Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

Okazuje się, że temp. się utrzymuje u Ciebie ale w wyniku ograniczenia do minimum wentylacji bo gdyby była zachowana poprawna nie było by to możliwe - "Wszystko to wynika z intensywnego wietrzenia domu. Gdyby nie to, nadal w domu byłoby ponad 23 stopnie

 

U mnie dom nigdy nie grzany. Od 2 tygodni malowane w srodku i klejony parkiet. Tydzien byl chlodny. Jeden raz odmrazalem szyby rano. 6-7 okien, drzwi wejsciowe i drzwi tarasowe otwierane od 6-10h. Temeratura w czasie wietrzenia po 13-15 st a rano po nocy jak okna zamykam zawsze powyzej 18 st.

Jak bym nie wietrzyl to pewnie 19 st by bylo.

Jak bym mieszkal to powyzej 21 st jest szansa. Choc ja w domu musze miec w dzien min 23 st.

 

Zeszly rok. Zero grzania. Zima slaba ale jednak minusy byly. W domu nigdy nie bylo na minusie. Najmniej bylo 0,4 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mitch, ja niczego nie chcę udowodnić. Tak sobie tylko piszę, wiesz, ciche dni.

 

Z Wami to czasem jak z głaskaniem kotka pod włos, napiszesz coś to zaraz się wam sierść jeży ;) (żeby było jasne, nie miałem zamiaru nikogo urazić porównaniem).

Od debili wyzywacie, chorych ludzi, pieniaczy etc etc, ciężko mi nawet te epitety spamiętać. To tak przed sumą, po sumie nowy pakiet tu dostarczycie.

Arturo się uspokoił widzę, po którymś tam banie z kolei pomysłów na nicki już chyba zabrakło ;)

 

Słonce świeci, trzeba iść na rowerze pojeździć, miłej niedzieli życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dom nigdy nie grzany. Od 2 tygodni malowane w srodku i klejony parkiet. Tydzien byl chlodny. Jeden raz odmrazalem szyby rano. 6-7 okien, drzwi wejsciowe i drzwi tarasowe otwierane od 6-10h. Temeratura w czasie wietrzenia po 13-15 st a rano po nocy jak okna zamykam zawsze powyzej 18 st.

Jak bym nie wietrzyl to pewnie 19 st by bylo.

Jak bym mieszkal to powyzej 21 st jest szansa. Choc ja w domu musze miec w dzien min 23 st.

 

Zeszly rok. Zero grzania. Zima slaba ale jednak minusy byly. W domu nigdy nie bylo na minusie. Najmniej bylo 0,4 st.

 

No nie gadaj, a jak niedawno wspomniałem o przewietrzaniu grawitacyjnym przez rozszczelnione okna mikrouchyłami to mi wg Twoich o ile dobrze pamiętam sugestii z 7kw pc zrobiło się 14 albo kocioł lepiej ;) A teraz się okazuje, że tu nawet grzać nie trzeba, w nocy <10 st. a w domu nawet 21 :yes: u BrodowskiegoG a dopiero co "przemknął" okna z otwartych na uchyły.

 

A dziś to i u mnie w kiepskiej izolacji ciepło bez ogrzewania, nic dziwnego, pogoda wiosenna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitch, ja niczego nie chcę udowodnić. Tak sobie tylko piszę, wiesz, ciche dni.

 

Z Wami to czasem jak z głaskaniem kotka pod włos, napiszesz coś to zaraz się wam sierść jeży ;) (żeby było jasne, nie miałem zamiaru nikogo urazić porównaniem).

Od debili wyzywacie, chorych ludzi, pieniaczy etc etc, ciężko mi nawet te epitety spamiętać. To tak przed sumą, po sumie nowy pakiet tu dostarczycie.

Arturo się uspokoił widzę, po którymś tam banie z kolei pomysłów na nicki już chyba zabrakło ;)

 

Słonce świeci, trzeba iść na rowerze pojeździć, miłej niedzieli życzę.

oj biedactwo, mogłeś poważnie traktować użytkowników to poważnie by z Tobą rozmawiali, ale jak lepiej wiesz co się dzieje u nich w domu niż oni sami... jak z każdego robisz mitomana bo to co piszą nie pasuje do Twojej teorii.. nie ważne że 5 osób napisze jak jest bo i tak wiesz lepiej, mimo że to tylko teoria. Jak będziesz pisał, tak będziesz traktowany... Twoja decyzja, i wcale nie chodzi o to że nie można się pomylić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olo, no pomysl troche a moze i policz sobie:)

 

Dzien jak dzis, juz ze 4 godziny slonca, laduje 10 m2 przeszklen co daje jakies 800W x 10 x 4 = 32 kWh energii !!!

