Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
nawet Arturo co się zaklinał, że on to wszystko przemyślał i przekalkulował doskonale przed rozpoczęciem budowy by nie iść w niepotrzebne koszta...zrobił dziwnym trafem mały błąd w kalkulowaniu i postawił komin do którego nie wiadomo co tam ma podłączone i nie specjalnie mnie to interesuje - komina nie rozebrał.

Nie kalkulowalem w kwestii kominka,miał być w domu kategorycznie i tyle.

Ale,jest wielkie ale,Wy(ekogroszki) traktujecie kominek jak źródło ciepła,pod tym względem absolutnie nie musiało by go być w moim domu,ale ja kominek traktuje jako nie źródło ciepła a jako mebel w salonie,tak jak TV czy ławę,z do minimum ograniczonym oddawaniem ciepła do domu :)

Czyli dwie szyby we wkładzie,obudowa bez otworów wentylacyjnych itp.,kominek przy rozpaleniu to tylko wrażenia wzrokowe na ogień.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ... Jak zle dobierzesz kociol.. To moze kup 2?

 

Ja mam 2 PC bo wiesz HT nie chlodzi poprzez kaloryfery...

A ta mala uzywam do A/C i grzania gory jesienia/wiosna....

Rozwazam 3 do salonu dla A/C :)

 

I tak... Gdyby ta duza wysiadla to nie bede bez ogrzewania na pietrze... Gdzie sa sypialnie.

 

Otóż to, sam się przyznałeś, że jednak też masz zdublowane ogrzewanie.

ja jeżeli kupię tanią PC to może nie wydolić przy mrozach (to jest powód złego dobrania - Jula za 6kzł zamiast dobrze dobranej za 20kzł) a jeżeli kupię drogą to może się np popsuć, tania tym bardziej, ty masz klimę do tego dogrzania, inni kominek, ja może kocioł z marketu, czerwony lub niebieski, przynajmniej w pokoju go nie będę miał.

Choć można inaczej - np tania PC 6kW do grzania podłogówki a przy wielkich mrozach dodatkowo klima kanałowa 6-7kW z funkcja grzania z rozprowadzeniem ciepłego powietrza do każdego pokoju za kolejne 7kzł. Zimą dobrze grzeje, latem doskonale chłodzi cały dom a cena kpl. podobna do markowej PC przy zapewnieniu dwóch niezależnych źródeł grzania.

Wariantów jest sporo i żadnego bym nie skreślał.

Edytowane przez _olo_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie "lepienie" CO z kilku systemow, to rzezba w goownie. Powinienes miec w domu jeden system, ale skuteczny i w pelni automatyczny. To (CO) sie ma "dziac" SAMO. Ty mozesz co najwyzej obserwowac.

System CO grzeje - klimatyzacja chlodzi.

 

Tyle, że jeden nigdy nie jest w 100% pewny, możliwość awarii zawsze jest a na serwis czasem trzeba poczekać.

 

A czy ma się dziać samo czy nie - debilem nie jestem, inwalidą też nie, pomyśleć potrafię i zareagować też jak trzeba np załączając drugie źródło ogrzewania.

 

Czy jak bierzesz prysznic to też to masz tak skonstruowane, że się sama woda załącza-wyłącza - to nie problem wykonać, masz tak to rozwiązane ?

Zakładam, że automatyczne parzenie kawy też masz ?

Edytowane przez _olo_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zakladalem pompe ciepla pomyslalem o tym, ze pradu moze zabraknac, albo pompa nawalic. Na taka okazje mam piecyk kominkowy w salonie (i tak by tam byl zreszta) i na sezon kupuje 10 paczek brykietu. Starczy spokojnie na 3 doby grzania domu, a do reszty (hydrofor, oswietlenie) mam agregat. Czy czuje sie "bezpiecznie"? Nie mniej niz ze zdublowanym systemem CO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, Ty też się przyznajesz, że masz, a jeszcze niedawno nikt o tych "okazjach" nie wspominał a przynajmniej rzadko sugerując, ze nie trzeba się przy PC w żaden sposób asekurować.

 

Zdublowany system CO to wada ? - to że za mniejszą cenę mogę mieć większą funkcjonalność bo całość jestem w stanie ogrzać a nie salon to jest wada ?

