Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

W I taryfie i jeszcze z pootwieranymi oknami ?

Głupota ludzka nie zna granic.

Do tego 13000kWh w nowym domu ?

 

Masz poniżej map78, kóry ma dom z 2010 i ma zapotrzebowanie 15 tys. kwh. Budowę zaczynałem w 2011 roku. Zrozum, że nie każdy ładuje pół metra stryropianu.

 

Lukasza napisałem 3,1t cały rok, a nie sezon grzewczy.

 

Map78 jaka jest u Ciebie cena za kwh ? 0,17 zł ?

U mnie chyba tak tanio nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To napisał ten który za smierdziela komin i kotłownie zapłacił więcej niż za pompę.

Obsługa kalkulatora przed budową by się przydała to może mniej żółci by wydzielali.

Głupota nie zna granic...

 

Głupi to Ty jesteś forumowy naciągaczu, konfabulancie.

Za kocioł zapłaciłem 7 tys. z kawałkiem. Pompa ile 20-30 tys. ?

Komin mam tak jak i Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zapytam. mam zapotrzebowanie około 8kw . Czyli jaki koszt pompy by był? I jaki koszt rachunków mogłabym się spodziewać ? Aha mieszkam w V strefie..czyli zimniej mamy niż w środkowej Polsce

 

Zaraz odpisze ten alkoholik internetowy, któremu płacą od posta, że kupisz PC w cenie kotła i komina i tyle powinno Ci wystarczyć. Ewentualnie da Ci link do allegro do swojego sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Masz poniżej map78, kóry ma dom z 2010 i ma zapotrzebowanie 15 tys. kwh. Budowę zaczynałem w 2011 roku. Zrozum, że nie każdy ładuje pół metra stryropianu.

Ja też rozpocząłem budowę w 2011r i co z tego ?

Ktoś ci zakazał budować inaczej niż wszyscy wokolo ?

Ktoś ci nakazał ogrzewać dom tak jak wszyscy wokoło ?

Mi nikt ani nie zakazywal ani nic nie nakazywal.

Używałem po prostu kalkulatora przed budową. ..

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej tak właśnie jest, że to życie zmusza cię do głębszej analizy danego tematu. Gdyby sprzedano mi odpowiedni kocioł i poinstruowano jak go używać to być może nie siedziałbym teraz na FM tylko dalej palił w swoim kociołku. Rzeczywistość niestety wygląda tak jak napisałem, a kotły dobiera się właśnie do wielkości domu - nawet na stronie SKAM'a dostałbym kocioł 25kW na 190m2 PU.

Oczywiście, że do tematu pompy podszedłem już zupełnie inaczej. Wszystko zostało dokładnie przemyślane i wyliczone, ale to jest właśnie wypadkowa tych wcześniejszych przygód z kotłem. To tak samo działa z innymi sprzętami - jak kupię pralkę i wszystko działa to nie interesuje mnie jej DTR, itd, bo jestem zadowolony. Ale kiedy kupie pralkę i ubrania się nie dopierają lub coś się psuje to zaczynam się wgryzać w temat i doszukiwać przyczyn - tak ten mechanizm u mnie działa i podejrzewam, że i u wielu innych, bo w przeciwnym wypadku pół życia spędzalibyśmy na studiowaniu instrukcji;)

No niezupełnie się zgadzam. Starczy zajrzeć na wątek Ranking kotłów na ekogroszek, żeby się zorientować że ludzie jednak starają się dobrać moc i model kotła przed jego zakupem. Zadają pytania, drążą temat, przedstawiają propozycje i wybierają. Widocznie zdają sobie sprawę że to jednak wybór na kilkanaście lat. Ostatnio mają nieco trudniej - bo im kilku nawiedzonych skutecznie zaśmieca pożyteczny wątek bezsensownym spamem i zanim dotrą do jakichś odpowiedzi muszą się przebijać przez dziesiątki postów o tym jacy to głupi są decydując się na kocioł z podajnikiem. A i z tym Skamem nie całkiem tak jest jak piszesz - ja na stronie Jareckiego ( on Skamy sprzedaje ) widzę że nowe budownictwo z dociepleniem - Skam 17 kW do 220 metrów. Ja 17 kW mam na 200 metrów - ale założenie takie było że będę palił słabym węglem. PS. I w tym 17 kW miałbyś palnik 15, 20 albo już max 25 kW - jaki byś sobie wybrał. Nie 40 kW. Edytowane przez kobra64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też rozpocząłem budowę w 2011r i co z tego ?

Ktoś ci zakazał budować inaczej niż wszyscy wokolo ?

Ktoś ci nakazał ogrzewać dom tak jak wszyscy wokoło ?

