Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam poważne podejrzenia, że Jurgonka myli płytę indukcyjną z elektryczną płytą ceramiczną. W tym przypadku wszystkie jego wcześniejsze teorie miały by jakiś sens, bo inaczej to nie bardzo;)

 

Map wiem, że mieszkasz na peryferiach Wejherowa ale nie musisz "budować" się w ten sposób. Wskaż które moje twierdzenie pasuje do płyty ceramicznej a wyklucza to płyta indukcyjna.

Wiem, że jesteś mądrzejszy ode mnie masz przecież PC. Zdobyłeś tajną wiedzę znaną tylko wyznawcą PC. Jestem Ci wdzięczny, ze w przeszłości raczyłeś mnie zaprosić i chciałeś mi pokazać to CUDO. Przepraszam, że nie mogłem skorzystać. Wybacz i miej litość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz się na prawdę ośmieszyć? Proszę bardzo, poczytajcie ten temat

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?230777-Jaki-kominek-w-domu-z-rekuperacj%C4%85

Zobaczycie jak człowiek bez ŻADNEJ WIEDZY feruje wyroki, lawiruje, ignoruje fakty i przy braku argumentów zaczyna obrażać :)

Całe te jego wywody sprowadziły się do tego, że kominek z WM jednak można mieć ale trzeba mieć czujnik czadu! Dla wszystkich to oczywiste ale nasz "guru" twierdzi, że wszyscy (oprócz niego) posiadacze kominków to idioci i dlatego nie wolno łączyć wentylacji mechanicznej z kominkiem :) Dramat!

Bochaterze wymieniając z tobą posty (nie myśli) bardzo trudno zachować do Ciebie szacunek. Jednak jeśli jakiś mój wpis Cie obraził PRZEPRASZAM. nie taki miałem cel, to tylko braki w doborze słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Map wiem, że mieszkasz na peryferiach Wejherowa ale nie musisz "budować" się w ten sposób. Wskaż które moje twierdzenie pasuje do płyty ceramicznej a wyklucza to płyta indukcyjna.

Wiem, że jesteś mądrzejszy ode mnie masz przecież PC. Zdobyłeś tajną wiedzę znaną tylko wyznawcą PC. Jestem Ci wdzięczny, ze w przeszłości raczyłeś mnie zaprosić i chciałeś mi pokazać to CUDO. Przepraszam, że nie mogłem skorzystać. Wybacz i miej litość.

 

Ja nie muszę się niczym "budować" - wyrażam na fm swoje opinie i staram się mówić o tym na czym się znam lub z czym miałem jakiekolwiek doświadczenia, a jak czegoś nie wiem to pytam.

Nie wiem, czy sam fakt posiadania PC świadczy o tym, że człowiek jest mądrzejszy;) - za to bardzo utkwiła mi zasłyszana w filmie Forest Gump maksyma, którą wpajała Forestowi matka: "Głupi ten, kto głupio robi" - a ja wiem, że instalując pompę zrobiłem mądrze:) Czy Ty postąpiłeś mądrze instalując węgiel - nie wiem:confused: być może nie miałeś innego wyboru, lub innej wiedzy - na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie sam.

Wracając do tematu płyty indukcyjnej - nie jestem instalatorem, ani specjalistą i w życiu podłączem tylko jedną płytę, 4 lata temu - swoją, ale jestem na tyle spostrzegawczy żeby zauważyć, że wokół takiej kuchenki brudzi się znacznie mniej niż przy gazowej, z którą miałem do czynienia przez całe życie. Nie wnikam tu w teorie parowania tłuszczu, konwekcji i inne, które wymieniałeś w innym wątku, a jedynie stwierdzam fakt, że mniej się brudzi i tłuszcz nie osiada na ścianie, ani szafkach, jak przy gazie.

Co do reszty waszych przekomarzanek z Liwko, to nie wiem które traktować poważnie, a które są po prostu jakaś dziwna formą zabawy słownej, czy wojenki psychologicznej, ale dla dobra czytających forum inwestorów, którzy chcą się tutaj czegoś dowiedzieć, a nie tylko biernie uczestniczyć w jakichś dziecinnych przepychankach napiszę żeby była jasność: Tak płyta indukcyjna posiada płynna regulację mocy i Tak płyta indukcyjna nie wytwarza ciepła bez kontaktu z naczyniem, a bezpośrednio po zagotowaniu wody można zdjąć czajnik i położyć rękę, bo sama powierzchnia płyty się nie nagrzewa:no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma dyskusji i przedstawiania faktów. Tu jest tylko jedna i jedyna słuszność Liwka, przecież On wszystko wie. Zamonował tysiące kominków, pomp, płyt indukcyjnych, reku, WM i tylko Bóg wie co jeszcze, nigdy się nie myli i każdy z NAS ma iść tą drogą bo jak NIE to CIEMNOGRÓD i CIEMNOTA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na odwrót. Przez ostatnie 14 lat miałem indukcję i nigdy, przenigdy więcej nie chcę tego badziewia widzieć na oczy (to już inny temat dlaczego)

A żeby w kuchni było czysto, podstawą jest porządny okap i nie taki za 200 zł.

map78 pewnie mieszkałeś w komunistycznym bloku, a tam okapów z wyciągiem na zewnątrz nie było.

