Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

STAWIANIE DOMKÓW z poborem 13 tyś kwh przy domach 130-150 m2 powinno być karalne i to bez zawiasów

ja już nie piszę 0 20, no 30 kwh na m2 no ale 50-60 kwh /m2 /rok to przy odrobinie dobrej woli to bez problemu najmniejszego.

watpie czy do tyego 50 kwhm2rok dopłaci się więcej niż 10 tyś na izolację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko podam Ci dokładnie co do cm jak będę w domu. Postaram się napisać i zrobić fotkę do końca tego tyogdnia.

 

Malux, co do zapotrzebowania (CO+CWU) tak wyszło na stronie ciepło właściwe. Nie robiłem OZC u profesjonalisty. 80kWh na m2. W takim razie musisz przeprowadzić krucjatę na naszej zielonej wyspie. Obawiam się, że będzie to zdecydowana większość inwestorów w Polsce.

 

W OZC z Allegro wyszło jeszcze więcej, bo chyba 100 kWh, ale tam chyba gościa fantazja poniosła. Za te 29 zł które mu zapłaciłem to pewnie spalił trochę majeranku. Stąd pewnie taki wynik.

Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie małpuję. Zrobiłem tyle na ile było mnie stać. Dołożenie do ocieplenia 10 czy 15 tys. zł na tamtą chwilę było dla mnie zaporową ceną.

Zrobiłem i tak lepiej niż ludzie u mnie na wiosce. Gdzie uznają tylko grzejniki i 8cm na ścianie najzwyklejszego styropianu, 12 cm nieliczni bo już termos się robi.

Mam podłogówkę na całości, instalację w układzie zamkniętym. Zobaczymy co przyszłość pokaże. Na pewno nie możesz mnie skreślić i wrzucić do jednego wora, bo ogrzewanie mogę zmienić i nie będzie się to wiązało z rozbiórką domu. Śmieciami też nie palę jakby tu niektórzy pompowcy chcieli wmówić. To, że ktoś posiada kocioł na eko nie oznacza, że jest brudasem i pali nie wiadomo czym.

Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ale ja nie małpuję. Zrobiłem tyle na ile było mnie stać. Dołożenie do ocieplenia 10 czy 15 tys. zł na tamtą chwilę było dla mnie zaporową ceną.

Ile m2 masz ściany zewnętrznej ?

Ile m2 masz stropu ?

Jaki koszt m2 ściany zewnetrznej wyszedł tobie przy obecnej izolacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Map78 jaka jest u Ciebie cena za kwh ? 0,17 zł ?

U mnie chyba tak tanio nie jest.

 

To 0,17zł wyszło Ci pewnie w wyniku dzielenia 2500zł przez 15000kWh? Przy pompie to nie do końca tak się liczy i do tego nie dodałeś pewnie ze 3000kWh na CWU;) Średnia cena 1kWh dla pompy ciepła wychodzi mi jakieś 0,4zł - przy uwzględnieniu już ok 15% czasu w drogiej taryfie ( U Ciebie byłoby jeszcze taniej ponieważ masz 100% podłogówki, a ja system mieszany z mniejszą zdolnością akumulacji). I teraz tą cenę "poprawia się" o COP, czyli sprawność pompy, a ta jak wiemy zależy od pogody. Średnio przyjmuje się, że dla mojej pompki to będzie ok 3, ale wiem że tej zimy było raczej bliżej 4 (Forumowicz z opomiarowaną instalacją uzyskał za miniony rok SCOP=4,14). Zatem jak te 0,4 podzielisz przez 3 to wyjdzie Ci ile kosztuje Ci,e wyprodukowanie 1kWh ciepła za pomocą pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie odpowiedzieli. Tak się zastanawiam jeśli bym teraz wymienił piec na pc to ile taniej bym grzał.

 

Z tego co pamiętam to Ty grzejesz miałem, więc oszczędności raczej byś nie mógł się spodziewać żadnych. Ale jak pewnie rozumiesz nie tylko o oszczędności tu chodzi - ja jestem w stanie zapłacić nawet 2x więcej żeby do tej kotłowni nie chodzić i woreczków nie nosić;) Nie zawsze warto patrzeć tylko ślepo na ekonomię - w domu ważne są też inne wartości, jak spokój, wygoda, czystość, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie odpowiedzieli. Tak się zastanawiam jeśli bym teraz wymienił piec na pc to ile taniej bym grzał.
A to zależy. Gdybyś pozostał przy jednej taryfie - płaciłbyś jakieś 2,3 do 2,5 raza drożej niż obecnie. Gdybyś wszedł w dwutaryfowy prąd i tak się mieścił z zużyciem jak pisze map 78 ( średnia cena kWh 0,40 pln ) płaciłbyś jakieś 40 do 50% drożej. Gdybyś się ze zużyciem po całości zamknął w taniej taryfie - kosz byłby porównywalny. To liczę wg ceny po jakiej ten Jaret kupiłeś - miał miałeś chyba mocniejszy i coś tańszy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STAWIANIE DOMKÓW z poborem 13 tyś kwh przy domach 130-150 m2 powinno być karalne i to bez zawiasów

ja już nie piszę 0 20, no 30 kwh na m2 no ale 50-60 kwh /m2 /rok to przy odrobinie dobrej woli to bez problemu najmniejszego.

