Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A to z jakiego powodu ?

U mnie 1 kWh to koszt tylko 58 groszy :)

A gdzie COP? Skąd nagle 58 groszy? Ja sobie nie wyobrażam kąpieli w łazience w której jest 22 czy tam 22,5 stopnia. To jakaś masakra, survival normalnie. Co robisz żeby tam mieć cieplej? Bo to zysków od słońca specjalnie w łazienkach nie ma ( okna w łazienkach przeważnie niewielkie, czasem nawet z mleczną szybą ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To lepiej sobie plazmę powieś i puść na niej nagranie ognia, więcej z niej ciepła uzyskasz niż z takiego bio kominka, jak starszego typu to i z 400W grzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz będzie że jak w domu nie ma 25 stopni to tak jakby ogrzewania nie było, taka temp. jest znośna jak sie lezy w gaciach na kanapie.

z tego co pamietam to dyskomfort psychiczny jest od 24 stopni a skutki fizyczne 26

Jak się z wanny wyłazi to te 24 to jest minimum komfortu. Ja się wychodząc z kąpieli dobrze czuję jak w łazience jest koło 25.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Pytałem o dogrzewanie łazienek. Znaczy że pompa już chodzi i podłogi w łazienkach grzejesz żeby się kąpać w ludzkich warunkach?

Nie chodzi bo nie ma takiej potrzeby,w domu jest ok.23st.C

Łazienkę mam od południa,jak coś ci to mówi. ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - Arturo chyba nie ma ręcznikowców? Tak się mi kojarzy, mogę się mylić. Po drugie - zużycie takiej grzałki sumuje się później do kosztów CO - czy to pomijalny koszt jest ( w odróżnieniu od zużycia 4-ro watowego wyświetlacza sterownika kotła, który w czasie kiedy nie są wprowadzane żadne zmiany bierze 2 waty )?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
wycierasz się mokrym ręcznikiem? czy za każdym razem bierzesz czysty i suchy ( zużycie prądu Ci i tak wzrośnie -pralka) - czy suszysz na uchwycie z piekarnika? :p

Mam wydajną wentylację w łazience i to wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
No to w takie jak dzisiejszy dni - grzejesz jakoś łazienki czy nie?

Nie ma potrzeby grzania bo w łazience jest ciepło czyt.male straty energii.

Drabinke mam na strychu gotową do założenia z grzałka ale nie ma takiej potrzeby.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugie - zużycie takiej grzałki sumuje się później do kosztów CO - czy to pomijalny koszt jest ?

 

Oczywiście że sumuje. Ciężko to policzyć, dlatego oprócz zużycia samej pompy podaję zużycie całego domu. To też nie jest do końca ok, ponieważ uwzględnia i garaż i ogród.

Tak czy owak taka grzałka jest takim samym producentem ciepła jak TV, piekarnik, pralka czy lodówka. Wszystko co jest w domu i dostarcza ciepła składa się na roczne zużycie na CO. Dlatego weglarze również powinni podawać zużycie energii elektrycznej swojego domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...