 

W domu od rana 2 osoby, gotowany obiad, czyli kolejne 3-4 kWh.

 

Powiedz mi teraz na co grzac jak w salonie 26 stopni a w pozostalych pomieszczeniach 23-24?

 

Jesli sa 3 dni pochmurne z rzedu, odpalam klime na jakies 1-1,5 godziny. Tylko to zupelnie nie wynika z za niskiej temperatury, bardziej z braku komfortu cieplnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jaka jest różnica pomiędzy odpaleniem pieca na ekogroszek, a "pyknięciem" PC (nie wspominając o "kablarzach")?

 

 

 

Wiesz, ekogroszkowcy czasem tymi kotłami grzeją CWU i kotły po jednym zasypie potrafią im pracować przez 2 tyg bez pyknięcia, nawet latem ;)

Tak przynajmniej twierdzą, ja to traktuję tak samo poważnie jak bezobsługowość, bezawaryjność, taniość i skuteczność PC, zwłaszcza PW bo ani jednego nie posiadam ani drugiego.

 

Dla mnie ideał to PC/GW, niestety koszty z wszystkich tych wariantów najwyższe (wykonania), zwłaszcza przy odwiertach...choć spadają nieco te drugie więc może...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ekogroszkowcy czasem tymi kotłami grzeją CWU i kotły po jednym zasypie potrafią im pracować przez 2 tyg bez pyknięcia, nawet latem ;)

Tak przynajmniej twierdzą, ja to traktuję tak samo poważnie jak bezobsługowość, bezawaryjność, taniość i skuteczność PC, zwłaszcza PW bo ani jednego nie posiadam ani drugiego.

 

Dla mnie ideał to PC/GW, niestety koszty z wszystkich tych wariantów najwyższe (wykonania), zwłaszcza przy odwiertach...choć spadają nieco te drugie więc może...

No właśnie. PC sobie "pyknie" i pójdzie w kimę znowu. A węgiel rozpalony raz albo musisz zgasić (bo się np. zrobi cieplej), albo tak sobie idzie w komin niepotrzebnie energia. Że potrafi pracować 2 tygodnie, to wiem. Ale wtedy ta nieszczęsna sprawność o którą tak kruszą kopie z PC, leci (co ja mówię, pikuje!) w piecu na łeb, na szyję.

 

Ja też, gdybym mógł, wziąłbym gruntówkę. Ale odwierty odstraszyły mnie ceną, a na poziomy nie miałem miejsca na działce. Zostałem przy PC PW i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak mostka do gruntu przy płycie fundamentowej

Wydaje się że to marketingowy bełkot - ile m2 tego mostka tam masz? Dodatkowo grunt ma temp. +5 / +10 a nie -20°, więc straty ciepła są 3-4 razy mniejsze niż w przypadku ścian. Dodatkowo wszystkie inne rury (kanalka, woda, kable) to jakby nie patrzeć też mostki termiczne w płycie.

 

 

I dlaczego zima ludzie nie zadko jezdza grubo ubrani i w czapkach... majac temp ustawiona tak samo jak latem... powiedzmy 22*... :)

Można zapytać czemu w zimie przy -10° chodzą ludzie (jeszcze) bez czapek, a na wiosnę przy +10° chodzą (jeszcze) w czapkach...

:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się że to marketingowy bełkot - ile m2 tego mostka tam masz? Dodatkowo grunt ma temp. +5 / +10 a nie -20°, więc straty ciepła są 3-4 razy mniejsze niż w przypadku ścian. Dodatkowo wszystkie inne rury (kanalka, woda, kable) to jakby nie patrzeć też mostki termiczne w płycie.

