Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

Bez klimatyzacji auto też jedzie i spełnia normy bezpieczeństwa. Jest teraz modna (WM), więc wielu "instalatorów" kosi na niej szmal, prawda?

 

Kiedyś też myślałem, że klima w aucie to fanaberia i spokojnie można się bez niej obyć. Można, ale nigdy, powtarzam nigdy w życiu już nie kupię auta bez klimy.

Dla mnie dom z bezobsługowym systemem grzewczym, WM, podłogówką i klimą to ideał. Nie mam jeszcze klimy, ale pracuję nad tym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ale ja chce z dzialka.... :)

 

czy inwestycja w dom to dzialka osobno, dom osobno, CO osobno... lazienka osobno....

 

Najlepiej taka dzialka co sie zwroci... a nie bedzie tracila na wartosci.....

:p

 

Jak zaczniesz wynajmować dom turystą to może się zwróci. Dom z widokiem na morze powinien być rozchwytywany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QIM czy poważnie mówisz o tym,żeby każdy producent opomiarowal swoje pompy ? W jakim celu ? Tylko dla kilku Polaków setki tysięcy czy nawet milionów instalacji ? To nie jest kocioł klepany w garażu gdzie każdy nowo wyklepany różni się od poprzedniego.

 

Czy jak kupujesz auto,lodówkę,pralkę,żarówkę,również życzysz sobie opomiarowania od Boscha,Mercedesa,Siemensa ?

Czy Audi,BMW hamują on-line swoje auta ?

Nie ? Ja bym na twoim miejscu napisał petycję do nich jak tak mogą. .że jak nie będą hamować on-line to Ty kupisz zamiast auta wóz drabiniasty zrobiony przez Pana Jozka

Czego to ludzie nie wymyśla i w jakim Świecie żyją. ..

Edytowane przez wskazówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ta aluzja.... Co dla przecietnego uzytkownika jest bardziej wiarygodne... dane podane przez producenta czy faktycznego uzytkownika?

 

Narzekales ze trzeba zobaczyc w realu.... no to byla taka mozliwosc... to tez zle.

Wlasnie senk w tym ze promotorzy kopcenia... nawet bedacy handlarzami chca podpiac wszystkich uzytkownikow PC do tego samego grona...

naganiaczy i sprzedawcow...

Nie ani ja , ani map... ( tak mysle ;) ) ani wielu innych nie ma w tym zadnego finansowego interesu.... a wiec jaki?

 

Przeciez to miedzy innymi z nieswiadomosci i braku informacji ludzie wybieraja wegiel... bo nie musza sie znac na systemach ogrzewania... a jak sie przedstawi alternatywe....

to nic nie pasi... a wiec o co chodzi?

 

Modna WM.... taaaaa. to tylko moda... nie ma wniej nic praktycznego ani ekonomicznego....:confused:

 

Czy dla Ciebie świat jest czarno-biały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QIM czy poważnie mówisz o tym,żeby każdy producent opomiarowal swoje pompy ? W jakim celu ? Tylko dla kilku Polaków setki tysięcy czy nawet milionów instalacji ? To nie jest kocioł klepany w garażu gdzie każdy nowo wyklepany różni się od poprzedniego.

 

Czy jak kupujesz auto,lodówkę,pralkę,żarówkę,również życzysz sobie opomiarowania od Boscha,Mercedesa,Siemensa ?

Czy Audi,BMW hamują on-line swoje auta ?

Nie ? Ja bym na twoim miejscu napisał petycję do nich jak tak mogą. .że jak nie będą hamować on-line to Ty kupisz zamiast auta wóz drabiniasty zrobiony przez Pana Jozka

Czego to ludzie nie wymyśla i w jakim Świecie żyją. ..

 

Widzisz... Ja tylko rzuciłem propozycję. Nie podoba Ci się? OK. To Twoje zdanie. Teraz opowiedz, co Ty wymyśliłeś i w jakim świecie żyjesz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz... Ja tylko rzuciłem propozycję. Nie podoba Ci się? OK. To Twoje zdanie. Teraz opowiedz, co Ty wymyśliłeś i w jakim świecie żyjesz ...

Ja żyję w realnym Świecie,dla własnego spokoju dla powietrznej przyjąłem o 2,5 wyższą sprawność niż gdybym grzal prądem,całkowicie mnie to zadowalalo i wystarczyło.

