Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A u nas nadal piekne slonko... A juz z kominow smrod leci...:(
Gaziarze w kominkach przepalać zaczęli - bo to tak chłodnawo bywa wieczorkiem. No i ci co to prąd czy tam PC + podłogówka po całości klimat robią, jak na ksiuty ochotę mają. Mojej żonce przez głowę nie przejdzie zdjąć piżamkę poniżej 24 stopni. No chyba że pod kołdrą - ale jak się bawić z takim pancerzem na plecach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
To wiele wyjaśnia.

Po prostu musisz mieć ogrzewanie wysokotemperaturowe ( piec ekosyf)

bo z bara-bara byłby nici.;)

Trafiles w sedno :)

A tym bardziej,że przecież w sypialni nie może być podlogowki wg mitu czarnoksieznikow od ekogroszku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem w tym, że SCOP liczy się dla CO+CWU, a nie dla samego CO

 

nie wiem dlaczego, ale wielu z was straciło dystans

czytając was z boku ma się wrażenie że należycie do jakiejś sekty - i nie jest to moje odosobnione zdanie

niestety, ale w większości dotyczy to chyba posiadaczy PC

 

Nie wiem gdzie to wyczytałeś:confused: SCOP to po prostu wskaźnik sezonowy, gdzie pod uwagę bierzemy stosunek całej wyprodukowanej energii do całej zużytej w danej jednostce czasu. Więc co mają powiedzieć użytkownicy, którzy mają pompę tylko do CO, albo tylko do CWU - oni nie maja prawa policzyć SCOP'u dla swoich pomp?

Ale jak czytałeś uważnie to powinieneś zrozumieć, że w dyskusji nie o to chodziło, a SCOP został podany jedynie jako wartość bardzo przybliżona i wg mnie mocno zaniżona.

A, i żadnym ekstremistą i sekciarzem nie jestem - wypraszam sobie - podałem jedynie suche fakty i wyliczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A ja myślałem że przy pompie też można mieć 24.... I przy kablach... Ty zimą na balkon kocyk wynosisz? Czy wprost w śniegu baraszkujecie?

Przy podlogowce i 24st.C na wys.1,2m pot z ja..c będzie ci leciał i nici z bara bara :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupię PC tylko do grzania CWU - jeszcze się na łby nie pozamieniałem. A prądem się mi nie opłaca - nawet gdybym przeszedł na dwutaryfowy i zdołał zużycie w taniej zamknąć to i tak dwa razy więcej by mi wyszło. Więc - niech sobie kociołek pyka. A jak jeszcze uwzględnię że ten miał to ja po 310 mam z transportem ( bo 380 to jest cena po jakiej go sprzedaję ) to realnie miesiąc wychodzi mi przy 140 kilogramach zużycia 43 PLN. Z taką PC tylko do CWU zapłaciłbym może podobnie. Z takim TCAP -em pewnie z 15 zeta miesięcznie mniej. Spoko - ta stówka za sezon niegrzewczy wielokrotnie w grzewczym się mi odrobi.

 

ok masz rację dla ciebie to 100zł

ale dla 99,9 % użytkowników robi się 250do 300 zł na samym grzaniu cwu.

 

nie wkręcałbym w te wyliczenia pompy do cwu

albo ekogroszek albo pompa na cały dom

 

tak sobie pomyślałem

skoro mamy dyskutować przy cenach zakupowych dystrubutora węgla

to może zedżmy do cen prądu u osób które mają go o 30-50% tanszy ze względu na prace w energetyce?

przecież tu na forum i w realu % takich ludzi jest więcej niż handlarzy węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tak sobie pomyślałem

skoro mamy dyskutować przy cenach zakupowych dystrubutora węgla

to może zedżmy do cen prądu u osób które mają go o 30-50% tanszy ze względu na prace w energetyce?

przecież tu na forum i w realu % takich ludzi jest więcej niż handlarzy węgla.

 

A znam takich mądralińskich, którzy mając te zniżki wpakowali się w węgiel :yes:

Łapy opadają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
skąd takie info, że mają tańszy?

Swego czasu Lobo miał jako pracownik energetyki 3000kWh na rok gratis albo na preferencyjnych warunkach,nie pamiętam dokładnie na jakiej zasadzie te 3000kWh były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...