Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

Kradziez to tez argument ...:D

Dolicz koszt "klatki" , ogrodzenia etc. do PC!

 

Albo zamontuj wysoko na elewacji...

 

Zainstaluj monitoring... Z info na tel. :D

 

Klatka też się przyda złomiarzom, wysoko na elewacji to jeszcze tragiczniej wygląda niż przed domem - ta woda z odmrażania i para...kiedy pierwszy remont elewacji ? No i można znaleźć opinie, że zamontowana na elewacji może powodować hałas w domu - na własnym "fundamencie" obok domu podobno znacznie mniejsza szansa na przydźwięki w domu..

 

A monitoring..., ja cię proszę, to takie powiadamianie, że ktoś mnie okradł, jak się dowiem o tym gdy wrócę do domu to nawet lepiej bo się np. na wczasach nie będę wkurzał.

 

Jednostka zewnętrzna to więcej niż połowa ceny, wewnętrzną można dokupić.

 

map78 - wyobrażasz sobie, że można ukraść rynny zamontowane na dachu ? A widzisz, a jednak można. ;)

Akurat u ciebie to nie wygląda tragicznie bo tam i tak masz jakieś pomieszczenie gospodarcze i składzik drewna. Ze zbieraniem wody do kanalizacji też nieźle, nie każdy ją ma w tym miejscu gdzie pompę wiesza i potem to tak wygląda:

Edytowane przez _olo_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ależ skąd, wręcz przeciwnie, odwiedzają mnie chętnie, zwłaszcza późną nocą gdy mnie nie ma a skoro mnie nie zastają to sobie coś na pamiątkę zabiorą od czasu do czasu.

 

Moi smrodzą węglem i wylewają szambo do rowu, ale ukraść to by nic nie ukradli. Nie raz zapomniałem kluczy do chaty z furtki wyjąć i nawet przez weekend nikt się nie połasił:) Czyli w sumie mam chyba szczęście;)

 

A przy okazji znalazłem rozwiązaniehttp://quarta.pl/allegro/zorawina3.jpg Twojego problemu:D

Edytowane przez map78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ten panasonic to chyba u Arturasia ;)

 

Jednostka zewnętrzna identyczna ale opakowanie inne :)

Przed jednostką mam zasadzony bez i jakieś tam inne zieleniny także z ulicy jest nie widoczna :)

Od strony ogrodu,mam drewutnię także zero negatywnych spostrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zupełnie nic do Ciebie nie mam i dla mnie to jest normalna cena. Podaję to tylko jako przykład, że nie każdy nawet mieszkając blisko Śląska kupuje miał po 500zł a groszek po 700zł. Swoim wpisem, że klientów Ci przybywa tylko potwierdzasz moje słowa;) A przy tej cenie węgla i tej "mocy" pompą ciepła nawet powietrzną ogrzewanie domu ok 200m2 wyjdzie minimum 1/3 taniej, co można obserwować na moim przykładzie i co kiedyś już tu wyliczałem.

 

W Castoramie:

 

Ekogroszek miękki (20 - 22 MJ/kg) - 600zł/tona

Ekogroszek wysokoenergetyczny 22 - 24 MJ/kg - 760zł/tona

Ekogroszek Ultra (25 - 27 MJ/kg) - 900zł/tona

Transport w cenie jak zamówi się od tony w górę.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Castoramie:

 

Ekogroszek miękki (20 - 22 MJ/kg) - 600zł/tona

Ekogroszek wysokoenergetyczny 22 - 24 MJ/kg - 760zł/tona

Ekogroszek Ultra (25 - 27 MJ/kg) - 900zł/tona

Transport w cenie jak zamówi się od tony w górę.

 

Nie wiem co chciałeś tu udowodnić:confused: Z karoką rozmawialiśmy nt. węgla 26MJ jakim on akurat handluje i jak się okazuje taki węgiel nawet w casto kosztuje 900zł, czyli wg mnie normalna cena. Ekogroszek, który przedstawiasz za 600zł ma wartość opałową miału, więc automatycznie musisz go spalić dużo więcej żeby uzyskać taką samą ilość kWh ciepła jak z normalnego ekogroszku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...