Najważniejsze było to żeby to dom potrzebował jak najmniej tej energii bo tutaj jest klucz do niskich rachunków za ogrzewanie i komfortu zycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja żyję w realnym Świecie,dla własnego spokoju dla powietrznej przyjąłem o 2,5 wyższą sprawność niż gdybym grzal prądem,całkowicie mnie to zadowalalo i wystarczyło.

Najważniejsze było to żeby to dom potrzebował jak najmniej tej energii bo tutaj jest klucz do niskich rachunków za ogrzewanie i komfortu zycia.

 

To gratuluję.

Pytanie o to w jakim świecie żyjesz jest nie bez kozery. Po zbanowaniu konta uruchamiasz następne aby dalej pisać na forum. W jakim świecie żyjesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gratuluję.

Pytanie o to w jakim świecie żyjesz jest nie bez kozery. Po zbanowaniu konta uruchamiasz następne aby dalej pisać na forum. W jakim świecie żyjesz?

MATRIX ; )

Jak wszyscy tutaj :)

 

Jeśli ktoś pisze głupoty to reaguje,być może Świat stanie się bardziej kolorowy. ..

Edytowane przez wskazówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupoty? Nie bardzo rozumiem, czemu promowanie ogrzewania niewęglowego za pomocą publikowania online skutków jego działania nazywasz głupotą.

Już wyżej pisałem czemu.

Czy Audi promuje swoje auta pomiarami on-line z hamowni ? Czy bez tych pomiarów a jedynie z danymi producenta ludzie przesiada się na wozy drabiniaste ?

Podobnie z pralkami,czy ludzie przejdą bez pomiarów on-line na tarki ?

 

Dla mnie jazda mocnym autem sprawia frajdę a wiadomo że przy takiej jeździe spalanie różni się od danych producenta czy zatem mam przestać jeździć z funem czy może mieć pretensje do producenta że spalam wiecej ?

Edytowane przez wskazówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tymczasowy19
No dziwny świat. U mnie widziałem sporo budów i żadnej w szkieletorze. Może to wynika z tego, że jesteś sprzedawcą. Próba statystyczna wypada na moją niekorzyść. Co do kosztów budowy - nie mam pojęcia jak się one przedstawiają. Natomiast co do grzania - nie rozumiem, gdzie sens i logika pchania ognia tam, gdzie klima tanio (taniej) ogrzeje dom? Śmieciuch tańszy będzie tylko bez bufora. Ale wtedy nawet sobie nie wyobrażam wstawania o 6:00 i pierwsze kroki o pieca, żeby napalić.

 

muszę przyznać, że u mnie jest podobnie.

Kolega stawia szkieletowa - ale to będzie mały domek letniskowy - więc to nie jest typowy przypadek.

Na pewno zależy to w jakiejś mierze od okolicy....

Wśród moich znajomych jest 1 ze szkieletorem, ale wybudowany 10 lat temu i ogrzewany prądem(!), Dodatkowo okresowo kominek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wyżej pisałem czemu.

Czy Audi promuje swoje auta pomiarami on-line z hamowni ? Czy bez tych pomiarów a jedynie z danymi producenta ludzie przesiada się na wozy drabiniaste ?

Podobnie z pralkami,czy ludzie przejdą bez pomiarów on-line na tarki ?

 

 

Jak już pozostajemy przy tej motoryzacji, to przecież silnik spalinowy jako napęd auta znany jest od setek lat, więc nikogo nie trzeba do niego przekonywać. Czy tak samo jest w kwestii napędu hybrydowego, który to same przewagi posiada np w ruchu miejskim nad spalinowym? Jest 2 razy bardziej eko: -logiczny i -nomiczny a nikt się jakoś na nie nie rzuca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pozostajemy przy tej motoryzacji, to przecież silnik spalinowy jako napęd auta znany jest od setek lat, więc nikogo nie trzeba do niego przekonywać. Czy tak samo jest w kwestii napędu hybrydowego, który to same przewagi posiada np w ruchu miejskim nad spalinowym? Jest 2 razy bardziej eko: -logiczny i -nomiczny a nikt się jakoś na nie nie rzuca.

Pompy ciepła to także historia kilkudziesiecioletnia jedynie w Polsce niektórzy o nich nie słyszeli i nie wiedzą co się po niej spodziewać traktując ją jak wymysł szatana bo jak bez ognia w domu może być ciepło

?

Nie jest to dziwne ?

 

Podobnie jest z ogrzewaniem prądem ?

Zapytaj się jakiegoś użytkownika ekogroszka co on na to to popatrzy jak na wariata.

A to w moim przypadku tylko 5000kWh za ogrzewanie,drogo ? Nie,tanio.

