Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pudzian ze mnie:P raz w tygodniu w sezonie grzewczym;)

 

No i dlatego w oczach pompowych i prądowych kolego @Zyzolek jest od nich gorszy. Przykro mi ale mamy XXI wiek, kto to widział pracować i to fizycznie w XXI wieku, przeciez tak nie można to uraga ludzkiej naturze, przecież piniążki same spływają na konto w XXI wieku i wystarczy zrobic przelew za prąd czy to takie trudne??? W XXI wieku tylko się siedzi przed komputerm i stuka co popadnie a to że klawiatura ciemna to wszytsko przyjmnie przecież to XXI wiek PANOWIE.

Edytowane przez mobli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi niedoedukownymi śmieciarzami palącymi nieumiejętnie, jest problem.

I nie da się ich nauczyć. Jedynie odgórny zakaz może zmusić do myślenia.

Zabrać się za emisję w prywatnych domach.

Zresztą, sami producenci kotłów doprowadzili do tego co mamy obecnie.

Wiele kotłów jest źle zaprojektowanych. Mimo chćeci czystego spalania, sama konstrukcja kotła tego nie zapewnia. A nawet jeśli kocioł jest "jako taki", producent w instrukcji obsługi zaleca w górniaku palenie od dołu.

Albo jakaś platforma, Korwin, Kaczor lub inne pseudo pratie wezmą się za przepisy, albo będziemy toczyć się rakiem itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Jestem nowy na forum i tak czytam czytam i macie bardzo duże doświadczenie.

 

Prosiłbym o poradę:

Mam domek 190m2, budowany na półtorej pustaka

Piec: GALMET GT 22KW bez podajnika, czyli typowy jak to mówią "śmieciuch" z dmuchawą

 

Palę w piecu od dołu: najpierw drzewem a potem wrzucam węgla.

Na sterowniku mam ustawione 65 stopni max.

 

Na bardzo krótki czas mi starcza węgla. 3/4 mojego zasypu wypala mi się w 6h ... :/

Dzisiaj rozmawiałem z kolegą i mówił mi odnośnie górnego spalania, wrzucić prawie cały zasyp węgla i od góry podpalić np. suchym drzewem.

 

Co na ten temat sądzicie? Da jakieś rezultaty czy nie ?

 

Dziękuje.

Ustawodawca pozwala na takie numery. Gdyby to było zakazane, nie palono by w taki sposób.

A tak zarzucić, dmuchawa, i lecimy na kilkumetrowym horyzoncie.

Może wziąć za szmaty rządzących?

Po kolei: Tuska, Kaczora, Milera, Buzka itd?

Sami głosujemy na takich pseudo polityków.

Ktoś musi rozpocząć tę batalie...

Powolutku do przodu...

 

EDIT:

Pomiędzy Millerem a Kaczorem byli jeszcze Marcinkiewicz i Belka.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei: Tuska, Kaczora, Milera, Buzka itd?

Sami głosujemy na takich pseudo polityków.

Ktoś musi rozpocząć tę batalie...

Powolutku do przodu...

EDIT:

Pomiędzy Millerem a Kaczorem byli jeszcze Marcinkiewicz i Belka.

Człowieku ! Oni nie mają czasu na takie pierdoły !!!

Cały czas zajmują się sobą.

Najpierw muszą zastanawiać się co naobiecywać żeby wygrać wybory, potem zajęci są załatwianiem pracy kolesiom, a w tzw. międzyczasie kłócą się miedzy sobą a potem znów nadchodzi pora na partyjne gierki i układanki.:bash:

Edytowane przez Wivaldi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... gorszy bo przypakowal... :eek:

Moze to jest tak ze palacy weglem sie wysmiewaja z tych co maja inne, alternatywne, czystsze zrodla ciepla...

 

No bo kiedy to sie zwroci? Wszystkie PC kosztuja 70000:- i wszyscy kupuja je na kredyt ;)

 

A przeciez wystarczy raz w tygodniu zasypac... a potem sms'a wyslac...

 

Kazdy ma co osobiscie lubi....

 

Pompa rządzi, pompa radzi, pompa nigdy cię nie zdradzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie PC kosztuja 70000:- i wszyscy kupuja je na kredyt ;)

Zdecydowałem się na gruntówkę i kosztowała taniej ;), do tego całościowy koszt kredytu: 3,85% ceny pompy i odwiertów.

Nawet przez chwilę podczas projektowania domu nie myślałem o innym źródle ogrzewania (nie ma gazu ziemnego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie szok... nie masz gazu i nie rozwazyles wegla?

 

Wychodzi najtaniej i jest praktycznie bezobslugowy. A zapach przed domem w cenie...

 

Wybrał świadomie. Przy świadomym węglowcu to i Twoje słowa o zapachu tracą sens. Produkty zupełnego spalania są bezwonne. Problemu nieświadomości nie rozwiążesz ironią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tymczasowy19
Wybrał świadomie. Przy świadomym węglowcu to i Twoje słowa o zapachu tracą sens. Produkty zupełnego spalania są bezwonne. Problemu nieświadomości nie rozwiążesz ironią.

 

tyle że tych osób które świadomie dokonują takich wyborów jest statystycznie niewiele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dlatego w oczach pompowych i prądowych kolego @Zyzolek jest od nich gorszy. Przykro mi ale mamy XXI wiek, kto to widział pracować i to fizycznie w XXI wieku, przeciez tak nie można to uraga ludzkiej naturze, przecież piniążki same spływają na konto w XXI wieku i wystarczy zrobic przelew za prąd czy to takie trudne??? W XXI wieku tylko się siedzi przed komputerm i stuka co popadnie a to że klawiatura ciemna to wszytsko przyjmnie przecież to XXI wiek PANOWIE.

