałem co jakiś czas. Rozbiór wody był znikomy.

Cały rok ok. 3,1 tony.

Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupujesz auto interesujesz się jaką moc ma silnik? Jak pompę kupowałeś to jej moc Cię interesowała? Na tym kotle masz moc palnika napisaną na obudowie. Brucer = 40 kW.

 

Chłopie, ja z bloku się przeprowadziłem:eek: Jak kupowałem ten kocioł to nawet nie wiedziałem, że ekogroszek to zwykły węgiel;) A co do przewymiarowania kotła to dzisiaj gdybym nie znał forum to pewnie znowu kupiłbym taki sam, bo jest tam napisane: powierzania ogrzewana 150-200m2 i nic więcej.

Tu masz link do sklepu, w którym kupowałem ten kocioł - jego nowe wcielenie kosztuje ponad 6600zł,a podejrzewam, że zmieniła się tylko obudowa;)

http://www.kotlydomino.pl/strona/produkty/produkty.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To śmiej się dalej. Zapotrzebowanie na dom 84kWh/m2*rok. Jaki rachunek płaciłbym wstawiając sobie pompę powietrzną ?

 

2,2 t razem z grzaniem CWU w sezonie grzewczym. W domu nie mieszkałem tylko wpadałem co jakiś czas. Rozbiór wody był znikomy.

Cały rok ok. 3,1 tony.

 

Maksymalnie w normalną zimę około 2tys. zł i palcem byś nie kiwnął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksymalnie w normalną zimę około 2tys. zł i palcem byś nie kiwnął.

 

W I taryfie ? Dom, kóry ma zapotrzebowanie roczne na poziomie 13 tys. kWh ? Map78, nie neguję pompki. Natomiast mataczenie i kłamstwa innych, a w szczególności wiceprezesa, naganiacza Arturo72, ArturoWi coś tam nie podobają mi się. Jeszcze mi gada, że prądem taniej ogrzałbym się. Prędzej by mnie ten chory człowiek z torbami puścił przy moim zpaotrzebowaniu. To jest śmieszny forumowy fachowiec. Może w przyszłości ją zamontuję chyba, ze wymyślą coś innego. Moja instalacja jest też przygotowana na podłączenie innego źródła ciepła niż kocioł z podajnikiem. Jak będę mieć kasę, pompki bedą tańsze i będzie się to bardziej opłacać niż palenie ekogrochem to czemu nie.

Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W I tarfyie ? Dom, kóry ma zapotrzebowanie roczne na poziomie 13 tys. kWh ? Map78, nie neguję pompki. Natomiast mataczenie i kłamstwa

 

1. a kto normalny używa I taryfy? II taryfa praktycznie opłaci się w każdym domu i nie trzeba grzać PC, prądem itp.

 

2. 13 tys KWh chce twój dom a obecnie palisz 2t = ok 12000kWh minus sprawność kotła = 8-9000kWh?? To 13K czy 8K kWh?

 

3. Chyba, że chcesz liczyć po wprowadzeniu nie 2 tony a 3 tony (napisałeś chyba 3,1 tony). A może ta zima była jesienią i wyjdzie 3,5 tony? Czyli od 3 do 3,5 tony. Cena u mnie ok 2700-3150zł. Na PC byś poleciał w cenie naaaaawet kuriozalnej 0,50 przy małym udziale II taryfy, z maaałym COP 2,3, czyli za 2800 zł a co bardziej realne to COP 2.5-2.7 i kilowat za 0,45 i cena 2250 zł. A zaraz napiszą, że i tak można taniej.

 

P.S. o I i II taryfie niech się lepiej nie wypowiadają osoby, które nie miały minimum 1-2 lata II taryfy w domu. Bo wtedy człowiek dostaje z energetyki czarno na biały ile poszło w I taryfie a ile w II taryfie. Oj można się zdziwić. U mnie jest biuro w domu - 3 pracowników, babcia i dziecko = 5 osób w I taryfie. Jest sprzęt, ksera, drukarki - prawie wszystko w I taryfie 8-18. Pralki, zmywarki chodzą kiedy się napełnią a nie jak jest jakaś taryfa. Rachunki płacimy od 500-600 zł. I ku... jak nie policzę w drugiej taryfie mam taniej (kilkanaście zł). Ja nie wiem co trzeba w domu robić w dzień aby taniej wyszła pierwsza taryfa !!??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, ja z bloku się przeprowadziłem:eek: Jak kupowałem ten kocioł to nawet nie wiedziałem, że ekogroszek to zwykły węgiel;) A co do przewymiarowania kotła to dzisiaj gdybym nie znał forum to pewnie znowu kupiłbym taki sam, bo jest tam napisane: powierzania ogrzewana 150-200m2 i nic więcej.