Mi nikt ani nie zakazywal ani nic nie nakazywal.

Używałem po prostu kalkulatora przed budową. ..

 

Dom budowałem inaczej niż wszyscy wokoło. Nikt mi nie mówił, co mam robić. Jest to mój pierwszy dom. Rozejrzyj się dokoła swojego domu. Zobacz na swoją wieś i dopiero pisz, że zbudowałem jaki inni. Ja uważam, że inaczej, lepiej niż Twoi sąsiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz odpisze ten alkoholik internetowy, któremu płacą od posta, że kupisz PC w cenie kotła i komina i tyle powinno Ci wystarczyć. Ewentualnie da Ci link do allegro do swojego sklepu.

Szkoda że nie odpowiedzieli. Tak się zastanawiam jeśli bym teraz wymienił piec na pc to ile taniej bym grzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzimy ile m2 spadło ci z nieba na twoją kotłownie :)

 

Szczerze? Gdybyś nie wybrał węgla, to w tym pomieszczeniu mógłbyś zrobić co innego, lub skrócić garaż o dokładnie tyle m2 ile zajmuje ci kotłownia.

Węgiel trzymasz pod chmurką?

 

To pomieszczenie i tak powstałoby dokładnie w tym miejscu gdzie jest. Da się z niego zrezygnować, tylko po co ? Żeby skrócić garaż ? A pompki i cały osprzęt włącznie z zasobnikiem CWU trzymałbym w kuchni ?

Popadacie w paranoję razem z wiceprezesem.

 

Worki są w kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pomieszczenie i tak powstałoby dokładnie w tym miejscu gdzie jest. Da się z niego zrezygnować, tylko po co ? Żeby skrócić garaż ? A pompki i cały osprzęt włącznie z zasobnikiem CWU trzymałbym w kuchni ?

Popadacie w paranoję razem z wiceprezesem.

 

Worki są w kotłowni.

 

Nie w paranoję tylko liczymy ile kosztuje dany system.

 

Twoja kotłownia ma 4,3m2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasza napisałem 3,1t cały rok, a nie sezon grzewczy.

 

Map78 jaka jest u Ciebie cena za kwh ? 0,17 zł ?

U mnie chyba tak tanio nie jest.

 

i tyle Ci policzyłem od 3 ton (twoje 3,1 tony) do 3,5 ton jak zima normalna i zamieszkasz

i tez Ci policzyłem 1kWh w PC za 50gr i 45 gr a nie jakieś 17 dr

i wyszło, że PC nieco taniej przy minimum dobrej woli i II taryfach i przeciętnym 2,5 COPie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz odpisze ten alkoholik internetowy, któremu płacą od posta, że kupisz PC w cenie kotła i komina i tyle powinno Ci wystarczyć. Ewentualnie da Ci link do allegro do swojego sklepu.

 

nie wiem o kim mowa, ale ceny Allegrowe wcale dobre nie są!

 

ja uczciwie piszę CAŁA kotłownia z drogim zasobnikiem 300L kosztuje 24 500 to jakieś 10 000 zł drożej niż kotłownia na ekogroszek mi wyceniona

 

jako że mam dotacje zapłacę ok 18000 zł, czyli U Mnie i z Dotacja koszt kompletnej kotłownie z PC wyszedł tyle samo co koszt kompletnej kotłowni z ekogroszkiem i kominem. TYLE SAMO, niemal na równo.

 

Także w nowych domach polecam policzyć wszystko dokładnie i nie sugerować się ceną gołej PC z Allegro, która i tak w super cenie tam nie jest; jak też nie sugerować się gołym piecem na ekogroszek bo do kompletnej kotłowni jeszcze supro trzeba dokupić. Dodatkowo jako Opcję jesli ktoś planował wygodną kotłownię czyli z 8m2 i jest na etapie planowania domu to albo może w tym metrażu zorganizować nowe i czyste pomieszczenie albo przy projekcie indywidualnym pomyśleć o jego zmniejszeniu do 4m2, a każdy m2 budowy kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Szkoda że nie odpowiedzieli. Tak się zastanawiam jeśli bym teraz wymienił piec na pc to ile taniej bym grzał.

A jaki problem rzucić zapytania i się dowiedzieć o ceny ?Zrobić OZC lub podać z niego dane,podzielić przez min.2,5,pomnożyć razy cenę obowiązującej na kWh i wyjdzie rachunek.

Ale pompa w twoim przypadku będzie droższa o koszt kotła+komina.

 

Kilka stron wcześniej zapodawalem cytaty od użytkowników,którzy kupili pompki Atlantic i Panas za 22-25tys zł pasujące do twojego domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...