To, że rozbijając CO np na klimatyzację/ogrzewanie nawiewowe + tanią pompę do podłogówki można mieć za tą samą cenę w pełni funkcjonalne ogrzewanie w pełnym zakresie temperatur i do tego świetne chłodzenie latem, do tego czuć się bezpiecznie i w ciepłym domu czekać na serwisanta lub import części z chrl to też wada ?

 

No właśnie, nie mniej ale też nie bardziej bezpiecznie się czujesz niż przy zdublowanym CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zakladalem pompe ciepla pomyslalem o tym, ze pradu moze zabraknac, albo pompa nawalic. Na taka okazje mam piecyk kominkowy w salonie (i tak by tam byl zreszta) i na sezon kupuje 10 paczek brykietu. Starczy spokojnie na 3 doby grzania domu, a do reszty (hydrofor, oswietlenie) mam agregat. Czy czuje sie "bezpiecznie"? Nie mniej niz ze zdublowanym systemem CO.

Masz więc zdublowany system CO i masz jedną ogromną przewagę nad bezrozumnymi krzykaczami PC - twoja wentylacja pozwala na bezpieczne używanie

drugiego (awaryjnego) źródła ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, Ty też się przyznajesz, że masz, a jeszcze niedawno nikt o tych "okazjach" nie wspominał a przynajmniej rzadko sugerując, ze nie trzeba się przy PC w żaden sposób asekurować.

 

Zdublowany system CO to wada ? - to że za mniejszą cenę mogę mieć większą funkcjonalność bo całość jestem w stanie ogrzać a nie salon to jest wada ?

To, że rozbijając CO np na klimatyzację/ogrzewanie nawiewowe + tanią pompę do podłogówki można mieć za tą samą cenę w pełni funkcjonalne ogrzewanie w pełnym zakresie temperatur i do tego świetne chłodzenie latem, do tego czuć się bezpiecznie i w ciepłym domu czekać na serwisanta lub import części z chrl to też wada ?

 

No właśnie, nie mniej ale też nie bardziej bezpiecznie się czujesz niż przy zdublowanym CO.

 

Przyznaje sie, ze mysle i nie mam samych idioto-optymistycznych mysli. Nie kazdy scenariusz musi byc optymistyczny. Tak ma chyba wiekszosc rozsadnych ludzi.

 

W przypadku awarii zasilania nic Ci to "zdublowanie" nie da. Kazda pompa i kazda klima dziala na prad. W przypadku gdy awaria dotyczy uzradzenia, to wystarczy miec ze 2 farelki w domu. Po co zaraz caly zapasowy system CO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Tyle, że jeden nigdy nie jest w 100% pewny, możliwość awarii zawsze jest a na serwis czasem trzeba poczekać.

 

Masz czarne wizję,całkowicie nie życiowe :) Sądzę,że nie mieszkałeś nigdy na swoim ;)

Przez ponad 40 lat nigdy nie zdarzyło mi się,żebym zamarzł w mieszkaniu :)

W mieszkaniu miałem cwu z gazu ziemnego,lodówkę,pralkę na prąd i przez 23 lata na swoim nie zdarzyło mi się,żebym nie miał ciepłej wody do kąpania czy,żeby lodówka się rozmroziła lub pralka nie wyprała,chociaż zdarzały się awarie.23 lata na swoim,czujesz to ?

Co robisz jak się trafi awaria ? Dzwonisz i umawiasz się na już :)

Przez te 23 lata nie zdarzyło mi się,żebym nie znalazł kogoś kto na już mi naprawi jakiegoś sprzęta :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaje sie, ze mysle i nie mam samych idioto-optymistycznych mysli. Nie kazdy scenariusz musi byc optymistyczny. Tak ma chyba wiekszosc rozsadnych ludzi.

 

W przypadku awarii zasilania nic Ci to "zdublowanie" nie da. Kazda pompa i kazda klima dziala na prad. W przypadku gdy awaria dotyczy uzradzenia, to wystarczy miec ze 2 farelki w domu. Po co zaraz caly zapasowy system CO?

 

Jaki cały ? Kocioł CO za 800 zeta + pompka, zawór mieszający, ewentualnie zawory do odcięcia tego i to wszystko.

Pompa obiegowa na pierwszym biegu to z gniazda zapalniczki w samochodzie przez przetwornicę samochodową 230V poleci lub z generatora spalinowego dwusuwa za 250zł bo w tym przypadku akurat nie strach podłączyć tak mało wrażliwego i taniego urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...