Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wiem doskonale że ludzie źle przyjmują wiedzę. Zaskoczenie jest jednym z elementów, które w pozytywny sposób wpływają na przyswajanie wiedzy. Z dobrym podejściem to nawet nie pomyślą o obiciu mordy. Tu trzeba więcej wysiłku. Trzeba samemu pokazać jak to zrobić. Miło jest usłyszeć drugiego dnia że gdybym tylko o tym mówił to by nie uwierzył. No ale wysiłek trzeba własny włożyć. Myślę że jest to więcej warte niż obelgi w stronę węglowców. A i skutek lepszy bo lepsze powietrze za oknem bez potrzeby przeprowadzki tam gdzie inni nie mieszkają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wnosząca moja statystyka całkowitego zużycia energii el. 30-09-2013 do 30-09-2014:

 

I 1452 kWh * 0,7266 zł/brutto (ENEA + DUON)

II 6570 kWh * 0,2242 zł/brutto

 

I + II = 8022 kWh

 

Co na to węglarze?

 

Szkoda że nie ma dopisku że w domu nie ma więcej niż 17C bo nie lubimy jak w domu jest gorąco i robi mam się duszno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Do 8022kWh dodamy 30% (tyle musimy dodać, żeby z 17 stopni zrobić 22), czyli 10428kWh co w złotówkach daje około 4100zł

Co dalej na to węglarze?

 

Dom ok 200m2 opalany śmieciuchem, średnio 5cm styropianu na zimnej żużlobetonowej ścianie, podłoga na gruncie średnio 3cm styropianu, izolacja stropu piętra średnio może z 10cm wełny + jakiś "popiół" pod spodem. Okna 3 i 5 komorowe ramy, 2 szybowe wkłady o u 1 i 1,2. Mostków termicznych nie zliczę, instalacja na grawitacji - pompka (zużycie prądu) tylko podczas rozpalania.

Zeszły sezon niecałe 5t - węgiel + flot ~ 2500pln. Za CO i CWU.

 

Poza sezonem grzewczym CWU z "junkersa", koszt trudny do stwierdzenia bo kuchnia też gazowa.

Edytowane przez _olo_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle mnie kosztuje ogrzewanie 425m2 z CO i CWU przez 12 miesięcy. A w tym roku nawet wyszło 3600 zł:p

Co na to pompiarze:cool:

 

Wiesz, odniosłem się do absurdu jakoby kurt miał w domu 17 stopni. I nawet dodając te 30% nie było problemu, ale...

Kurt napisał, że utrzymuje 21-22 stopnie a zuzycie jest za cały dom około 8000kWh, co daje kwotę około 3200zł. Bez kopciucha, bez PC...

I co na to węglarze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz bardzo ciepły dom albo grzejesz do 10 st. Nie jeden węglarz brałby w ciemno taki rachunek do domu 150m2.

Przy PC byłoby taniej.

 

Dom nowy zamieszkały grudzień 2010 + dokańczanie do dzisiaj. Prawie gotowy na 99%;)

Ogrzewanie na ekogroszek, kotłem na ekogroszek, tylko ekogroszkiem bez żadnych śmieci.

Temperatury wewnętrzne 23 dom, sypialnie 21, 25 łazienki, 19 piwnica, 15 garaże.

Cwu z cyrkulacją 24h grzana do 48 st

Sterowanie strefowe.

Edytowane przez zyzolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle mnie kosztuje ogrzewanie 425m2 z CO i CWU przez 12 miesięcy. A w tym roku nawet wyszło 3600 zł:p

Co na to pompiarze:cool:[/quote

drogo hehe

 

Na prąd bytowy:

2012 - 7200 kWh

2013 - 7150 kWh

2014 - 6731 kWh

Roczny okres rozliczeniowy od października do września

 

Co daje mi 18,4 kWh/dzień prądu bytowego

Jak ty to robisz malux, że masz 0,2 kWh bytowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...