Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

Nie,kupiłem go 23 lata temu za 110mln.zł...

Coś pitolisz znowu Arturek.

23 lata temu miałeś 19 lat czyli byłeś gnojkiem któremu tatuś zrobił prezent w postaci mieszkania na przedpłaty, gdzie odkładał prawie całe swoje życie tyrając na kopalni.

Nie śmierdziałeś groszem w tym wieku kolego, czy może w przedszkolu zacząłeś pracować ?

Rozumiem teraz Twoje rozgoryczenie co do węgla :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
Coś pitolisz znowu Arturek.

23 lata temu miałeś 19 lat czyli byłeś gnojkiem któremu tatuś zrobił prezent w postaci mieszkania na przedpłaty, gdzie odkładał prawie całe swoje życie tyrając na kopalni.

Nie śmierdziałeś groszem w tym wieku kolego, czy może w przedszkolu zacząłeś pracować ?

Rozumiem teraz Twoje rozgoryczenie co do węgla :)

Jak już mówiłem,nie sądź innych po sobie i po swoich bezmyślnych klientach...

Przez wakacje,przy wyjazdach na Węgry,w dobie alk.bez akcyzy przez miesiąc takich wyjazdów można było zarobić na nowego malucha,który kosztował wtedy 63mln.zł(pamiętam jak dziś)

Skończyły się Wegry,zaczęła się Turcja i Tajlandia.

Ja zamiast nowego malacza odkładałem.

Nie miej do mnie pretensji,że ktoś w tym wieku wtedy zapier...lał na roli o bożym świecie nie wiedzą...

I stąd chyba przykazanie ojca z gospodary,pal synu wunglem :)

 

P.S.

Mój ojciec pracował w hucie,której już nie ma.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli palant bez szkoły bo w tym wieku kończyło się ogólniaka albo pozostawał jeszcze rok technikum, spekulant i przemytnik zatem :)

Zapomniałeś że ja trochę starszy jestem od Ciebie i pamiętam te czasy, co i kiedy i w jakim wieku można było :)

Szanuję ojca choć mieszkania mi nie kupił ani domu nie wybudował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Czyli palant bez szkoły bo w tym wieku kończyło się ogólniaka albo pozostawał jeszcze rok technikum, spekulant i przemytnik zatem :)

Zapomniałeś że ja trochę starszy jestem od Ciebie i pamiętam te czasy, co i kiedy i w jakim wieku można było :)

Szanuję ojca choć mieszkania mi nie kupił ani domu nie wybudował.

Pamięć Cię zawodzi,technikum miało 5 klas a jeździłem w trakcie wakacji i w trakcie szkoły a nie po szkole.

 

Dziękuję przy tym starszym kolegom,którzy mnie zarazili na łatwy zarobek ale też sporo zdrowia straconego.

 

Przemytnik ?

Największy i najbardziej renomowany sklep w Gliwicach łykał towar bez mrugnięcia :)

Piękne czasy ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe, w jedne wakacje zarobiłeś na przemycie alkoholu na mieszkanie ? Bo jak miałeś mniej niż 19 to raczej się alkoholu nie sprzedaje takim, chyba, że też nielegalnie kupowałeś ?

A poza tym twierdziłeś, że w Polsce uczciwie zapracowałeś a nie za granicą, teraz gubisz się w zeznaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, podstawówkę się kończyło mając 15-cie, czyli ogólniaka ( 4-ro letniego) mając 19 a technikum ( były 5-cio letnie ) czyli 20 lat.

Kużwa, za komuny to Arturek miał dobrze, na wakacjach na mieszkanie zarobił gdzie były na tzw. kśiążeczki i płaciło się X lat a nie wiedziało czy kiedykolwiek się je dostanie.

Pleciuga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A to ciekawe, w jedne wakacje zarobiłeś na przemycie alkoholu na mieszkanie ? Bo jak miałeś mniej niż 19 to raczej się alkoholu nie sprzedaje takim, chyba, że też nielegalnie kupowałeś ?

A poza tym twierdziłeś, że w Polsce uczciwie zapracowałeś a nie za granicą, teraz gubisz się w zeznaniach.

Dobre ;)

olo,sądze,że jesteś w wieku mojego syna(19 lat) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, podstawówkę się kończyło mając 15-cie, czyli ogólniaka ( 4-ro letniego) mając 19 a technikum ( były 5-cio letnie ) czyli 20 lat.

Kużwa, za komuny to Arturek miał dobrze, na wakacjach na mieszkanie zarobił gdzie były na tzw. kśiążeczki i płaciło się X lat a nie wiedziało czy kiedykolwiek się je dostanie.

Pleciuga.

 

ale taka prawda. znam takich co w latach 80 w jeden weekend zarabiali na cały dach budowanego domu. wystarczyło trochę zaradności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe, w jedne wakacje zarobiłeś na przemycie alkoholu na mieszkanie ? Bo jak miałeś mniej niż 19 to raczej się alkoholu nie sprzedaje takim, chyba, że też nielegalnie kupowałeś ?

A poza tym twierdziłeś, że w Polsce uczciwie zapracowałeś a nie za granicą, teraz gubisz się w zeznaniach.

Wtedy była jeszcze ustawa antyalkoholowa, alkohol sprzedawano od 13-ej i jak miało się kartkę :)

Pewnie młodsze pokolenie nie wie co to kartka :)

Na wszystko były kartki a w sklepach pólkach trafiał się tylko ocet.

A może Vice-prezes Arturek dodał sobie ze 20 lat skoro pisze znowu takie głupoty ?

