Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Map ja do Ciebie też nic nie mam ale nie ja Cię w ten kocioł popchnąłem, możesz mieć żal tylko albo do siebie samego a przede wszystkim do tego co Cię nim uszczęśliwił.

Kobra i ja chyba kilka stron wcześniej też z lekka Ci to wyjaśniłem.

Pisałem też już nie raz w potyczkach słownych z Arturkiem i Liwkiem że nie jestem też przeciwko pompom ale nie za wszelką cenę i co jedynie mnie dżaźni to ta nachalność i jakieś dziwne wywyższanie się Was że to tacy akuratni jesteście a kto ma czy chce inaczej z pewnych względów, różnych względów o których pojęcia nie macie to już jest ostatni debil, nieuk, brudas itd, itp.

To wszystko w temacie a Wy się dalej wyżynajcie, ja nie mam już na to ochoty ani czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile % to ex posiadacze PC?

Nigdy nie napisałem że ex.

Pompki pracują w okresach przejściowych, jak robi się zimno, grzeją kociołki bo nie bawi ludzi codziennie pierdzielenie się z kominkiem żeby w golfie przy telewizorze nie siedzieć.

To tak gwoli wyjaśnienia bo Wy jakoś lubicie fakty przekręcać czy czyjeś wpisy.

I bywajcie, jak będę miał czas to co kilka stron sobie poczytam żeby sobie czasem humor poprawić jak się spuszczanie dalej, hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Wiwaldi, ja to ten od węgla to i może mało gramotny, Wy od pomp to we wszystkim tacy mocni.

Choć ta składnia: "się pisze się" to też jakoś dziwnie mi wygląda nawet jak dla takiego od węgla.

 

Ja od pomp nie jestem i raczej się nie zapowiada się.

Składnia, jak to zgrabnie ująłeś, używana jest w filmie " Baby są jakieś inne" Marek Koterski.

Ale do kina to chodzisz czy masz kino na forum ?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ex posiadaczy bo i posiadaczy prawie nie ma porównując do ilości ekogroszkowców. ;)

Ale jak się tu jakiś przytrafi, uuuu, statystyki polecą w dół, 1 ex to pewnie z 20% zaraz będzie. :lol2:

 

No witamy olo, doradcę od ogrzewania, dachów ścian, fundamentów, co krawaty wiąże i usuwa ciąże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie wydawalo ze byly posty o tym jak ludzie z PC na kotly przechodza....

 

Nie kręć pod publikę.

Mają pompki ale żeby mieć ciepło jak mróz przychodzi odpalają kociołek bo inaczej trzeba było kotłownię w salonie uruchamiać i palić non-stop.

Dlaczego cwaniakujesz jak zwykle i głupa palisz, napisałem jest jakiś pompiarz spod Wrocławia to może sobie podjechać i pogadać z gościem, Liwko się chwalił że ma kumpla koło Wrocka, może on się ukrywa że jest z okolicy i nie chce tego usłyszeć na własne uszy.

Pewnie pamiętasz tą rozmowę z Liwkiem, tak rozmawiałem z tym gościem ale ja nie jestem taki nachalny żeby truć dupę komuś żeby pisał na forum bo ludzie maja inne priorytety i hobby jak fora.

Powiedział tak, ale w okresach przejściowych, zimą kiszka i że chce zapomnieć o czymś co kosztowało tyle szmalcu i zwie się pompa ciepła.

Nie twierdzę i nie twierdziłem nigdy że tak jest wszędzie bo jak widać są tu jakieś jednostki gdzie się sprawdzają i są ludzie zadowoleni.

Nie mam tu na myśli ani Arturka ani Liwka bo to tylko fanatycy i chorzy ludzie którym życzę rychłego powrotu do zdrowia psychicznego bo może z resztą nie jest tak źle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedział tak, ale w okresach przejściowych, zimą kiszka i że chce zapomnieć o czymś co kosztowało tyle szmalcu i zwie się pompa ciepła.

Nie twierdzę i nie twierdziłem nigdy że tak jest wszędzie bo jak widać są tu jakieś jednostki gdzie się sprawdzają i są ludzie zadowoleni.

