Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

Mnie to rybki.

Możecie tłuc się tymi kominami.

Ja zrezygnowałem z jednego w trakcie budowy. Tego większego.

W projekcie z cegły + klinkier nad dachem.

A mogłem i ten drugi "puścić z dymem :p "

Nie ważne.

Komin kosztuje dużo. Czy systemowy, czy z cegły.

 

Sam posiadam jedno takie cudo. Nie mam pojęcia jak go wykończyć, W sumie same problemy :p .

 

Generalnie temat zmierza do domków energooszczędnych. Tutaj różnica przy cenie gazu/prądu na grzanie chałupy, to różnica max 1k na korzyść węgla.

Czy to dużo, czy mało, zależy od podejścia :)

Moim zdaniem, sprzeczka na noże i siekiery jest bezsensu.

Jeśli stać kogoś na budowę domu, to powinno go stać na grzanie bez trucia.

 

Wracając do sedna. Dzięki takim ekogroszkowcom, od 3 lat mam codzienną zadymę popołudniową przedłużającą się czasami do 23 godziny. Przedtem tego nie było.

Wstawiają ruszta awaryjne i kopcą na potęgę tak że chałup nie widać. w nowych domach.

Więc idąc za doświadczeniem, zakazać.

Tyle z moich obserwacji sąsiadów.

NOWYCH SĄSIADÓW

 

Każda ściema o ekogroszkowcach i ich paleniu eko, to być może prawda w 10%.

Tyle w temacie.

Nie ściemniajcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Poszukaj w tematach z wentylacją.

Napisz ze szczegółami. Skoro wiesz, opisz wszystkie warianty.

Jeśli jesteś obeznany, to nawet dla garażu opiszesz.

Nie masz racji. Nie musi mieć grawitacji.

Opisz dla garażu z grawitacją.

Ustawa zmieniająca wymagania co do wentylacji garaży pozwala na wentylacje mechaniczną, ale stawia wymagania. Należy je rozumieć - chodzi o własne lub cudze bezpieczeństwo. Stosowanie wentylacji grawitacyjnej (poprawnie wykonanej) jest bezpieczne bez względu na rodzaj napędu samochodu i nie jest uzależnione od działania - bywa że zawodnych urządzeń. Wentylacje mechaniczną należy stosować tylko gdy nie jest możliwe wykonanie poprawnej wentylacji grawitacyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A i widzę że ceny kominów skaczą Ci jak pompek :)

Niedawno liczyłeś 5 tysięcy, jak Ci ludzie pisali że pierdzielisz, zjechałeś nawet już do 2,5, teraz znowu 3 tysiące.

 

Bo mało kumaty gościu,jeden inwestor kupuje komin firmy Schiedel czy Plewa za 3tys.zł a drugi kupuje jakiś badziew za 1,5tys.zł i do tego dochodzi koszt postawienia i obróbki blacharskiej i wykończenia poza dachem,również innym kwotowo materiałami,także różnice na jednym kominie mogą sięgać nawet 3tys.zł w zalezności od firmy i wykończenia.

Jak mocno trzeba być ograniczonym,żeby tego nie pojąć...

Zrozumiałeś skąd już są różnicę czy dalej jak ograniczonemu wytłumaczyć ?

Chociaż wytłumaczę jak naprawdę ograniczonemu na podstawie obrazków.

Ponżej masz komin za 3,2tys.zł:

http://allegro.pl/komin-schiedel-rondo-plus-fi-200-7mb-1-went-i4601344489.html

A poniżej masz komin za 1,3tys.zł

http://allegro.pl/7m-fi20-uniwersal-komin-kominy-systemy-kominowe-i4599251320.html

Jaka jest różnica cenowa między takimi samymi kominami ??

Dalej będziesz z siebie robił idiotę ?

 

Podobnie z cenami pomp,mało kumaty gościu czy ty myślisz,że to jest taki badziew jak RBR co tłoczony w garażu i ma dwóch sprzedawców na całą Polskę i stałą jedną cenę ?

Sprzedawców pomp są setki w całej Polsce i kazdy ma inne ceny,zależnie od negocjacji cenowych róznica może być i kilka tys.zł

 

Może zajmij się tylko swoim syfem ale w starych domach bo co raz to ośmieszasz się swoim brakiem inteligencji i brakiem logicznego myślenia.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój komin do kotła węglowego kosztował 700zł. To może doliczaj 700zł do oszczędności przy braku komina ?

