Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

Hmm - trochę dziwne. Nie jest to przypadkiem wina starych instalacji, gdzie np. rury CO są zatopione bez izolacji w betonie? Przy tradycyjnej instalacji CO (grzejniki) to węgiel jest tańszy, ale gaz jest bardziej przyjazny w obsłudze. Na zdrowy rozum to gazu nie trzeba tyle palić co węgla - gaz nadaje się idealnie do podłogówki i ciepłej wody, gdzie maksymalna temperatura medium to 35-40°C, a w piecu węglowym czesto hajcują tak, że woda ma temperaturę 90°C "bo zimno".

Spalić trzeba tyle samo Mj żeby wyrównać straty ciepła, można to zrobić tańszym nośnikiem lub droższym. Kocioł węglowy również się nadaje do podłogówki ale po montażu zaworu drogowego bo jak wspomniałeś pracuje na wyższych temperaturach, wyższych czyli średnio 50-60 a nie na prawie wrzącej wodzie, no trochę przerysowana teoria i trochę dyskredytująca heheh.

 

Ogólnie dyskusja nie dotyczy grzejników ani podłogówki tylko który systemów grzewczych zasilanych różnym paliwem podłogówka może być na tym i na tym.

 

Tak, chociaż pompy ciepła też wychodzą dosyć tanio. Gaz jest jednak droższy. Tyle, że przy zużyciu załóżmy 10.000kWh będzie to koszt ~2500zł, a przy węglu ~1500zł. Mniej niż 100zł miesięcznie oszczędności w zamian za niewygody - ja się na to nie piszę.

No widzisz to trochę kwestia podejścia bo jedni widzą tylko stówkę miesięcznie a inni ogrzewanie aż o 60% droższe bo tyle wynika z Twoich obliczeń.

 

Nie urąga, ale jest po prostu archaiczne i nie pasuje do dzisiejszych czasów. Pompy ciepła mogą cenowo konkurować z ogrzewaniem węglowym, do tego są zupełnie bezobsługowe i potrafią chłodzić latem. Pozostałe źrodła ciepła wychodzą drożej, ale znowu przy niewielkim zapotrzebowaniu ta różnica w cenie jest akceptowalna.

Nie powiedziałbym, że spalanie węgla jest archaiczne bo kotły w porównaniu do starych typów są dużo nowocześniejsze, nie powiedziałbym również, że nie pasuje do dzisiejszych czasów gdzie znacząca większość domów jest ogrzewana węglem lub drewnem a głównym źródłem energii elektrycznej są elektrownie węglowe. To są właśnie dzisiejsze czasy a czy chciałbym żeby te czasy inaczej wyglądały? Chciałbym ale myślę, że daleka droga do tego i zbyt duże pieniądze w węglu, z resztą ropie też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72

No widzisz to trochę kwestia podejścia bo jedni widzą tylko stówkę miesięcznie a inni ogrzewanie aż o 60% droższe bo tyle wynika z Twoich obliczeń.

Wymień z czego składa się system grzewczy na ekogroszek i przy okazji policz koszt inwestycji w te części składowe i porównaj je z innymi systemami do których potrzeba tylko prądu to wyjdzie Ci jakie głupoty wypisujesz.

System grzewczy to nie tylko koszt eksploatacji ale także koszt inwestycji i dopiero po porównaniu tych dwóch kosztów można coś pisać na temat ew.oszczędności.

 

Punkt zerowy to "decyzja inwestora o budowie domu" a nie od d..y strony czyli "wybieranie systemu grzewczego już po budowie".

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkt zerowy to "decyzja inwestora o budowie domu" a nie od d..y strony czyli "wybieranie systemu grzewczego już po budowie".

Tyle że dla wielu inwestorów, kotłownia i system kominowy są za darmo, bo przecież oni budują DOM a nie kotłownię. Pozostaje więc kupno samego kotła.

Podobna historia jest z garażem. Garaż to przecież "DOM", tyle że realne koszty jego budowy to 30-50k zł...

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny opowiada głupoty.

Czy brałeś pod uwagę przy swoim wyliczeniu również koszt inwestycji w dane systemy ?

Po wypowiedzi sadzę,ze to pominąłeś.

Następna bzdura,która wynika z powyższego twierdzenia.

Nie bierzesz pod uwagę kosztu inwestycji w systemy grzewcze.

Dla mnie system grzewczy,bezobsługowy,czystszy,komfortowy na prąd był znacznie tańszy niż syfiasty system na ekogroszek.