watpie czy do tyego 50 kwhm2rok dopłaci się więcej niż 10 tyś na izolację

 

 

Nowe domy, budowane wg wytycznych z projektow, maja jeszcze wieksze zapotrzebowanie.

 

Ty jestes w II strefie klimatycznej? Pytam, bo u mnie wyszlo w ozc przy takim metrazu ponad 12tys, obciazenie cieplne budynku 6-7kW (IV strefa).

Gdyby moj dom, bez zadnych zmian, postawic w I lub II strefie to zapotrzebowanie byloby duzo mniejsze:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż do końca tygodnia? :eek:

Oj czuję że będzie lśnić jak u kaszpira ;)

 

Myślę, że niepotrzebne są te docinki. Nie mam tam suszarni. Mimo to jest porządek (nie znoszę brudu), po czyszczeniu kotła trzeba zawsze przetrzeć podłogę tyle albo aż tyle. Tak do końca tygodnia, niestety albo stety dużo pracuję i nie mam czasu. Jeszcze nie mieszkam, wykańczam środek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrzebałem gdzieś na dysku moje zdjęcie z wnętrza systemowego komina po sezonie grzewczym. To zdjęcie odnośnie pierdolenia bzdur o szwagrze Arturo72 vel ArturoWi wiceprezesa, mistrza w doborze, sprzedaży i montażu pomp ciepła, rekuperatorów. Ma tak ciężko, że już dwa razy musiał komin czyścić bo był niedrożny do dziś dzień przeklina ekogroszek. Ma takiego pecha, że ciągle mu zrywa zawleczkę- powiedz mu, że gwoździami nie popali. Teraz dochodzimy do sedna.

 

Pytanie czym pali ? Opony i pampersy ? Mokre drzewo na ruszcie awaryjnym ? Musisz wyedukować szwagra, że jest syfiarzem ew. zadzwoń po straż miejską.

 

2014-04-08 14.07.51.jpg

Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wyzsza szkola jazdy :)

 

Sa jakies kursy, spotkania, kluby gdzie nowicjuszy mozna wdrozyc?

 

Bo jak dla nowicjusza sie nie nadaje.... I zacznie od tych samoobslugowych zaawansowanych to chyba nie zmieni na

Hard core z marketu???

:)

 

Rozumiem że pompę tez kupiłeś pierwszą lepszą jaką "polecał' hydraulik , czy jednak przed zakupem zainteresowałeś się tematem i wybrałeś odpowiednią dla siebie ?

 

I tak samo powinno postąpić Ci co kupują kocioł , bo konkurencja na rynku jest spora i są dobre i kiepskie produkty oraz jest wielka różnorodność palników/sterowników i należy wybrać odpowiedni dla siebie kocioł , a nie "ufać" sprzedawcy ...

 

Jakoś Ci sami ludzie którzy "ufają" hydraulikowi i sprzedawcy zanim kupią pralkę/TV to porównują parametry , dane , modele aby wybrać najlepszy ...

 

To mnie dziwi , że ludzie nie patrzą co kupują ..

 

Tu nie chodzi aby być "ekspertem". Naprawdę chwilę poszukać i klient będzie wiedział na co patrzeć i czego się wystrzegać , ale musi być choć minimum zainteresowania ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że pompę tez kupiłeś pierwszą lepszą jaką "polecał' hydraulik , czy jednak przed zakupem zainteresowałeś się tematem i wybrałeś odpowiednią dla siebie ?

 

I tak samo powinno postąpić Ci co kupują kocioł , bo konkurencja na rynku jest spora i są dobre i kiepskie produkty oraz jest wielka różnorodność palników/sterowników i należy wybrać odpowiedni dla siebie kocioł , a nie "ufać" sprzedawcy ...

 

To nie do końca tak wygląda. Widzisz przy pompie ciepła każdy dodatkowy kW mocy słono kosztuje - nawet kilka tysięcy, więc siłą rzeczy nie kupisz sobie "na zapas" dlatego kombinujesz tak, żeby było dobrze. Natomiast przy kotłach te dodatkowe kW do są grosze, więc wiele osób myśli, że im więcej tym lepiej - niestety często i fachowcy i producenci kotłów też tak myślą i dlatego tak to wygląda w realu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...