U mnie tłuszczu w kuchni nie zobaczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Map kończ Waść wstydu o szczędz. Czy naprawdę ty i Liwko uważacie ze istnieją ludzie którzy nie wiedzą jak działa indukcja. PC. Jakiej zarozumiałości trzeba by publicznie nie wiedząc z kim się rozmawia pisać takie komunały. W odróżnieniu od Was wstyd by mi było. Mam wrażenie, że Liwko jest niedojrzałą osobą. O Tobie miałem inne zdanie, widzę że się myliłem.

Wybudowałem się w początku lat 90. Na początku był gaz. Następnie ogrzewanie za darmo - odpady drewniane z własnego zakładu. Konieczność zmusiła mnie 25 lat temu do usprawnienia śmieciucha i od tego czasu grzeje podajnikiem. Mój kocioł od 25 lat działa bezawaryjnie spalam w cienkiej warstwie. Montowałem PC przywożone ze Szwecji, gdy Ty pewnie nie miałeś jeszcze Własnej rodziny. Od kilku lat nie jestem czynny zawodowo, na forum dowiedziałem się o nowościach w PC, lecz nikt nie był w stanie wiarygodnie podać przy jakim minimalnym poborze mocy chodzi kompresor sterowany falownikiem. Arturo podał ponad kilowat a ktoś inny 300 W. Nie czekam już na odpowiedz z nieznanego mi powodu bardzo nie lubiliście tego pytania. Być może wolicie mówić o indukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat nie jestem czynny zawodowo, na forum dowiedziałem się o nowościach w PC, lecz nikt nie był w stanie wiarygodnie podać przy jakim minimalnym poborze mocy chodzi kompresor sterowany falownikiem. Arturo podał ponad kilowat a ktoś inny 300 W. Nie czekam już na odpowiedz z nieznanego mi powodu bardzo nie lubiliście tego pytania. Być może wolicie mówić o indukcji

 

Skoro zadajesz tak nieprecyzyjne pytania to nie dziw sie nie ma jednej odpowiedzi. Równie dobrze mozna zapytac ile pali samochód, niewazne jaki silnik, czy osobowy czy ciezarowy itd. Wracając do pytania to głebokosc modulacji pomp P-W nie jest na ogół niższa niz 20 % mocy znamionowej. Przykładowo Daikin Altherma 8 kW (7,5 kW) na moc minimalną ok 1,8 kW

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zadajesz tak nieprecyzyjne pytania to nie dziw sie nie ma jednej odpowiedzi. Równie dobrze mozna zapytac ile pali samochód, niewazne jaki silnik, czy osobowy czy ciezarowy itd. Wracając do pytania to głebokosc modulacji pomp P-W nie jest na ogół niższa niz 20 % mocy znamionowej. Przykładowo Daikin Altherma 8 kW (7,5 kW) na moc minimalną ok 1,8 kW

Widzisz Asolt ja nie pytam się o modulacje PC ja pytam o minimalny prąd potrzebny do pracy kompresora. Wiem, że to pytanie jest bardzo szczegółowe, wiem, ze producenci unikają podania różnych danych, dlatego pytałem użytkowników. Arturo odważnie (bez zastanowienia) odpowiedział, i jego odpowiedz brzmiała wiarygodnie (zgodnie z przytoczonymi i przez Ciebie danymi. Inna odpowiedz to 300 W w co nie uwierzyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurgonka, pompiarze znają tylko licznik prądu i jednostki w kWh.

Inne jednostki z układu SI (jak dżule, waty itd) są im obce, tak jak urządzenia typu miernik napięcia, czy ciepłomierz.

Nie dziw się, że nie potrafią odpowiedzieć na Twoje pytania, bo są zbyt skomplikowane.

Skoro ktoś napisał 300 wat, to pewnie pompa się włączyła na 20 minut i na liczniku prądu, bądź podliczniku, nabiła 0,3 kWh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurgonka, pompiarze znają tylko licznik prądu i jednostki w kWh.

Inne jednostki z układu SI (jak dżule, waty itd) są im obce, tak jak urządzenia typu miernik napięcia, czy ciepłomierz.

Nie dziw się, że nie potrafią odpowiedzieć na Twoje pytania, bo są zbyt skomplikowane.

Skoro ktoś napisał 300 wat, to pewnie pompa się włączyła na 20 minut i na liczniku prądu, bądź podliczniku, nabiła 0,3 kWh

A ja założyłem, ze wiedzą, że w PC jest silnik elektryczny napędzający kompresor. Bardzo chciałem wiedzieć ile można zmniejszyć zużycie prądu przez silnik dzięki zastosowaniu inwertera. To, że falownik zmienia płynnie obroty było dla mnie oczywiste. Interesowała mnie oszczędność prądu, a nie regulacja obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vld składał swoją pompę od zera,ma ją sądzę przemierzona od A do Z także jego pytaj.