Czemu ? A temu,bo już przed budową o tym myślałem.

 

Z uwagi na koszty nie stać mnie było na system na ekogroszek a stać mnie było za to na ogrzewanie prądem,znacznie tańsze niż ekogroszek.

 

Tyle, że nadal większość domów jednorodzinnych jest wyposażona i wyposażana w kotłownie i komin, być może dlatego żeby nie skazywać się na jedno źródło ogrzewania, ja nawet nie skazałbym się na tylko jeden sortyment węgla jak np tylko eko groszek, nie wiadomo co będzie w przyszłości. Odpowiadając w tym temacie odnoszę się do typowego nowego domu czyli budownictwo tradycyjne dobrze zaizolowane czyt. grubo bo w budownictwie rewolucji nie widzę i w takim typowym przypadku system na eko groszek jest opłacalny. Jeśli ktoś ma dom z góry przeznaczony na ogrzewanie prądem i rekuperacje to oczywiście, że taka przebudowa czyli nadbudowa być może mu się nie zamortyzować tyle, że takie domy to jest nie wielki procent. Są tez ludzie którzy przy inwestycji wolą ponieść większe koszty a później wolą mieć taniej w użytkowaniu, obiektywizm.

Edytowane przez PaulAdmin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień z czego składa się system grzewczy na ekogroszek i przy okazji policz koszt inwestycji w te części składowe i porównaj je z innymi systemami do których potrzeba tylko prądu to wyjdzie Ci jakie głupoty wypisujesz.

System grzewczy to nie tylko koszt eksploatacji ale także koszt inwestycji i dopiero po porównaniu tych dwóch kosztów można coś pisać na temat ew.oszczędności.

 

Punkt zerowy to "decyzja inwestora o budowie domu" a nie od d..y strony czyli "wybieranie systemu grzewczego już po budowie".

 

Wyciągnąłeś moją odpowiedź z dyskusji chyba nie czytając o co w danym momencie chodzi. Rozmawialiśmy o o tradycyjnym już zbudowanym domu i kosztach eksploatacji różnych kotłów w tradycyjnych instalacjach.

 

Chyba nie zamierzasz siedzieć w temacie i co rusz powtarzać tego samego i chyba nie zakładałeś tematu żeby popierać jedno rozwiązanie?.. Ty akurat zdecydowałeś się na ogrzewanie prądem gdzie nie ma kotłowni, na rekuperacje gdzie kominy wentylacyjne są w sumie zbędne i wszystko masz pod to ustawione a tutaj jak wspomniałem dyskusja raczej toczy się w oparciu o tradycyjne budownictwo zaizolowane i tradycyjne systemy gdzie najczęściej są elementy których u Ciebie nie ma. Powtarzam, że przeważająca większość nawet nowych domów jest właśnie w takich technologiach budowana i tutaj będzie się rodzić podstawowa różnica zdań. No i jeszcze raz, są ludzie którzy przy inwestycji wyłożą więcej, żeby później mieć takiej podczas użytkowania, to tak obiektywnie.

Edytowane przez PaulAdmin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że dla wielu inwestorów, kotłownia i system kominowy są za darmo, bo przecież oni budują DOM a nie kotłownię. Pozostaje więc kupno samego kotła.

Nie można spodziewać się logicznego myślenia od kogoś z tak "inteligentnym" nickiem.

A kto niby płaci za komin i materiały budowlane na kotłownie - murarz ? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty za głupoty dla naiwnych,nie znających życia opowiadasz ?

Staż pracy mam ponad 20 lat,tylko w Polsce jak normalny Polak

Pleciuga. życia to Ty jeszcze nie znasz, powiem Ci że bywa bardzo brutalne.

20 lat piszesz ? ja już 31-szy zacząłem ale na taki kredyt znając właśnie życie nigdy bym się nie zdecydował jak Ty, żeby zaspokoić swoje chore jaźnie :)

Jak Ci już dawno pisałem, zawistny nie jestem a zazdrościć nie mam czego ale nie udupił bym swoich dzieci taką niespodzianką żeby za chorą głowę tatusia zarzynały się przez kolejne lata żeby zapłacić za te fanaberie które Tobie się uroiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
ja już 31-szy zacząłem ale na taki kredyt znając właśnie życie nigdy bym się nie zdecydował jak Ty, żeby zaspokoić swoje chore jaźnie :)

O jakiej kwocie kredytu piszesz ? M4 wyceniane jest na 220-250tys.zł...dom zamknąłem kwotą 310tys.zł

Jakie chore jaźnie ?