Edytowane przez wskazówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompy ciepła to także historia kilkudziesiecioletnia jedynie w Polsce niektórzy o nich nie słyszeli i nie wiedzą co się po niej spodziewać traktując ją jak wymysł szatana bo jak bez ognia w domu może być ciepło

?

Nie jest to dziwne ?

 

Podobnie jest z ogrzewaniem prądem ?

Zapytaj się jakiegoś użytkownika ekogroszka co on na to to popatrzy jak na wariata.

A to w moim przypadku tylko 5000kWh za ogrzewanie,drogo ? Nie,tanio.

 

To tak, jak w przypadku pierwszych instalacji LPG w samochodach. "8 litrów gazu na 100-kę w polonezie ? ! Bzdura!" Teraz jakoś nikt nie podważa wyniku spalania. Popularyzacja. Słowo klucz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to moja corka mowi.... kazdy sie moze pomylic... :D

 

Nie sądzę. Wentylacja mechaniczna jest znana od dawna, pewnie dłużej niz klimatyzacja w autach (już ponad 50lat temu w USA były takie samochody) ale jakoś wielu amatorów nie miała. Dopiero od niedawna (czyli od momentu wprowadzenia bardziej szczelnych okien i ścian) stała się popularna. Moda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ty i Map...? Jesteście producentami? Robi się ciekawie...

Tu nie chodzi o wyniki podane przez producenta, tu chodzi o monitorowanie online, statystyki itp. Ecoal ma coś takiego, nawet kiedyś Arturo wykazywał za pomocą tego, jak niewielką tak naprawdę moc dostarczają kotly we współczesnych domach, nawet ze zgrubnych oszacowań to widać. W przypadku PC monitorowanie jest daleko bardziej proste i dokładne, nie opiera się na np domniemaniu kaloryczności opału czy sprawności kotła. Będą to pomiary wielkości stosunkowo łatwo mierzalnych za pomocą elektroniki czyli np temperatur, zużytej energii elektr. czy energii dostarczonej .

 

Byłem kiedyś producentem sadzy z komina:D ale to już przeszłość;)

To może od początku o tym opomiarowaniu pomp. Po pierwsze sporo modeli pomp gruntowych posiada fabryczne opomiarowanie, mówię tu o tych instalacjach od 50tys. w górę z pompami NIBE, czy Alpha i ich użytkownicy mogliby takie informacje udostępniać, ale na ogół tego nie robią, bo tacy ludzie najczęściej w ogóle nie zaprzątają sobie sprawy takimi rzeczami jak zużycie i pewnie co innego maja do roboty:)

Co do pomp PW to wiem, że Panasonic od 2014r fabrycznie montuje już podliczniki energii w nowych sterownikach. Fajnie byłoby zamontować i ciepłomierze, ale tu jest pewien problem, bo pompy PW to najczęściej urządzenia grzewczo-chłodzące, co oznacza, ze podczas klimatyzowania licznik energii by się kręcił, a ciepłomierz nie i odczyty byłyby bardzo zafałszowane.

Także wcale nie jest to takie proste jak się wydaje, ale i tak jest kilka osób, które udostępniają - wystarczy poszukać w stopkach pompiarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu jest pewien problem, bo pompy PW to najczęściej urządzenia grzewczo-chłodzące, co oznacza, ze podczas klimatyzowania licznik energii by się kręcił, a ciepłomierz nie i odczyty byłyby bardzo zafałszowane.

Tu się nie zgodzę, to tylko kwestia odpowiednio przeprowadzonych pomiarów.

Chyba, że zmiany chłodzenie /grzanie następują co kilka minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D tez od serii C ;)

 

Pozatym pozostaje kwestia rozdzielenia CO od CWU...

Widze ze nadal rachunki nie przemawiaja.... podane kWh i faktyczne koszty ogrzewania nic nie znacza....

 

Ostatnia oferta ktora otrzymalem na cieplomierz ultradzwiekowy z montazem to >1000:-

 

Kiedy mi sie to zwroci? :lol2:

 

Ktos ma opomiarowanie zmywarki lub pralki.... bylo by jak porownac rozne modele i potwierdzic ich "energooszczednosc"

Latwiej by bylo forumowiczom wybrac, przekonac sie ..... a noz taka Frania okaze sie bardziej oplacalna od Bosch'a ;)

 

Jeśli wrócisz do początku dyskusji, to zobaczysz, że propozycja jest dla producentów... Ty dostałeś ofertę? Więc pytam ponownie, czy jesteś producentem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...