Zwykłego użytkownika nie interesuje pobór prądu przez silnik napędzający sprężarke i nie sądzę,żeby rozbebeszal pompę i latał z watomierzem.

Czy "zwykły użytkownik"PC wypowiadając się na każdy temat może odpowiedzieć NIE WIEM. Mnie starano się obrazić, podać w wątpliwość uczciwość. Pewnie część nieporozumień wynikała i z mojego nieprecyzyjnego języka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Asolt ja nie pytam się o modulacje PC ja pytam o minimalny prąd potrzebny do pracy kompresora. Wiem, że to pytanie jest bardzo szczegółowe, wiem, ze producenci unikają podania różnych danych, dlatego pytałem użytkowników. Arturo odważnie (bez zastanowienia) odpowiedział, i jego odpowiedz brzmiała wiarygodnie (zgodnie z przytoczonymi i przez Ciebie danymi. Inna odpowiedz to 300 W w co nie uwierzyłem.

 

A czy głebokosc modulacja nie jest zwiazana z pobieraną mocą, a tym samym i prądem? , jezeli pompa pracuje z 20% mocą znamionową to i prąd bedzie w przyblizeniu 5 razy mniejszy zakładając stały cos fi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy głebokosc modulacja nie jest zwiazana z pobieraną mocą, a tym samym i prądem? , jezeli pompa pracuje z 20% mocą znamionową to i prąd bedzie w przyblizeniu 5 razy mniejszy zakładając stały cos fi.

Oczywiście masz racje. Dlatego uwierzyłem danym Arturo. Nie pamiętam kto podał 300 W i nie będę szukał. Nikogo z sekty PC te 300 W nie zszokowały, pasowały do twierdzeń, że jak nie chwalisz PC to nie rozumiesz jak działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak płyta indukcyjna nie wytwarza ciepła bez kontaktu z naczyniem, a bezpośrednio po zagotowaniu wody można zdjąć czajnik i położyć rękę, bo sama powierzchnia płyty się nie nagrzewa:no:

 

Aha, chciałbym zobaczyć jak to robisz ;p. Położysz rękę, owszem, ale natychmiast z nią uciekniesz ;p Powierzchnia płyty nagrzeje się od gorącego czajnika i bezpośrednio po zdjęciu czajnika ma blisko 100 stopni, dlatego świeci sygnalizacja gorąca na płycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asolt czy istnieje możliwość wyliczenia ilości potrzebnego ciepła do utrzymania stałej temperatury w basenie. Problemem jest bardzo skomplikowana budowa ścian. Część ocieplona styropianem część czysty beton. połowa w gruncie połowa przylega do nie ogrzewanego pomieszczenia. Pokrywa styropianowa pojemność basenu 18m. Cały basen w pomieszczeniu nie ogrzewanym. Jedyne ogrzewanie podziemia i nad-ziemia ciepło uciekające z basenu gdzie jest stale 33 stopnie. Wiem, że piszę chaotycznie, lecz i taka jest konstrukcja basenu. Nie proszę o liczenie (brak kasy) chcą wiedzieć czy jest to wykonalne - teoretycznie. Może najlepszym wyjściem będzie licznik ciepła??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybudowałem się w początku lat 90. Na początku był gaz. Następnie ogrzewanie za darmo - odpady drewniane z własnego zakładu. Konieczność zmusiła mnie 25 lat temu do usprawnienia śmieciucha i od tego czasu grzeje podajnikiem. Mój kocioł od 25 lat działa bezawaryjnie spalam w cienkiej warstwie. Montowałem PC przywożone ze Szwecji, gdy Ty pewnie nie miałeś jeszcze Własnej rodziny. Od kilku lat nie jestem czynny zawodowo, na forum dowiedziałem się o nowościach w PC, lecz nikt nie był w stanie wiarygodnie podać przy jakim minimalnym poborze mocy chodzi kompresor sterowany falownikiem. Arturo podał ponad kilowat a ktoś inny 300 W. Nie czekam już na odpowiedz z nieznanego mi powodu bardzo nie lubiliście tego pytania. Być może wolicie mówić o indukcji

 

Taaa, ty i pompy ciepla.....

Pamiętam te twoje slynne zdanie, że (cytat z pamiętci) :

"Przez większą częsc roku powietrzna pompa ciepła wiecej energii pobiera, niż oddaje"

Póżniej, jak sie zorientowałes, ze to obciach zmieniłeś "wieksza częsc" na "sporą czesć", co tylko trochę zmnniejszylo poziom obciachu.

 

Prosze, ile pobiera spreżarka pompy o mocy 6kW:

 

jest 21:45

 

pobór 436

gruba 42

cienka 27

Tz 30,80

Tp 26,48

dT 4,34

przepływ 0,42

moc 2

 

To z watku o pompie ciepła Jula, która została opomiarowana przez qubic,a

 

Gdyby to była jeszcze mniejsza pompa, to pobieralaby te Twoje magiczne 300W

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...