 

Nie piszę, że palący węglem są gorsi. Uważam jedynie, że można siły swoje przeznaczyć na inne rzeczy niż palenie w piecu (mniej lub bardziej obsługowym). Szczególnie jeśli pompa wyjdzie taniej od ekogroszku (tak jak u mnie) lub w bardzo podobnej cenie.

Każdy ma dylemat przed wyborem źródła ogrzewania. Ja bardzo długo obliczałem i jeździłem do różnych użytkowników pomp ciepła. Po tej lekturze już nie miałem wątpliwości, że to właśnie pompa P/W będzie stała w szczycie mojego budynku. Komina nie robiłem więc tez trochę zaoszczędziłem.

Martwi mnie tylko jedna rzecz - brak świadomości. Jeśli ktoś wybierze węgiel po dogłębnej analizie to jestem wstanie to zrozumieć. Może firmy złożyły złodziejską ofertę na pompę, obawa przed stawkami energii elektrycznej, przed kradzieżą czy złym montażem lub częstymi usterkami. To wszystko rozumiem. Ale jeśli ktoś mi tłumaczy, że w tym momencie koszty montażu czy rachunków są wyższe niż przy ekogroszku to się po prostu na tym nie zna i tyle w temacie.

P.S

A już zupełnie zbił mnie z tropu mój sąsiad, który wyczytał gdzieś, że przez dźwięki pompy będę miał w domu pełno robaków. Na takie coś nawet nie ma odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asaselllo

Aha, a ty się znasz. Ludzie spalają ekogroszek i mają malutkie rachunki za węgiel spalony do ogrzania swoich czasem ogromnych domów ale się nie znają. Robią kompletną kotłownię na ekogroszku za 7tys ale to niby jest taniej niż kotłownia na pompie za 20tys (to po taniości) ?

Poczekaj na 2 pakiet klimatyczny, potem zmiany stawek energii elektrycznej a na końcu - nie chcę źle wróżyć - ale możemy się spodziewać renesansu niskiej emisji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:(

Można też gotówkę wydać inaczej niż na pompę ciepła... :)

Zapewne,jeden woli za gotówkę babrac się w węglu,stawiać kominy i kotłownie drugi za taką samą gotówkę woli nacisnąć przycisk.

 

asasello,ile kasy wydales na system z pompą ciepła i jak to się ma do systemu na ekogroszek w inwestycji ?

Jaki dom ogrzewasz i ile zuzyles energii na ogrzewanie i cwu i jak to się ma w PLN ?

Edytowane przez arczi721
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robią kompletną kotłownię na ekogroszku za 7tys ale to niby jest taniej niż kotłownia na pompie za 20tys (to po taniości) ?

 

Ty nadal nie rozumiesz z czego składa się system grzewczy na ekogroszek;) Chyba, że kotłownia przystosowana do kotła na paliwa stałe i komin spalinowy są za darmo. Wtedy i tylko wtedy można zrobić bardzo nędznej jakości kocioł z armaturą za 7tys.

Żeby uprzedzić Twoje głupie riposty to od razu powiem - Tak pompa ciepła też potrzebuje wydzielonego miejsca, przeważnie w nieużytkowej części domu, jak pomieszczenie gospodarcze, garaż, czy podschodek, ale wymaga tego miejsca z 10x mniej niż kocioł na paliwa stałe i nie musi to być wydzielone pomieszczenie z własną wentylacją i zabezpieczeniami ppoż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak sobie myślę.... Pompiarze (Arturo72) doradzają dobre docieplenie

domu. No i mamy średnie zapotrzebowanie na moc 3kW.

 

W sezonie koszt grzania grzejnikami elektrycznymi wyjdzie ze 3 tys. zł.

Po co pompa ciepła? Jak się grzejnik zepsuje, kupimy drugi za 300 zł.

Za cenę PC mamy darmowe grzanie przez 20 lat...

 

Aha, jeszcze jedno - w bilansie kosztów grzania trzeba uwzględniać

amortyzację PC. Nie wiem, ile może pracować, ale jeśli to jest 10 lat,

to cenę PC dzielimy przez 10 dodajemy do ceny prądu.

 

Dla pompy 25 000 zł wychodzi roczny koszt amortyzacji 2 500 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas mija a my w lesie. Idzie zima trzeba grzać. Niech ktoś zaproponuje taniej, nawet do nowego malutkiego domu. :"- 2002r. znajoma rodzina zostaje bez mieszkania (rodzice i dwoje dzieci) Posiadają działkę z sporą stertą złomu i budynkiem (gospodarczym z lat 70-tych) nie ogrzewanym. Jest koniec lipca potrzebne będzie ogrzewanie. Słyszę:"Udajesz fachowca - pomóż" Problemem ich jest brak kasy i wiedzy jak tanio grzać. Moje rozwiązanie: Wizyta na największym złomowisku i umowa zabieramy to co potrzeba (malutki kocioł - śmieciuch 2 żeliwne grzejniki czarne rury stalowe, sporo kształtek do ich skręcenia. Na złomowisko oddajemy złom 2x więcej niż bierzemy. Połowa września - odpalamy. Kocioł z podajnikiem (obrotowy podajnik 70 litrowy) opał trociny lub pellet, zamontowany w kuchni (8m2) Ogrzewany jeden pokój 18m2 i łazienka 4m2 "

Instalacja do powtórzenia. Na marginesie budując dziś nawet z decyzją o PC w moim domu byłby komin. Na wszelki wypadek: lol2: Współczuje ludziom, którzy musieli zrezygnować z komina by mieć PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...