On cały czas gubi się w zeznaniach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Kużwa, za komuny to Arturek miał dobrze, na wakacjach na mieszkanie zarobił gdzie były na tzw. kśiążeczki i płaciło się X lat a nie wiedziało czy kiedykolwiek się je dostanie.

Komuno wróć :)

Znaczna większość moich "towarzyszy broni" zamiast szkoły wybrała kontynuowanie "sportu" i dzisiaj mają swoje kantory,po kilka stoisk w CH także karoka,jedynie do siebie miej pretensje ześ był sierota w tamtych czasach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ile im jeszcze do odsiadki zostało ?

Nic,wtedy to była normalność i zgodne z prawem,wystarczyło pomyśleć.

Z nami jeździli goście z całej Polski.

 

Tak jak pisałem,największy sklep w mieście, w centrum miast miał mój towar,zgodnie z prawem.

Akcyzy nie było wtedy.

 

Turcja ? Wystarczył jeden wyjazd i "ugadanie" Turka,wysyłał co zechciałeś.

Tajlandia-podobnie.

Wszystko znikało w mgnieniu oka.

 

Karoka,jesteś stary ale nie masz pojęcia o życiu w tamtych czasach :)

Pług przesłonił Ci patrzenie Świata...

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komuno wróć :)

Znaczna większość moich "towarzyszy broni" zamiast szkoły wybrała kontynuowanie "sportu" i dzisiaj mają swoje kantory,po kilka stoisk w CH także karoka,jedynie do siebie miej pretensje ześ był sierota w tamtych czasach :)

Komuna takim nieudacznikom jak Ty to życie uratowała.

Towarzysz broni, hehe

Mi się kojarzysz z ciamajdą co tylko klepać na forum potrafi, bo jak nazwać takiego "orła" niby "najlepszego doradcę" który firmę rozkłada w 3 miechy.

To trzeba być naprawdę nieudacznikiem, koledzy widać byli chyba bystrzejsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znowu myślę że jesteś młodszy od mojego, a syna to może pomogę Ci zrobić bo Ty cały czas na forum zajęty jesteś, hehe

 

Pewnie na bezrobociu siedzi a PC to mu syn kupił i teraz się chwali ile wlezie przy każdej okazji ;)

 

Mi się kojarzysz z ciamajdą co tylko klepać na forum potrafi, bo jak nazwać takiego "orła" niby "najlepszego doradcę" który firmę rozkłada w 3 miechy.

To trzeba być naprawdę nieudacznikiem, koledzy widać byli chyba bystrzejsi.

 

Doradzać też trzeba umieć by klienta zdobyć, jak się go od razu od debili i nieuków zwyzywa gdy tylko wspomni o ekogroszku to z automatu idzie do konkurencji. Widać arturo to co tu praktykuje również w swojej firmie czynił.

Edytowane przez _olo_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olo, jakie bezrobocie, jakie bezrobocie ?

A widziałeś żeby ktoś od rana do północka na forum pierdzielił banialuki motając się w wypowiedziach ?

To jest chyba miejsce pracy, ponoć po 2 zeta od posta płacą :)

Kurde chyba zacznę o pompkach baźgrać, Artur będzie miał konkurencję, hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Pewnie na bezrobociu siedzi a PC to mu syn kupił i teraz się chwali ile wlezie przy każdej okazji ;)

Zostawmy już temat nieudaczników ekogroszkowych,którzy swoją budowę potraktowali jak przykazanie ojca spod pługa i skupmy się na inteligentych inwestorach lub uczmy mniej inteligentych.

Rozmawialiśmy o o tradycyjnym już zbudowanym domu i kosztach eksploatacji różnych kotłów w tradycyjnych instalacjach.

Chyba nie zamierzasz siedzieć w temacie i co rusz powtarzać tego samego i chyba nie zakładałeś tematu żeby popierać jedno rozwiązanie?.. Ty akurat zdecydowałeś się na ogrzewanie prądem gdzie nie ma kotłowni, na rekuperacje gdzie kominy wentylacyjne są w sumie zbędne i wszystko masz pod to ustawione a tutaj jak wspomniałem dyskusja raczej toczy się w oparciu o tradycyjne budownictwo zaizolowane i tradycyjne systemy gdzie najczęściej są elementy których u Ciebie nie ma. Powtarzam, że przeważająca większość nawet nowych domów jest właśnie w takich technologiach budowana i tutaj będzie się rodzić podstawowa różnica zdań. No i jeszcze raz, są ludzie którzy przy inwestycji wyłożą więcej, żeby później mieć takiej podczas użytkowania, to tak obiektywnie.

Po pierwsze temat jest z myślą o nowych domach a nie o sierotach,którzy budowali bezmyślnie.

Po drugie czy ktoś komuś nakazuje budowę komina i kotłowni w tradycyjnym budownictwie ?

Mi nakazywano w projekcie ale to olałem i zrezygnowałem z kotłowni i z komina na etapie adaptacji,zatem jaki jest problem ?

Kto zakazuje świadomym inwestorom rezygnację z kominów i z kotłowni ?

 

Ja w projekcie gotowym miałem ogrzewanie paliwami stałymi i kotłownie też miałem.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
P

Doradzać też trzeba umieć by klienta zdobyć, jak się go od razu od debili i nieuków zwyzywa gdy tylko wspomni o ekogroszku to z automatu idzie do konkurencji. Widać arturo to co tu praktykuje również w swojej firmie czynił.

Również prosto i na temat :)

Nie potrzebuję poklasku,dla mnie ekogroszek w nowym domu to d..l i bezmózg w najczystrzej postaci i co zrobisz ;)

 

Na takich bezmózgów czekają karoki,jereckie i inne ;)

Chwała im za to,że potrafią nawet bezmyślnych aż tak zbałamucić.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...