Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

Nie wiem co chciałeś tu udowodnić:confused: Z karoką rozmawialiśmy nt. węgla 26MJ jakim on akurat handluje i jak się okazuje taki węgiel nawet w casto kosztuje 900zł, czyli wg mnie normalna cena. Ekogroszek, który przedstawiasz za 600zł ma wartość opałową miału, więc automatycznie musisz go spalić dużo więcej żeby uzyskać taką samą ilość kWh ciepła jak z normalnego ekogroszku.

 

To że nie trzeba mieszkać na Śląsku żeby kupić ekogroszek po 700zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Moi smrodzą węglem i wylewają szambo do rowu, ale ukraść to by nic nie ukradli. Nie raz zapomniałem kluczy do chaty z furtki wyjąć i nawet przez weekend nikt się nie połasił:) Czyli w sumie mam chyba szczęście;)

 

A przy okazji znalazłem rozwiązaniehttp://quarta.pl/allegro/zorawina3.jpg Twojego problemu:D

 

To mnie najbardziej przeraża w PCPW, to jest jeden z głównych argumentów, że idę w kable...i kabli nie ukradną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie najbardziej przeraża w PCPW, to jest jeden z głównych argumentów, że idę w kable...i kabli nie ukradną :)

 

Wcale się Tobie nie dziwię, bo mnie ten widok też przeraża:o Zobacz sobie w albumie z mojej stopki, że ta sama pompa może wyglądać zupełnie inaczej;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już lepiej...słychać ją na tarasie?

Z czego masz ogrodzenie frontowe?

Generalnie fajny domek.

 

Zimą nie spędzamy czasu na tarasie więc nie wiem na ile by to przeszkadzało. Latem gdy grzeje CWU to powiedzmy, że jest słyszalna, ale ten proces latem zajmuje max 30min., więc nie można nazwać tego uciążliwością, a gdy pracuje jako klimatyzacja to jest niesłyszalna. W domu nie słychać jej w żadnym miejscu.

Ogrodzenie jest zrobione jako mur betonowy z elewacją taka jak na domu i przykryty dachówką taka jak na dachu. Do tego furtka i brama z profili z elementami kutymi. Brama przesuwna, automatyczna.

Dzięki za miłe słowo:) Zdjęcia muszę zaktualizować, bo nie które nie odzwierciedlają już obecnej sytuacji;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

map78 Klima, czyli chłodzi posadzkę?

Ten mur betonowy, to lany czy murowany z bloczków fundamentowych? Coś się z nim dzieje nie tak?

Tak pytam bo chcę coś w ten styl....[ATTACH=CONFIG]279666[/ATTACH]

Przepraszam za mały off topic

 

Klimakonwektory:)

Murowany, na lanym fundamencie, fundament z izolacją przeciwwilgociową. Stoi piąty rok i nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co chciałeś tu udowodnić:confused: Z karoką rozmawialiśmy nt. węgla 26MJ jakim on akurat handluje i jak się okazuje taki węgiel nawet w casto kosztuje 900zł, czyli wg mnie normalna cena.

Casto bazuje na węglu ze Zgorzelca, czyli czech albo rusek.

Także porównanie do tej 26-tki czy 29-tki nie jest tu na miejscu ( 29-tka nie jest na stronie)

Map ja gów..a nie sprzedaję a dobry węgiel pakowany niestety kosztuje, zanim coś kupię to trzy razy sprawdzę sam u siebie bo wpadka kosztuje.

Jeden pali za 400 drugi za 900, im dalej od śląska jest drożej albo taniej z problemami.

Cudów niema.

Ktoś chce być mądrzejszy od producenta kotła który podaje paliwo zalecane a kupuje zastępcze czy nie o zalecanych parametrach a bluźni później na cały świat że kocioł jest do du.....

To tak samo jak z pompką albo tanio albo dobrze choć może wyjść drogo i też kiszka.

Nie każdy może być V-ce prezesem żeby pompkę dostać za free, hehe

Faktury za zero złotych jeszcze nigdy nie widziałem i pewnie jej niema, ciekawe kto za nią beknął albo jeszcze beknie, nie Arturek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Super wegiel, kotly z Casto za 1400:- ( chyba ze sie przeoczylem )

Kontener... I bedzie z czego zyc :)

No widzisz, przejrzałeś na oczy :)

Węgiel to przeszłość, najtańsza teraźniejszość i realna przyszłość, hehe

Po co było tyle kasy w błoto wywalić na tą chińską zabawkę.

Bywaj Vampe, śpij dobrze i myśl o przyszłości, może zaznasz w końcu ciepełka w zimie, takie prawdziwego a nie wyimagowanego jak teraz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie marzne... Ale wiesz.... Setki, ba tysiace rodzin w S ...

 

No bo nie jeden zabajtloczyl ze PC musi byc "wspomagana"

 

Super wegiel, kotly z Casto za 1400:- ( chyba ze sie przeoczylem )

Kontener... I bedzie z czego zyc :)

 

Musi, nie musi. Gdy ja wspomniałem o rezerwowym źródle ciepła - najtańszym kotle na drewno i węgiel to śmichy, hihy. Tym czasem okazuje się, że ten ma 2 pompy ciepła - drugą na rezerwę, tamten jakieś klimatyzatory pomontowane z funkcją grzania, następny kominek i sztapel drewna obok domu, nawet Arturo co się zaklinał, że on to wszystko przemyślał i przekalkulował doskonale przed rozpoczęciem budowy by nie iść w niepotrzebne koszta...zrobił dziwnym trafem mały błąd w kalkulowaniu i postawił komin do którego nie wiadomo co tam ma podłączone i nie specjalnie mnie to interesuje - komina nie rozebrał.

 

Więc to nie o to chodzi raczej, że poprawnie dobrana PC musi być wspomagana a o to, że na wypadek zbyt słabej pompy w przypadku ekstremalnych warunków pogodowych, awarii lub jakichś innych czynników dobrze jest spać spokojnie mając jakąś alternatywę.

Edytowane przez _olo_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...