Nie mam tu na myśli ani Arturka ani Liwka bo to tylko fanatycy i chorzy ludzie którym życzę rychłego powrotu do zdrowia psychicznego bo może z resztą nie jest tak źle :)

A ja zdrowy jestem czy chory, jeśli mam tylko PC PW i żadnego kominka do dogrzewania w domu? Dlaczego jednostki? Przecież to normalna sprawa, że PC ogrzewa dom. Bo dlaczego niby miałaby nie ogrzać? Dobra tam, mogę być i magikiem, a PC to taka magiczna sztuczka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A .. Jakis pompiarz z pod Wroclawia...

Miarodajne.... Moge ci zapodac pompiarza z Luleå... Tam cieplo jest...

 

A palisz... to ty... Czy Glupa czy tylko wegiel niech inni ocenia!

 

Czyli normalna reakcja, opluć, wyśmiać albo pomataczyć.

To co żadnego zadowolonego pompiarza z okolic Wrocka niema który nie wierzy że człowiek który ma pompę a dolnym źródłem, wstawił kocioł groszkowy żeby mieć ciepło :)

Czy ktoś boi się gorzkiej prawdy ?

Pojedź, zobacz pogadaj to Ci wara obwiśnie i nie będziesz mi tu pieprzył trzy po trzy, para piętnaście.

Cwaniakować to sobie możesz chłopczyku, bo jesteś daleko.

Najbardziej mnie ubawiłeś tym "wielu", hehe

Już był tu jeden co pisał że pompki idą jak świeże bułeczki a drugi bajkopisarz popłynął na ich sprzedaży za 3 miesiące i jeszcze nie wiadomo czy długi pospłacał po tej przykrej przygodzie.

Jak widzisz ja taki brudas niegramotny jak firmę założyłem do tej pory żyję i mam się nie najgorzej.

To jak to jest z tymi bułeczkami ? hehe

Wiem, wiem sprzedają się bardzo dobrze ale w piekarni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zdrowy jestem czy chory, jeśli mam tylko PC PW i żadnego kominka do dogrzewania w domu? Dlaczego jednostki? Przecież to normalna sprawa, że PC ogrzewa dom. Bo dlaczego niby miałaby nie ogrzać? Dobra tam, mogę być i magikiem, a PC to taka magiczna sztuczka ;)

 

Jak masz PC PW to dla mnie jesteś zdrowo-rozsądkowy, ale są tacy dla których jesteś zdrowo-walnięty.

PC ogrzewa dom ? Jak zimne powietrze może ogrzać dom ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tymczasowy19
Nie rozmawiamy teraz o grzaniu CWU tylko CO i o SCOP'ie dla CO. Liczę wszystko dla temp zasilania 35st, bo taka będzie dla podłogówki wystarczająca nawet w srogie mrozy. Asolt nie jest alfą i omegą i wielokrotnie już prosiłem go żeby wkleił dowody na swoje tezy - jak dotąd się nie doczekałem:(

Na FM jest użytkownik, bodajże assalleo , który ma taką pompę opomiarowaną i jemu SCOP za sezon 2012/13 wyszedł 3,84 za CO i CWU, a w ostatnim roku 4,14 (ale pamiętajmy, że zimy nie było). Jeśli jesteś zainteresowany to podeślę Ci materiały z niemieckich stron zajmujących się OZE i tam również wyszło im dla tej pompy SCOP 3,8 mierzony dla strefy -16st, czyli dla naszej I strefy klimatycznej, w której ja akurat mieszkam. Także uważam, że przyjęcie przeze mnie SCOP =3 jest jak najbardziej uzasadnione.

 

problem w tym, że SCOP liczy się dla CO+CWU, a nie dla samego CO

 

nie wiem dlaczego, ale wielu z was straciło dystans

czytając was z boku ma się wrażenie że należycie do jakiejś sekty - i nie jest to moje odosobnione zdanie

niestety, ale w większości dotyczy to chyba posiadaczy PC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dlaczego, ale wielu z was straciło dystans

czytając was z boku ma się wrażenie że należycie do jakiejś sekty - i nie jest to moje odosobnione zdanie

niestety, ale w większości dotyczy to chyba posiadaczy PC

 

Cholera, właśnie sobie uświadomiłem. To jest jak sekta. Jak raz wejdziesz w PC, to już nigdy nie zechcesz węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...