Gdybym zrezygnował z całego komina a zrobił WM z odzyskiem jak ty to nie doliczaj do oszczędności 700zł a dolicz do kosztów 10000zł.

Albo daj już spokój z tym liczeniem komina do kosztów ogrzewania ekogroszkiem, to samo z liczeniem kotłowni a nie liczeniem pralnio-suszarni bo to wszystko naciąganie ile wlezie w swoją stronę.

Znowu powiesz, że nie trzeba mieć pralnio-suszarni a pompę można w kuchni postawić - policz wówczas, że taka piękna pompa z zasobnikiem CWU w sobie i całym osprzętem nie kosztuje 15kzł tylko 30kzł.

Albo już nie licz bo ludzie potem nie wiedzą czy to brać poważnie czy nie, ładują się w PC bo miało być taniej a inwestycja okazuje się kosztowna.

 

Nikt nie powie ci, że PC nie jest fajna, nie jest wygodna (mimo swoich wad) w stosunku do węgla, ale tańsza w instalacji to raczej nie często a czy tańsza w eksploatacji to też różnie bywa.

 

I na źle dobranej PC można wtopić i na źle dobranym kotle nie uzyskać tego, czego sie po takim ogrzewaniu oczekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to, że jeden, konkretny człowiek, przez niektórych nielubiany na forum, wybrał projekt z kominem i na etapie adaptacji za 500 czy 800 zł musiał go usunąć oznacza, że każdy, kto chce grzać pompą czy prądem musi ponosić ten koszt? karoka65 obudź się wreszcie. Arturo72 przestań udowadniać, poprzestań na przedstawianiu faktów, jeśli ktoś niedostatecznie inteligentny sam wniosków nie wyciągnie, to siłą i krzykiem tym bardziej go nie przekonasz, a nawet jeśli, to po co tracić zdrowie dla cudzej korzyści?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój komin do kotła węglowego kosztował 700zł. .

 

Nawet z goowna bys go za 700 zl nie ulepil, bo prawie polowe z tej kwoty kosztuja obrobki dekarskie. Te 700 zl to juz kwota wyssana raczej z umazanego weglem paluszka. Kominy to sa niestety pieniadze liczone w tysiacach zl i to bez zadnych specjalnych fanaberii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Mój komin do kotła węglowego kosztował 700zł. To może doliczaj 700zł do oszczędności przy braku komina ?

Gdybym zrezygnował z całego komina a zrobił WM z odzyskiem jak ty to nie doliczaj do oszczędności 700zł a dolicz do kosztów 10000zł.

Albo daj już spokój z tym liczeniem komina do kosztów .

Chyba z papieru ten komin ;)

Ja nie gdybam,piszę z jakich elementów składa się system na ekogroszek i czy się to komuś podoba czy nie bez tych elementów nie może być mowy o ekosyfie w domu.

Gdybym gdybal to napisalbym,że nie potrzebuje ani kotłowni ani pralni czyli dom byłby o co najmniej 15m2 mniejszy z zachowaniem identycznego komfortu jak teraz.

Czy inwestor wykorzysta właściwości systemu bezobslugowego czyli braku konieczności inwestowania w dodatkowe części składowe systemu na ekogroszek to zależy od jego inwencji ale nie można mówić że to jest nie możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiele razy było pisane na czym można zaoszczędzić i w jakich sytuacjach a karoka udaje, że nie wie o co chodzi, byle wychwalać drogie kotły i podpuszczać do bezsensownej dyskusji, nie wiem jaki ma w tym cel, czy robi sobie jaja, czy jest zakochany w węglu ale dyskusja z kimś kto nie dopuszcza do siebie, że można coś zrobić inaczej niż "po staremu" jest bezsensowna. caly temat powinien być usunięty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z przyzwoitości, dolicz też swój komin, który wybudowałeś a nie doliczasz do kosztu, koszt śmierdziela którym wędzisz całe wnętrze dość ładnego domu, miejsce na kominek, niby nie dużo ale jak wolę żeby w tym miejscu stał jakiś ładny duży kwiat, a nie śmierdziel :).

