Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

To już nie chodzi nawet o to czy trzeba czy nie (choć jak się spojrzy po producentach PCPW to na ich stronach często jest zapis, że należy zabezpieczyć się drugim źródłem na zimowy okres) ale o zdrowy rozsądek. To jest urządzenie jednak bardziej skomplikowane od kociołka, awaria może zawsze sie pojawić a naprawa może nie być wykonana pędzikiem jak byle kotła.

 

olo, awaryjnym urządzeniem dla pompy najczęściej jest GRZAŁKA. Grzałkę chyba dość ciężko popsuć;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie, nie garażówka. Nadal chciałbym namiary na odwierty dla mnie za 10000 i taką pompę za 10000 ;)

 

Popatrz na serię A (dzisiaj brałbym C)

http://www.ppcpompy.eu/cennik/

Dzisiaj nie ma takiej jak moja, a moja sześć lat temu kosztowała 9990zł (nie wierzysz, zadzwoń zapytaj)

Odwiertów całą masę znajdziesz na alledrogo.pl

Dzisiaj odwierty zrobiłbym taniej (wcale nie miałem bardzo niskiej ceny) bo kolega ma wiertnie albo samemu zrobiłbym kolektor poziomy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierze, wierze, co nie znaczy, że dziś zamiast tanieć są droższe. Nowe modele Ci dość ciekawe, mają już scrolle z inverterem.

Nie zmienia to faktu, że pompa + odwierty powiedzmy te 200m to już 50% więcej $ niż u Ciebie i prawie 100% więcej niż PCPW.

Edytowane przez _olo_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem... ale moze jest jakies zalonczenie manualne.... Pozatym... Sterownik pewnie mozna wymienic jako calosc... Powinny byc na stanie u napopularniejszych producentow.

Wiesz... Ciezarowka wiedzie w kotlownie to tez bedzie problem z naprawa .... albo jak sklad wegla sie zapali.... ;)

 

Jeżeli coś moze się popsuć, to z pewnoscią się popsuje.

Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to pierwsze uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi najwięcej szkody.

E. Murphy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę podpalić opony przed Twoim domem?

Zrozumiesz?

Jeśli jesteś takim bohaterem śmierdzieli, może w sprawach cywilnych o skracanie Naszego życia także taki będziesz?

 

Zastanów się co piszesz.

Poczytaj o życiu w środowisku ze smogiem i dymem z niskiej emisji itp.

Rozgarnij się.

 

Sam się rozgarnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli coś moze się popsuć, to z pewnoscią się popsuje.

Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to pierwsze uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi najwięcej szkody.

E. Murphy

Co innego przezorność, co innego mania prześladowcza. Pierwsze jest prawidłowe, drugie utrudnia życie. Mam dwa samochody, ale z konieczności, a nie dlatego, że boję się że jeden się zepsuje. Mało tego, raz zdarzyło się, że miałem obydwa naraz w warsztacie, w jednym pękła szyba, w drugim padl rozrusznik. Kierując się Twoją filozofią, powinienem kupić trzeci samochód, tak na wszelki wypadek. Absurdalne, nieprawdaż?

 

Jak padnie mi PC, to mam 2 "farelki" na strychu schowane. Dadzą sobie radę. Jakby mi padł kocioł na ekogroszek (którego nie mam), to też sam nic przy nim nie zrobiłbym bez serwisu. Jakaś różnica między PC i ekogroszkiem? No jest, PC nie pada co chwilę, jak ekogroszek znajomego. Jak padnie, dam znać. Zresztą, jak widać po wpisach na forum, bodajże pyxisowi coś drobnego padło i szybko to naprawił.

 

Ps. w poniedziałek pomagałem sąsiadowi nosić ekogroszek, bo coś mu w kręgosłupie strzeliło. Niefajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może jeszcze jeden argument do dyskusji ....

wiekszsc osób z piecami na ekoWszystko ... chyba już sezon rozpoczęła ??

 

Ja rozpocząłem "sezon" w poniedziałek. W tym tygodniu było u mnie zimno. Jednego dnia rano musiałem skrobać szybę w samochodzie ...

Niestety jak rano było tylko kilka stopni a dodatkowo mocno wiało , to ciężko oczekiwac aby w domu było 22 stopnie bez jakiegokolwiek ogrzewania.

Dodatkowo cały tydzień niemalże był deszczowy i pochmurny ...

 

W poprzednim roku rozpoczynałem sezon tez pod koniec września ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozpocząłem "sezon" w poniedziałek. W tym tygodniu było u mnie zimno. Jednego dnia rano musiałem skrobać szybę w samochodzie ...

Niestety jak rano było tylko kilka stopni a dodatkowo mocno wiało , to ciężko oczekiwac aby w domu było 22 stopnie bez jakiegokolwiek ogrzewania.

Dodatkowo cały tydzień niemalże był deszczowy i pochmurny ...

 

W poprzednim roku rozpoczynałem sezon tez pod koniec września ..

Szkoda,że blokuje się coś co forum budowlane ma za zadanie i gdzie powinna przyświecać główna idea czyli pomoc inwestorom...

 

W zeszłym roku sezon grzewczy na dobre rozpocząłem 26.09,na dziś dzień był tylko jeden dzień gdzie urządzenie grzewcze pracowało na potrzeby c.o,także sezon grzewczy w porównaniu z zeszłym rokiem się opóźnia ;)

 

Sądzę,że jest to związane z drugim czyli kolejnym sezonem grzewczym gdzie dom już się w pełni zaaklimatyzował ;)

Narazie nie ma nawet perspektyw,żeby rozpoczynać sezon grzewczy,temp. w domu 23st.C i ponad :)

Edytowane przez Arturo72bis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...