Po prostu przez 42 lata nie miałem do czynienia z syfem w domu i na dalsze życie nie miałem zamiaru mieć do czynienia z syfem w domu.

To jest chore czy raczej normalne wg Ciebie ?

Ja bym powiedział inaczej,zresztą jak większość,że dla mnie chore jest jak ktoś bezmyślnie pakuje się w syf w domu,dla mnie to masochizm a to raczej choroba.

 

P.S.

Pracuje od początku w Polsce i dlatego ekogroszek w nowym domu dla mnie był za drogi,droższy niż ogrzewanie prądem.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pleciuga. życia to Ty jeszcze nie znasz, powiem Ci że bywa bardzo brutalne.

20 lat piszesz ? ja już 31-szy zacząłem ale na taki kredyt znając właśnie życie nigdy bym się nie zdecydował jak Ty, żeby zaspokoić swoje chore jaźnie :)

Jak Ci już dawno pisałem, zawistny nie jestem a zazdrościć nie mam czego ale nie udupił bym swoich dzieci taką niespodzianką żeby za chorą głowę tatusia zarzynały się przez kolejne lata żeby zapłacić za te fanaberie które Tobie się uroiły.

 

Ee, chyba nie:no:

http://finanse.wp.pl/kat,1033783,title,Nowe-przepisy-pomoga-uniknac-dziedziczenia-dlugow,wid,16895718,wiadomosc.html

 

Poza tym karoka, ja np hołduje takiemu powiedzeniu - "do odważnych świat należy". Gdyby nie to, teraz musiałbym już powoli woreczki do kotłowni znosić;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dlatego ekogroszek w nowym domu dla mnie był za drogi,droższy niż ogrzewanie prądem.

 

Dalej te niepoważne argumenty ? Widzę, że nie zmieniasz nastawienia, nie dajesz za wygraną, nadal prawisz te banialuki.

Instalując PC niestety trzeba się liczyć ze sporymi kosztami, gruntową jeszcze większymi, nie chodzi tylko o pompę ale całą resztę by było nieco taniej niż węglem zamiast nieco drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A 300 tysi za 118m to mało ?

Odejmij od tego koszt mieszkania już za minimum 220tys.zł zatem ile wychodzi ?

Przecież dla 42-latka to dożywocie i spadek dla Twojego dziecka który mu po sobie pozostawisz :)

Jak go tak obdarujesz na przyszłość to pewnie świeczki nie będzie Ci miał kto zapalić :(

80tys.zł to dożywocie dla 42-latka ?

Toż to koszt nowego auta z salonu jakie sądzę,mają narzekające ekogroszki.

 

Nie sądź myślących inwestorów po swoich nie myślących klientach z ekosyfem w domu...

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odejmij od tego koszt mieszkania już za minimum 220tys.zł zatem ile wychodzi ?

 

80tys.zł to dożywocie dla 42-latka ?

Toż to koszt nowego auta z salonu jakie sądzę,mają narzekające ekogroszki.

 

Nie sądź myślących inwestorów po swoich nie myślących klientach z ekosyfem w domu...

A to mieszkanie to ktoś dał Ci za darmo ?

Eko groszek nie jeździ starą rozklekotaną Alfą.

Sama nazwa tego auta kojarzy mi się z jakąś ci..tą, hehe

Dobrze jest mieć tych niemyślących wg. Ciebie ale postępować wg. nich uczciwie.

Ty byłeś forumowy doradca a poza forum latałeś po budowach nie przyznając się do tego kim jesteś, taki malutki Arturek oszuścik i za to tępią Cię jak burego kota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
...

Prosto i na temat.

Dom był budowany od początku z zamierzeniem wybudowania w cenie mieszkania:

Planowany budżet to 250tys.zł

A ekogroszek uniemożliwiłby wybudowanie taniego domu,dlatego też pierwsza opcja było ogrzewanie prądem bo ekogroszek w domu byłby za drogi.

Ale kłania się tu kalkulator,którego nie uznają chorzy na masochizm,którzy spuszcają się przy dokładaniu do kotła i czyszczeniu kotła i wszelkie wyznawcy ekogroszka.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom był budowany od początku z zamierzeniem wybudowania w cenie mieszkania:

 

A ekogroszek uniemożliwiłby wybudowanie taniego domu,

Tani dom, hehe

Przy groszku zmieściłbyś się na pewno, zachciało Ci się pierdół to trza bank zasilać przez 30 lat.

Naprawdę współczuję.

Tak to jest w przypadku bezmyślnych inwestorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...