Dlaczego do kosztów PC czy kotłowni chcesz doliczać koszty kominów budowanych dla kominka? Ja robię nawet 2 kominki ale robiłbym je również w przypadku innego źródła ogrzewania niż PC, gdyż w moim przypadku kominki mają w głównej mierze być używane rekreacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiele razy było pisane na czym można zaoszczędzić i w jakich sytuacjach a karoka udaje, że nie wie o co chodzi, byle wychwalać drogie kotły i podpuszczać do bezsensownej dyskusji, nie wiem jaki ma w tym cel, czy robi sobie jaja, czy jest zakochany w węglu ale dyskusja z kimś kto nie dopuszcza do siebie, że można coś zrobić inaczej niż "po staremu" jest bezsensowna. caly temat powinien być usunięty.

 

Myślisz że skoro na tym zarabia to zmieni zdanie? Ten człowiek jest kompletnie niewiarygodny i żadna dyskusja z nim nie ma sensu, zdania nie zmieni!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego do kosztów PC czy kotłowni chcesz doliczać koszty kominów budowanych dla kominka? Ja robię nawet 2 kominki ale robiłbym je również w przypadku innego źródła ogrzewania niż PC, gdyż w moim przypadku kominki mają w głównej mierze być używane rekreacyjnie.

 

bo to jest naganiacz

dyskusja w stylu pisu, kto nie z nami to zdrajca a my to prawdziwi Polacy

a w jego przypadku

każdy kto poleci co innego to naganiacz, tylko ci co polecają wegiel są prawdziwymi doradcami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zreszta pokazalem pare dni temu srednie ceny domow.... 4000-5500/m2 wychodzilo w 4 duzych miastach.... jak dobrze pamietam

Tak, wiem ze "na wsi" bedzie taniej... ile taniej... i czy nie ma innej alternatywy anizeli dalsze kopcenie?

 

http://finanse.wp.pl/martykul.html?wid=16898246&kat=1033695 polecam lekturę komentarzy pod artykułem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo daj już spokój z tym liczeniem komina do kosztów ogrzewania ekogroszkiem, to samo z liczeniem kotłowni a nie liczeniem pralnio-suszarni bo to wszystko naciąganie ile wlezie w swoją stronę.

Znowu powiesz, że nie trzeba mieć pralnio-suszarni a pompę można w kuchni postawić - policz wówczas, że taka piękna pompa z zasobnikiem CWU w sobie i całym osprzętem nie kosztuje 15kzł tylko 30kzł.

 

Olo zupełnie źle podchodzisz do tematu. Musisz przyjąć do wiadomości, że ekogroszek, czy pompa ciepła to nie jedno urządzenie, a SYSTEM, czyli kilka współpracujących ze sobą urządzeń. I tak jak pompa ciepła musi mieć dole źródło żeby działać, tak ekogroszek, choćby ch..j na ch..ju stanął a wróble po kilo ważyły MUSI mieć komin i kotłownię!

I teraz słuchaj uważnie, bo już to pisałem, ale jakoś nie dociera:(

Jeżeli zbudowałeś już dom z kominem i kotłownią z WG to KUPIŁEŚ już co najmniej połowę systemu grzewczego na paliwa stałe! I wtedy pretensje, że PC jest droga to już tylko do kulawego możesz mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zbudowałeś już dom z kominem i kotłownią z WG to KUPIŁEŚ już co najmniej połowę systemu grzewczego na paliwa stałe! I wtedy pretensje, że PC jest droga to już tylko do kulawego możesz mieć.

Lepiej tego ująć nie można.:rolleyes:

 

Wężykiem, wężykiem Jasiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zbudowałeś już dom z kominem i kotłownią z WG to KUPIŁEŚ już co najmniej połowę systemu grzewczego na paliwa stałe! I wtedy pretensje, że PC jest droga to już tylko do kulawego możesz mieć.

 

Ja to doskonale wiem, że to nie 1 urządzenie a system i na to zwracam uwagę.

Gdyby to było 1 urządzenie nie było by problemu bo czy si wyda 7-10kzł na kocioł czy 13kzł na PC to nie jest jakaś ogromna różnica.