Tu masz link do sklepu, w którym kupowałem ten kocioł - jego nowe wcielenie kosztuje ponad 6600zł,a podejrzewam, że zmieniła się tylko obudowa;)

http://www.kotlydomino.pl/strona/produkty/produkty.html

Sam pisałeś że instrukcja palnika liczy 7 stron. Jego moc jest zapisana na pierwszej. Ale mniejsza z tym. Wygląda to trochę tak - blokers kupił kocioł nominalnie 25 kW zdolny wydać ze 35 kW ( przy 2,5 metra powierzchni wymiennika i z tym palnikiem - na spoko. Zresztą zapewne w okolicach tych 30 kW mocy chwilowej pracował według tego co napisałeś wcześniej o ustawieniu nadmuchu. Przez 5 - 10 minut na 30 kW, przebicie z 5 do 10 stopni powyżej zadanej - i godzina postoju z produkcją sadzy i dymu. Widywałem takie przypadki - jak się kocioł odstawił to widać było że deflektor na czerwono świeci.) Do ogrzania niespełna 200 metrów domu z trzema ścianami zewnętrznymi, nieźle ocieplonego. Bo napisali że dobry będzie. A wiedziałeś wtedy jakie masz zapotrzebowanie na ciepło? Ale już pompę sobie dobrał po dość gruntownej analizie tematu. 4 razy słabszą - chociaż w przypadku pompy przewymiarowanie jest tylko kwestią ceny urządzenia. Wina Tuska. Edytowane przez kobra64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W I tarfyie ? Dom, kóry ma zapotrzebowanie roczne na poziomie 13 tys. kWh ? Map78, nie neguję pompki. Natomiast mataczenie i kłamstwa wiceprezesa, naganiacza Arturo72, ArturoWi coś tam nie podobają mi się. Jeszcze mi gada, że prądem taniej ogrzałbym się. Prędzej by mnie ten chory człowiek z torbami puścił przy moim zpaotrzebowaniu. To jest śmieszny forumowy fachowiec. Może przyszłości sobie ją zamontuję chyba, ze wymyślą coś innego. Moja instalacja jest też przygotowana na podłączenie innego źródła ciepła niż kocioł z podajnikiem. Jak będę mieć kasę, pompki bedą tańsze i będzie się to bardziej opłacać niż palenie ekogrochem to czemu nie.

 

W I taryfie nie:no: Nikt normalny nie ogrzewa się prądem w I taryfie;)

Ja mam jeszcze większe zapotrzebowanie 15tys i do tego CWU w dość dużej ilości i z cyrkulacją i ten rok poniżej 2tys, ale zima była słaba. Przy normalnej zimie zmieszczę się do 2500zł.

Pawko, markowe pompki raczej tańsze nie będą:no: a jak już pomieszkasz trochę z węglem i potem kiedyś przejdziesz na PCi to zrozumiesz o czym tu piszemy. Na razie jesteś jeszcze w blokach startowych i nie wiesz co Cię czeka;) Choć i tak jesteś w lepszej sytuacji ode mnie, bo masz chociaż wsparcie FM i jesteś dużo bardziej świadomy, niż ja byłem zaczynając swą przygodę z ekosyfkiem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Jak będę mieć kasę, pompki bedą tańsze i będzicać niż palenie ekogrochem to czemu nie.
To napisał ten który za smierdziela komin i kotłownie zapłacił więcej niż za pompę.

Obsługa kalkulatora przed budową by się przydała to może mniej żółci by wydzielali.

Głupota nie zna granic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam pisałeś że instrukcja palnika liczy 7 stron. Jego moc jest zapisana na pierwszej. Ale mniejsza z tym. Wygląda to trochę tak - blokers kupił kocioł nominalnie 25 kW zdolny wydać ze 35 kW ( przy 2,5 metra powierzchni wymiennika i z tym palnikiem - na spoko. Zresztą zapewne w okolicach tych 30 kW mocy chwilowej pracował według tego co napisałeś wcześniej o ustawieniu nadmuchu. Przez 5 - 10 minut na 30 kW, przebicie z 5 do 10 stopni powyżej zadanej - i godzina postoju z produkcją sadzy i dymu. Widywałem takie przypadki - jak się kocioł odstawił to widać było że deflektor na czerwono świeci.) Do ogrzania niespełna 200 metrów domu z trzema ścianami zewnętrznymi, nieźle ocieplonego. Bo napisali że dobry będzie. A wiedziałeś wtedy jakie masz zapotrzebowanie na ciepło? Ale już pompę sobie dobrał po dość gruntownej analizie tematu. 4 razy słabszą - chociaż w przypadku pompy przewymiarowanie jest tylko kwestią ceny urządzenia. Wina Tuska.

 

Najczęściej tak właśnie jest, że to życie zmusza cię do głębszej analizy danego tematu. Gdyby sprzedano mi odpowiedni kocioł i poinstruowano jak go używać to być może nie siedziałbym teraz na FM tylko dalej palił w swoim kociołku. Rzeczywistość niestety wygląda tak jak napisałem, a kotły dobiera się właśnie do wielkości domu - nawet na stronie SKAM'a dostałbym kocioł 25kW na 190m2 PU.

Oczywiście, że do tematu pompy podszedłem już zupełnie inaczej. Wszystko zostało dokładnie przemyślane i wyliczone, ale to jest właśnie wypadkowa tych wcześniejszych przygód z kotłem. To tak samo działa z innymi sprzętami - jak kupię pralkę i wszystko działa to nie interesuje mnie jej DTR, itd, bo jestem zadowolony. Ale kiedy kupie pralkę i ubrania się nie dopierają lub coś się psuje to zaczynam się wgryzać w temat i doszukiwać przyczyn - tak ten mechanizm u mnie działa i podejrzewam, że i u wielu innych, bo w przeciwnym wypadku pół życia spędzalibyśmy na studiowaniu instrukcji;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...