 

jeśli masz tylko 40 mb ścian fundamentowych o szerokości 0,25 m z bloczków betonowych + ława betonowa, to przy temperaturze gruntu i 5*C i temperaturze wewnątrz 20*C masz około 1400 kWh strat w sezonie (dla lamba betonu = 2) przy założeniu, że ciepło uciekać będzie tylko w dół ściany i ławy o łącznej wysokości 1m. dodaj do tego jeszcze kilka metrów ścian nośnych wewnątrz domu i temperaturę podłogi wyższą niż powietrza (ogrzewanie podłogowe) oraz fakt, że ciepło będzie uciekać także poziomo względem ściany fundamentowej i okazuje się, że ten mostek wcale nie jest taki mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało tego. Jak ktoś nie ma kotłowni, to może mu ona od minertu z nieba spaść

 

Dla tych co nie mają możliwości robię kotłownie kontenerową.Obsadzasz ją tujami np i po sprawie.

Mam na dzień dzisiejszy 3 kotłownie kontenerowe z RBR EKOUNIWERSAL. Jedna z nich ma 100 kW kocioł.

 

Co ludzie nie wymyślą żeby mieć przechlapane... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz olo, jaki fajny przykład la ciebie. Gościu zrobił wentylacją mechaniczna, a że węgiel potrzebuje grawitacyjnej wybudował dodatkowy komin dymny i wentylacyjny. Mądry on? :)

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?65781-RANKING-KOT%C5%81%C3%93W-NA-EKO-GROSZEK/page955

 

Liwko, ja nie wiem czy to mądre czy nie, zupełnie mnie to nie interesuje, tak chciał to tak ma. Ja mam wszędzie grawitacyjną załatwioną jednym kominem razem z dymową i spalinową dla kotła gazowego + 1 kominkiem went. dachówkowym. Jeden elektryczny klamor w domu mniej, dla mnie to zaleta, nawet żarówki planuję z turbinkami na powietrze. A strat na tym na ogrzewaniu tyle więcej rocznie od WM, że może za 40, 50 albo 60 lat by mi się WM z reku. zwróciła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko, ja nie wiem czy to mądre czy nie, zupełnie mnie to nie interesuje, tak chciał to tak ma. Ja mam wszędzie grawitacyjną załatwioną jednym kominem razem z dymową i spalinową dla kotła gazowego + 1 kominkiem went. dachówkowym. Jeden elektryczny klamor w domu mniej, dla mnie to zaleta, nawet żarówki planuję z turbinkami na powietrze. A strat na tym na ogrzewaniu tyle więcej rocznie od WM, że może za 40, 50 albo 60 lat by mi się WM z reku. zwróciła.

 

Bez wentylacji ci się szybciej zwróci :D

Masakra, jak ktoś może pisać, że wentylacja ma mu się zwrócić :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra, jak ktoś może pisać, że wentylacja ma mu się zwrócić :no:

 

Ale tu nie mowa o tym czy z, czy bez a o tym jaka to wentylacja - i jedna i druga działa i nadaje się do użytku, to taka drobna różnica, którą celowo lub nieświadomie przeoczanie. Mam jednak wrażenie, że mówiąc kolokwialnie - celowo przycinacie (żeby inaczej tego nie ująć) głupa ;)

 

Dlaczego nie jeździcie elektrycznymi samochodami, przecież to prawie jak za darmo, do tego ekologicznie ?

 

Wódkę to kupuję zimną i zaraz wypijam zanim się ogrzeje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nie mowa o tym czy z, czy bez a o tym jaka to wentylacja - i jedna i druga działa i nadaje się do użytku, to taka drobna różnica, którą celowo lub nieświadomie przeoczanie. Mam jednak wrażenie, że mówiąc kolokwialnie - celowo przycinacie (żeby inaczej tego nie ująć) głupa ;)

 

 

Wentylacja grawitacyjna działa zawsze? Uuu, cuda panie, cuda...

 

Wentylacje mechaniczną zrobiłem z kilku powodów. Raz że chciałem mieć tą wentylację zawsze, dwa że chciałem nią łatwo sterować, trzy że chciałem żeby do mojego domu docierało powietrze czyste. Nigdy nie brałem pod uwagę jakiegoś jej zwrotu. O takim może być mowa w wypadku grzania prądem, gazem lub olejem, ale nigdy przy PC!

Teraz po pięciu latach wiem, że było warto. WM jest super komfortową sprawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...