Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

Jaki cały ? Kocioł CO za 800 zeta + pompka, zawór mieszający, ewentualnie zawory do odcięcia tego i to wszystko.

Pompa obiegowa na pierwszym biegu to z gniazda zapalniczki w samochodzie przez przetwornicę samochodową 230V poleci lub z generatora spalinowego dwusuwa za 250zł bo w tym przypadku akurat nie strach podłączyć tak mało wrażliwego i taniego urządzenia.

 

Niby koszta niewielkie (pewnie w 3 tys sie zamkna), miejsca niby tez niewiele, ale jednak zabierze, bo gdzies go trzeba ustawic i jakis opal miec w zapasie i do tego jak sie bedziesz wkoorwial, jesli tego przez kilka lat nie bedziesz mial okazji uzyc, a to bardzo prawdopodobny scenariusz.

Wg mnie to jest pelne zdublowanie zrodla ciepla dla domu. Nie widze tego inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Chyba każdym dużym.

U mnie dobry workowany proponowano mi na koniec czerwca po 950-1000 za 1 t. Może w Bricomarche czy Mrówce byłaby szansa na Ekobran lub coś podobnego po 850-900.

 

Dorzuć 3 stówki. Oblecisz na prądzie.

Przy założeniu że wystacza 3t na rok. A*powinno według zapewnień sprzedawców ekogroszku.

Dlaczego groszek nazwany jest eko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupcie groszek za 9 stów.

Ja za parę złoty więcej na rok (max 300) przy 3 tonach, ogrzeję chałupę i CWU bez babrania. Zamiast biadolić i kombinować, nawracać nawiedzonych, sprawdzcie oferty producentów prądu. Zamiast kotła na groszek, kupcie buforek. Grzałki z mieszaczem i sterownikiem. W kotłowni postawicie sobie kominek rekreacyjnie z fotelami. Będziecie popijać browarka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ejj Panowie Pompiarze co tu tak cicho, piwko mam tylko kabaretu brak:mad:

 

Może zaczniemy od tego? :D

 

Witam wszystkich.

 

Kolego @mikolaj2 tak się składa że ja mam identyczny kocioł wersję KWZ-22kw. Według producenta na 160m2, czyli tyle ile wynosi powierzchnia mojego domu do ogrzania. Generalnie niedawno się przeprowadziłem, ale mogę powiedzieć że kocioł jest prze wymiarowy i to sporo. Podstawą jest aby kocioł miał dobraną odpowiednią moc do domu i to bardzo precyzyjnie w innym przypadku będzie pochłaniał kolosalne ilości paliwa. Jest to typowy dolniak i dlatego takim systemem palę. Nie używam żadnego miarkownika ciągu tylko klapki na śrubach w drzwiczkach zasypowych i popielnika. W kotłach dolnego spalania nie wskazane jest zaburzanie procesu spalania, kocioł zaczyna się dusić i produkować smołę i sadzę.

 

Tak w skrócie jak przerobiłem kocioł.

- uszczelniłem wszystkie drzwiczki, wyczystkę i połączenie kotła z kominem

- zmniejszyłem szamotem palenisko wymiary dł 30cm x szer. 13cm x wys. 33cm

- za wiszącym wymiennikiem dałem też cegły szamotowe przecięte po długości w trójkąt

- dodałem patent kolegi @wezyra czyli w moim przypadku profil 80mm x 35mm

 

Teraz jestem na etapie dodawania powietrza dopalającego w górnym prześwicie nad wiszącym wymiennikiem.

 

Testy kotła trwają ale z racji ze kocioł ma już ogniska rdzy podejrzewam że po tym sezonie grzewczym będzie czas na zmiany.

 

Napisz na jakim jesteś etapie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kolegów którzy nie zaglądają na wątek o ogrzewaniu elektrycznością - przykład jak Burki szczekać potrafią. Proszę zwrócić uwagę na post Artura zacytowany przez kolegę Asolta: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?10576-Ogrzewaj%C4%85cy-elektryczno%C5%9Bci%C4%85-WYST%C4%84P!!!&p=6609153&viewfull=1#post6609153
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tymczasowy19

kobra64 - dzięki za cytat.

to skrajny przypadek - fakt

ale dziwnym trafem najwięcej tych skrajnych,zacietrzewionych, fanatycznych przypadków to właśnie fanatycy PC

trochę więcej obiektywizmu życzę (wszystkim)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dziwnym trafem najwięcej tych skrajnych,zacietrzewionych, fanatycznych przypadków to właśnie fanatycy PC

 

Proponuję prześledzić wątek o kotle RBR Ekouniwersal - tam znajdziesz prawdziwych fanatyków;) A jakby Ci jeszcze było mało to wejdź na wątek "ranking paliwa typu ekogroszek" - tam znajdziesz ludzi co robią zdjęcia węgla, popiołu, itp - jeśli uważasz, że to jest normalne, to ja wole być fanatycznym wyznawcą pompy:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...