 

...za to jeżeli nie zrobiłeś komina do WG to licz się że WM będzie jeszcze droższa - o jakieś 10000. Jeżeli decydujesz się na PC to licz się, że zamiast taniutkich grzejników MUSISZ, nie, nie możesz ale MUSISZ żeby naprawdę efektywnie PC działała zrobić podłogówkę po całości a więc licz się z kosztami 5000-10000 wyższymi. Jeżeli tego nie zrobisz to licz się, że MUSISZ kupić PC o 10000 droższą a nawet z nią cena kWh nie będzie taka tania jak byś chciał.

 

Bardzo macie wybiórcze i stronnicze patrzenie na koszty instalacji i choćby 1000 razy tłumaczyć takie pozostanie.

 

Przykład.

 

Ja zrobiłem komin - i co z tego, zyskałem na tym 10000 bo nie robiąc go za WM z odzyskiem musiał bym zapłacić 15000 a komin kosztował 4-5tys.

Mam kotłownię - na pewno na tym nie straciłem a może i zyskałem bo gdybym nie miał, pompę musiał bym mieć w kuchni lub łazience. Wraz z pozostałymi klamorami i zasobnikiem kuchnia wyglądałaby jak kotłownia...chyba, że bym kupił ładną zintegrowaną PC co wygląda jak lodówka jak te na obrazkach, które ktoś tu wklejał - koszt o 10-15kzł wyższy - dla was to zysk ?

 

To co wy przedstawiacie jako koszty ja uważam za czysty zysk !

 

Za to podłogówka - skoro pewnie zdecyduje się na PC, to niestety - muszę się pogodzić z tym, że zamiast 10 grzejników po 200zł (suma 2-3tys) i malutkiego obiegu podłogówki w łazience będę musiał zrobić podłogówkę - 160m x 65zł (podobno za tyle idzie choć to cena raczej zaniżona) - 10000 - czyli jakieś 5-7tys w plecy.

 

paniali w końcu dla czego gadanie artura uważam za ściemnianie potencjalnym inwestorom ?

Edytowane przez _olo_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...za to jeżeli nie zrobiłeś komina do WG to licz się że WM będzie jeszcze droższa - o jakieś 10000. Jeżeli decydujesz się na PC to licz się, że zamiast taniutkich grzejników MUSISZ, nie, nie możesz ale MUSISZ żeby naprawdę efektywnie PC działała zrobić podłogówkę po całości a więc licz się z

kosztami 5000-10000 wyższymi. Jeżeli tego nie zrobisz to licz się, że MUSISZ kupić PC o 10000 droższą a nawet z nią cena kWh nie będzie taka tania jak byś chciał.

 

Bardzo macie wybiórcze i stronnicze patrzenie na koszty instalacji i choćby 1000 razy tłumaczyć takie pozostanie.

 

Nie, nie pojmuję. Dlaczego, ogrzewając ekogroszkiem, gazem czy PC miałbym kupować taniutkie, beznadziejne, brzydkie, zagracające przestrzeń grzejniki? Niezależnie od źródła ciepła brałbym podłogówkę. Nigdy więcej grzejników. To jest taki "must-have" w domu.

 

_olo_, dobrze Cię rozumiem? Biorąc ekogroszek wykluczasz podłogówkę w domu? Dlaczego? Samochód też bierzesz bez klimy, elektryki, ABS i ESP? Why, Leo, why?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...za to jeżeli nie zrobiłeś komina do WG to licz się że WM będzie jeszcze droższa - o jakieś 10000.

 

Nie masz racji. PC daje niska cene za kWh, a wiec odzysk z wentylacji bedzie najmniejszy z mozliwych ( w zlotowkach).

 

Ty nadal nei rozumiesz, ze WM jest przede wszystkim zeby miec swieze powietrze i w kazdym pomieszczeniu tyle ile go trzeba?

 

Wiesz, ile najtanszy z mozliwych filtrow wylapuje na czerpni w takim Krakowie? Wiesz ile czlowiek dzieki temu jest zdrowszy niz jakby to oknami wpuszczal i wdychal?

 

Wentylacja mechaniczna to na dzis wedlug mnie wyznacznik standardu w domach jednorodzinnych, moze nawet nie byc rekuperatora, wystarczy GWC, oszczednosci i tak beda i swieze powietrze takze.

 

Inaczej w nowym domu z wentylacja grawitacyjna po kilku latach pojawiaja sie "zapaszki". Chcesz czy nie WG przy dzisiejszej technologii stawiania domow nie daje rady, dom jest po prostu za szczelny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...